Úvodní stránkatlamovci.cz

Diskusní fórum
Stránky: 1   ...............   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94

20. ledna 2005, 22:07

Tropheus duboisi+poter

ahoj chtel bych se zeptat, jestli - pokud mam chovnou skupinu T. duboisi a ve spolecenskem akvariu se mi budou trit a ja nemam moznost odlovu samic-sezerou je¨, nebo ne?
Stejny dotaz bych mel i v pripade Cyphotilapia frontosa.
dekuji za odpoved


Téma založil: Jarda [počet odpovědí 3]
19. ledna 2005, 15:19

snasenlivost

Jake chovani ma Pseudotrpheus Socolofi v atlasu jsem vycitl,ze ma mirne chovani,ale kdyz jsem ho chtel koupit rikali,ze se k Pestrencum cervenobrichym nehodi.Diky za radu.


Téma založil: Z POUR [počet odpovědí 1]
17. ledna 2005, 16:32

nemoc+paraziti

Umřeli mi dvě rybičky-myslel jsem, že už je to v pořádku, ale další rybky začali jevit známky nemoci-bílé kolem tlamy,nekoordinované pohyby a na přední stěně akvária se mi dneska ráno objevilo spousta lezoucích bílých čárek-zřejmě nějací parazité.
Vůbec nevím, co s tím. Prosím o radu jaký přípravek na léčení použít a co vlastně rybičkám je?Díky.


Téma založil: Radek [počet odpovědí 3]
16. ledna 2005, 19:27

jak je to s geny?

V jednom akva jsme mel tuto samici-Metriaclima estherae. A 3 ryby(samci) pseudotropheus zebra. Vytreli se 2x- poprvé jsem to netušil a byla z toho jen jedna rybka- po matce- žlutá. 2. výtěr to už sem vědel sem uchránil a mám 10 rybek, v poměru 1:1 otec(černé zebry) a matka(žluté)

Pokud jsem to dobře pochopil, je to jako u lidí. černoch s běloškou mají někdy černé, někdy uplně bíle,někdy míšené dítě.
Ma otázka tedy zní: je to tak i u tlamovců????


Téma založil: michal [počet odpovědí 2]
14. ledna 2005, 14:11

Krmení nitěnkama

Proč nejsou nitěnky vhodné pro tlamovce? Díky.


Téma založil: Petr [počet odpovědí 2]
14. ledna 2005, 12:26

malawi 300 l

Idem zakladat nove Malawi akvarium - 1400 (d) x 550 (s) x 400 (v) t.j. 308 l. Chcem sa poradit ohladom filtracie a osvetlenia pre tuto nadrz. Uvazujem - vnutorny Fluval 4 plus, alebo vonkajsi Fluval 340 (dost drahe). Osvetlenie 2 x 40 W dlzka trubic 120cm. Trubice osadene do vlastne vyrobeneho krytu.
Viete mi poradit ine moznosti filtracie a osvetlenia pre tuto nadrz? Kolko cihclid mozem bez problemov chovat v tejto nadrzi?


Téma založil: krovak [počet odpovědí 3]
14. ledna 2005, 11:07

Příznaky nemoci u Lab. Hongi

Ahoj,

chovám cichlidy čtyři měsíce ( Labidochromis Hongi, Lab. Yellow, Melanochromis Maingano a Pseudotropheus zebra). Ryby jsou asi 3/4 roku až rok staré. Na kůži třech ryb ( Lab. Hongi cca 4 cm ) se objevilo pár světle šedivých až bílých skvrnek nepravidelného tvaru a průměru cca 3mm. Ty za nějakou dobu zmizí a objeví se jinde. Zatím se nevytvářejí vatovité chomáčky jako u plísně. Jelikož s těmito rybami nemám ještě zkušenosti nevím, zda-li se jedná o příznaky nemoci, či běžný jev při dospívání těchto ryb. Ryby vypadají navenek jinak zcela vpořádku, normálně plavou a žerou. Voda má ph 7,4; 26°C; celk.tvrdost 12° a uhl.tvrdost 6°;dusitany 0 mg/l;dusičnany do 30 mg/l. Díky za pomoc, Vašek.


Téma založil: Vašek [počet odpovědí 11]
13. ledna 2005, 21:58

Vhodný filtr

Stačí na 120 l akvárium filtr Fluval 2? Dá se vylepšit výměnou původní filtrační houbové hmoty za nějakou lepší filtrační vložku?
Pokud toto není vhodné jaký cenově nejdostupnější filtr mám pořídit?
A ještě dotaz na testy dusíkatých látek-nějaký jednoduchý a komplexní test.


