Astatotilapia Lati Fasciata

Prosim poradte mi stimto druhem kolik dorusta a je to vubec tlamovec chtelbych si ho koupit do 300l prosim poradte mi stim!!!!!:)

akvarkom

Astatotilapia Lati Fasciata
16.12.2006 14:19

Je to normální tlamovec z Viktorijna jezera. Dorůstá tak kolem 12cm(samec). Jen samice není moc krásně vybarvená.Do 300l to stačí, kup je v poměru 1:4.

Ondra
16.12.2006 18:32

Diki ondra neviš ještě gde okolo ostravy je sehnat??

akvarkom
16.12.2006 19:16

Zkus Toma (jarabak@seznam.cz), ten je z Ostravy, já je od něj mám, ale už se tady dlouho neobjevil, snad se na tlamovce nevykašlal.

pityn
16.12.2006 22:32

Dikes pitlik!

akvarkom
16.12.2006 22:55

Ale,ale co to tu máme, Ondra má nějaky novoty, neetický poměr 1:4. To jsou změny, a co ty samci, co zůstanou tomu chovateli? Poraď, co s nimi asi bude dělat, toť otázka.

kiriza
17.12.2006 14:34

Pityne nevykaslal,ale nejak se mi uz tady na to mageo nechce chodit.O rybach a spol. se tady mluvi uz jen asi z 30i %,vetsinou se tady resi jeden clovek, ktery svoji stupidni hrou na duchodce tady ze vsech dela blbce. Navic at si rika kdo chce co chce BYLA tady parta lidi, kteri debatovali o rybach slusne a v klidu.Nikdo nemel strach tady ukazat svoje akva,ze se mu v byte 1+1 podarilo vyrobit byt jen 200 l.Lidi se ptali (treba i hloupe).Odpovedel kdo chtel.Dnes ma kazdy strach se neco zeptat nebo sem dat sve akva,nebot je mu hned sdeleno,ze s takovou louzickou at se jde zahrabat,nepta se tak stupidne a jde studovat jinam.Vetsina zacatecniku,kdyz polozi prvni dotaz se sem po nekolika vetsinou trapnych nicnerikajicich odpovedich uz nikdy nevrati a vetsina puvodnich stalych navstevniku odsud utekla,kvuli zoufale upadle urovni a nesmyslnym osobnim utokum.Zkus si vzpomenout kdy tady naposled byli tapisleca,killer,wladys,ax,triturus.Jediny Ondra vydrzel,ale i ten uz pise sporadicky. Pro akvarkom:ozvi se,tyhle ryby porad jeste mam.A samice jsou nahodou taky hezke.
Astatotilapia Lati Fasciata

Tom
17.12.2006 18:42

Dikes hosi mam 200l a budu brzo mit 300l tyhle ryby se mi libi a planuju do tech 300l hlavne tento druch:)

akvarkom
17.12.2006 18:52

Úplně s Tebou souhlasím Tome a důvod Tvé absence mě taky napadl, já mám stejný pocit.

pityn
17.12.2006 19:26

Jj Tome...Samice docela ujdou, ale oproti samcovi nic moc ne:o)V brněnským Skolrexu je mívají...Opravdu fórum bohužel již není to co to bejvávalo...Škoda...je tady čímdál víc těch, co si myslí, že snědli všechnu moudrost... Pořát tady člověk musí řešit nějaký slovní napadání, fórum je o tom, aby člověk v rámci možností co nejlíp poradil... Pro kirizu: Vadí mě, když si člověk myslí, že je pánem světa, že si může dovolit všechno. Jen jsem chtěl, aby si každej uvědomil, jak ti samci dopadnou....Je každýho věc co si se svejma rybama dělá. ale můžu se ozvat když se mě něco nelíbí,ne...

