Akvárim 375L

Ahoj, chci se zeptat zda do nově vznikajícího akva o rozměrech 150x50x50cm do kterého plánuji jedno hejno Tropheusů stačí vnitřní čerpací hlava a biomolitan? Popřípadě jaký? díky Jirka

JirkaK

25.8.2014 11:39

Nutné jsou hlavy dvě, ideální Newa Maxi-Jet MP 1200. + kostka molitanu ke každému čerpadlu 10*10*35 cm

hynek dařbujan
25.8.2014 21:30

Jaký je důvod dvou hlavic?

Jirkak
25.8.2014 21:41

no aby asi byla filtrace pro Tropheusy dostačující,nebo myslíš,že to zvládne jedna hlava s jednou houbou??

miran
25.8.2014 22:02

Mirane, když něco vysvětluješ, tak se zkus vyjadřovat tak, aby bylo z tvého nic neříkajícího povýšeného komentu jasné trochu víc, než jen to, že jsi lepší akvarista, než JirkaK. Jirkaku dvě jsou z důvdu toho že, se houby dají prát na střídačku a tak se v nádrži bez externího filtru udrží lépe i nějaká biologická rovnováha.

hr:-)
25.8.2014 22:24

Jj, díky. Nejlepší by to bylo tedy nakombinovat? Vnější a k tomu čerpací hlava?

Jirkak
25.8.2014 22:28

nic povýšeně nevysvětluju,nevím kde jsi to vzal,ale ještě,že tu máme tebe.-))mám rád lidi co tu vysvětlují jak sem to vlastně myslel.škoda,že tohle nenapíšeš i hynkovi.

miran
26.8.2014 20:27

Mirane, nekecej hovadiny. Tazatel se normálně ptá, z jakého důvodu mají být dvě hlavy a ty místo vysvětlení píšeš z patra, že je to asi jako jasný, ne? NE!!!! není to jasný a ani jsi to nevysvětli, jen z patra odpověděl jako vůl. Nechápu proč bych měl Hynkovi psát co tobě. On narozdíl od tebe odpověděl na dotaz tázatele zcela normálně a ne jako machr co se diví, že někdo něco neví.

hr:-)
26.8.2014 20:50

jediný vůl si tady ty,když Hynek napíše nutnost jsou dvě hlavy,tak by jsi ho měl peskovat,že by měl napsat proč dvě.Ale jsi normální pablb co tu jen kydá kdo a co jak myslí.Nevím na co si tu hraješ erwinku.A když jsi to přečteš pořádně tak uvidíš,že jsem nepoužil vykřičník a kdyby jsi znal pravidla českého jazyka tak by jsi ze sebe ty nemohl vypotit tuhle blbost.Můžeš tu vysvětlovat za Hynka jak to myslel ne za mě.

miran
26.8.2014 22:25

Nechápu proč mě urážíš a píšeš mi že jsem vůl, když s tebou celou dobu diskutuju slušně. Je směšné, že mi tu píšeš o pravidlech českého jazyka a přitom sám napíšeš vlastní jméno s malým písmenem. Tak a teď ty šašku, si pořádně přečti zadání, tedy první dotaz, kde se tazatel ptá na určitou věc konkrétně a Hynek konkrétně věcně odpovídá na otázku, ty profesore češtiny. Potom následuje další dotaz, což je u diskuze běžné, ale tam už nastupuje machýrek miran, kterej, znovu opakuji, odpovídá z patra. Na nic neodpoví, nic nevysvětlí a svou odpověď neodpověď zakončuje s arogancí otázkou, která tazatele staví do role neználka. Že to ale nezná, ví aji bez tvých uštěpačných otázek. Čemu se ty vole jako v té třetí otázce divíš, že to neví???? Když se otázku před tím ptá proč. Ty si ale chytrák. Tak že znovu, ty troubo. Neslovíčkař tady se mnou, nemáš na to. Z celé předešlé debaty a to až do čísla 3, je jasné, kdo se na co jak ptá a kdo jak na co odpovídá. Normální člověk, kterej umí česky, si jednoduše z tvé odpovědi odvodí, že se vytahuješ na člověka, který se jednoduše ptá proč. Tím že jsem na to upozornil, jsem chlapečkovi stoupl na kluří očko a tak chlapec kope kolem. Tak a teď mi tady můžeš psát své kliše urážek a svých naivních doměnek a tvrzení o mé neomalenosti a podobných snůšek sraček, které se tady dočítám pokaždé, když zdejším borcům dochází ostré střelivo a jejich argumenty se stávají slabší a slabší. V těchto případech nezbývá než poukázat na pravopis, nebo nějakou urážku, nebo snad ten Erwinek.... (mimochodem taky vlastní jméno, tak že opět chyba ty vykřičníku :-)))) ten Erwinek je jako nějaká tvoje konspirační teorie nebo co??? tTy si ale chudák. :-))))) Seš k smíchu stejně jako několik dalších mojich oponentů, které sere i můj pozdrav a hledají v něm křivdu a chraň pán bůh, když jim zkřížím cestu a poukážu na jejich bláboly, které tu píší. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

hr:-)
26.8.2014 22:32

vyplakej a vyblinkej se ty náš siláčku,s magorem jako si ty,který tu bude druhým vysvětlovat jak to vlastně myslí to nemá cenu,jinak erwinek bylo napsáno s malým,protože nebylo myšleno jako jméno,takže si to zase nepochopil.teď už se tu můžeš hádat sám se sebou,jinak co ti jde daleko lépe než akvaristika jsou ty smajliky ty lulínku.pápá

miran
27.8.2014 10:03

Klabouch!a jí se zrovna libi jeho sklep!asi takj k tomu-proč?

