Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ............... 288


Dodatečné přidání rybek

Dobrý den, prosím o radu, zda do zaběhlého akvária s 16 cernosinymi a 2 žlutými mohu přidat cca dalších 6 žlutých?
Moc díky za rady!

Založil: Léňa 17 » více k tématu (počet reakcí 1)

Dodatečné přidání rybek

krmení frotosa

Dobrý den. Jaké je vhodné krmení pro frontosy?
děkuji

Založil: Karel V. » více k tématu (počet reakcí 0)

Malí pestřenci ve velkém akváriu

Dobrý den.

Po dlouhé době se dost možná budu vracet k akvaristice a měl bych na Vás dotaz.

Dovolte nejprve krátký úvod. Před více než třiceti jsem několik let choval hodně ryb v několika akváriích doma a chodil do akvaristického kroužku, tak nějaké úplné základy snad ještě mám. (A dodnes se mi o rybkách často zdává. :) ) Tehdy mě jednoznačně nejvíce zaujaly různé cichlidy, přičemž ještě mnohem víc než jejich vzhled mě bavilo chování kolem tření, obrany teritorií, budování sociálních hierarchií apod. A zjistil jsem, že to lze (pochopitelně) dobře pozorovat i u malých cichlid. (Měl jsem tehdy mj. Cichlidky Ramirezovy.) Pokud se k návratu skutečně rozhoupu, tak bych řekl, že tak za rok, ještě samozřejmě do té doby chci co nejvíc věcí nastudovat, už se chci vyvarovat hloupých chyb.
Uvažuju o tom, že bych jedno z akvárií mohl zřídit celkem velké, plocha dna by mohla být 200 x 60 cm. Zvažuju zatím několik možností, jakými cichlidami bych ho mohl osadit. Jedna z možností jsou malé cichlidy z Tanganiky, většinou pestřenci. Říkám si, že v tak velkém akváriu by spolu mohlo vyžít několik druhů s rozdílnými způsoby chování a mohlo by mezi nimi docházet k zajímavým interakcím (které bych třeba mohl občas i trochu „přiživit“ nějakým přeorganizováním úkrytů apod.). Mile rád bych pomocí dekorací udělal akvárium opravdu hodně členité se spoustou úkrytů, nejde mi moc o takovou tu klasickou krásu, ale o to, aby ryby byly pokud možno spokojené a já abych mohl pozorovat něco pokud možno pořád trochu překvapivého, přičemž mi samozřejmě nevadí, že na ryby nebude vidět pořád, že se budou schovávat.
Koukal jsem např. po těchto druzích:

Neolamprologus similis
Neolamprologus pulcher
Altolamprologus sp. Compressiceps Shell
Anomalochromis thomasi
Neolamprologus caudopunctatus
Julidochromis transcriptus

(To už je, koukám, šest, to mi samotnému přijde trochu hodně, ale nevím...)
A teď konečně ten dotaz, resp. dotazy: kolik druhů podobných ryb byste považovali za únosné? Není ten nápad využít cca 600litrové akvárium takhle, nějak zásadně pochybený? Docházelo by k nějakým zajímavým interakcím mezi druhy? Nějaké komentáře k případnému nasazení těch konkrétních uvedených druhů, případně nějakých jiných?
Předem děkuju za případné odpovědi.

Založil: kalo » více k tématu (počet reakcí 1)

Zápach akvária

Dobrý den, mám 2 týdny napuštěné akvárium a čekám az bude zajeté, vodu jsem měnila před 4 dny a po výměně vody je hladila špinavá a akvárium smrdí jako žumpa, akvárium není vystaveno slunce a svítím 6 hodin denně, myslela jsem si, že to je teplotou, protože při napuštění jsem měla teplotu 26 stupňů a za poslední 4 dny to mám na 21 stupňů. Kolega mi řekl ať při zajíždějí akvária se o to tolik nestarám, ale ten smrad mě docela děsí a potřebovala bych poradit, proč tomu tak je, jestli to je normální a zda co s tím dělat?