Ondra
18.12.2006 9:01

To máš těžký. Je to o tom, že si každej napíše to svý. Tys byl prostě zvyklej, že ses tu rozvaloval a byl tu za šéfa. Že všichni skákali, jak jsi pískal. No a najdou se lidi s jinými názory a postupy a ty nadskakuješ. Nikdo ti nebrání odpovídat podle tvýho názoru. Že jsi zalezl a trucuješ, to ty takzvané tvoje příznivce nezajímá. Ty nemáš co radit, tak bych alespoň rád řídil chod fora. Zvykni si, že tu nejsi šef a že tě nikdo nebude prosit, abys sem lezl, už jsi mimo jiný myslím psal, že sem nepolezeš, ale nedá ti to co? akvarkome - schválej ti tam i nosorožce, povrchní kejvalové ti ho tam schválej a velrybu navrch. Jestli si chceš ušetřit zklamání, dej si jiné tlamovce. Je stovka těch, kteří jsou do třístovky daleko vhodnější, než toto šílený torpedo s ploutvema. Kamoš je ten, kdo dobře radí a ne ten, kdo tě lehtá pod krčkem a šeptá souhlasný slovíčka.

kurr
18.12.2006 17:19

já si nemyslím, že bych tady někdy byl jako šéf...Tohle je asi tvůj přístup k fóru...Jen od té doby co tady seš, tak je to uplně jiný, každýmu jen nadáváš jako bys byl nej...No nebudu se hádat, nemá to s tebou smysl...

Ondra
18.12.2006 20:38

Nemyslím si, že tady před rokem někdo šéfoval. Když se někdo na něco zeptal, dostal pár odpovědí, třeba i protichůdných (každý má jiné zkušenosti), ale znal názor. Asi těžko někdo bude akceptovat názor, že do dvoustovky nemá dávat tlamovce, když už ji doma má a ryby v ní. Víme všichni, že za rok, dva, pokud má trochu podmínky, stejně pořídí osmistovku nebo větší. Já nebýt Toma, tak bych dal na radu zkušených a asi bych dodnes měl v dvěstěsedmdesátce paví očka. Risknul jsem to, ryby vyrostly a pořídil jsem osmistovku. A uvažuji o další. Že sem už nechodí zkušení praktici, je škoda. Když sem příjde někdo nový a bezelstně se na něco zeptá a místo odpovědí tady spustí lavinu napadání a nadávek, tak ho chuť na konzultace rychle přejde.

pityn
19.12.2006 7:26

Ondra, to nebylo na tebe, však on se poznal ten, komu to patřilo.

kurr
19.12.2006 9:37

pityn, to je dozajista správný, ovšem nikde nevidím, že by někdo hlásil předem, že si dvoustovku pořizuje jako mezistupeň s tím, že udělá osmistovku. Já se neumím rozplývat nad někým, kdo si pořídí trabanta a chystá se na Paris - Dakar. Respektuju, ze na víc nemá, to je v pořádku. Nerespektuju, že se tlačí do něčeho, co je nemožný. Pityn, schválně, kolik lidí ze sta udělá to, co ty? Dva? tři? Není nic na tom napsat svůj názor, jestli má někdo jinej, tak do toho kluci, pište si ho. Já se považuju za pragmatickýho zkušenýho starýho chovatele, kterej to má lety prověřený. Objektivita některých je až zázračná, protože podle někoho všechno asi teda radím špatně. Jestli to někomu vadí, tak to není moje věc. Tuším, že jsem v poslední době ubral na tvrdosti, ale názory neměním. Nepřišel jsem se sem učit americkýmu pochlebování, už jsem to tu kolikrát psal. Píšu pravdu bez obalu, lichocení, pochlebování......Nevidím tu nikde omezování těch, co pochlebovat chtějí. Nemůžu prostě chválit a povzbuzovat někoho, kdo dělá skopičiny.

