A další co nevím kam s tím...

Toto mi bylo prodáno s tím, že jde o Aulonocara Apache. Nějak se mi to nezdá. Samci mají na čele takovou světle oranžovou jakoby lysinku. Na boku mají něco jak přerušovaný černý proužek, který u samců zaniká. Nejsem si jist jestli je to vůbec Aulonocara. Jestli to není spíš nějakej Copadichromis nebo Placidochromis nebo co já vím???

Burdis

A další co nevím kam s tím...
3.4.2011 21:19

Tohle by měla být samička...
A další co nevím kam s tím...

Burdis
3.4.2011 21:56

Mohl by to být Protomelas spilonotus viz níže http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1359 http://www.cichlids.com/pictures/pic/Sulphur_Head_Spilonotus-1.html Já měla Protomelas spilonotus Tanzania ten byl odlišně vybarvený byl modrožluto-bílý a samičky vypadaly velmi podobně. Nevím, mrkni na ty odkazy :-)

sarka.x
3.4.2011 22:05

Toto je samička mého Protomelase spilonotus Tanzania
A další co nevím kam s tím...

sarka.x
3.4.2011 22:20

Toto byl můj samec Tanzania ten kukuč myslím mají stejný to vybarvení je samozřejmě odlišné
A další co nevím kam s tím...

sarka.x
3.4.2011 22:22

Asi budeš mít pravdu sarko.

jaroslav sidak
3.4.2011 23:02

Souhlas se Sarkou, jinak krasna ryba

Miky1979
3.4.2011 23:03

Tyhle ryby určovat co je to za druh je trochu voříšek,protože auloncary se hrozně rády kříží skdekým a pak někteří filutové vytvářejí nové nazvy.proto mě ty ryby přestaly zajímat:-((

miran
4.4.2011 1:27

Samicka mi spis stavbou tela pripomina nejakeho Otopharynxe. Je takova delsi, nez protomelas. Ale samec se mi na to moc nezda.

lubnek
4.4.2011 6:49

Obávám se, že je to kříženec, jak už psal miran a velký apač je asi ten, kdo vám to prodal. Ale mohu se plést, v Malawi se vyznám pouze okrajově.

miroslav kraut
4.4.2011 9:39

Uplně přesně Protomelase spilonotus Tanzania to asi nebude, ale je to pro mě dobré vodítko za které jsem velice rád, protože to bude jen nějaká trochu jiná variace. Jinak souhlasím i se všemi ostatními, že to bude nejspíš nějaký kříženec s novým názvem a ten co mi to prodal je sám Velký Apač :-)) Díky všem!

Burdis
4.4.2011 10:45

Ovsem osobne si porad myslim, ze v tom bude nejaky druh Otopharynxe. Podle samice stoprocentne. Je to takova ta sardinka :) Protomelas je kratsi a vyssi. Otopharynx je delsi, presne jako tvoje samice. Samice na obrazku vypada jako Otopharynx lithobates, ale samec rozhodne ne. Ale samice si jsou hodne podobne ve vice druhu. Ovsem nechci tim rikat, ze sarka nema pravdu, jen muj nazor.

lubnek
4.4.2011 11:22

Moje samice jsou skutečně podlouhlejší. Mrknu na ty Otopharynxe. Do včerejška jsem hledal furt mezi Aulonocarami a nic mi stále nepasovalo.

Burdis
4.4.2011 11:33

Jasně, že to Tanzania není, to jsem přeci netvrdila, ale myslím si, že to bude druh Protomelase. Ona ta fotka samičky zkresluje, ve skutečnosti byly protáhlejší tady je ještě jedno foto. Kříženec to samozřejmě může být ale je to ta nejjednodušší odpověď :-)
A další co nevím kam s tím...

sarka.x
4.4.2011 12:56

Možná by to chtělo víc fotek a úplně z boku. Mně to přijde jako kříženec žlutočelé Aulonocary (maylandi?) s nějakým protomelasem, ale fakt jen střílím od boku. On se dá podlouhlý sardinkoidní tvar vypěstovat v dobrých podmínkách i z původně z přírodního originálu vyšší ryby.... bohužel. Rád bych se pletl.

miroslav kraut
4.4.2011 13:24

Sarko vím, že netvrdíš že to je Protomelase spilonotus Tanzania. Jen jsi mi dala další vodítko za které jsem rád. Přidám ještě další fotografie. Nemám foťák jako reportéři z National Geographic a ryby taky nezapozují. Spíš mají starosti jestli jim tam hodím nějakej žvanec :-) Toto by měl být samec a samice.
A další co nevím kam s tím...

