Bilý povlak a zakalená voda v novém akváriu

Ahoj prosim o radu mám 300 l akvarium s bilím jemným pískem a pozadím z polystyrénu posypané pískem a vnějším filtrem Eheim na 350l. Po napuštěni se druhý den voda zakalila a na stěnách akvaria se začala dělat jakoby bilá slizká řasa ktera jde rukou sundat .Po očistěni se druhý den vytvoři řasa znovu. Koupil jsem připravek sera nitrivec a topim na 25 stupnu a nesvitim. Ve filtru je uplne zalepená vrchní jemna vata. Nevim jestli mám filtr čistit nebo nechat být aby se mohli tvořit bakterie.Na foru jsem se dočetl že zákal je normalní a že časem zmizí ale o bilé slizké řase jsem se nic nedozveděl a nevím jestli ji mám odstraňovat a nebo zmizí sama. Předtim jsem měl akvárium 160 l a nikdy se mi nic podobného nestalo. Akvarium jsem napouštel před 4 dny. Díky za radu.

bizon1

4.3.2007 12:06

Já myslím, že bys tomu měl nechat trochu času., po napuštění se ti nejspíš namnožil nálevník a bílá řasa?? Nejspíš to bude z toho povlaku na hladině, měl jsem to samé a i teď ještě po měsíci mám trochu povlak na hladině.. Je to prostě syrová nádrž, která potřebuje čas k vytvoření všech bakterií, které pak udělají své. Dával si tam nějakou starou vodu z tamtoho 160l akva?? Vypral si filtr do nového 350l akva?? Tím by sis urychlil celí proces a po nějakých 14 dní dát nějaké odolné zajížděcí ryby.

Míla
4.3.2007 14:13

jj nech tomu čas...ta bílá hmota sama zmizí..případné zbytky můžeš při odkalování odsát.Vodu bych poprvé měnil tak po 3 týdnech 1/3....

wladys

VLOŽIT ODPOVĚĎ