kurr
19.12.2006 20:04

jj kure

Ondra
19.12.2006 20:26

Nevím,co bych Vám tu k téhle debatě napsal.Je to stále dokola.:o( Ten říká to a tenhle tohle.Nechci se tu nikoho zastával,ale vemte si příspěvky ze strarých dotazů. Kurr píše stále stejné názory a bohužel pro ty kteří je neberou je to možná chyba. Tome,ty si taky nejspíše podle příspěvků dobrý akvarista,ale kurr chce pro ryby to nejlepší,aby mohli v klidu žít a měli ze života radost. Je jasné,že je rozdíl mít stejné tlamovce ve 200 litrovce , nebo v 500 litrovce.Určitě uznáte,že ve větší jim bude lépe. Je taky jasné,že né každý má prostor na těch 500 litrů a tak si pořídí menší a ryby plavou,ale co jim zbývá.Oni přece nespáchají harakiri.Nám to příjde v pohodě,ale rybám asi ne,ale mluvit neumí.Vím , o čem mluvím,protože jsem začínal taky z tlamovcema ve 240 litrovém akvariu a vidím ten rozdíl,když teď plavou v dvojnásobně větším. 240 litrovka jim totiž byla po 3/4 roce prostě malá a začalo tóčo.Boje o prostor a z nich i bohužel úhyny. Teď jsou v akvariu adekvátním jejich velikosti a potřebě prostoru a jsem už pomalu rok bez jediného umrtí,nebo necí atd.Prostě mi akvarium začalo dělat radost.Je jasné,že nepomůže větší akvariu,když tam zase naperu moc ryb. To potom nepomůže,ale to tu snad už asi každý ví. A to se Vám tu celou dobu podle mě kurr snaží vysvětlit.Je pravda,že to tu píše podle svého,ale to je prostě on.Co má na jazyku,tak tu zdělí.Jak píše on,bez nějakých servítek. Hodně lidí se to tu nelíbí,i mě se to nelíbilo,ale musím říct,že minimálně v 60-70% co tu řek,měl pravdu. To už vím taky ze své zkušenosti.Něco se podle něj nestalo,ale opravdu toho nebylo moc. Toď asi ode mne vše.

memeo
19.12.2006 21:57

To memeo: Z velký většiny s tvým příspěvkem souhlasím, teda hlavně co se týká velikostí nádrží. Něco je ale i na názorech Toma- jsou i akvaristi,kteří mají radost , když se jim daří i třeba ve dvoustovce. Je jasný, že ve dvojnásobně velkým akva se podmínky podstatně zlepší a určitě to spousta lidí potvrdí. Co když ale někdo vyvolá další vlnu názorů, že pětset je hrozně málo? Že ryby, kdyby mohly mluvit, by chtěly tisícovku, nebo patnáctistovku? To potom budou všichni ti pětistovkáři napadáni, že vlastně ryby trápí? Kde je teda ta hranice? Tam, kde si někdo určí, že to tak má být, jak píše on? Myslím, že to je dost sporný. Ale hlavně by toto fórum mělo být o tom, aby se nemuseli bát tady projevit i ti akvaristi, kteří zkrátka nemají prostor , ale třeba i prostředky na provoz takových velkých nádrží. Pokud se na takovéto akvaristy ihned sthne lavina výčitek a nadávek, co si to vlastně dovolují otravovat s těma loužičkama, tak se sem na tyto stránky opravdu nebudou vracet a budou se tu řešit rybí souboje a podobný hovadiny. Doufám, že mi zozumíš, co jsem ti chtěl říct.

pik
20.12.2006 18:36

TO pik Chápu,co chceš říct. Hranice nejdou udat,ale zase ti tu snad nikdo nepsal,že na dva tlamovce musíš mít 1000 litrů.To udělá blba ze sebe a ne z nás. Jinak k tomu,co si psal ohledně velikosti akvarií. Každý si musí bohužel uvědomit,že když bude chtít tlamovce,tak to bude stát víc peněz,než provoz akvaria s pavíma očka. Je tam rozdílný nárok na tu velikost,filtraci a jiné věci,takže když budu chtít tlamovce,musím počítat z větším akvariem a většíma výdajema. Nejde si pořídit 100 litrové akvarium a mít tlamovce.To opravdu nefunguje.