radecko bez prihl.
27.8.2014 20:59

Přesně jak jsem psal. Došli argumenty, uděla jsi ze sebe vola a tak nezbývá než urážet. Mirane, víš co je zarážející,?, že péro jako ty, má tu drzost někoho napomínat za pravopis nebo poučovat o češtině a sám píšeš jako hotentot. Toho Erwínka můžeš myslet jak chceš, ale pořád se to bude psát s velkým počátečním písmenem, protože je to prostě jméno. Posílám ti smajlíka, ty chytrolíne. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))) Jedinej kdo tomu celému porozuměl je radecko bez prihl.

hr:-)
27.8.2014 21:05

hr dik!! My by sme se nějak domluvili! Ale jinak čumel sem na tve moře jak se pěkně rozjelo-super!gratuluji!ja ani nevěděl že to bude fachčit v menšim akva..?

radecko bez prihl.
27.8.2014 21:11

sorry abych se držel tematu ja bych volil asi nejpouživanějši zousob jeden externak a jednu hlavu s molitanem,ale jake značky to musi napsat vice lidi co maji zkušenosti a podle toho,ja mam externi TetraTec 1200 a sem fakt spokojeny ale pro tvoje by to bylo malo,takže k tomu čerpadlo vnitřni a je to..no docela Troph. toho naserou :-) mužeš sem dat fotky od začatku jak si skladal a rozjižděl,to bych přivital! at se daři

radecko bez prihl.
27.8.2014 21:25

Radecko, to s těma fotkama je předpokládám na mě? :-)))) Jestli ano, tak to dokazuje, že se opravdu domluvíme. :-)))) Když tak, jak se pohrabu ve fotkách, tak tam něco ze zajíždění najdu a budeš mrkat jak to na počátku vypadalo strašlivě. Samozdřejmě to zas vrznu do tématu tanganika a korali, nebo jak se to jmenovalo.

hr:-)
28.8.2014 21:01

No jasně tebe..zajima mě takove starty a ta proměna!to je na tom to krasne!!Ale chtěl bych aj vidět tazatelovo akva jak zařizuje! No cosi sem viděl uplně na startu jednu fotečku-nebylo nic!musime se domluvit to neni možne že by to nešlo! :-)) dej to tam..ař v tom neni gulaš v tematech!tak určitěěéé

radecko bez prihl.
28.8.2014 21:55

k 2, Můžete je pak prát na střídačku třeba po 14 dnech. Každé praní a i to v akvarijní vodě naruší bakteriální kolonie. Další důvod je pro případ poruchy z jednoho čerpadel tak alespoň běží to druhé a ryby to přežijí. Omlouvám se za pozdní odpověď, jsem velice vytížený.

hynek dařbujuan
29.8.2014 21:09

p.Dařbujan:ted´sem slyšel takovou teorii že už se ani filtry nemusi vypirat pouze jen v odpuštěne akvarijni vodě!že už se statni voda nechloruje,už se to nahradilo jinou latkou nebo ten proces je jiny-co na tohle řikate?řekl mi to jeden chovatel asi ho budete znat z Ostravy.. Ja bych tak rad k vam na koukačku..

radecko bez prihl.
29.8.2014 21:12

pardon ještě vsuvka,nebudu zakladat kvuli tomu temato-nekoukate někdo na Animal planet na Akvaria na miru? skvěly pořad a hlavně aj sranda dva typci co maji rodinnou firmu ATM v Las Vegas a dělaji tematicka akvarii a akriliku..zajimame jestli to tady někdo zna a co na to řikate??

radecko bez prihl.
29.8.2014 21:14

to by chtěl vědět kdo to je z Ostravy:-)))jinak myslím si,že voda se upravuje chlorem furt,ale množství je úplně v jiném poměru než před 20-30lety a změnila se technologie.Jinak filtr si zlikviduješ i v odstáté vodě.

miran
30.8.2014 9:24

K tomu pořadu.....pokud je akva přírodní, tak ano. Ty americké kýče v hracích automatech a podobné krávoviny mě nechávají naprosto chladným. Někdy mi to příjde jen jako hon o co nejneobvyklejší výtvor. Na Floridě mají tihle chlápci velkou konkurenci, která má zase svůj pořad u konkurence.

wladys
30.8.2014 10:36

k 18, slyšel jsem a hlavně četl na internetu hodně teorií a většinou to byly ptákoviny, podobně jako ta o které píšete.