Děkuji předem za odpovědi a přeji hezký zbytek dne.

Založil: barcamedy23 » více k tématu (počet reakcí 1)

Zápach akvária

Jaká je přibližně délka březosti cichlid?

Zdravim, jak dlouho je cichlida březí a kdy ji mam strcit do porodnicky? Nerad bych aby tam byla tyden.
Diky

Založil: Andy » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak poznat tlamovce Socolofi samice x samec

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak u tlamovce Socolofi poznat samce x samici, děkuji za všechny rady:)

Založil: Adam Š. » více k tématu (počet reakcí 1)

Sháním dravce Malawi

Již se mi zajelo akvárko Malawi pro Hapky, ale nemůžu žádné sehnat. Nevíte o někom jedná se mi o osádku co jsem měl minule: champsochromis caeruleus, aristochmis christyi, nimbochromis fuscotaeniatus, buccochromis rhoadesii apod. MOC DĚKUJI

Založil: Marek Šikal » více k tématu (počet reakcí 4)

Sháním dravce Malawi

Co je to za nemoc u cichlid?

Zdravím všechny akvaristy, potřeboval bych poradit. Nevíte někdo o co se jedná? Dvě z mých cichlid mají jakýsi bílí povlak na jednom oku. Teď jsem měnil v akváriu komplet prostředí z rostlinného na takové lehčí malawi. Po více jak dvou týdnech od změny prostředí se objevila tato nemoc u mých tlamovců. Nemocné rybky jsem separoval od ostatních a zatím jsem jen zvýšil obsah soli v akváriu kam jsem je oddělil. Přikládám foto aby bylo vidět o co jde. Za odpovědi a rady predem děkuji

Založil: Miny » více k tématu (počet reakcí 1)

Hněda řasa nebo povlak na kamenech

Dobrý den zdravím všechny, chtěl bych Vás poprosit o radu. Ve svém aqua s tropheusy používám jako dekoraci kameny z vápence. Na povrchu kamenů se mi po deseti dnech od poslední výměny vody a údržby, vždy objevuje takový hnědý povlak nebo řasa (viz.foto). Tento hnědý povlak, lze velmi vždy jednoduše, třeba houbičkou odstranit. Vyzkoušel jsem i změnu kamenů, ale výsledek je vždy po deseti dnech stejný? Zkusil jsem po každé výměně na postižená místa injekční stříkačkou aplikovat prostředek Seachem Flourish Excel. Nepomáhá. Můžete mi poradit, čím to může vznikat a jak se toho zbavit a vyvarovat? Není-li to přílišným intenzívním osvětlením? Svítím dvěma LED pásky po dobu 9hod. Nevím? Parametry vody mám správné. Předem Vám všem děkuji za odpověď. Aleš.

Založil: Jordan » více k tématu (počet reakcí 10)

