ancistrus-množení

dvakrát se mi vytřeli ancistrusy nikdy z toho nic nebylo,co dělám špatně?jikry hlídal samec,po týdnu přestal jevit zájem a když jsem se koukla do domečku kde byli jikry,nic jsem nenašla.

Jarka

5.8.2006 19:22

To už byli asi pryč.Jikry se líhnou podle teploty,ale asi tak za 3-4 dny a pak už je samec jen chvíli hlídá a oni se volně rozplavou do nádrže takže je možné že když ses dívala bylo už po a ryby v nádrži měli malinko spestření.

Míla
6.8.2006 15:05

nejlepší je v tom případě je odebrat a dot je do promývačky. Někteří samci jikry vyhazují... Jestli se tře v nějaké jeskyňce ve které je můžeš přenest oba naráz, tak ukryt ze samcem a jikrami přelou do samostatného akvy a jestli zmizí, tak je sežral a jestli je vyhodí, tak samce odlov a jikry se vylíhnou sami bez samce. Já jsem mladé buť odlovil, nebo jsem je nechal a mláďata se chovali stejně a nevadilo jim to. Nejtěžší je je udržet při živoťe první měsíc, pak je to ok

Ondras
6.8.2006 15:38

Mám je v takové nádobce,takže normálně když se Ancistrusy vytřou,nechám je tam.Samec o ně pečuje a ovíjí je a když se vykulí mladé,tak hlídám a myslím za pár dní vezmu celou nádobku,obsah vyklepu samce odlovím zpět do akva a mladé dám do jiného akva.To jak píše Ondras s prvním měsícem je pravda pravdoucí.Stane se že všechny mladý naráz uhynou-veliká nevíhoda u ancíků.

Míla
7.8.2006 15:09

jo, ale entizol to zpraví. Mě jednou zdechlo 65 ancistrusů... P.S.: psal jsem z jinýho komplu- Ondras jsu já

Ondra
3.1.2007 22:58

po skle mi rejdi malinci citrusci a ve skalce jsem objevila dlasi jikry i s hlidacem :-) co mam delat proto aby mi prezily...?kujii

pjaja
5.1.2007 11:41

Cim to je, ze mladi Ancistrusy naraz vsichni uhynou? Znamymu se to taky stalo a nevi proc. Diky David.

dawwwid
13.1.2007 17:42

Taky se potýkám s velkou úmrtností ancistrusů v prvním měsíci. Co s tím? Čím třeba krmit aby měli dostatek vitaminů. Zdá se mi totiž, že začnou být takví rachističtí. Udělá se jim vosí pas a postupně hynou. Nebo co to může být?

Zbyněk
20.12.2020 22:35

Ancistrus je velice nachylna ryba ale opravdu nahylná , proto doporučuji porodničky plastové a nechat je ve vodě kde jste je vytahli , but se samcem nebo bez něho ale musíte dát aspon vzduchovací kamínek aby okyslicoval jikry . a potom to jde bez problému . Nesmýte změnit vodu !! nesmyte používat v akvaryji ani žadné prostredky na upravu vody, hnojiva a ruzné chemikalie !!!! Voda musí byt uplně cistá !! Žadné pripravky jinak vam vsichni pojdou . Pludek je velice zranitelny a proto by v jeho okolí nemela byt zadná jina tyba i Gupka ho dokaže uštípat .

Lub.cejka

VLOŽIT ODPOVĚĎ