Úvodní stránkatlamovci.cz

Diskusní fórum
Stránky: 1   ...............   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   ...............   94

14. června 2009, 11:24

Labidochromis SP yellow

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo chová tyto rybičky a jak vypadá jejich rozmnožovací rituál.


Téma založil: Jarek [počet odpovědí 2]
13. června 2009, 8:22

Co je toto za tlamovce?


Ahojky prosím o radu dostal jsem tlamovce ale nevím co je to za druh na fotce jsou označeni děkuji za radu. Pavel


Téma založil: Necarek [počet odpovědí 14]
12. června 2009, 21:42

Teče mi akva, odlepuje se zadní stěna

Ahoj všem, tak mě potkala další obrovská nepříjemnost. Dneska jsem přišel dom a zjistil jsem, že mi teče akva. Mám ho asi 5 let. Upustil jsem ho a při páčení je vidět, že se odlepuje zadní stěna. Jsem z toho totálně na prášky. Teď řeším kam dát rybky a kde sehnat co nejrychleji opravu. Doma mám volnejch asi 150 l, je to nějakejch 105*45*35, naštěstí 45 šířka. Stejně je to málo. Mám 3 velký zebry + 6 malejch, 6 malejch yellowek, 15 středních demasonek(většinu jsem včera přivez a pěkně to nas..), 5 elongátů a sumce. Úplně se hrozím toho, jak to vše přežijou, vypadá to na delší dobu. Když si představím čekat 14 dní na akva a potom měsíc zajíždět, tak je mi na zvracení. Většinu kamení dám asi do sudu se vzduchováním, něco rybkám, ale nechci jim moc ubírat prostor. Prostě vše na levačku. Přemejšlím, jestli to nechat přelepit, je to jenom 8mm sklo při 140cm délky, nebo sehnat nový. Zas je blbý že na zadní stěně mám nalepený pozadí. To jsem lepil tak před půl rokem a ryby byly taky venku. No Smůla s velkým S. Normálně jsem tak hotovej že mám sto chutí se na všechno vy... :-(((


Téma založil: karbi03 [počet odpovědí 30]
11. června 2009, 22:05

Očista nových ryb

Všechny zdravím,chtěl jsem se jen přeptat,když dokoupíte osádku do svého akva,kde už máte ryby,jestli je rovnou vpustíte do svého akva mezi ryby,anebo nejdříve provedete nějakou očistnou kúru,popř.čím. Děkuji


Téma založil: daliborz [počet odpovědí 2]
11. června 2009, 17:16

párek tlamovců?

Prosím o radu. Mám samce tlamovce černoploutvého"yellow" a k němu jsem koupil ještě dvě samice. Půl roku v pohodě ale pak samec a větší samice začli tu menší šikanovat. Totálně ji zničili ploutve, dostala asi ještě bakteriální rozpad ploutví.Jak ji štvali tak pohubla. Odlovil jsem ji 14 dní léčil, měla ještě neco s okem. Kyž jsem ji doléčil, měla už ploutve o.k. krásně žrala tak jsem ji pustil zpět, ale ty šmejdi ji zas začli chudáka šikanovat. Je možný, že prostě udělali pár a další rybu u sebe nesnesou?


Téma založil: Pavel Šíp [počet odpovědí 4]
11. června 2009, 10:23

může to být motolice?

Prosím o radu. Jednomu z dospělých samců Protomelas taeniolatus Boadzulu se asi před 2 týdny udělal zákal na oku. Začalo to z centra a postupně se rozšířilo na celou rohovku. Pak se povrch začal vyboulovat až to měl jak 0,5cm kužel. Asi před 3 dny se v centru udělala dirka tak 1mm, oko oplasklo,ale je stále zakalené a podle toho jak se ryba chová,tak na něj nevidí. Žere normálně, trochu víc než obvykle se schovává mezi kameny, ploutve a povrch těla normální.Léčba ESHA ani FMC nezabrala. Nemám šanci ji odlovit do karantény aniž bych rozkopal celý akva. Dík CH.


Téma založil: charvis [počet odpovědí 4]
10. června 2009, 21:15

Dezinfekce akva

Zdravím,potřebuji poradit s dezinfekcí akva.Před pár dni jsem měnil čelní sklo z důvodů znatelného poškrábání.Nejprvé jsem sklo odmastil,po té jsem nanesl silikon a nakonec jsem silikon stáhnul stěrkou pomocí jarového roztoku.Než přejdu k opětovnému napuštění nádrže.Ptám se: stačí akva řádně vypláchnout horkou vodou?Chci předejít aby nedošlo k uvolňmování chemikálií ze skla a lepeného spoje.Předem díky za odpověď.


Téma založil: Jira [počet odpovědí 3]
10. června 2009, 17:21

280 L AQ pro tlamovce ?????

Ahoj, uvažuju, že přejdu od klasických ryb na tlamovce. Chtěl jsem se zeptat, jestli je rozměr 140x45x45 (d v š)vhodný pro tlamovce. Už jsem něco četl a vím, že nepotřebují vysoký sloupec vody, jako např. terčovci, ale zajímají mě Vaše osobní názory. Raději bych volil kratší, ale vyšší AQ se stejným objemem.
Poradtě mi i ohledně venkovního filtru na těch 280 L. Nedám na nějaký řeči prodejců, ale zajímají mě zkušenosti akvaristů.
Díky za rady


Téma založil: Petr Š. [počet odpovědí 7]
9. června 2009, 19:34

Trpká zkušenost.