Hněda řasa nebo povlak na kamenech

Nové akvárium nádrž 160 x 70 x 60 cm

Zdravím všechny. Po dlouhý době bych si chtěl opět založit akvárium a rozhodl jsem se pro Malawi. Rozměry jsou fixní, pač na délku se víc nevejde a hloubku a výšku pro mě nemá smysl navyšovat. Po pročtení 20 stránek tohto fora a zhodnocení vlastních možností jsem se pro začátek rozhodl pro filtraci složenou z 2 x atman 203 s prútokem 2000l/h a na každém kostka hrubého bioakvacitu pp1 - 10 x 10 x 50cm. Jaký je váš názor? Případně jestli máte jiné doporučení ohledně čerpacích hlav v podobný, nebo třeba i menší ceně ? Časem možná pořídím i vnější filtr. Líbí se mi pestré akvárium a osádku mám zatím namyšlenou takhle : labidochromis caeruleus yellow a haps - nějaké aulonocary firefish, ob marmelade, cyrtocara moorii, Placidochromis sp. phenochilus Tanzania lupingu , Placidochromis phenochilus Mdoka white lips, Otopharynx lithobates Black orange dorsal. Co se týče počtů, tak jelikož to budou vše mladé a tím pádem menší ryby plánuju ze začátku spíš větší počty min. 70 ks, s tím, že časem se ukáže jak to bude fungovat až budou dorůstat a případně se to upraví, nicméně nádrž plánuju mít spíše přerybněnou. Jednak se mi líbí více ryb a prý to pomáhá tříštit potencionální agresi ryb. Písek křemičitý z invitalu 0,8 - 1,2 v malý vrstvě. Pár kamenů, ne moc. Kamenolom neplánuju. Vzadu a na bocích tapeta od invitalu s motivem kamenů. Otázka k nalepení tapety - je potřeba kupovat lepidlo napr. Juwel poster fix, nebo máte praktickou zkušenost s něčím jiným...všiml jsem si, že někdo navrhoval použití stolového oleja, nebo mýdlové vody..?.. nemělo by to negativní efekt na silikonové spoje ? Jinak jsem mezi Vyškovem a Prostějovem. Kdyby byla možnost se přijet k někomu podívat a pokecat, tak budu rád. Taky budu časem potřebovat bordel z filtru, kdyby byl někdo ochotný.

Založil: rs » více k tématu (počet reakcí 3)

Saulosi dospělí a mláďata

Ahoj, mám 240l akvárium, čistý objem bude 200l protože měním 1x týdně 100l vody a je to tak polovina nádrže, mám tam nějaké kameny a jemný písek 0.3-0.8mm cca 0.5 -1.5cm vrstvu podle nálady ryb :D , před třemi měsíci jsem pořídil 10 Saulosek, měl jsem strach na začátek do čerstvého akva dát více aby mě to nová filtrace utáhla(začínal jsem od nuly a plním si sen o rybičkách), dnes už vše vypadá zaběhle, žádný čpavek, žádné NO2 a NO3 před výměnou 15mg. Teď mě první samice nosila ale potomstvo asi nebude, prckové jsem pár dní viděl pod kameny velké jak špndlíková hlavička a ve skulinkách ale teď tam už nejsou. K dotazu, přijde mě že je tam těch 10 Saulosek v tom akva úplně ztracených, jsou i bojavý, a já teď řeším zda je nechat dospět v tomto počtu a počítat s tím že se postupně skupina během let rozroste o nějaké přírůstky a v dospělosti se obecně ryby rozplavou a nebudou se při zbliknutí jakékoli osoby v okolí akva schovávat nebo dokoupit 5-6 dalších jedinců dokud jsou stávající ryby malý a nebo zda k nim nepřidat iodotropheus sprengerae v počtu 6ti kusů, chtěl bych se rozhodnout teď protože netuším jak budou pak dospělé saulosky tolerovat jakékoli prcky co bych se rozhodl přidat. Poradíte zda bázlivost způsobuje obecně to že jsou ryby malinký a až vyrostou tak to bude dobrý, nebo je potřeba trochu více zarybnit a tím se to vyřeší. Filtraci mám Oase Biomaster 350 Thermo naplněnou 3l Sera Siporax a 1l Eheim Substrat Pro, voda má stabilně 25.5 stupňů a mám tam ještě 8x Neritinu vojenskou přilbu kerá hezky čistí kameny a sklo.

Založil: Arg » více k tématu (počet reakcí 1)

Kolik Frontos - tlamovců čelnatých do velkého akvária?

Zdravim akvaristi. Kolik mohu dat frontos do 1078litrove akvaria?220x70x70 ??

