čištění akva

Dneska musím kompletně vyčistit celý akvário,protože je špinavý a chci ho předělat.Potřeboval bych vědět,jestli tam pak dát starou vodu co tam byla,nebo celou čerstvou.Chci tam dát nový písek a myslím,že jim 100% čerství vody moc dobře neudělá.Jiný větší akva,kde by tlamovci mohli být,než se tohle akva zajede nemám.

Baty

9.8.2006 12:52

Hoj, tak já, když jsem čistil komplet akva, tak jsem si nechal asi půl staré vody v nějaké nádobě. Vyčistil jsem komplet akva i štěrk propral. Pak jsem akva napustil do půlky novou vodou a zbytek dolil starou, na kterou tlamovci byli zvyklí.Nebo ještě se to dělá tak, že normálně vše komplet vypucuješ a dáš plné akva nové vody a vypereš do ní filtr ze starého akva,který obsahuje bakterie.

sertini
9.8.2006 12:52

Ja ked cistim akva tak menim komplet vodu za novu. asi den su trosku akoby omamene ale to prejde. Pust filter na plno alebo kup pripravok na upravu vody a vylej ho do akva. Nechaj cca 1hod prefiltrovat a sup s rybami dnu.

crazy
9.8.2006 13:07

pokud to jsou choulostivější ryby, tak bych to udělal jako sertini. Já před týdnem vyměnil u ilangů 1/2 vody a 2 samci onemocněli a zdechli...

Ondra
9.8.2006 19:11

ja jsem taky menil komplet vodu za cerstvou dal jsem tam pripravek na upravu vody sul a sodu na zvyseni ph...ryby byly naprosto v pohode...kdyz budes napoustet vodu z kohoutku tak mej pustenou jen ciste studenou a pak ji oteplis prevarenou vodou kdyz napustis rovnou teplou vodu tak ta obsahuje daleko vice dusicnych latek a skodlivych bakterii...

jenda
9.8.2006 20:33

Bud vymen jenom vodu nebo pisek .Kdyz vymenis oboji tak je to jako bys udelal uplne nove akvarko.Trocha stare vody nebo vymachany filtr nestaci,hrozi klasicke problemy noveho akvarka. Proc chces davat novy pisek? Ten je prave spolu s filtrem zaklad pro bakterie...o novou vodu uz pak az tak nejde.

Tom
9.8.2006 20:44

Protože se mi tam ten starej moc nelíbí,tak jsem si koupil nový.Voda je taková přikalená a nevím čím to je.Chci taky předělat celý akva,dát tam víc kamenů a odendat nějaký kořeny,myslím si že ty kořeny mi hýbou s vlastnostmi vody.Afry se budou znova třít,tak chci to předělání stihnout,aby se vytřeli v tý čerství vodě.Třeba se jim to tentokrát povede.

Baty
9.8.2006 21:02

Tos si piš, že ti kořeny mění ph. Já jednou koupil kořeny v Hypernově 3 hodiny jsem je vařil a pak dal do akva. Zabarvili mě vodu do žluta za půl dne, znovu jsem je vyvařil a dal do akva, ale proces se opakoval a ryby uhynuly na nizké ph. Kořeny oddělej a dej jen kameny je to lepší.

sertini
9.8.2006 21:35

Vyhod koreny, superdrahe mopani barvi i pul roku.Prodej je nekomu kdo ma ameriku ,nebo asii.Radeji akva predelej za provozu,ja bych do takove rekonstrukce zabehleho akva nesel, riziko ze ti v uplne novem akva zacnou chcipat chovne ryby bych neriskoval...

Tom
10.8.2006 9:18

Tak jo,vodu tam nechám a vyndám kořeny.Ty kořeny můžou bejt příčinnou toho,že mi ani jednou nedonosili cynotilapie afry.A to jsem měl 4 výtěry.První dva výtěry udrželi asi týden a ty druhý dva spolkli ještě ten den,co se třeli.Místo kořenů dám kameny.Moc díky

Baty
11.8.2006 17:24

Je to hloupost to takhle komplet překopat a zbavit se všech CENNÝCH bakteríí které jsou v zajetém akva.

Míla

VLOŽIT ODPOVĚĎ