filtrace do dvou akvarií.

Ahoj kluci chci se zeptat jestli s tim nemá někdo zkušenosti.Mam velkej filtr a z toho filtruju 2 akvária stejně veliké.no a ona se mi voda z jednoho prelejvá do druheho jako že do jednoho de vody vic a do druheho mín tak mam strach aby mi to nepřeteklo.napadlo mě že bych je spojil trubkou ale musel bych do nich vrtat a ani nevim jak a čim se vrtá do skla.tak se chci sváma poradit jak nato.nebo co byste dělali vy aby to nepřetékalo z jednoho do druhého.díky za odpověď.

KOJ

18.2.2007 22:05

Jestli máš obě akvária ve stejné výšce, nemusel bys vrtat nic. Stačí akvária propojit trubkou v podobě jakéhosi účka přes vrchní hrany (princip spojených nádob). V jednom akváriu bys ale musel mít sání, a do druhého vývod z filtru. Já osobně si ale myslím, že to není nejvhodnější řešení. Není nad to, když má každé akvárium svojí vlastní filtraci.

RITCHI
18.2.2007 22:05

myslim ze bys nemusel vrtat do skla.Tou trubkou ty akvarka muzes propojit i vrchem,ale ta trubka musi byt neustale naplnena vodou a oba konce pod hladinou (klidne u dna) aby fungoval system spojenych nadob,pak by se ti mela automaticky hladina v obou vyrovnavat...

Tom
18.2.2007 22:45

Supr kluci děkuju za rady zkusím to.Ještě jednu otázečku jak to dělají ty velké rybárny co maj centrální filtr tak jak ty udrží hladiny stejny a mají je ještě ve stojanech.docela me to zajímá přemejšlym nad tim jak to mohou udělat. Jo a RITCHI ja to mam ze nasávání mám rozdvojené a odtok taky takze je to docela good ale právě ty hladiny mě rozházeli.budu mít v obou stejné druhy tak se my nechce dávat peníze ještě za jednu filtraci.

KOJ
18.2.2007 23:14

Přesně jak jsem psal, propojit akvária vrchem, trubkou v podobě účka. Tom správně doplnil, že oba konce musí být ponořené a trubka musí být stále napněná vodou - nesmí tam být bublina. Nejlépe jí ponořit do akvária, po naplnění zacpat oba konce palci a akvária spolu propojit. Pak teprve můžeš oba palce uvolnit a hladina v akváriích by se měla začít srovnávat. Mělo by to fungovat.

RITCHI

VLOŽIT ODPOVĚĎ