Založil: Jenda 91 » více k tématu (počet reakcí 9)

Co j eto za nemoc - nafouklé břicho, ryba nežere

Zdravím všechny, jdu si pro radu.. Sameček estherae, už asi 5 den má nafouklé břicho, nežere - původně jsem myslela, že je přežraný. Chování je jinak relativně normální, plave si, nahání slabšího samečka / samičky, zbarvení ok, jen se častěji schovává. Hodnoty vody jsou ok, ostatní tlamky taky - 2 samice nosí. Přikládám fotky (ne úplně kvalita, ale je to zřetelné). Moc prosím o radu / názor :)

Založil: Terula » více k tématu (počet reakcí 3)

Co j eto za nemoc - nafouklé břicho, ryba nežere

Demasoni a Yellow

Zdravím, vím, že podobných témat je tu plno, ale nenašla jsem přesně odpoved na muj dotaz. Mam akvárium 200 l - a chtěla bych v něm mít 10 ks tlamovcu Yellow a 10 ks demasoni. Ale s tím, že tam budou do té doby než vyrostou, pak je prodam a vyměním za mensi. Je mi jasný, že 200 l by pak pro ně bylo malo. Moje otázka je, jsou demasoni tak agresivni jako malí nebo za jak dlouho se projeví? A teď se do mě pustte ??

Založil: Lenin » více k tématu (počet reakcí 2)

Kolik můžu chovat Placidochromis?

Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli je možné v akvariu 160x50x55 chovat jeden z druhů: Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips nebo Placidochromis sp. Phenochilus Tanzania Lupingu pokud ano tak v jakém počtu a případně jaké další druh se k ním hodí díky

Založil: Sinatrax » více k tématu (počet reakcí 7)

Rybky plavou převážně u dna

Zdravím. Chtěl bych poprosit o radu či tipy, čím by mohlo být že se ryby drží především u dna. Mám 240l, 10 yellowek a 10 hongi sweden. Vím, že velikost je dost na hraně. Voda by měla být ok. PH trochu nižší než by bylo třeba, NO2 i NO3 v pořádku. V akva mám tři menší hromádky kamenů, především kvůli tomu, abych mezi ně měl zachycené anubiase a micsrosoria. Jeskyně žádné. Také jsou uprostřed dvě valisnerie. Rybky se mi však drží dlouhodobě u dna nebo poschovávamé za rostlinama. Respektive jakoby pod nima. Mohlo by to být přílišnou intenzitou osvětlení? Pro rozměr 120x40x50 (d, š, v) používám co jsem koupil v setu s akva, tedy led páskem Eheim Classic led. 16,5w, 1740 lm, 6500 K. Případně něčím jiným, dalším? Děkuji za odpovědi.

Založil: Vítek » více k tématu (počet reakcí 2)

Rybky plavou převážně u dna

hrbohlavec africký

Zdravím, sháním hrbohlavce africké? Nemá někdo k odběru? Díky

Založil: Ruďák » více k tématu (počet reakcí 2)

Filtrace pro 400 litrové akvarium

Zdravim, planuji akva pro mbuny 400l. Chtel bych Vas poprosit o radu ohledne filtrace, mam eheim 2217, cisty objem filtracnich hmot je 6l pokud bych tento filtr naplnil Aquadetox od rataje (4000m2/l) bude to stacit? Dekuji

Založil: Sinatrax » více k tématu (počet reakcí 1)

Apatický Labidochromis Hongi

Zdravím, mám dotaz. Jeden z mých tlamovců labidochromis hongi sp. sweden je apatický. Včera se držel od hejna a schovával v rostlinách, byl ještě aktivní ale dnes ráno jsem ho viděl jak plave při hladině hlavou vzhůru. Když jsem po několika hodinách přišel domů tak byl zalezlý v úkrytu, z toho ho vyhnal jiný samec a teď plave při dně jako by tam ani nebyl. Jako by neměl energii, všichni kolem jsou aktivní plavou v hejnu. On se separuje a je apatický ani nehýbe hrudními ploutvemi a rychle dýchá. Poradí někdo?

