3D pozadí – dotaz

Dobrý den, Chtěl bych se naposledy vrátit k dotazu ohledně výroby 3D pozadí do akvária. Můj dotaz směřuje k návrhu na barvení pozadí. Jsem rozhodnutý, že ho barvit chci, jen se s Vámi chci poradit jakým způsobem. Dekuji za odpovedi. Na této adrese a jinde na internetu jsem našel tyto postupy,: 1) barvení barvou HLA HOBBY LAK od fa Terno 2) barvení potravinářskou barvou+písek 3) malířskou hlinkou… Chtěl bych se zeptat co je nejlepší – zda máte někdo dlouhodobější zkušenost pozadí u Tropheus (já – moori). Poslední náter je čistou pryskyřicí? Proč se musí k lepení používat černý silikon? Barvu vmíchávám do pryskyřice? Děkuji za odpoved

Jarda V.

27.5.2006 20:02

Z těch tvejch možností bych vybral variantu 2. Natíral bych jenom v případě, že máš strach, že ti bude někde prosvítat polystyren. Jinak to prostě natři pryskyřicou (bezbarvou) a posyp pískem a pak zas přetři. Je blbost natírat písek barvou, když už má sám o sobě barvu přírodní. Nejlepší barvu to stejně dostane až to zaroste řasou. Osobně sem problém s přiděláním do akva vyřešil, že sem ho tam nelepil, ale jenom vložil. Měl sem ho přesně na míru akva a při napouštění se to tak perfektně přicuclo na sklo, že by to stejně žádný lepidlo líp nedokázalo. Máš pak možnost v pohodě dat jakýkoli jiný. Hlavně si pískem neodři sklo. Použij ňáký fólie, který pak vytáhneš. V příloze je moje akva. Třeba tě inspiruje. Hodně zdaru :-)

Rocky
3.6.2006 20:11

to Rocky Zanedlouho budu též řešit vlepení pozadí z pěny do akvária.Jelikož však mám akvárko zařízené, tak není pozadí až ode dna, ale cca 10 od písku.Vzniklou mezeru mezi pískem a pozadím vyplním kameny(vzniklé mezery budou také vhodnými úkryty pro ryby).Myslíš že by se mi to mohlo taky přicucnout a neodplavat?:-))V každém případě to bude mazec.Bojim, bojim.Moc dík.Čus

Rybka
4.6.2006 0:16

to Rybka Tak to ho určitě budeš muset vlepit (nejlíp silikonem). Moje pozadí bylo přesně napasované včetně hran silikonu akva. Dělání pozadí kousek nad pískem toho bych se určitě vyvaroval. Když ho tam budeš lepit, tak stejně musí byt stěny suchý, takže je jednodušší vyházet šutry a trochu odsunout písek. I když to zaskládáš šutrama, někde bude hrana pozadí vidět a ze zadu bude průsvitný sklo. Pozadí neni jenom na koukání, ale hlavně kvůli rybám.

Rocky
4.6.2006 9:34

to Rocky A právě k vůli rybám ho dělám:-) Jinak bych se na to vyprdla. Šutry vyhážu a písek kousek odsunu. Jasnačka. Hrana pozadí vidět nebude, protože tam bude zezadu za sklem 3Dpozadí-taky šutry:-). Nuž stejně to bude mazec. Moc dík.

Rybka
14.9.2006 18:35

Jaka je to pryskyřice a kde se da sehnat?

Vita

VLOŽIT ODPOVĚĎ