memeo
21.12.2006 11:37

memeo:pises:A to se Vám tu celou dobu podle mě kurr snaží vysvětlit.Je pravda,že to tu píše podle svého,ale to je prostě on.Co má na jazyku,tak tu zdělí.Jak píše on,bez nějakých servítek.... Mas pocit ze na otazku: vsiml sis ze to je 2 roky stary dotaz? mi tvuj guru kur odpovedel :a co ti je prosímtě do toho? To musíš strkat rypák do všeho? I do toho, co se tě vůbec netýká? Jsi omezenej trouba. ....myslim ze jeho uroven hovori za vse.A to byla jemnejsi reakce.Jeho akvaristicke nazory mu neberu,ale stve me jeho chovani k lidem, ktere nezna ( ondra,pityn, wladys,... ) a schovava se jako pubertak za internetovou anonymitu. Je to podle mne obycejny hulvat.Kdo by se mel ucit je podle mne on a to slusnemu chovani.Toto forum navstevuju od jeho vzniku v r.2004 a tak mizerna uroven tady nebyla nikdy...viz prispevky mladys atd...Kurovy narazky ze jsem tady byl sef chapu,jeho ego nesneslo,ze jsem se ho ze zacatku snazil umravnit v jeho hulvatskych a sprostych utocich na navstevniky fora,kdyz to admin nezvlad.Ted uz je to sice lepsi,ale jeho samolibost to nezapomene vzdy pripomenout ;-))))

Tom
21.12.2006 12:02

Pokud vím, nazval jsi mne idiotem. Koukej na břevno v oku svém. Omezený trouba je myslím neagresivní, hledej dál Tome, akorát tě upozorňuji, že čím víc se patláš botou v lejně, tím víc ta tvá bota páchne. Jsem rád, že ses v mým příspěvku poznal. Měl jsem na mysli tebe. Máš problém. Stále řešíš jakousi úroveň a kdesi cosi. Tobě prostě chybí publikum. Víš Tome, oni tě opustili. Šli jinam. Dostali rozum a šli končně dát do dvoustovek paví oka a neonky. Budou mít parádní dvoustovky s rybami, který tam budou spokojený. Časem si koupí 400 a víc a půjdou do tlamovců. A budou taky spokkojený. Máš problem - uteklo ti mocný publikum dvoustovkářů, kteří uznali argumenty jiných. Udělali dobře pro sebe i pro ty ryby. Přijdou noví pitynové, z dvoustovek budou pětistovkáři a ty jim zas můžeš ukázat, jak umíš. Tak prosím tě počkej.

kurr
21.12.2006 16:06

No jo no, podle kůra jakmile nemáme akva 1000 litrů, tak sme vymaštěný debilové no.Takhle mi to připadá.

Baty
21.12.2006 16:31

Drive to tu bylo lepsi. To je jednoznacny. Kurrovy prispevky vadi hodne lidem(z 90% i me), ale ani jeden z nas s tim nic neudelame. Treba ho casem ten boj o pana diskuzniho fora prestane bavit;)). Hezke vanoce vsem.

Dawwwid
21.12.2006 17:48

Ano nazval jsem te idiotem,ale v uplne jinem tematu a to po nejmene x urazkach z tve strany.Zkus zalistovat z5.Jinak neodeslo mi zadne obecenstvo,odesli vsichni ti, co se tady normalne bez urazek bavili o rybach co maji doma, byt i ve dvoustovkach a diky podpore presli na vetsi nadrze,ne diky nadavkam, tak si moc nefandi,tvoji zasluhou to urcite nebylo.Proste tady byla parta lidi ,cos ty nemohl nikdy pochopit, a tuto jsi svym pocatecnim hulvatstvim rozbil.Tito lide odesli na jina fora a tady jsi zbyl sam s memeem,poplacavate se po ramenou, vzajemne se ujistujete ze minimum je 500 a vsichni co maji min maji louzicky a maji si dat pavi ocka.Mladys vam tady sekunduje.Vase opravdu hlubocemyslne debaty s mladysem ( viz c.1440 ) hodne zacatecnikum prospeji.Hlavne kdyz jsi mu tam schvaloval nimbochromise s duboisi a to mel taky asi nejakou dvoustovku , na 500 se teprve chystal...no nic,freqence mych navstev tady ti evidentne vyhovuje tak v ni budu pokracovat...a porid si uz nejake to akvarko,at ho muzes taky tady ukazat, JAK to ma vlastne vypadat ten biotop,kdyz tady o tom porad jen kazes...