Zdravím všechny, na tomto fóru. Dlouho jsem nad tím přemýšlel, zdali se mám s vámi podělit o mou negativní zkušenost, co se mi přihodilo tuto neděli. Je mi trapné někoho hanit a psát o někom, koho ani osobně neznám. Tedy přejdeme k věci. Rozhodl jsem se, že si nechám zaslat ryby od chovatele. Jedná se o ryby poměrně, neznáme v naších končinách, ale již zde o nich byla řeč.
Kontaktoval jsem firmu - Aqua Škopek, firma působí v Kralupech nad Vltavou.
Zabývají se prodejem akvarijních ryb různých zemí.
Vybral jsem si firmu záměrně, jelikož jsem zjistil, že mají rybu o, kterou mám zájem a zatím nikdo ji nemá v nabídce. Tedy zatím“, jedná se o Haplochomis Limax. Nechal jsem si je tedy poslat, v počtu 6+4, tedy 6ks- jikernaček a 4Ks-mlíčáků. Co se tedy stalo?? Napsal jsem paní majitelce zavazující email, kde jsem přesně specifikoval druh a velikost, také pohlaví a rozdělení ryb do skupiny.
S tím, že mi dá obratem vědět v jaké fázi je odesíláni ryb do mých rukou. Sice mi volala, ale pár hodin před odesláním. Zásilka mi přišla kurýrem ČD. K tomu kurýru se nebudu vyjadřovat, na to tady není prostor. Ryby mi došli v pořádku to jediné pozitivum na celé věci. Jinak mi přišli ryby úplně jiné a než jsem si objednal. Místo Haplochromis Limax mi došli Haplochromis Ch44 na místo již zmiňovaného druhu. Také mě zarazilo, že mi poslala skupinu opačně, než jsem požadoval. Nevím mýlit se je lidské ale udělat dvě chyby v tak jednoduché obchodní transakci mi přijde divné!! Takovou mám zkušenost a raději si ryby budu kupovat osobně a ne zajíce v pytli. Tak pozor na tuto pofiderní odchovnu!!!
O další zásilce v rámci reklamace vás budu informovat.


Téma založil: pietro [počet odpovědí 25]
9. června 2009, 9:24

Tlamovci a pestřenci

Ahojky, mám takový dotaz, myslíte si, že by se v akváriu snesli tlamovci s pestřenci? Akvárium kolem 300l.


Téma založil: Adéla S. [počet odpovědí 2]
7. června 2009, 11:57

Malí bílí červíci

Ahoj , dnes rano jsem našel v aq malé bílé červíky, maji asi 0,5cm. Napadlo mě jestli to nejsou nějaké larvy, třeba komárů.Lezou po skle. Ďekuji za odpověď.


Téma založil: Pozďa [počet odpovědí 2]
7. června 2009, 11:25

Pseudotrpheus demasoni

chtěl bych se zeptat mám demasoni asi rok a ted začaly byt divní jsou u hladfiny lapaji jakoby po dechu kyslíku mají dost teplota 25 stupňů hodně kamenu a úkrytu akvarko 250 litru a mám jich jenom 7 kousku . A žačal to dělat i dominantní samec krmení sušené perloočky poradte prosím


Téma založil: Michala [počet odpovědí 2]
6. června 2009, 12:30

bičíkovci prevence

Čao všichni.CHtěl jsem se zeptat jestli se dá poznat přítomnost bičíkovců v akva ,jak se tam dostanou a z čeho to vlastně je.Všechny ryby jsou v poho, vypadají zdravě,chovají se normálně.Jen jedna před časem uhynula a při pitvě zjistili přítomnost bičíkovců v játrech.Mysíte, že mám preventivně přeléčit všechny ostatní ryby i když nemají žádné zřetelné potíže.DÍK MOC A MĚJTE SE .


Téma založil: adam [počet odpovědí 3]
4. června 2009, 17:04

proč mi chcípou demasoni

Ahoj všem, furt mi vrtá hlavou, proč mi chcípou demasonky. Koupil jsem jich jedenáct já nevím asi před půl rokem. Začaly postupně chcípat. Rybka přestala žrát a za dva dny byla pryč. Tak mi jich vychcípalo asi osm a pak jsem přikoupil dalších dvanáct od jiného chovatele. No a pokračuje to dál. Pomalu se loučím s tím, že bych je dál choval. Vodu měním jednou týdně asi čtvrtinu, hodnoty jsou v pohodě. Krmil jsem i granulkama, ty jsem už vypustil. Teď krmím už jen Sera green a vločkama Vegetal-Flor. Ostatní rybky jsou naprosto v pohodě. Čím by to tak mohlo být?


Téma založil: karbi03 [počet odpovědí 36]
4. června 2009, 16:45

Čištění skel u AQ

Zdravím všechny! Mám takovou technickou. I když jsem se díval na historii, tak jsem nenašel otázku na to co chci vědět. Takže: Čím čistíte skla v nádržích. Já mám velké aq již staršího data - poškrábané a malé jsou také starší, takže je čistím normální kuch. houbičkou - tou hrubší zelenou stranou protože by obyčejný molitan nezabral. Mám již koupenou new 200ku a tu si nechci hnedle poškrabat. Poraďte prosím. Předem díkec!


Téma založil: Ondrášovi [počet odpovědí 11]
4. června 2009, 14:04

Co pod kameny ?

Můžu použít obyčejný polystyren bez jakékoliv úpravy jako podložku pod velké kameny do akvária ?
Děkuji za Vaše odpovědi.


