3d polystyrénové pozadí a technika

ahoj všem. ihned na úvod -jsem skoro začátečník, pár let mám společenské akva cca.80 litrů- 20 rybek všehochuť- bezproblémové s běžnou týdenní údržbou. toto fórum jsem si vybral, protože mám pocit, že lidé tady ví o čem mluví, což je pro mě důležité. pořídil jsem další akvarium š.110/hl.40/v.50.( s 3d pozadím počítám cca.150 litrů)zatím prázdné. vím, že tlamovci nejsou ideální pro začátečníka, ale prostě jsou neodolatelní)chtěl bych alespoň jednu malou skupinku. už nějaký týden projíždím večer co večer internet a pročítám rady zkušených a zkušenějších a hlavu mám jak pátrací balon. má představa: externí filtr,topení,vzduchování a polystyrénové 3d pozadí. atím 3d jsem si zavařil. chci si ho vyrobit sám(věřím si, že na to mám :-)). jde mi hlavně o to jak správně umístnit techniku v akvariu? kam dát průchudku pozadím od sání a vývodu vody z externího filtru. nahoru? dolu? každé na jinou stranu akva? (názorů je plno) vyrobit v rohu technickou komoru a tam dát i topení? na co dalšího si dát ještě pozor? na co jsem zatím nemyslel a neměl bych zapomenout? mám počítat s případným zabudování vnitřního čerpadla? Předem děkuji za rady. raději chci začít se zkušenostmi jiných, než se učit vlastními chybami.děkuji všem za čas a ochotu mi pomoci. Pavel

pavel 200

23.2.2008 6:16

Důkladně to zvaž, je to malé akvarium. Podle mých zkušeností budeš rychle shánět něco většího. Uvidíš totiž jednoho alfa samce a ostatní ryby budou schované za kameny a pod. Uvidíš je jen při krmení :) A pokud do toho půjdeš tak vše externě tedy pod akvárko.

Vosoun
23.2.2008 18:24

Pokud 3D pozadí tak určo co nejtenčí.Máš jen 40cm hloubku.Komory za pozadím bych dělal co nejmenší.Prostě jen na to sání a výpusť a snad to topítko.Ale jde udělat pěknou nádrž i bez 3D pozadí.Černá tapeta vzadu uprostřed pěkná kopa kamení.Osádku bych zvolil jednodruhovou.Akva je malé a nebude moc široký výběr ryb.

wladys

VLOŽIT ODPOVĚĎ