hynek dařbujan
31.8.2014 1:07

wladys:jo na Natgeowild mysliš firmu Living colours? HD:no jen se ptam co na tohle řikate-nebrat?ja se držim zejete techniky ale Miran zas piše že i tak se da umrtvit filtr

radecko bez prihl.
31.8.2014 13:06

nejlepší je si to vyzkoušet a ověřit si to sám.

miran
31.8.2014 16:36

Radecko.... ano, tu mám na mysli.

wladys
31.8.2014 20:13

miran:ja zustanu u toho co jsem dělal od začatku v akvarijni vodě,ale vždy jen tak lehce aby tam jakesi bakterky zustali! wladys:living colours jsou taky dobři,ale ti Atm je zase fakt sranda,ale ti dělaji tematicka blazniva akvaria ,ale ne vždy!Chybou je jen že maji par dílu z te Californie Co takhle cosi v česku takoveho..? :-)

radecko bez prihl.
18.9.2014 8:34

Jirko, nemám čas a hlavně ani chuť čít celou předchozí diskusi, tak možná budu něco opakovat, ale tropheusy chovám na slušné úrovni skoro 30 let. Dvě hlavy určitě NUTNÉ NEJSOU. Zcela postačí hlava jedna, ale ideální je udělat trubkový rozbočovač (T-čko) pro dvě nasávací trubky a nasadit dvě oddělené matrace, abyste je mohl pak obnovovat střídavě a neničil si biorovnováhu v nádrži. Dvě hlavy můžete mít samozřejmě také, je to bezpečnější při případné poruše - ta u mne ovšem za 30 let ještě nenastala v obě kdy jsem nebyl doma a stává se při kvalitních hlavách zcela výjimečně. Kombinace s vnějším filtrem nutná není. Osobně je vůbec nepoužívám, ale kombinovat se to samozřejmě dá. Obvykle se ale nacpe zbytečná spousta peněz do techniky, která často není potřeba a šetří se na rybách na cestovném atd. Podle mne by to mělo být obráceně, ale to je věc názoru. Ať se vám vše podaří. Těch tropheusů kupte alespoň 40 - 50 mláďat ať je počáteční skupina dost velká a je dostatečná rezerva a z čeho případně vybírat. Cílový stav v takové nádrži by měl být cca 30 - 40 kusů dospělých tropheusů. Zdravím. Více případně po mailu.

Miroslav Kraut
18.9.2014 20:41

:-)))) No doufám, že Jirka počkal měsíc s pořízením techniky a ryb od doby kdy se ptal, protože kdyby ne, tak to dle předchozých špatných rad celé zbabral. Co dodat??? No jen tolik, že opět jediná správná odpověď je ta mistrova, protože jedině on to dělá jak je to napsane v te brožuře.

hr:-)
18.9.2014 21:46

Už mě bylo klucí po vás smutno.

Sony-mobil
22.9.2014 13:13

Pro Šípek alias sony: zbytečná poznámka a musím vás zklamat, protože vám dál smutno asi bude neboť sem hodlám chodit skutečně sporadicky tak, jako v posledních týdnech. Spíš by mne zajímalo, co se vám na mojí odpovědi nelíbilo, když jste jí měl potřebu komentovat tímhle způsobem. Obecně bych poznamenal, že je Jirka pravděpodobně dospělý a svéprávný a vybere si sám z toho, co mu kdo poradí a určitě se nemusí držet mojí rady, protože není jediná správná, jak se mi tu snaží stále podsouvat jedno zakomplexované hr individum. Popsal jsem pouze to, co mi bez problémů funguje. Přiznám se, že mi neúčast zde překvapivě dlouhodobě nechybí a už vůbec ne zdejší žabomyší války o nesmrtelnosti chrousta. V pátek jsem byl v Německu a kamarád importér mne spravil o tom, že by potřeboval znovu moje maswy a ilangi, protože si je jeho zákazníci opakovaně objednávají a žádají právě je a konkrétně ode mne. Taková informace je pro mne, jako chovatele, ve světle zdejších debat osvěžující a pochopitelně mnohem důležitější a od nezaujatých lidí bez zbytečné závisti, než zdejší diskuse a pseudohodnocení, od lidí, kteří viděli afriku z rychlíku Pendolino. Takže se tu mějte krásně a přeji mnoho sil některým normálním lidem do zdejších často velmi podnětných a kvalitních debat. Hezký den.

Miroslav Kraut
22.9.2014 15:23

MK: zdravím, už se přebarvili ti Tr. duboisi Stardust? můžete případně dát nějaké fotky? díky.

Martin_Parizek
23.9.2014 16:48

Mirdo, poslední odstavec o Německu a tom dalším jájovském kasání, je pouze trapná ukázka tvé ješitnosti. Jen tak dál, alespoň sám dokazuješ jakej si ubohej panák nebo spíš panáček. PS: V pozdravu si zapoměl zdůraznit, že hezký den přeješ všem normálním lidem,tedy zcela rozdílné skupině lidí, než do které sám patříš. :-))) Pa pa pa

hr:-)

VLOŽIT ODPOVĚĎ