Téma založil: Stan [počet odpovědí 2]
3. června 2009, 20:03

výměna štěrku v akvárii

Zdravím. Mám v akváriiu tlamovce a premýšlím nad výměnou štěrku za přírodní písek. Je potřeba akvárium znovu zaběhnout? A jak je to s rostlinkami v takové půdě? Můžu tam přesadity ty původní, které mi tlamovci nežerou nebo tato půda pro rostlinky neni vůbec vhodna? A je možne si dat do akvaii a tlamovci nějakou rybku, ktera čisti skla akvarii? Diky za radu


Téma založil: Aneta [počet odpovědí 3]
2. června 2009, 21:13

Co je to za nemoc?

Dobry den, nevíte prosím nekdo co je to za nemoc? Pri kazdem sezrani krmiva zacne tlamovec Demasoni podivne plavat a vravorat se.Ostatni ryby ho odhaneji a ma propadle bricho. Je to uz druhá ryba ktera se takhle chova. Myslim ze je to nejaka bakterialni nemoc ktera sidlí ve strevech ale nevim si s tím rady a jestli sou na to nejake leciva.Akvarium ma 325L a krmim ryby Sera vipan,Sera granugreen a Hikari cichlid


Téma založil: Ondrej [počet odpovědí 6]
2. června 2009, 17:49

Odchov tlamovečků

Ahoj,všechny vás zdravím a obracím se na vás s dotazem proč a kdy (jak to poznám)se musí vyklepávat mladé rybky z tlamky matky tlamovců. Měl jsem už jednou mladé (9rybek) Pseudotropheus elongatus Mpanga,když jsem to zjistil,tak jsem samičku dal do jiného akva. Tam je za nějaký ten den vypustila a samičku jsem vrátil.Mladý ted mají tak 1,5cm.Ale mám další samičky,co budou mít mladé a to 2 Mpangy,1 Yellowka a 1.OB. Mohu to řešit porodničkama ve velkém akva? Všem děkuji za rady a zkušenosti.


Téma založil: daliborz [počet odpovědí 3]
2. června 2009, 14:56

Odsávání kalu

Ahoj, byl bych rád, kdybyste se podělili o zkušenosti s odsáváním kalu ze dna nádrže. Myslím tím, jaké odkalovače používáte, jak jste s nimi spokojení, jaké používáte techniky,jak často odkalujete a podobně. Na bílém písku, který má asi většina z nás je všechno hned vidět, proto se ptám. Díky.


Téma založil: Bentroph [počet odpovědí 11]
1. června 2009, 9:26

Desinfekce kořenů.

Koupil jsem kořeny do akva a jelikož byly používané tak bych je chtěl pro jistotu vydesinfikovat.Poraďte prosím čím.Děkuji.


Téma založil: Stan [počet odpovědí 9]
30. května 2009, 15:44

Řasy x tlamovci x ancistrus

Zdravím všechny... Chci se zeptat na radu. Mám malawi akvárium, 400l, kde mám cca 35 tlamovců o vel. 5-15cm. V akváriu mám kromě zadní umělé stěny, porostlé řasami, jemný písek a cca 15 větších kamenů. Kameny ale dost zarostly řasami a ancistrus, který má vel.10-12cm nejeví o řasy zájem, což je způsobeno agresivitou tlamovců vůči němu. tráví tedy celý čas schovaný v úkrytu a opravdu výjimečně se vydává na noční hody na kameny, což je ale velmi zřídka. Dočetl jsem se na tomto webu o Přísavce thajské, v Brně jsem se snažil nějaké exempláře sehnat, ale mají pouze siamské, které prý už nejsou tak vhodné... Byl mi ale opět doporučen ancistrus, pro jeho odolnější kůži a krunýř, což prý thajky nemají a mohl by být taky problém. Můžete mi poradit, zda mám koupit další ancistrusy, pokud ano cca kolik, nebo mám opravdu vyzkoušet ty thajky, samozřejmě vzrostlejší...? Moc díky za pomoc, začínám být bezradný...


Téma založil: Marian [počet odpovědí 21]
30. května 2009, 11:15

Co vydrzi tlamovci

Je to vubec akva ?
Je to vubec akva ?

Na jednom aukcnim webu jsem narazil na cloveka , co prodava ryby z duvodu nedostatku mista. Nebyt to na druhem konci republiky tak je beru hned, protoze takovy maras to se jen tak nevidi...


Téma založil: Tom [počet odpovědí 8]
29. května 2009, 21:11

vypuštění mladých auratusů pokračování

je to 11 dní co moje auratuska vypustila mladé a podle vás se již o ně nestará .Mýlíte se .Rybky povyrostli je jich kolem 30 samičku jsem nechal u mladých ,jelikož jsem chtěl přesně vědět ,co se bude dít dále .Do dnešního dne je bere na večer do tlamky .Ráno je zas vypustí .Takže můj názor je takový ,že jste tohle nikdo nezkoušel a proto nevíte jak dlouho se samička vlastně o mladé stará. Pár dní ,jak tady někdo psal to nebude


Téma založil: hříšník [počet odpovědí 5]
28. května 2009, 23:21

Daruji tlamovce

Jelikož ruším jedno akva daruji až cca 15 kusů tlamovců, především Pseudotropheus zebra, ale i další druhy, 1,5 roku staré. KLATOVY.
Dále velmi levně prodám akva 100x40x50, topení, filtr, kryt se světlem. bližší info emailem: novy@cvf.cz


Téma založil: Mxpx4 [počet odpovědí 0]
26. května 2009, 15:41

Pseudotrpheus demasoni

Chtěl bych se zeptat kolik má demasoni mladech ted se mi poprvé vytřela a mám jich 15 měl jich někdo víc děkuji za odpověd