Téma založil: Radek [počet odpovědí 5]
13. ledna 2005, 11:09

PŔÍSAVKA THAJSKÁ

Mám zájem o PŘÍSAVKU THAJSKOU (gyrinocheilus aymonieri)Poraďte kde ji sehnat(středočeský kraj)


Téma založil: Milan Žáček [počet odpovědí 2]
12. ledna 2005, 18:02

Nemocní tlamovci

Mám 112 l akvárium, v něm mám 13 tlamovců a teď se mi dva nezdají-divně plavou, pořád se schovávájí-žlutý P.saulosi ztratil zářivě žlutou barvu a má na sobě takový jemně zelenavý nádech-jde to vidět jenom zblízka, druhá nemocná rybyka je P.zebra red-mám dvě a jedna z nich má pořád sklopenou hřbetní ploutev a na jejím začátku cosi bílého,potom má také bílou mini skvrnku na těle a pod okem. Chtěla jsem je odchytit, ale mám v akváriu spoustu úkrytů, takže to není možné.
Jak je mám vyléčit a co nemoc způsobilo?
(odkaluji 1x za 4dny-zároveň měním vodu, akvárium mám teprve měsíc a všechny rybky se až dosud projevovali spokojeně)


Téma založil: Eva [počet odpovědí 12]
10. ledna 2005, 14:49

Jaké je nejlepší krmivo pro tlamovce ?

Zajímá mě jaké máte zkušenosti s krmivem pro tlamovce. Je mi jasné, že sežerou všechno, ale jaké je nejlepší krmivo, aby měli krásnou barvu a byli zdraví.


Téma založil: Luboš [počet odpovědí 9]
8. ledna 2005, 11:59

Co mám za druh?

V obchodě se mi strašně líbil jeden druh tlamovců a tak jsem je roztržitě zakoupila. Jenže jsem si nezjistila druh. Samice jsou žluté s černými skvrnkami, samci jsou buď žlutavý jen s modrou hlavou anebo modří. Oba jedinci jsou velcí a drží se spíše schováni u dna. Prosím, poraďte, co mám za druh a napište i jak se správně starat. Děkuji


Téma založil: Keřková [počet odpovědí 3]
7. ledna 2005, 9:08

čím doplnit osádku akvária?

mám poměrně malé akvarium o rozměrech 90 délka, 40 výška a 30 hloubka a rozhodl jsem se proto pro 4 ks ps. saulosi a 4 ks ps. demasoni. Zatímci první z nich viditelně prosperují a rostou, u demasonek se projevila jejich agresivita (zejména jednoho samce) a jedna již uhynula...Zajímalo by mne, zda se mám pokusit doplnit akvárium např. o 4 ks demasonek, aby se jejich agresivita snížila (u těch lze ale stěží poznat v mládí pohlaví a další samec by moc klidu nepřinesl) nebo doplnit bezproblémové ps. saulosi a demasoni nechat na nepříliš uspokojivém počtu 3 ks. Pro úplnost uvádím, že saulosi mám 3 samice a 1 samce a pokud bych je doplňoval, pak patrně dvě samice. Nebo to vidíte jinak? Díky za každou odpověď.


Téma založil: pavel [počet odpovědí 12]
5. ledna 2005, 12:38

Samice s jikrami

Nedávno sem zjistila, že dvě samice estherae divně přijímají potravu. Aktivní jsou pořád stejně, ale jakoby jim nešlo jíst. Mají zvětšený váček pod tlamkou a často tak jako něco převalujou v tlamce. Mám i pocit, že tam vidím jikry. A taky mají skřele tak nějak víc prokrvený, mají je víc červený než ostatní rybky. je možný že už mají opravdu jikry a nebo mají nějakou nemoc?Jinak se chovají normálně, jen jsou víc schovaný. Ale jakmile přijdu k akvárku aktivně se hlásí o krmení. Jen ho pak moc nežerou, jakoby jim to nešlo. Já měla za to, že jsou ještě mladé na rozmnožování.


Téma založil: markéta [počet odpovědí 15]
5. ledna 2005, 9:08

Žerou samice s jikrami v tlamce?

Je normální, že samice s jikrami v tlamce (lombardoi, crabro) po asi týdnu po vytření, začínají - sice opatrně, ale přesto - přijímat vločkové krmivo.
Vím, že to k ním není šetrné, že jsou ve společné nádrži, kde běžně krmím, ale zatím nemám možnost samostatné nádržky pro vytřené samice.
Samice mají zřetelně zvětšené hrdelní vaky, ve kteých se rýsují obrysy jiker. Ale všechny (3) při krmení opatrně žerou vločkové krmení.
Děkuji za informaci. Tomáš.