Tom
21.12.2006 18:26

Tome,nikomu tady po ramenou neplácám a už vůbec né kurrovi,protože ho neznám. 5ek jsem jen svůj názor a od toho tu snad to fórum je,nebo se pletu. Jinak Wladys jsem chodí,ale nemá chuť tu něco asi psát.A já se mu ani nedivím,protože se to tu jen hádá. Ani mě to tu už moc nebere a není to chyba jen kurra,mladyse atd. , ale i částečně naše,protže místo toho,aby jsme si v duchu řekli svoje a psali nějakou radu tomu,kdo se tu na něco ptá,tak se hádáme. Tímto se tu já osobně přestávám dohadovat,kdo je kdo,kdo je jakej a budu tu psát jen to,co pomůže dotazu,když budu moci poradit,protože taky nevím vše. JINAK VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ SVÁTKY VÁNOČNÍ A SUPER NOVÝ ROK2007. AŤ NÁM TO PLAVE......... ;o)

memeo
22.12.2006 7:40

Ano, v jiném tématu jsi mně nazval idiotem, ale nazval - já ti vynadal taky v jiným tématu - chybí ti teda asi trochu kontext kluku - tak tu zruš kázání. O tý partě - to se nedej vysmát, hledal jsem zpět a poplacávání s pár lidmi po zádech - takhle u tebe vypadá parta? To jsi asi celkem chudák, že? Abych ti udělal radost - já teda asi fakt žádný akvária nikdy neměl a nemám, všechno jsem vyčetl z knížek a na webu, nějakej Tom tam radil, všechno mám od něj vyčtený, je to kabrňák, psal jsem mu i emaily a nezapoměl jsem ho furt chválit a to zabíralo, napsal mi toho spoustu, dal jsem si to vytisknout a mám z toho udělanou knížku v kůži vázanou. Mám ji hned vedle Bible a fotek Panny Marie a moji babičky. Po večerech si v ní čtu - střídavě v Bibli a pak v tý tvý knize. Ty jsi prostě všech tlamovců král. Nedávno jsem objevil jiný forum český - tak tam kluku to vypadá trochu jinak - tam ty ale asi nechodíš, tam bys byl počítám tak stopadesátej, tam bys nebyl král, tam je hromada jinech kabrňáků, kteří to mají vymyšlený - a koukal jsem, že ti odešli tam. Tak tam je hledej. Jsou to nevděčníci, viď? Tam se jdi učit a zamakej na sobě, tam je pro tebe modlitebna, tam se dozvíš, jak se to dělá, tady jsi byl kdysi za jedničku, ale pár desítek lidí si to mezi sebou napsalo, že radíš pozitivně za každou cenu - těm lidem to ale do roka a do dne nefungovalo. Nač jim byly pochlebovačský rady, když se jim do roka akvárium vymlátilo? Dvoustovečka krachla. Špatná rada. Tom neví, neumí. Tom. Oni. Ti. Už. Nevěří. Vydávat lež za dobrou radu - to nevydrží dlouho. Zamakej na tom Tom a dojdi na tamto forum, tam se naučíš držet pysk, když hovoří kapacity v oboru. Tam si s radou o tlamovcích do dvoukila ani nepískneš. Nepůjdeš, viď? Nechceš se znemožnit, že jo?

kurr
22.12.2006 10:49

zapomnels napsat o jake forum jde astronaute,at vidim ze opet pouze neplacas do vetru.Ale jedno ti nemuzu uprit : tvoje mistrne vyhybani se ukazky tvych akvarii.Jiz nekolikkrat te tady nekdo vyzyval at neco ukazes,ty sve biotopy,at se muzeme poucit,ale ty se chovas jak hudebni kritik,vsechni delaji vsechno spatne, vsechno je brak,ale sami nedokazou nic slozit,napsat,zazpivat...proste vychloubacni teoretici...No nic,stastne a vesele...

Tom
22.12.2006 11:01

Nemusím psát, o jaký forum jde, ty to víš.

kurr
22.12.2006 12:24

Tak tohle byla jeste ubozejsi odpoved nez ve tve argumentaci s astronAUtama ( c.1358 pro ty kdo se chcou pobavit ). Nemuzes nekoho narknout ze lze nebo neco nevi a pak to nedokazat.My se spolu uz nemame o cem bavit,u mne jsi obycejna mluvka. Apropos - stale cekame na ukazku tvych biotopovych nadrzi,opet jsi to zamluvil.

