akvarium - 500 l

Zdravím všechny akvarium 500 l, 60 kg lávy, bílý písek zrnitost 0,8 - 1,3 mm, dva kořeny osvětlení 2 x zářivka 58 W, rostliny - Anubis Labidochromis caeruellus 6x (asi 3 samci) Pseudotropheus socolofi 4x (1 samec) Pseudotropheus zebra red 5x (1 samec) Melanochromis maingano 3x Melanochromis auratus 8x (mladé) Ancistrus 3x Prosím o Váš názor - co změnit, dokoupit ryby atd.

kubrt

19.2.2005 19:08

Záleží samozřejmě na výkonnosti filtrace, ale myslím si, že ryb máš málo, osobně bych se určitě nebál dvojnásobku na tak velké akva. Co se týče druhů a vhodnosti kombinací prozkoumej http://tropheus.cz/indexc.htm, kde najdeš slušné informace. Jinak kameny, písek OK, bacha na kořeny okyselují vodu a zabarvují - nevhodné (pokud je nebudeš mít upravené), osvětlení OK a rostliny - já mám osobně jen umělé.

Milan
20.2.2005 17:15

Také bych řekl, že těch ryb je málo, ale již bych nekombinoval další druhy. Kromě těch aurátů přidej po několika kusech od každého druhu. Ve skupině, kde máš jen jednoho samce, se vystavuješ riziku, že když o něj nějakým způsobem přijdeš, zůstanou ti jen samice.S kořeny opravdu pozor, k Malawi mi nějak nejdou. Párkrát jsem to sám zkusil, a nikdy to nedělalo dobrotu.

hadik
25.2.2005 13:58

Rohodne bych se nebal, pridat ryby. Na takouvou nadrz jich muze byt klidne 40 ks.V akvariu mam dva koreny uz skoro 4 roky a je to O.K. Hlavne to chce tvrdou vodu!Hadik ma pravdu, spis bych dokoupil dalsi ryby od stejnych druhu, nebo pridal tak 1 az 2 nove.Osvedcily se mi jeste jako doplnek Botia loachata a Prisavka thajska, vyborne udrzuji akvarium v cistem stavu. Nevim jak ostatnim, ale mam cele akvarium zarostle hnedovkami, sice to k Africe nepatri, ale voda je pak O.K.

Gregor

VLOŽIT ODPOVĚĎ