Téma založil: Tomáš N [počet odpovědí 16]
4. ledna 2005, 14:26

osvětlení akvária

předem se omlouvám, jestli už se to tady probíralo, nebo jestli je můj dotaz úplně vedle, ale zajímalo by mne, zda se má (hlavně teď v zimních dnech) akvárium dosvětlovat i přes den, nebo zda postačí rozsvítit v pozdním odpoledni.
za případně odpovědi díky.


Téma založil: pavel [počet odpovědí 5]
2. ledna 2005, 21:43

Altolamprologus compressiceps

Zdravím!

Celej den sem projížděl stránky na netu a nemůžu najít, jaký velikosti se můžou dorůst ryby Altolamprologus compessiceps. Na akvarista.cz sem se dočet snad 4 cm, ale tomu se nedá věřit.


Téma založil: P.J. Tunat [počet odpovědí 5]
2. ledna 2005, 11:28

Boule u břicha

Potreboval bych poradit moje ryby mají u bricha takové malé bouličky spíše jednu bouli.Nevíte co to múže být?


Téma založil: Tomáš [počet odpovědí 0]
1. ledna 2005, 23:16

neagresivní tlamovci

Zakládám akvárium pro tlamovce a zatím tam mám samečka a samičku l.yellow a jednoho jedince pro mě neznámého jména-je to žlutá větší rybka s jemnými žlutými proužky-snesou se moc dobře a já bych jim pohodu nerada pokazila přidáním nějakého hodně agresivního druhu-poraďte mi prosím několik druhů méně agresivních tlamovců.Pokud by jste přidali ještě nějakého velkochovatele tlamovců z Brna, byla bych vděčná-nechci kupovat předražené rybičky v obchodech.
Ještě se při tého příležitosti zeptám na vhodné ph vody pro tlamovce-těm mým se daří dobře-mám se ph vody vůbec zabývat?


Téma založil: Eva [počet odpovědí 2]
30. prosince 2004, 9:46

Proudící voda

Mám dotaz, je pro malawi lepší když je vzduchování na mn a neproudí pak tolik voda v akvárku, nebo jim prodění vody nevadí? Jinak umřeli mi dvě ryby, demasoni a yelow a ostatní nejeví známky nějaké nemoci, tak doufám, že už mi žádná nepojde


Téma založil: markéta [počet odpovědí 4]
29. prosince 2004, 10:18

UMÍSTĚNÍ AKVÁRIA II

K mému úvodnímu problému - plánuji akvárium umístit do knihovny (regálu), jež bude vyrobena z masivního dubu a bude pokrývat celou stěnu místnosti. Akvárium jako takové (250-350l) by bylo umístěné na kovovém stojanu na kolečkách, tak aby se dalo v případě nutnosti snáze ze "stěny" vymanipulovat. Jelikož chci knohovnu vyrobit na míru nejen místnosti, ale i akváriu, zajímá mě, zda by míra vlhkosti, z akvária vycházející, nemohla okolní dřevo (které samozřejmě nebude v bezprostředním kontaktu a akv., ale přece...) poškodit. Měl by někdo ze zde diskutujících zkušenosti, jež by mi v tomto směru pomohly ? Předem děkuji. ...je vám jasné, že jak mi odpovíte na první dotaz, budu vás zásobovat kupou dalších :o) ?


Téma založil: BOBEK [počet odpovědí 10]
29. prosince 2004, 10:18

UMÍSTĚNÍ AKVÁRIA I

V poslední době ve mě uzrává myšlenka, pořídit si akvárium. A když akvárium, tak samozřejmě s tlamovci, které jsem ve svých akvaristických začátcích v "ranném" mládí tolik obdivoval. Jsem ve fázi shoromažďování informací (a počítám že ještě tak 2-3 měsíce budu), přičemž jsem tento web shledal jako výborný zdroj.


Téma založil: BOBEK [počet odpovědí 0]
27. prosince 2004, 9:09

Nádrž pro tlamovce

Tak na základě vašich rad ohledně písku a tapety jsem začal připravovat nádrž pro tlamovce, sice jenom 200 litrů, ale na pár kousků to stačit bude. Koukněte na http://www.akvarista.cz/web/nana/index.php3?page=detail&id=188 je to ta nádrž s modrým pozadím. Čekám vaše názory a náměty na vylepšení. Potažmo nápad, jaké tlamovce mám koupit :) Díky


Téma založil: Luboš [počet odpovědí 6]
26. prosince 2004, 10:24

krmení mladých tlamovců

Hezký den všem, čím prosím Vás krmíte své odchovy tlamovců - Malavi? Dávám jim z počátku artémii, pak mleté granule - SAK-energy a mleté vločkové krmení Dajána. Pak mám ještě jeden problém - propadlé břicho u dospělé ryby - samice (druh bohužel neznám - dával jsem do galerie, ale není tam). Co by to mohlo být? Děkuji Vítek