Tom
22.12.2006 12:31

Nezamluvil, přítomnost na webu není podmíněna prezentací akvárií. Asi by se hodně lidí rozbrečelo smutkem, to nemohu dopustit. Víš, ty mně fakt bavíš, jak kopeš. Asi tě štve, že ač některé lidi štvu, uznávaj mé znalosti. No a ty znalosti mám právě od tebe, astronoute. Už jsem ti to psal - vedle Bible - svázaný a v kůži. Tak odtud beru ty mý rady. já akvárko nikdy neměl, to prostě každej pozná.

kurr
22.12.2006 12:58

kure, chtěl bych vidět ty lidi , co uznávají tvé znalosti.To si mě pobavil

Baty
22.12.2006 13:10

tak si s nima zkus dát schůzku

kurr
22.12.2006 13:37

Obávám se, že by se jich moc nedostavilo

Baty
22.12.2006 13:39

Tak se neobávej a zkus to

kurr
22.12.2006 13:48

Z dvouma nebo třema lidma se fakt scházet nepotřebuju

Baty
22.12.2006 13:52

Ještě kdo by se chtěl vidět s takovým Batym, jo Batym, kapacitou Batym. Že jo, Baty? Co?

kurr
22.12.2006 14:18

Mno furt lepší s Batym, než s kurem-pubertálním mladíkem, co si tu hraje na důchodce a co tu každýho jen buzeruje.Že jo kure???co???

Baty
22.12.2006 15:21

kure obvinil jsi mne,ze kvuli mym radam lidem pochcipaly ryby.Tak te zadam o adresu toho fora kde se o tom mluvi. Jinak jsi obycejny lhar a nactiutrhacny podvodnik. Dale pritomnost na webu opravdu neni podminena prezentaci akvarii, ale jestli nekomu reknes ze je jeho akva louzicka,hnus,ze neni koukatelny,ze nevi co je biotop,...atd jak jsi se vyjadril skoro o vsech prezentovanych akvariich, tak to uz je podmineno vlastnictvim neceho s cim srovnavas.Pokud nemas neco lepsiho, tak jsi opet obycejny tluchuba, co nema ani na tu dvoustovku. CEKAM NA TEN ODKAZ.

Tom
22.12.2006 18:44

nechcete toho už nechat?.........aspoň o těch svátkách....je to opravdu nutné si tu stále něco vyřizovat?.............dej te si maily a piště si to přes ně..............už mě to tu opravdu unavuje. Předem dík.

memeo
22.12.2006 20:18

Přesně tak, doporučuji reagovat na zadanou otázku a odpovídat pouze k tématu. To sáhodlouhé tlachání je na dvě věci...

luva
24.12.2006 17:45

Tome, omlouvám se, že jsem Tě sem znovu zatáhl a svým způsobem donutil polemizovat o věcech, které jsou marné a nezaslouží si, aby ses nad nimi rozčiloval. Přeji všem a především Tobě pěkné vánoce. Rybám mohou být tyto diskuse .....

pityn
25.12.2006 0:01

pro Toma:nechci se zastávat kurra,ale to fórum opravdu existuje a je na AkvaMalawi.com teď přesně nevim jestli jsem to čet na na tom jejich fóru nebo když tam hodnotí nádrže atd. ale píše se tam o tobě to co psal kurr

Ivan
25.12.2006 23:28

Ivane byl bych rad kdyby sis vzpomnel kde to bylo.Na to forum totiz nechodim,resp.registrovany tam jsem ale jen kvuli inzerci a to pod jinym nickem nez Tom (ten uz byl obsazeny).Dost by me to zajimalo,co se pise o nas bez nas, teda pokud to je opravdu o mne.Diky.

Tom
26.12.2006 0:53

koukal jsem na to a je tam toho dost takže jsem to nenašel,ale psala to tam nějaká holka,ale když na tu stránku nechodíš jako Tom tak to může být někdo jiný jestli ano tak se ti moc omlouvám nechci tě nějak pomlouvat nebo napadat

Ivan
26.12.2006 1:30

...to kurr: jestli si měl opravdu namysli akvamalawi.com tak tam prosím nelez....nerad bych se s tebou potkával i tam..... ...to TOM: ...Tome nenech se vytočit tím rádoby akvaristou....a prostě nereaguj.

wladys

VLOŽIT ODPOVĚĎ