Téma založil: Michala [počet odpovědí 10]
25. května 2009, 19:51

Prosím Pomoc


Ahoj.Prosím pomozte mi určit tuto rybku.
Přivezl jsem si je z Jablonce n. Nisou z pěstírny,a zapoměl jsem jméno.Mám dojem že je to Aulonocara Calico.
A co vy????
Děkuji za odpovědi
MILHAUS


Téma založil: Milhaus [počet odpovědí 3]
25. května 2009, 15:37

AkvaTera Trnava


Akva tera burza v Trnavě(SK).
Akci podpořili: www.ifauna.sk www.teraristika.sk www.akvashop.sk www.akvashop.eu


Téma založil: macha3 [počet odpovědí 0]
25. května 2009, 13:33

Pseudotrpheus demasoni

chtěl bych se zeptat neska mi žačala pouštět mladé mám ji vytřepat nebo to nechat tak mam Demasoni díky za odpovědi martin mám ji v samotném akvarku


Téma založil: Michala [počet odpovědí 3]
24. května 2009, 10:58

prosím o radu

Moc zdravím.Mohl by mi někdo z vás poradit s výkupem,popř. poradit nějakého solidního výkupce nejlépe na Moravě nebo by měl o mé ryby zájem někdo z vás budu velice rád. Vím , že je ted na prodej ryb špatné období,ale zkoušet se to musí.Jestli chcete vidět fotky mých ryb - www.akvariumfami.websnadno.cz S pozdravem at se všem daří ...


Téma založil: martin77 [počet odpovědí 13]
22. května 2009, 20:55

Osvětlení Malawi

Všechny vás zdravím. Dnes jsem dostal PPL-kem osvětlovací kryt 120x50,2x39W. Poradí mi někdo zářivky? Našel jsem na netu toho spoustu ale nemohu se rozhodnout.Výška akva je 60 cm,je průhledové a nemám rostlinky.Předem děkuji a přeji pěkný víkend.


Téma založil: daliborz [počet odpovědí 16]
21. května 2009, 17:22

Zvýšení PH jinap než chemikáliemi

Dobrý den. Myslel jsem si, že kemeně co mám v akva mi zvýší PH, ale Ph je dost nízké a nechci tam dávat nějakou chemikálii. Jde PH zvýšit i nějak jinak? četl jsem tady něso o strouhání křídy, je to dobrý nápad? Děkuji za rady a typy.


Téma založil: Pozďa [počet odpovědí 4]
21. května 2009, 6:33

jednoduchý PH Metr

Protože moje oko nebylo schopné rozeznat barvu vodičkových testů PH tak jsem koupil tenhle PH metr:

http://www.meteostanice.cz/zbozi/3691/Digitalni-pH-metr-3691.htm

Má sice jen jednoroztokovou kalibraci ale na akvaristiku by měl stačit. Po prvních pár použitích musím říct že se s ním pracuje bez problémů. Takže pokud jste někdo na vážkách můžu doporučit.

Uvidím jak dlouho vydrží měřící elektroda, přece jen těch popisovaných 8 měsíců mi přijde málo...


Téma založil: rach [počet odpovědí 6]
19. května 2009, 12:09

porad te prosim nevim co mu je

takhle to vypada
takhle to vypada

cau, mam dotaz jeden tlamovec si vyhrabal diru v rohu akvarka a sedi tam co to znamena


Téma založil: rezolut [počet odpovědí 6]
18. května 2009, 19:37

popis vypuštění mladých auratusů

Jelikož jsem nedostal odpověd ,jak to má vypadat v přírodě když samička vypouští mladé.Nejspíš všichni vyklepáváte a vyklepané rybky později ztrácejí reflex vracet se zpět do tlamky matky a to i později jako rodiče .Tak vlastně ani nevítejak to vypadá .Tak ted mě nosící auratuska poprvé vypustila mladé .Je to samička, která sama byla vypuštěna nikoli vyklepána .Mladých je asi tak 30-40 .A samička je hlídá stačí abych se na ni a na mladé déle díval a udělá z nich takový shluk a do pár sekund ji nemotorně vplují do tlamky .Chvíli je nosí a když má absolutní klid tak je zase vypustí .Ale je to nádhera určitě lepší než to vaše vyklepávání.Přál bych vám to to vidět


Téma založil: hříšník [počet odpovědí 18]
16. května 2009, 13:10

sháním prodejce

Zdravím, je tu nějaký nadšenec z JČ, který by prodával tlamovce? Díky za odpověd.


Téma založil: sharan [počet odpovědí 7]
15. května 2009, 14:50

Frontosa onemocnění - plynatost?

Dobrý den všem,
chtěl jsem vás poprosit o radu. Mám dospělý pár frontos.U samce se objevil v posledním měsíci následující problém. Má jako by plynatost. Je stále nacpaný pod kořenem, nebo pod korálem. Vyplave jen při krmení, ale ne vždy. Okamžitě po vyplávání ho to nese nahoru a musí vydat úsilí, aby se udržel ve středu nádrže, jako kdyby byl něčím nafouklý a to ho neslo nahoru. Krmím Artemie, patentky, srdce, Sera granuar, Tetramin, Sera Vipan, Sera granu meat atd. Poraďte mi prosím, jak mu mám pomoci. Děkuji