Téma založil: Vitek [počet odpovědí 7]
21. prosince 2004, 11:04

Nafouklé ryby

Včera sem si všimla, že dvě cichlidy jsou takové nafouklé a trošku divně plavou, nevíte co s tím? Na mladé ještě nemají věk ani velikost, bude to asi nějaká nemoc. Díky


Téma založil: markéta [počet odpovědí 20]
20. prosince 2004, 15:40

Jak jemný písek

Potřeboval bych radu ohledně písku do akvárka.Rozmíšlím se jestli koupit písek 0,3 mm nebo 0,8 mm.Jaké maté zkušenosti s těmito písky? Nevíří se ten 0,3 mm?


Téma založil: Tomáš [počet odpovědí 9]
19. prosince 2004, 15:46

Modrá tapeta

Nedaří se mi nikde sehnat čistě modré pozadí pro moje akvárium s tlamovcema. Všude v obchodech mají pouze potištěné různými obrázky a z druhé strany černé. Poradíte někdo jak takovou tapetu sehnat ? Díky


Téma založil: Luboš [počet odpovědí 12]
17. prosince 2004, 21:41

Kdo jde zítra na akvtrh v Ústí n.L.?

Kdo de zejtra na akvatrh v ústí v kulturáku?


Téma založil: Tomáš [počet odpovědí 1]
17. prosince 2004, 21:17

Maly akvarko+tanganika

Dobrý den!

Jsem akvarista již pár let, ale můj neustalý problem tkví v nedostatku prostoru pro akvária. Maximální objem mých akvárií se nachází kolem 60 litrů. Přesto bych rád choval ryby z jezera Tanganika. Existuje jiná varianta než "šnekáči"?

Díky za odpověď.


Téma založil: P.J. Tunat [počet odpovědí 7]
17. prosince 2004, 8:31

Tvrdost vody

Dobrý den,
již několik let chovám am. cichlidy. Zanedlouho budu kupovat nové akvárko cca 700l, kam si chci pořídit tlamovce z jezera Malawi. Bydlím v Českých Budějovicích a je zde voda dosti měkká. Bydlí také někdo v ČB nebo okolí, které zásobuje Římovská přehrada a chová tlamovce, který mi pomůže poradit s úpravou PH vody pro tyto ryby ??? Předem moc děkuji za pomoc a přeji mnoho úspěchů.
PETR


Téma založil: Petr [počet odpovědí 3]
12. prosince 2004, 21:55

Perfektní malawi

mrknete na tohle akvarko i kdyz si myslim ze uz ho znate. http://jiri-pavlas.akvarista.cz


Téma založil: tomiš [počet odpovědí 2]
10. prosince 2004, 22:05

odchov Cichlidky ramirezove

Dobrý den, potřeboval bych poradit.

Před třemi dny jsem si do nádrže s bojovnicí koupil párek Cichlidy Ramirezove. Dnes se vytřeli. Párek co jsem koupil obhajoval své místo v akváriu. Ryby pravděpodobně budou z nějakého dobrého chovu (krásné barvy, vitalita ryb, cena :)) a proto bych chtěl aby odchov byl uspěšný. V akváriu je sameček Bojovnice pestré a Přísavka thajská. Nádrž 25l a je hustě zarostlá. Poraďtě čím potěr krmit... prostě každá rada dobrá.


Téma založil: Tomáš [počet odpovědí 7]
9. prosince 2004, 13:50

Kde koupit kameny do akvária s tlamovci?

Akvárium s tlamovci je pěkné pouze pokud je v něm pěkná dekorace, mám na mysli břidlicové desky, lávové kameny a podobně. V akvaristice v malém městě však nic takového nemají, poradíte někdo kde tuto dekoraci koupit ? Je možno někde na internetu ?


Téma založil: Luboš [počet odpovědí 29]
7. prosince 2004, 14:54

Šnekové cichlidy

Dobrý den
Zná nebo ví někdo z Vás něco o šnekových cichlidách?Nevbyla by špatná nějaká internetová adresa.Dekuji
Radek


Téma založil: Radek [počet odpovědí 2]
6. prosince 2004, 18:39

Kdo přežije s tlamovci ?

Chci se začít věnovat tlamovcům. Chci je nasadit do asi 200 l. akvária, kde mám kančíka příčnopruhého, kančíka perleťového, asi deset skalár a několik ancistrusů. Které z těchto ryb se nemusím bát nechat s tlamovci a které mám radějí dát jinam ? Děkuji


Téma založil: Luboš [počet odpovědí 7]
5. prosince 2004, 17:45

zvýšit ph sodou jde?

