Drsný demasonák

Vím,že je to tady pořád,ale chci se ujistit.Mám v 240L akva 4x demasonáky,5x L.Yellow,3x P.zebra red red,3x L.trewavasae a 3x M.auratus.Myslím že jich je až dost,že?Je to dobrá skladba? Všechny druhy jsou v poho.Snášejí se a nebojují mezi sebou,až na jednoho samce z demasonáků.Pořád pronásleduje druhého samce z P.demasony.Je to dost dominantní samec a přitom jsou všichni stejně velcí.Je znich ale nejhezčí zbarvením.Ten pronásledovaný samec má dost potrhanou ocasní ploutev.Doroste to časem?

pidanek

13.2.2007 12:32

Doroste, jestli se toho dožije. Máš to uplně jak říkate vy mladý v poho, vychytaný, jsi plnej vědomostí a vedeš si vážně dobře. Jen tak dál.

kurr
13.2.2007 12:51

Demasoňáky ve 240??A 4??To si děláš srandu!!Souhlasím s kurrem

Elongatus
13.2.2007 14:04

mam takovy pocit, ze dat tri nejagresivnejsi mbuny dohromady v cca 190 l vody (240 l akva), neni zrovna dobre reseni... s velkou pravdepodobnosti se budou rvat (uz se perou) a je dost pravdepodobne, ze se nakonec umlati... jestli ma subdominantni samec porvanou ploutev, davej pozor na plisen, jestli prezije, ploutev doroste... jen pro mou informaci, jak jsou ryby stare??

omega
13.2.2007 14:05

Ryby vybírej podle jejich životních potřeb a ne jak se Tobě líbí. Akva pro Ps.demasoni máš malé a 4 ks je žalostně málo. Může se stát, že se postupně vybijou. Pro tyto ryby je vhodné akva od 400 litrů a skupina od 20ti ryb, aby se roztříštila agresivita. (tím nemám na mysli pouhých 20ks ryb ve 400 litrech). Demasoni jsou zde probírány snad každý týden, není to ryba pro začátečníka s dvěstěčtyřicítkou.

luva
13.2.2007 15:00

Je vlastně dobře, že se nachází stále noví a noví hlu*páci, kteří i na stomilionkrát omýlanou radu nedají a přesto si koupí pro tyto ryby nevhodný akvárium a nevhodnej počet ryb. Kolegové prodejci vydělají a o to vlastně jde. Na český trh neprodávám, mám solventnější odběratele, ale českým kolegům přeji plno takových chytráků, kteří budou stále a stále nakupovat, proč si ničit svoje nervy? Kupujte, kupujte, z vás prodejci žijí, z těch, co tomu rozumí, z těch by nevyžili. Netrapme svoje nervy. Jen odškrněme pár mrtvých ryb a vyhlížejme další zoufalce. To je jediný, co se s tím dá dělat.

kurr
13.2.2007 15:31

A co se divíš? demasonky jsou opravdu jedny z nejagresivnějších afrických cichlid! A navíc-ty uvádíš, že máš ze 4 kusů 2 samce. To je úplná blbost..nejprve si o těch rybách něco přečti a paak si je kup...

papaya
13.2.2007 17:33

papaya to co pises neni presne.Demasoni nejsou vubec nejagrasivnejsi,teda co se tyce chovani vseobecne.Nijak se nelisi od jinych mbun.Agresivita se ve vetsi mire nez u ostatnich projevuje pouze vnitrodruhove.Male rozmery svadeji je nacpat do malych akva,jenze ony se nesnesou spolu.K ostatnim rybam jsou vetsinou tolerantni,ale mezi sebou se vybijou.Proto potrebujou velke akva a hodne prostoru i kdyz jsou mali.

Tom
13.2.2007 19:45

No,no.Jste chlapy drsnější než ta pruhovaná cichlida v mém akva.Pro omega ryby mají kolem 6-7cm.Podle vašich odpovědí jsem pochopil,že jsem teda hlupák.No,co naplat.Snad se ty ryby srovnají sami.Pak Vám napíšu kdo je vítěz a kdo poražený... S ostatníma Tlamama se zatím ti demasonáci snášejí v poho.Tak jak jsem napsal.Něco takového jsem stejně čekal.Tak zdar a at rostou ploutve. o:(

pidanek
14.2.2007 7:42

Jen podle mý odpovědi jsi hlupák, jsem upřímný - neházej to na druhé, ti to zaonačili tak, aby ti to nenapsali na přímo tak, jak si to myslí. Tuším že Tom ti napsal, že mezidruhově agresivní nejsou, tak si to alespon přečti, když už se lidi namáhaj něco ti napsat. Jinak platí všechno, co napsal Tom u tématu: Mám přerybněné akvárko nebo ne? Ty si to chceš nechat pochválit a neslyšíš, že tě zkušení varujou před vyzkoušenou slepou cestou. Je to tvoje akvárium a dělej si v něm, co chceš. Ty sis pro radu nepřišel.

kurr
14.2.2007 10:25

Jasne,ze doroste ploutev.Kdyz si nechas ostrihat vlasy,taky ti dorostou,ne?:-))))))))

Majky
14.2.2007 10:34

Jen musis mit velke akvarium,dost ukrytu a pokud ten hezoun pronasleduje toho druheho a ozira mu ploutev,budes ho muset dat jinam...Muze se stat,ze ho i zabije.Ja mel pripad,ze samec pronasledoval toho druheho az umrel.Nevidim do tveho akvaria...Budu si porizovat akvarium o objemu 1200l a ukryty jsou nejdul.soucasti v akvariu,to snad vis i sam.Ja to budu kombinovat s koreny a kameny,vlastne to mam na zakazku.Mej se hezky a at tvem rybkam se dari.Pac sichlidy jsou nejehzci,jak zbarvenim,tak i staranim o jikry!

Majky
14.2.2007 19:02

Sorry,nemyslel jsem to špatně.Je mi jasný,že když každý začínající zelenáč jako já, se jen ptá a neštuduje,tak Vám to leze na nervy.Jsem rád,že takové forum je a určití lidé ho stále a pravidelně navštěvují.Toho chudáka demasona jsem zatím dal zvlášt do třecího akva aby nebyl pořád atakován a spravil se.Ted je v akva klid.Ukrytů tam mám myslím,že dost.Jak budu mít fotku,dám ji na forum k zhodnocení.Zatím dík.

pidanek
14.2.2007 19:10

Těch 1200L ti závidím Majky,to je zatím jen můj sen.Snad časem...Dost mě omezuje místo.Akvaristiku všeobecně dělám celkem dlouho,ale nikdy jsem se nezajímal a Tlamovce a cichlidy všeobecně.Opravdu cichlidy jsou nádherné,hlavně tvarem a barvou ryb.Tak at Vám to plave.

pidanek

VLOŽIT ODPOVĚĎ