Téma založil: kropy [počet odpovědí 2]
15. května 2009, 12:18

Květnová akvaristická burza BRNO

Chtěl bych vás pozvat do Brna na burzu rybek, minulá burza dopadla velice dobře a bylo k mání i pár zajímavých druhů rybek a krevetek. Pokud budete mít čas, rozhodně si to nenechte utéct. Dá se zde nakoupit za dobrou cenu :o)
Kdy: Sobota 23.5.2009
Kde: Klajdovská 28
628 00 BRNO
akvaburza@seznam.cz
Vstup: 9:00 až 13:00
vstupné: 30,- Kč (do 10 let zdarma)


Téma založil: Ondra [počet odpovědí 0]
15. května 2009, 10:49

schovávanie rybičiek

Dobrý deň, sme začínajúci chovatelia cichlid, máme 300 l nádrž a pre začiatok 1+2 pseudotropheus zebra 1+2 labidochorim gol a 1+2 melanochromis maigano, osvetlenie 2*60W jedna obyčajná, jedna sky blue,ex. filter, biely štrk na dne a z kameňov vytvorený priestor, kde sa môžu schovávať. a to je ten problem... akonáhle v akvárku zasvietime, tak všetky rybičky sa schovajú...vychádzajú až vtedy,keď zhasneme... takže to vyzerá, akoby sme v akvarku nemali nič... prosím Vás, vadí im to svetlo? vadí im ten biely štrk?,lebo predavačka sa ma ako prvé opýtala, aký máme štrk, a keď som povedala, že biely, tak sa netvárila nadšene...a možno je to pre ne prirodzená reakcia (podľa toho čo tu píšete, potrebujú mať priestor na schovávanie). vopred ďakujem za odpoveď a prosím o zhovievavosť - začíname :-)


Téma založil: tereza [počet odpovědí 8]
14. května 2009, 23:22

Výstava Malawi-Lednice

Všechny zdravím,jsem z Varů a v neděli jedu do Brna a na net.stránkách jsem našel,že v Lednici je velká výstava ryb. Jen se chci zeptat,jestli jste tam někdo byl a popř.jestli to stojí za to se tam zajet podívat.Děkuji.


Téma založil: daliborz [počet odpovědí 9]
14. května 2009, 19:37

Nevybarvené samice tlamovce pestrého

Zdravím.Potřeboval bych poradit.Pořídil jsem si údajně 5samic a 1samce tlam.pestrého.Ze začátku byly všechny samice krásně vybarvené a po měsíci je vybarvená už jen jedna samice a ostatní jsou celé zahnědlé,jakoby vybledlé s nejasnými pruhy.Vypadají jako rozmazané.Nevíte někdo proč?


Téma založil: Ruda [počet odpovědí 5]
14. května 2009, 12:27

Muzu krmit Mikrami?

Chci se jen zeptat.Mam moznost mit doma nasadu Miker /háďátko octové/.Muzu tim krmit sve tlamovce?Diky.


Téma založil: Milhausman [počet odpovědí 3]
14. května 2009, 6:33

úhyn tlamovců

Dobrý den,
mám dotaz, už si nevím rady. Mám prvně akvário a pořídili sme si tlamovce. Rekli nám, že jsou draví, že mají být sami v akvárku jinak ostatní ryby nepřežijí. Tak tam máme jen šneky, tlamovce, krunýřovce(myslím že kopinatý) a měli jsme keříčkovce a tlamovci byli 14dní v poho a pak postupně všichni umřeli vždy přes noc. Tak sme mysleli že to dělal keříčkovec tak sme se ho zbavili a akvário znovu vyčistili a koupilý nové tlamovce, ale včera přes noc mi zase další zemřel a dnes další plaval už jen tak líně u dna, vůbec nevím čím to může být, prosím poraďte. Děkuji


Téma založil: nika86 [počet odpovědí 15]
13. května 2009, 20:49

Problem s rasami


Mam problem s rasami(zelena, hneda).
Akvarko 175litru(39cm sirka,119cm delka a vyska 38cm).Zarivky:2x Philips TLD 30W 90cm Aqua relle 10 000 K.A svitim 13h denne.


Téma založil: Charon [počet odpovědí 8]
12. května 2009, 20:45

Krmení pro Malawi

Ahoj,poradíte mi prosím,čím nejlépe krmit (granule,vločky,mražené)
Pseud. demasoni,Pseud. elongatus mpanga,Labid. Yellow, cyrtocara moori,aulonocara firefish. A taky jestli neporadíte nějaký šikovný internetový obchod? Moc děkuji.D.


Téma založil: daliborz [počet odpovědí 32]
11. května 2009, 9:17

Identifikace rostliny

Ahoj, tak jsem viděl zajímavou rostlinu a potřeboval bych přijít na to co je zač. Nechci ji k tlamovcům ale do svého druhého aq. Viděl jsem ji v Hradci Králové tam jak je obří akvárium v prvním patře v akva s Kančíkama a želvou.

Byla zelená, cca 40 cm vysoká, delší tenký stonek, pak vyrůstá do strany dlouhý (cca 2cm široký) mírně "nařasený list".

Díky


Téma založil: rach [počet odpovědí 11]
10. května 2009, 20:23

pseudotrpheus zebra

chtěl bych se zeptat jak vypadá samec od zebry díky moc


Téma založil: Michala [počet odpovědí 2]
9. května 2009, 21:40

Žlutá voda, prosim o radu.

Ahoj, voda v akva.(bez ryb) je mirně nažloutlá nevim cim to je. Když ji vyměním zase je cista ale za par dní je zase žlutá. Pisek mam čity filtr dobry mozna to barvy kořen ? ? ? Dik za radu.