Založil: Honza Miny » více k tématu (počet reakcí 1)

Apatický Labidochromis Hongi

Posádka akvária o rozměrech 150x50x55 cm

Dobry den, Budu vytvaret nove akvarium 150x50x55 a premyslim jakou osadku tam dat a v jakych poctech Idealne aby vynikli nejlepe barvy s tim ze pozadi bude cerne kameny sede - tady bych se chtel zeptat muze bridlice do akvaria? Dno namixuju sedy pisek but s hnedym nebo bilym jeste zvazim A ted co se tyce ryb: Noc se mi libi Metriaclima fainzilberi Maison Reef a nebo Cynotilapia sp. "Hara" Gallireya Reef Doplnit je treba sauloskama? A nebo mixazhaps a alunocar ale nejsem si jist jestli je akvarium na to dostatecne velke Mim cilem je vybrat hlavne kombinaci co nejen bude lahodit oku ale hlavne dobre fungivat Predm dekuji za rady

Založil: Sinatrax » více k tématu (počet reakcí 1)

Regál nebo skříňka na 4 akvária

Ahoj všem, mám dotaz, vím že to tu už bylo někde zmiňováno, ale jelikož jsem řešení nenašel, zkusím se zeptat. Chci založit chov cichlid na více akvárií. Nyní mám jen jedno, ale plánují ještě 4 akvária. Na netu jsem nic podobného nenašel nebo s velmi malou nosností. Potřebuji regál, který bude mít dvě řady, každá řada dvě patra (viz náčrt). Počítám, že každá police ponese tíhu cca 300-350 kg. Nevíte někdo o něčem, kde by se dalo koupit a co opravdu tu váhu zvládne? Na to, abych něco vyráběl doma nemám ani čas, ani potřebný materiál a nářadí. Potřebuji zkrátka koupit něco hotového, popř. někoho z Brna, kdo je šikovný a zvládl by to vyrobit. Díky za tipy.

Založil: ROAN » více k tématu (počet reakcí 1)

Regál nebo skříňka na 4 akvária

Překážková filtrace

Ahoj, mám akva 150*60*60 a chci udělat pro tlamky malawi přepážkovou filtraci. Mohli by jste mi poradit/poslat foto jak by měla vypadat a zda mám použít filtrační hlavici nebo výtlačné čerpadlo? Děkuji za rady a názory a hlavně za obrázky. Děkuji Martin ??

Založil: Martas1964 » více k tématu (počet reakcí 6)

Hodnoty pro Malawi (Psedotropheus Saulosi)

Zdravim, chystam se zalozit malawi akvarium, ale uz jsem nejakej divokej u udaju vodarny, ohledne vody. Zajima me tvrdost vody, ale nejak mi nesedi peevody jednotek. Patrim pod melnickou vrutici, takze tvrds voda a parametry jsou v priloze. Nejak se neorintuji v tom dkh a dgh, vim ze 1 mmol je cca 5,6kh, ale tam koncim. Dekuji za pomoc

Založil: Mustachos » více k tématu (počet reakcí 3)

Výběr tlamovců do akvária 450 litrů

Dobrý den prosím poraďte co pořídit do 450 litrový nádrže moje představa je nimbochromis venustus,livingstoni a něco k nim. A Zda není akvárium malé na tento druh

Založil: Pether » více k tématu (počet reakcí 4)

Kde nakoupit

Zdravím, má tu prosím někdo tip na nějaký obchod nebo prodejce tlamovců z malawi? Kde třeba koupit "F1" nebo kde je velký obchod s akvaristikou a víte že stojí za zmínění. Chtěl bych koupit Flavuse ale nějaký fešáky. Kdo by měl třeba odkaz na nějaký shop tak budu rád. Díky

Založil: Jenda 001 » více k tématu (počet reakcí 17)