Čtverzubci k tlamovcům?

Zdar, zalíbil se mi čtverzubec skvrnitý (Tetradon fluviatilis), mohu ho dát k tlamovcům? Chci kupovat Melanochromis auratus, Labidochromis yellow a Pseudotropheus socolofi. Vše asi po 3-4 kusech, protože mám akva pouhých 140litrů. Je to dobrý výběr? Vítám každou radu, jsem začátečník :-)

Hans

17.4.2006 10:26

Klidně je k nim můžeš dát. Je to jen tvoje věc,co budeš mít v akva. Bylo by ale lepší,kdyby byli ti čtverzubci trochu větší. Jen bacha,čtverzubci jsou pěkný mrchy. Nekupuj jich moc,aď se nezabijou. Já jsem to teda nezkoušel,ale skus tam dát nejdřív jednoha,a pak se uvidí.

Ondra
17.4.2006 14:27

No mam spatny pocit ze tyhle ryby potrebujou pomalu se pohybujici masitou a zivou potravu jako sneky,slimaky,musle atd. Podle mne se mezi tlamovce absolutne nehodi.

Tom
17.4.2006 16:47

No tak po vasich radach nevim co si myslet:-) Mozna je to tema velikonocema:-), ale ted jsem v jeste vetsi nejistote...Tusim ze jsem nekde cetl, ze ctverzubci se k tlamovcum hodi, ze to jsou takovi jakoze trochu pribuzni...tak ted nevím, zalíbili se mi docela,ale ještě nemám ponětí jak velcí budou... chystám se na výstavu do Ostravy, tak tam bych chtěl nakoupit tlamovce........

Hans
17.4.2006 18:10

Nejdrive si zjisti cim se ctverzubci zivi.Je to na nich koneckoncu videt jaky maji zobak na louskani ulit a koralu.S tlamovci maji spolecneho asi tolik ze ziji v brakickych (nebo morskych) vodach ktere maji zrejme podobne parametry.Krome toho ctverzubci se pohybuji velice pomalu pomoci prsnich ploutvi a tlamovci jsou jak torpeda....zajimalo by mne kde jsi to cetl ze se k sobe hodi.

Tom
18.4.2006 16:32

Uřčitě to ničemu nevadí. Dokonce v jezeře tanganika jeden druh žije. Musel bys je ale krmit nějak cíleně: Třeba dát kousek masa ja špejlu....Skus to

Ondra
18.4.2006 16:35

Jo a je to Tetraodon mbu, ten žije v Tanganiku

Ondra
18.4.2006 17:37

JÁ BYCH TAM DAL TOHLE

nimbochromis
29.5.2006 22:53

Zapomínáte na to, že záleží taky na povaze čtverzubce!Není každý stejný!Měla jsem mírumilovného a kančíci jej uštvali.Pak jsem měla dalšího a ten zase honil ryby až jedné zdeformoval tlamku.Fakt super.Byl to úplně stejný druh.Potřebují mírně proudící vodu,pokud možno živou potravu a hlavně jsou hrozně vybíraví na žrádlo.Můj první žral v pohodě granule, ale ten druhý zásadně patentky atd.Taky si dávejte pozor na složení vody!

Rybka

VLOŽIT ODPOVĚĎ