Můžu zvýšit ph ve 160 litrovém akváriu sodou a vjakém poměru? Děkuji.


Téma založil: Milan [počet odpovědí 1]
5. prosince 2004, 16:27

Jak zvýšit PH

jak zvýšit ph z 5,7 na 7-8 ph u 160 litrového akvaria Dekuji.


Téma založil: Milan [počet odpovědí 1]
3. prosince 2004, 11:11

silikon - tmavý/ transparent

Ahoj, vždy jsem měl akva s černým silikonem, nyní jsem ale pořídil cca 550l s transparentem. Chyba vznikla při zadání do výroby. Teď už je doma a napuštěné, s pozadím.... Je pravda, že se transparent po čase( event. po jakém) rozpadá???? Díky za info, literatura, výrobci i sklenáři se totiž podstatně liší...


Téma založil: roman [počet odpovědí 5]
1. prosince 2004, 18:59

řasa na štěrku !!!

Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tvorbou štětičkové řasy? Mám černý štěrk zrnitosti 5-8 mm a vytváří se na něm ohyzdná řasa. Jak je to s jemnějším bílým štěrkem? Máte někdo podobný problém, poraďte. Díky


Téma založil: nik [počet odpovědí 5]
1. prosince 2004, 12:28

Název tlamovce většího vzrůstu s brbolem na hlavě

Prosím, někde na obrázku se mi moc líbil velký tlamovec, měl výrazný hrbol na hlavě, barva tak tmavá trochu možná nevýrazné pruhy a nádech do modra. Velká tak asi 25-30 cm. nevíte co by to mohlo být? Na netu to nikde nemůžu najít a chtěla bych se o ní něco dočíst, ale bez názvu to nejde. Díky


Téma založil: markéta [počet odpovědí 14]
29. listopadu 2004, 17:36

Písek v akváriu

Dobrý den,
poraďte mi, prosím, jak se čistí akvárium, když je v něm dole písek. To ho odkalovač nenabere? Neusazuje se v něm nepořádek?
Děkuji


Téma založil: Líba [počet odpovědí 4]
28. listopadu 2004, 14:44

Použít půdni filtr?

Jaké máte zkušenosti s hromaděním "odpadu" pod skalkami,nebo velkými kameny?Mam velmi výkonný vnější filtr,ale myslim,že tomu nezabrání.A odkalování na těchto místech je prakticky nemožné.Akvárium začínam sestavovat.Dík


Téma založil: Roman [počet odpovědí 13]
26. listopadu 2004, 21:50

Co do 56 litrovém akvária?

Prosím porad´temi, jaký nejvhodnější druh rybiček mohu umístit do 56 litrového akvária?
Díky


Téma založil: Radek [počet odpovědí 4]
25. listopadu 2004, 19:40

Stale nam umiraji ryby.

Prosim o radu, mame 110litr akvarko, v nem lavove kameny a potrebne vybaveni. Nevime cim to je, ale uz mame asi 20 ryby, ktera nam chcipla. Muzete nam poradit. Diky moc.


Téma založil: Radek [počet odpovědí 2]
23. listopadu 2004, 11:26

Množství ryb

Dobrý den,jsem začínající chovatel Afrických tlamovců a nejsem si jistý, jestly mohu k mým T. duboisi(zakoupenými asi před dvěma týdny)přidat další T. duboisi předem děkuji za odpověd


Téma založil: Honza [počet odpovědí 1]
22. listopadu 2004, 17:24

Seskupení ryb

Dobrý den, mám dotaz. Můžu do akvária s rozměry 130x50x50 dát společně ryby: Cichlidka Ahlo, Tlamovec Brichardův, Tlamovec Keňský( Pseudotropheus lombardoi) a Tlamovec Africký ( Melanochromis chipokae). Děkuji za odpověd. Pavel. Hezký den.


Téma založil: Pavel [počet odpovědí 15]
19. listopadu 2004, 15:25

Jaké rostliny do akvária

Dobrý den, jaké rostlinky mám dát k tlamovcům do akvária? Umělohmotné nebo přírodní. Případně jaké přírodní, aby je nesežrali. Díky moc za radu.


Téma založil: Libuše Bažantová [počet odpovědí 18]
18. listopadu 2004, 21:55

Jaká výška akvária?