Téma založil: amater [počet odpovědí 4]
9. května 2009, 21:10

žábrohlísti?

Ahoj chtel bych vas zkusenejsi poprosit o radu. Me rybky tak nejak z tezka dychaji a na prednim skle akva mam takove bile asi 4 mm dlouhe zizalky, ktere se obcas pohnou. Nevite co by to mohlo byt? Rybky jsou jinak cile a apetit maj taky dobry.


Téma založil: Jarek [počet odpovědí 1]
9. května 2009, 10:50

pěna v akvariu


Prosim o radu.Predelaval jsem pozadi v akvu,udelal jsem vse nezavadne ale stalo se mi to,co nikdy predtim.Voda je sice cista ale kdyz zapnu bublinkovac tak ty bublinky se na hladine nerozbiji ale zustanou a za chvili je cela hladina pokryta bublinkami a cca za hodinu je akvarium jak pena na pivě.Udela se tech bublinek cely kopec jako kdyz nacepujete pivo.Nevite nekdo co s tim?


Téma založil: Milhausman [počet odpovědí 15]
9. května 2009, 10:49

Pseudotrpheus demasoni

Agojte všichni chtěl bych se zeptat mam demasony a neska se mě vytřela mám ju nechat ve společném akvarku nebo ju přelovit do jiného akvarka aby tam byla sama děkuji za odpovedi . Michala


Téma založil: Michala [počet odpovědí 1]
9. května 2009, 10:12

Zalezlí Demasoňáci

Dobrý den mam akva asi 150l, zacinam a tak jsem si koupil jen pár demasoňáků. Od začátku byly v pohoďe, ale časem se začaly schovávat až moc. Jedna samice čeká mladý, asi do 5-ti dnů by je mněla vypustit. Ďelá mi to starosti, nevíte čím by to mohlo být? Ďekuji předem.


Téma založil: Pozďa [počet odpovědí 4]
9. května 2009, 8:14

poradte mi please


daji se chovat mensi tlamovci s neonkami červenymi??? (150l)


Téma založil: toms [počet odpovědí 17]
8. května 2009, 18:51

nosící samička auratusu

Ted mi pravděpodobně poprvé donosí samička auratusů .Má plnou tlamku mladých .Ale vyklepávat nebudu chci to nechat přírodně v akváriu .Ale bojím se, že mladé rybky budou okamžitě po vypuštění sežrány ,protože se nebudou umět vrátit do tlamky ,jak by to mělo být v přírodě .Jaké s tím máte zkušenosti. Vrací se rybky do tlamky nebo se rozutečou po akvárku?


Téma založil: hříšník [počet odpovědí 3]
8. května 2009, 12:22

Poraďte čo je to za druh


Ahojte potreboval by som poradiť čo je to za druh. Na foto je samec, samica nemá modrý lesk a ikerné škvrny. Pravidelne sa trú a neni tých malých zrovna málo cca 40-50ks. Vo akvaristike mi hovoril personál že bude modrý niečo ako S. fryeri, ryby majú asi 1,5 roka takže už by mali byť vyfarbené


Téma založil: Haplochromis [počet odpovědí 10]
7. května 2009, 18:37

Melanochromis Auratus

Dobry den, jedna moje samice Auratuse obcas lezi na brise na dne akvaria a casto ji pronasleduje samec Auratuse,chtel bych se zeptat jestli nekdo nevite jestli je to normalni nebo je to znamka nejake nemoci. Dekuji


Téma založil: Ondrej [počet odpovědí 11]
6. května 2009, 22:05

pěna na hladině


Všechny vás zdravím,na hladině se mi začala dělat pěna,nevím jestli je to dobře nebo špatně ale mě se to nelíbí. Čím by to mohlo být? Nepoužívám žádné saponáty na čištění ani nic co by mohlo přijít do kontaktu. Např. vědro při výměně vody. Děkuji.


Téma založil: daliborz [počet odpovědí 8]
6. května 2009, 20:57

Scieanochromis fryeri


Ahoj kluci, potvrdíte mi, že se jedná o samice S.Fryeri?
Díky


Téma založil: SJ [počet odpovědí 13]
6. května 2009, 16:59

Tanganyika 200L

Ahoj!
Měl bych dotaz ohledně výběru ryb.
Rozmýšlím se mezi Malawi a Tanganyikou. V případě tě Tanganyiky - co by do té nádrže šlo?

Leleupky, Cyprichromis leptosoma Mpulungu, Julidochromis Regani, Altolamprologus calvus black pectoral

Co by jste mi mohly do té nádrže doporučit?


Téma založil: RUMburak123 [počet odpovědí 6]
4. května 2009, 18:35

jak na zelenou řasu


Jak si mám poradit se zelenou řasou?
Děkuji Vráťa


Téma založil: vratislav hlaváč [počet odpovědí 8]
3. května 2009, 12:09

Proud vody v akva

Dobry den chtel bych se zeptat jak velky by mel byt prutok vody pres filtr? Kdyz jej dam na plny vykon tak mam v akva pomerne silny proud vody. Dekuji za odpoved.


Téma založil: jarek [počet odpovědí 13]
30. dubna 2009, 17:50

Dravec do mini Malawi?

Ahoj!
Potřebuju poradit nějakého dravce co by se hodil do 200L.Pokud tedy něco takového je.Ještě lepší by byly ryby z Malawi.Mam přeprckováno a je těžké je udat.Množit už nechci.Díky za tipy!