Burdis
4.4.2011 13:27

Lubnek, ještě jsem neměl čas na to mrknout a teď jdu do práce, až večer. Tady 2 samci, jeden zbarvenější
A další co nevím kam s tím...

Burdis
4.4.2011 13:29

A ještě jedna foto... Tady jsou vidět ty tmavší podélné pruhy....
A další co nevím kam s tím...

Burdis
4.4.2011 13:45

To má tvar jako Protomelas...ale druh respektive rasu fakt neumím, ale třeba to čisté je. Ty fotky jsou pro posouzení zcela postačující, jenom někde najít, co to je :-).

miroslav kraut
4.4.2011 14:16

Toto je Protomelas spilonotus (Mara Rocks) Odkaz je v odp.č.2 ten první, po rozkliknutí roletky u fotografie je více fotek třeba tahle
A další co nevím kam s tím...

sarka.x
4.4.2011 14:18

nebo tato... anebo opravdu nějaký kříženec
A další co nevím kam s tím...

sarka.x
4.4.2011 22:44

podle foto odp. 15 mi to prijde jako zprskly S. fryeri. Ktereho jsem videl u jednoho chovatele. Vypadal naprosto stejne, jako v odp. 15. Ovsem na dalsich foto vypada uz jinak. Ta zbarvena horni ploutev je u fryeru. Ovsem fryeri to samozrejme neni. Ale pripadl mi to jak krizenec co jsem videl. Jak je to cca stare? a velke?

lubnek
4.4.2011 23:34

Asi jste to trefili, hlavně sarka.x. Já jsem někam spěchal a pak jsem zase zapoměl ty odkazy projít. Za což se omlouvám. Už to mohlo být dávno jasné. Ten odkaz na Sulphur Head Spilonotus: http://www.cichlids.com/pictures/pic/Sulphur_Head_Spilonotus-1.html To je on! možná trochu světlejší bla bla bla, ale určitě trefa! Mám radost díky moc, klaním se klaním.... Tu velikost jsem zapoměl napsat. Koupil jsem je někdy na podzim jako cca 5cm rybičky. Samičky jsou opravdu podstatně menší (s bídou 8cm, možná ani to ne). Avšak někteří samci už přerostli všechny ostatní rybky a měří zhruba co já vím... 12-14cm? Což by odpovídalo tomu, že to bude můj největší druh (prý až 25 cm). Snad jim bude těch 450 litrů stačit. Ještě jednou děkuji všem za čas co mi věnovali. Konečně mám po půl roce jasno. :-))

Burdis
5.4.2011 0:12

Ještě jedna protivná otázka. S čím mi radíte to chovat? S Aulonocarama se to nude nejspíš křížit a Mbuny mají jiné nároky na potravu. S čím vůbech chováte Aulonocary?

Burdis
5.4.2011 7:53

Aulonocary tam dát klidně můžete. Ta nádrž není extra veliká a Aulonocary se do ní dobře hodí. Pokud bude v nádrži obojí pohlaví od každého druhu a vhodné podmínky, křížit by se to nebude. Kříží se to jenom apačům :-) za určitých špatně nastavených podmínek. Nebo je možné vybírat mezi Placidochromisy (phenochilus, elektra) nebo Cyrtocara moorii nebo třeba ti nádherní euchilusové, které chová Šárka. Myslím, že od nich má mláďata. Pochybuji, že by vám v akváriu vyrostl Protomelas do 25 cm. Já bych to viděl tak na 16 – 20 cm, podle krmení. Ono méně je někdy více:-). Na závěr se neodpustím poznámku, že je smutné něco si od někoho koupit a pak teprve zkoumat, jak se to správně jmenuje a jak to vyroste. To není na vás, ale na toho „umělce“, který vám to prodal. Možná by neškodilo na tokové chovatele zde upozorňovat.

miroslav kraut
5.4.2011 11:00

Já také pochybuji, že by mi dorostli plné velikosti jako v přírodě. Takže myslíte, že s Aulonocarami třeba nějakými albíny by to mohlo být v pohodě? Jestli ano tak by to bylo super a kombinace co se týče barev taky by mohla být luxus. Jinak je chyba i na mé straně, že kupuji něco co neznám. Ale když jedu třeba několik desítek km to větších měst na kukačku do akvaristik (třeba Plzeň 60km), tak se snažím něco přivézt. A kolikrát se setkávám s takovým bordelem, třeba Ocelát, Aurátus, Tropheus, Malawi mix, anebo štítky s názvy ryb co už jsou dávno vyprodané a na aktuální ryby štítky ještě nejsou....

Burdis

VLOŽIT ODPOVĚĎ