bičíkovci prevence

Čao všichni.CHtěl jsem se zeptat jestli se dá poznat přítomnost bičíkovců v akva ,jak se tam dostanou a z čeho to vlastně je.Všechny ryby jsou v poho, vypadají zdravě,chovají se normálně.Jen jedna před časem uhynula a při pitvě zjistili přítomnost bičíkovců v játrech.Mysíte, že mám preventivně přeléčit všechny ostatní ryby i když nemají žádné zřetelné potíže.DÍK MOC A MĚJTE SE .

adam

8.6.2009 19:40

Zdar Adame. Odpovědět na tvou otázku není tak jednoduché. Bičíkovci i jiní parazité se nachází ve vodovodním řádu. Jsou pro lidská organismus neškodní pokud je voda s nezávadného zdroje? Ovšem pro ryby jsou dosti nebezpečné, nemají vůči těmto parazitům dostatečný imunitní systém. Jen mi řekni,kde jsi nechal udělat histolku, že ti sdělily tuto diagnózu, to muselo stát tak 900,- Kč ??? vím že to není levné. Pokud, tak nám popiš o jaké bičíkovce šlo, je to dobrý poznatek. Dík.

pietro
8.6.2009 20:33

Pietro - jak jsou vlastne velci, dali by se prefiltrovat? Jak vysoka teplota vody by je zabila?

A+I
8.6.2009 21:07

Velikost je v un, tedy pozorovat jen mikroskopicky. Filtrace je nemožná. Likvidace pouze UV záření. Tedy při zapojení UV lampy na vstupní vodu a přísnou karanténou nových ryb v trvání cca dvou měsíců lze odbourat riziko přenosu latentně nemocných ryb od bičíkovců. Jinak nemám zatím jiné informace.

pietro

VLOŽIT ODPOVĚĎ