Rád bych začal chovat tlamovce a vybírám akvárko.Prostorově jsem bohužel omezen velikostí 100x40 a jde mi o to jaká bude lepší výška,vím že pro tlamovce je lepší spíš nižší.Mám volit 40 nebo 50cm?Můžu v použít trojrozměrné pozadí?
A jaké druhy a kolik ryb bude nejlepší v tomto akvárku chovat?
Díky


Téma založil: Mirek [počet odpovědí 4]
18. listopadu 2004, 14:45

oranžové ryby s černýma skvrnama jaký je to druh?

mám africké cichlidy - tlamovce a nevím jak se jenuje druh jsou oranžové a mají černé skvrny. Často se mi rodí malé a ty jsou zpočátku cerné pak mění teprve barvu díky


Téma založil: Lucka [počet odpovědí 3]
18. listopadu 2004, 9:11

Fotky mojeho akvária

Tak tady se můžete mrknout jak vypadá moje akvárko a rybičky http://www.kralici.cz/alba.asp?a=1572


Téma založil: markéta [počet odpovědí 12]
17. listopadu 2004, 22:34

Plachost ryb

Mohu chovat tlamovce v akvariu (230l), které je z obou stran otevřené (vestavěné ve zdi)? Mám strach, že se budou příliš plašit. Díky


Téma založil: fishi [počet odpovědí 4]
17. listopadu 2004, 12:23

křížení tlamovců

Kříží se mezi sebou tlamovci? Když mám více druhů tlamovců, může se stát že se vytře jeden druh s jiným??


Téma založil: michalek [počet odpovědí 12]
13. listopadu 2004, 17:54

Tlamocvi+páry

Dobrý den, mohl byste mi někdo prosím poradit,kteří tlamovci tvoří páry na celý život? A jestli bych je mohl dát do akvária s rozměry 130x50x50 .Děkuji za odpověd. Jirka.


Téma založil: Jiří [počet odpovědí 5]
13. listopadu 2004, 16:40

pohlaví u Tlamovců

Prosím Vás porad´te mi někdo, jak poznám pohlaví-Tropheus Duboisi a Pseudotropheus zebra red-Prodím o fotku.


Téma založil: Radek Holuša [počet odpovědí 1]
13. listopadu 2004, 14:09

Ponorné světlo

Dobrý den, chtěl jsme se zeptat jestli je dobré používat pro cichlidy ponorné světlo.Mám 325 l akvárium.Světlo má výkon 35W. Děkuji za odpovědi.


Téma založil: Karel [počet odpovědí 4]
12. listopadu 2004, 10:17

Rozdíl mezi Pseudotropheus zebra a Metriaclima estherae

Mám ještě dotaz, jaký je rozdíl, mezi těmito druhy. Jak je od sebe poznám, v případě, že oba druhy mají oranžovou barvu? A pak ještě jeden dotaz ohledně napodobeniny jiker na řitní ploutvy. To má vždycky jenom samec a podle toho lze úspěšně poznat pohlaví? Jestli ano, tak mám v akváriu převážně samé samce.Děkuji


Téma založil: markéta [počet odpovědí 20]
10. listopadu 2004, 19:24

Co do akvária

poradí mi prosím někdo jaké si mám pořídít cichlidy s co největŠí péčí potomstvo do akvária s rozměry 130x50x50 děkuji za pomoc.


Téma založil: tomáš [počet odpovědí 1]
10. listopadu 2004, 8:15

Kniha o tlamovcích v češtině

Prosím o info, zda již vyšla nějaká kniha speciálně o tlamovcích v českém jazyce. Děkuji. TomášN.


Téma založil: TomášN [počet odpovědí 42]
9. listopadu 2004, 10:29

Modré světlo

Vím, že mě sax zase ukamenuje, ale ještě mě zajímá , mám nad akvárkem svítidlo se dvěma 15kami žárovkami. Chtěla bych osvětlení modré. Dá se koupit v akvaristice modrá žárovka a nebo jen zářivka? Předpokládám že normální žárovka z obchodu by byla nevyhovující. Jinak sem se dočetla, že chlorovaná voda rybám škodí, vždy se má dát odstátá. naleptává to ploutve a rybky sou náchylnější k nemocem.Jinak dneska jdu koiput topení, protože v akvárku mám ráno 22 stůpNů, přes den se to vyhřeje žárovkou na 24, na víc ne. Rybky jsou zatím čilé a nic jim nechybí. vyměnila sem část vody a budu dle vašich rad měnit tak jednou za dva týdny. Dá se někde v obchodě koupit nějakej zkoušeč toho jak moc mám vodu dusičnatou? je správné, že sem do filtru dala aktivní uhlí?Mám v akvárku dost rostlinek a zatím mi to nevytahávají. A ještě mě zajímá čím krmíte rybky z malavaj?Díky


Téma založil: markéta [počet odpovědí 29]
8. listopadu 2004, 18:49

Prosim o radu, jake ryby

Dobrej, chtěl jsem se zeptat jaké a kolik ryby bych mohl dát do akvária s rozměry 100 delka a 35 hloubka 50 vyska. Chtel bych poze civhlidy.Jsem začátečńik a budu rád za každý návrh. Předem děkuji. Nasle.