Téma založil: RUMburak123 [počet odpovědí 6]
30. dubna 2009, 17:50

divoké demasoni

viděl někdo z vás dovoz demasoni F1 .Prý jsou tak nádherné že si barvami nezadají s korálovými rybkami .Já budu mít v červenci 15 kusů odchovu F1.Pojedu si pro ně dost daleko tak jsem zvědavý .


Téma založil: hříšník [počet odpovědí 7]
30. dubna 2009, 17:37

Zubožené anubiasy

Anubiasy mě hynou.Nedaří se jim přestože rybám se daří náramně ,třou se pomalu každý týden už mám i mladé zebry .Ale vratme se k anubiasům jakou vodu potřebují tvrdou? měkou? mám tam ještě kapradiny a ty se množí a rostou krásně ,ale ty mojim rybám nechutnaj. Zato anubiasy. Ryby nenechají vyrůst jediný nový lísteček .


Téma založil: hříšník [počet odpovědí 5]
29. dubna 2009, 17:08

Zvetseny ritni otvor

Prosim vas o radu.Me Cynotilapia afra ma ritni otvor takovy zvetseny jako by prave chtela vypustit nejake vajicko.pritom je to asi samec a samice nic nenosí.Tak nevim z ceho to muze mit.Uz jsem to videl treba u hrbohlavcu kteri kladou jikry na kamen ale u techhle ryb to vidim poprve.Jsem zacatecnik tak nevim no.Diky.


Téma založil: Milhausman [počet odpovědí 1]
29. dubna 2009, 14:42

černé fleky na Anubiasech

asi před 5 měsíci jsem osadil své malawi aq třemi druhy anubiasů, jejich přesné názvy nevím, ale to asi nebude v tomto případě podstatné. Po celou dobu krásně rostli a dokonce i kvetli, sice je sem tam tlamky ozobali, hlavně nově se rozvíjející listy, ale bylo to v normě. Teď se mi na všech třech rostlinách začaly objevovat takové sytě černé skvrnky a ty se pomalu zvětšují až zčerná a upadne celý list. Dost mě to mrzí, protože jsou tyto rostliny už vzrostlé. Je potřeba anubiasy nějak přihnojovat? Když jsem je vysazoval tak jsem ke kořenům dal jakési hnojivo ve tvaru kuličky, které mi doporučili ve zverimexu, kde jsem si tyto rostliny zakoupil. Poradíte mi prosím čím to může být a jestli můžu rostliny ještě nějak zachránit? Předem Vám děkuji za odpovědi.


Téma založil: KOI [počet odpovědí 0]
29. dubna 2009, 7:44

Kombinace Malawi Tanganika

Nekamenujte mne prosim,ale laka me vyzkouset mix tropheus x pseudotropheus, je nejaky vazny duvod, nez neprirozenost, proc by to nemohlo fungovat? Nadrz 600 litru.Diky.


Téma založil: Bentroph [počet odpovědí 6]
28. dubna 2009, 20:17

Cyatopharynx furcifer

Chtěl bych se zeptat na tuhle rybku. Bohužel o ní není na českých stránkách téměř nic a ryba je to nádherná. Stačí ji akvárium o objemu 330l? Nemá o ní někdo info a zkušenost s chovem? Masožravec, býložravec atd? Díky za info


Téma založil: bonifacdruhy [počet odpovědí 6]
28. dubna 2009, 17:30

Problem s nalevnikem

Uz me fakt nebavi vzdy tyden nesvitit a nekrmit a cekat az se toho bileho mlecneho svinstva zbavim,abych pak mel akvarko tyden krasne ciste a za dva tydny zase vse od znova.Je to fakt tim krmenim????To jim mam radsi nasypat tolik aby mely na cely den????


Téma založil: Milhausman [počet odpovědí 1]
28. dubna 2009, 17:20

Problem s nalevnikem

Nejak se mi porad dela v akvu bila voda.Myslim ze to je nejaky nalevnik a nevim jak se ho zbavit.Teda vim ale nevim jakou prevenci udelat aby uz tam nikdy nebyl.Uz jsem kvuli rybam koupil vnejsi filtr aby se to nestalo ale po par dnech vyleceni je tam znovu.Slysel jsem ze je to z prekrmovani ale krmim 3 krat denne,nekdy pravda i vice ale vzdy jen to co za letu nebo do minuty sezerou.Nikdy krmeni neplave na dne.Tak nevim.Nekdo mi radi krm jednou,max 2x denne ale to se fakt neda.Ryby jsou jako kosatky.Jen projdu kolem akva uz jsou vsechny na hladine a vyskakuji primo nad hladinu aby upoutaly pozornost.PORADTE PROSIM.


Téma založil: Milhausman [počet odpovědí 4]
28. dubna 2009, 10:46

Cynotilapia pulpican nebo afra??


Prosim dejte mi nekdo nazev tehle ryby?Je to Afra nebo Pulpican?Mam v akvu 4 ks ale nevim jestli mezi nema je i samice.Muze byt samice se zlutymi skvrnami na ocase?mam vsechny s temi skvrnami.Ale pritom se mi dve k sobe docela hodi.porad se mezi sebou nakrouceji tak nevim.Diky


Téma založil: Miloslav Dockal [počet odpovědí 8]
28. dubna 2009, 10:17

Poradte s odchovem malych

Mam prosbu.Poradte mi nekdo s odchovem.Mam v akvu Aceiky a u jedne jsem zjistil ze je tehotna a ponevadz jsem zacatecnik tak jsem ji hned odlovil a dal do vedlejsiho akvaria kde nic neni amuze byt tudis sama.Ale po jednom dni mi vajicka vyplivla na dno.Tak jsem ji vratil zpet mezi ostatni a vajicka dal do 5 litroveho sklenaku,dal tam bublinkovac a topeni a po 6 dnech se zacaly lihnout rybicky.Jsou zatim jen takove pruhledne a jeste maji zloutkovy vacek ale uz se snazi zobat bordel ze dna.Mam jim uz zacit davat nejake krmeni nebo to nema cenu kdyz jeste nespotrebovaly zloutkovy vacek?Zatim jen tak skacou po sklenaku jako morsti konici.A to mi nekdo rekl ze to nema cenu ty vajicka nechavat ze s toho nic nebude kdyz je nema v tlamce a vida.Je jich tam asi neco kolem 30 a vsechny zdrave.Diky moc za odpovedi.


