Chov demasoni

Máte někdo skušenosti s chovem chci si koupit 12 demasoníků do 340L akva + ještě asi 20 až 25 jiných tlamovců myslíte, že se mi nevymlátí?Slyšel jsem že jsou dost agresivní vůči sobě.

Petr Vokaty

23.4.2006 1:06

POdle mne jsou vnitrodruhove agresivni stejne jako jine mbuny.Ze jsou horsi se o nich rika jenom pro to, ze jsou to male ryby a to svadi je dat do maleho akvaria.Tak se samozrejme vymlati hned.Ve 340 l akva nemusis mit zadny strach.Spise maji problem se zanety zazivaciho traktu,na to mi vzdycky vsechny odesly.Chce to kvalitni rostlinne krmeni.

Tom
23.4.2006 9:43

Z hlediska chovu patří k problematičtějším mbumam. Problem je především, jak píše Tom, v krmení. Kvalitní krmení pro býložravce je základ. Ja používám Granugreen od Sera, v malém nožství pak nějakou základní vločkovou směs, třeba vipan od Sera. Jako doplněk, tak jednou týdně,dafnie nebo artemie, a občas salát, okurku atd. Zásadně nepřkrmovat, jsou žraví, nacpou se krasknutí a na problém je zaděláno. Krm malo a raději častěji. Co se týče agregsivity, tak je pravda, že kdysi se mi stalo, že mi dominantní samec umlátil jednoho slabšího. Bylo to ale jen jednou a od té doby nic takového nepozoruji. Občas se sice samci proženou, ale jinak nic víc. Stou agresivitou se to přehání a je většinou daná chybou chovatele, malé akva, přerybníno atd. Jinak mají tendenci se třít jako poměrně mladé ryby, tak už na půl roce a s množením při správném chovu nebývá problém.

Martin
24.4.2006 22:10

S krmením není problém. U mě se projevujou jako dravci. Samci se ale skoro nesnesou. Mám 11 samic a 2 a ztoho je jeden v koutě u dna, ale moc mu to nevadí.

Ondra
24.4.2006 22:59

mam jich 10 kusu (3 samce) spolecne s dalsimi 20 labidochr. yel. pseudotr. zebra, melanochr. a celkem neni problem jen domin. samec si haji stred akvaria 340l

jopa12

VLOŽIT ODPOVĚĎ