Téma založil: honza [počet odpovědí 5]
6. listopadu 2004, 10:52

Jak by to asi nemelo vypadat

Nahodne jsem nasel galerii akvarii clenu jednoho americkeho webu. V ni jsem nasel tohle : http://www.malawimayhem.com/gallery.php . Nechci nikomu sahat na jeho vkus ale tohle je STRASNE. Mozna jeste tak jako morske (i kdyz ta umela hmota...),ale pro tlamovce...no posudte sami.
P.S. kdyby to neslo zobrazit tak to zkopiruju a umistim jinam...


Téma založil: Tom [počet odpovědí 5]
3. listopadu 2004, 17:46

Rybye mäso pre ryby?

Dnes som skusol dat rybam cerstve mäso z ryb. To si neviete predstavit co robily. Hladina sa zvyrila a ryby sa spravaly ako ako no nieco medzi piranami a zralokmi uzasne, skuste to. :-)


Téma založil: deathrunner [počet odpovědí 3]
3. listopadu 2004, 17:43

Ryby a potomstvo

ked sa oplodnene ikry vyberu do inej nadrze, treba tam filtrovat a zohrievat vodu?


Téma založil: deathrunner [počet odpovědí 3]
30. října 2004, 17:23

Tlamovci kde se daji sehnat v SR?

Kde sa daju zohnat tlamovci v SR? Ale na vychode v okoly Kosic alebo Michaloviec. a v akej cene sa vlastne pohybuju?


Téma založil: deathrunner [počet odpovědí 2]
29. října 2004, 9:43

Výměna vody a odstátá či neodstátá voda

Ještě by mě zajímalo, jak bych měla každej měsíc vyměnit čtvrtinu vody. To tam můžu dát i neodstátou a nebo musí být odstátá? protože tolik kanistrů nemám.-)


Téma založil: markéta [počet odpovědí 18]
28. října 2004, 19:22

*Perlovka cervena - Hemichromis lifalli - chov

za mesiac miasi tak 3x nakladie ikry ale nikdy z nych nic nevirastie. Stale ich potom premiestnia medzi kamene. Co mam robyt aby z tych ikier boly rybky? Poradte . Vopred dik. :-)


Téma založil: deathrunner [počet odpovědí 2]
27. října 2004, 10:28

cichlidy a beta

Včera sem byla ve zveráku, a ptám se po cichlidách do modra a prodavač mi povídá ať si koupím betu bojovnici, teda dost mě to šoklo, to přeci k sobě vůbec nejde ne? By beta za chvíli byla sežraná


Téma založil: markéta [počet odpovědí 25]
27. října 2004, 0:51

jak zvednout tvrdost vody

Naše vodovodní sít má velni měkkou vodu(max 2stup.)
Jde zvednout ještě jinak než chemicky?
Slišel jsem že pomáhá kamen-křemen a pokud ano kolik kamenů křemene na 200l akvár. aby tvrdost vyhovovala
cichlidám.Honza


Téma založil: Honza [počet odpovědí 5]
26. října 2004, 11:38

add Voda v akvárku

Jojojoj to je ale příspěvků, díky kluci, jinak mě už akvárko funguje, voda byl asi dva dny bez ryb, postupně sem přidávala rostliny a kameny, rostliny zajím nesežrali:-) Filtr taky jel, dala sem do něj i aktivní uhlí, tak snad je to tak správně. Třet den ještě voda byla trocho do běla, ale už sem tak vpustila rybky a neměli s tím problém. preventivně sem do akvárka nasypala lžíci soli, tím nic nezkazím, na 100l akvárko to není moc. Dneska je akváro nádherně průhledné, rybkám se daří a žerou jak zjednaný. ráno krmím garnulema pro cichlidy, jsou to takovýzelený kuličky a večer maj mražený larvy komárů. Vaše rady mi moc pomohli, ted už mám jen problém s určením druhu cichlid co sem si pořídila. Zkusím je nafotit a třeba mi tu někdo poradí co sem si to vlastně pořídila, mám v tom totiž děsněj maglajs


Téma založil: markéta [počet odpovědí 0]
21. října 2004, 10:35

Jaký filtr, vnitřní a nebo venkovní?

Tak jo, vodu nechám profiltrovat, ale nevím jaký filtr. Mám obyčejnej vnitřní jen ty trubičky a molitanový kvádry kterýma se to čistý, myslím,pro cichlidy nevhodné. Chci koupit nový filt, ten starý dělá kravál. Ale bude vyhovovat vnitřní? Nechce se mi investovat víc než 500 do filtru. Poradíte?