Téma založil: Miloslav Dockal [počet odpovědí 8]
28. dubna 2009, 8:48

Fleky zebry R/R

Tak konečně jsem zprovozněl "komp" - tady je fotka mé zebřice - mám 2 dospělé a obě maj takvovéhle fleky, jako kdyby asfaltovaly dálnice :) A maj je jenom samice ...


Téma založil: rhymes [počet odpovědí 18]
28. dubna 2009, 8:38

Rybi uroda - chovatelske uspechy

27 hlave hejno cerstve narozenych Sardinek
27 hlave hejno cerstve narozenych Sardinek

V jednom vcerejsim prispevku si jeden z prispevovatelu posteskl, ze se tu nepise o chovatelskych uspesich. Tak tedy zahajujem timto prispevkem.
Muj manzel dnes v roli porodnika a za pomoci porodni asistentky (mne) privedl na svet 27 ks Cyprichromis. Uznal, ze 3 maminy jsou zrale na porod a myslel, ze kdyz je odchyti, budou mu samy poustet prcky do sitky. Predpokladal spravne. Prvni mamina 11 malych a dalsi dve po osmi. Porod byl jednoduchy, prirozeny a maminky dobre spolupracovaly. Ted uz jsou zpatky v akva s ostatnimi a malinci se seskupili v malem akvarku do jednoho hejna. Kdybychom je totiz nechali prijit na svet normalne ve spolecnem akva, zadne z nich by neprezilo.
Doufame, ze se najde dost prilezitosti a chuti i pro ostatni sem obcas neco pripsat. Ondro, mas neco? ;-))


Téma založil: A+I [počet odpovědí 9]
27. dubna 2009, 19:26

red red a red blue

Ty ryby jsou tak zmutované ,že už je to jedno .Jednu dobu jsem sháněl RB a každý kdo prezentoval ryby jako red blue měl red red.Jednou bych si přál vidět tyto ryby jako dovoz F1.


Téma založil: hříšník [počet odpovědí 1]
27. dubna 2009, 19:22

Melanochromis Maingano

Kamarádi,poraďte mi v jedné věci.
V poslední době mám hrozné problémy s třením Maingan.Vytřou se,ale buď nedonosí,nebo z nich místo rybek vyklepu jen plesnivou kouli z jiker.
Dříve měli mladých až až.Staré můžou být tak max 2-2.5 roku.
Začali mi to dělat teď po novém roce.
Že by samec byl k ničemu z ničeho nic.Je jich tam sice více,ale prý se ze samicema tře jen dominant.
Vodou to asi nebude............je ve všech akváriích stejná a třeba Pulpicani , nebo Mpangy se třou v pohodě a i donáší.....to samé ostatní ryby.
Budu rád za každý nápad.Ještě mně napadlo je přeházet do jiného akvária.Jestli třeba změna prostředí nepomůže,ale jinak nevím.


Téma založil: memeo [počet odpovědí 1]
27. dubna 2009, 19:18

O jaký druh se jedná


Ryby jsem zakoupil jako C. microlepidotus Black kiriza. Nyní jsou ve velikosti 9-11 cm, již se třou, avšak žádný samec není černý. Samců je 9 a 9 samic. Všichni jsou při tření či soubojích zcela stejně vybarveni jak na fotu. To není tak kvalitní. Jde mi o to, že jsem je kupoval jako raritu ve velikosti 4-5 cm za 450 kus. Dle mého názoru se jedná o jiné ryby než, které jsem chtěl. Za případné informace budu vděčný. Díky.


Téma založil: David1234 [počet odpovědí 1]
27. dubna 2009, 17:14

Zebry R/R ... R/B

Dobrý den,
mám dotaz ohledně tohoto druhu. Mám 3 samičky zebry R a umřel mi samec R. Můžu k těmto samičkám dát samce B? Nejsem si jistý jestli to je nebo není křížení. :) Děkuji


Téma založil: Adriano5 [počet odpovědí 1]
27. dubna 2009, 12:55

Tření ryb o písek a kameny

Prosim o radu.Jiz delsi dobu se mi trou ryby o kameny,pisek,proste o vse co v akvariu mam.Jinak ale zerou v pohode a nic jim nechybi.Nevite cim to muze byt?Diky


Téma založil: Miloslav Dockal [počet odpovědí 6]
26. dubna 2009, 23:07

Osvětlení akvária

Dobrý den. Jsem začínající chovatel a chtěl bych poradit. Mám akva 300 l, chovám rybky Malawi. Osvětlení mám v krytu , jedná se o obyčejné zářivky 2x36W. Chtěl bych změnit toto osvětlení na modré. Tudíž bych chtěl poradit, zda je to možné a pokud ano jaké zářivky zvolit. Děkuji za odpověď.


Téma založil: Hancock [počet odpovědí 13]


Stránky: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94


Založit nové téma
Zápatí