Téma založil: markéta [počet odpovědí 5]
20. října 2004, 15:46

Voda v akváriu

Všem vám moc děkuji za odpovědi na oba moje příspěvky, dneska napouštím akvárko, dám tam nějaké kameny, seženu tapetu na pozadí a nakoupím nějaké kamínky a je to. hnedk jak to půjde tak nafotím a pochlubím se:-)Pod akvárko dám tu desku, na ní místo polystyrenu koberec a je to. Mám nějak upravovat vodu a nebo stačí když jí nechám stát 24 hodin v akváriu?Když budu krmit filé se špenátem, nebude mi špenát nějak kalit vodu? Díky všem


Téma založil: markéta [počet odpovědí 32]
19. října 2004, 11:34

Je u některého druhu tlamovce samice žlutá a samec do modra??

trochu mě matou zverimexy. byla sem na výstavě v Botanický a přinesla sem si 2 oranžový cichlidy a 2 takový flekatý. U těch oranžovejch mi bylo řečeno, že samec je vybledlejší a samice je gíc do oranžova. jenže pak sem byla ve zveráku a tam sem viděla úplně stejný oranžový cichlidy a bylo mi řečeno, že samice je oranžová a samec tmavej s nádechem do modra. Můžete mi v tom prosím někdo udělat pořádek? nevím ani co mám za rybky, dřív sem měla kančíky, to bylo v pohodě, ale v tomhle už ztrácím přehled. děkuju moc. A taky děkuju moc všem co mi pomohli s přesahujícím akvárkem, dám pod něj ten polystyren. Díky, díky díky


Téma založil: markéta [počet odpovědí 16]
18. října 2004, 14:59

POMOC

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli bych mohl chovat 3 tlamovce africké (Melanochromis chipokae) nebo tlamovce pestré v 80 l akvárium. Je dlouhé 60 cm .díky za radu.Jestli ne tak mi prosím nějaké TLAMOCE doporučte.Díky jsem Vám vděčen. Honza


Téma založil: Honza [počet odpovědí 9]
17. října 2004, 19:53

Přesahující akvárium

Dobrý den, mám akvárium dlouhé 75 cm a stůl jenom 67, to znamená, že z každé strany by přesahovalo (bylo ve vzduchu) o čtyři cm. Vydrží to to akvárko? děkuji moc za radu


Téma založil: markéta [počet odpovědí 8]
5. října 2004, 10:59

Prodejna v Praze

nevíte o dobré prodejně s tlamovci v Praze?


Téma založil: Kamil [počet odpovědí 5]
3. října 2004, 11:18

svetlo ve vysoke narzi

mam pomerne specifickou nardz 60*70*60(vyska) cm a potreboval bych ponekud silnejsi zarivku (myslim ze meri cca 50cm) nevite kde se da sehnat?
mate nekdo podobne netypickou nadrz? a jak se dari cichlidam?


Téma založil: tonik [počet odpovědí 2]
2. října 2004, 17:10

perlovka červená???

Zdravím všechny rybáře a vůbec "tlamováky", mám malý problém s identifikací mých perlovek. Ať hledám jak hledám, latinsky jsou Hemichromis guttatus, lifallili a bimaculatus. Jestli někdo víte jak se od sebe liší budu jen rád, když mi napíšete. btw.: jinak pěkný stránky! :-)))


Téma založil: martin [počet odpovědí 4]
27. září 2004, 12:54

PROSÍM O RADU

Jsem začínající akvarista, mám jseden dotaz,který se moc netýká tlamovců.Jak mám třeba u dánií poznat, že už se vytřeli a odlovit rodče z vytíračky????????


Téma založil: Honza [počet odpovědí 6]
20. září 2004, 0:33

Poraďte

Chci si vytvořit akvárium Malawi , vým že tam jsou tři druhy prostředí , ovšem nevím která ryba žije v kterém prosředí. Literatura je v tomto ohledu velice strohá. Knihu v češtině , nebo angličtině co se týče jezera Malawi , jsem nikde nesehnal. Rada může být jak na knihu , tak na ryby .

Prosím , jako dodatek : Jaké ryby žijí v daných
lokalitách a kontakty kde se dají sehnat informace

Děkuji.


Téma založil: Jovellin [počet odpovědí 1]
14. září 2004, 19:30

Hodí se?!

Chtěla bych se zeptat jestli můžu dát dohromady do akvárka tamovce se skalárami. Dík moc za radu.


Téma založil: Peťka [počet odpovědí 15]


Stránky: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94


Založit nové téma
Zápatí