Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ............... 288


Protomelas Spilonotus Tanzania

Zdravím, sháním (Protomelas Spilonotus Tanzania) nevíte někdo o nějakém chovateli co je má. Nejlépe severní morava. Předem všem díky za rady.

Založil: Radek_B » více k tématu (počet reakcí 2)

Tlamovci Malawi v 213,4 l

Moje akvárium má 213,4 l. Rád bych choval tlamovce - konkrétně z jezera Malawi. Do budoucna plánuji větší (cca 800 l). Nejsem si ale jistý, jestli je akva dostatečně velké. Agresivnější druhy asi určitě ne. Několik let chovám ryby z ameriky (tetry, blackmolly atd...) a rád bych se již věnoval jinému druhu. Ale zase ne na úkor ryb proto prosím o radu zkušenější s chovem tlamovců. Zda to vůbec má smysl? V akvárku bych chtěl chovat druh: A) Aulonocara (např. Aulonocara sp. Rubin Red) https://rybicky.net/atlasryb/tlamovec_aulonocara_rubin_red B) Nebo zvažuji Saulose: https://rybicky.net/atlasryb/tlamovec_saulosuv Akvárium má Rozměry: 113x40x50 (délka x šířka x výška) Po stranách má zkosené hrany. A teď otázka, zda je vhodné v takovém akva Aulonocary/Saulose pěstovat. Pokud ano, jaké množství? Zvažuji tak 15 ks Saulosů? Případně jestli k nim mohu dát jiný druh (není nutné)? A nebo jít do neonek :D Díky moc za rady.

Založil: Tomas.G » více k tématu (počet reakcí 2)

jak nepoškrábat sklo?

Dobrý den, měl bych otázku jak udržujete svoje akvária respektivě skla akvárii. V historii jsem měl akvarium s pískem a podřel jsem si tam magnetisckou stěrkou sklo, postupem času tak, že přes škrábance nebylo ani vidět.... Pak jsem přešl na dno profi soil (vypálené jílové kuličky 1-2mm), které sklo nepodře, ale je určeno pro dobrý růst rostlin. Do malawského akvária se předpokládám moc nehodí (barva je hnědá)? Mohl bych vás poprosit o radu čím a jak tedy čistit sklo od řasy aniž bych si znovu podřel skloa mohl mít v akváriu písek? předem moc děkuji za Vaše rady

Založil: Sinatrax-cz » více k tématu (počet reakcí 2)

Rybi osadka malawi 120x50x55

Ahoj, Chtel bych vas poprosit o rasu co se tyce slozeni ryb do meho noveho akvaria malawi 120x50x55 Pocital bych cca 30 ryb, (vykonou filtraci mam) ted spis zvolit tu pravou kombinaci. Predstqvoval byvh si 2-4 druhy mbudy a jeden druh alonacary ale je tto jen predstava :-) rad bych znal vase zkusenosti co maji pofobne velke akva a jaka kombinace ryb jim funguje :-) Predem diky za odpovedi

Založil: Sinatrax-cz » více k tématu (počet reakcí 20)

Nazov prisavnika

Zdravim neviete ako sa vola?

Založil: Rado » více k tématu (počet reakcí 2)

Společenství tropheus

Zdravím, momentálně jsem ve fázi dokončení stavby domu kde plánuji nádrž d280*š70*v60 - přibližně 1000litrů. Nádrž bych chtěl osídlit tropheusy. Před pár lety jsem choval muraga, ikoly, bemby, molira, red rainbow, duboisi, ale vždy v samostatné nádrži 300 - 400litrů (30ks troheus) společně s eretmody nebo spathody. Nyní bych chtěl udělat nádrž "okrasnou" a nevím zda by bylo vhodné do nádrže více druhů ( 3-5 ) tropheusů po hejnech 20-30ks v celkovém počtu kolem 100ks na nádrž k nim bych opět dal přibližně 10ks ze skupiny eretmodini.

Založil: kapusta32 » více k tématu (počet reakcí 2)

Založení nového akvária Diversa 450L

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu na složení vhodné osádky tlamovců do akvária Diversa 450l. Dno je 150x50 uprostřed více, protože akvárium má vypouklé přední sklo. Výška nádrže je 60cm. Pozadí černá folie (nebo modrá, pokud je vhodnější?) Akvárium je prozatím bez ryb. Filtr: diversa exus 1200 + čerpací hlava s kostkou Akvárium jsem pořídil tátovi a chtěl bych mu pomoci s vhodnou skladbou ryb. Klidně doporučte nějakého chovatele od kterého bychom ryby mohli koupit. Jestli Tanganika nebo Malawi je asi jedno, rádi si necháme poradit. Zkušenosti nějaké jsou, kdysi jsem měl akvárium s tlamovci i otec už měl nějaké akvária, nejvíce však 200l a bylo společenské. Táta by totiž chtěl od každé ryby pár a dal tam všechny druhy, tímto vláknem bych mu chtěl demonstrovat, že to opravdu není vhodné. Za každou radu děkujeme.

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 6)

Anketa - design vraku

Ahoj lidi snad tady nevyvolám velké zlo a diskuzi na téma plastových a nepřírodních designových prvků v akva, ale beru to tak, že akva má být i děti a já osobně s títmo nemám problém. Dohadujeme se s manželkou, zda vrak lodi, který jsem do akva instaloval cca před dvěma roky, očistit od řas či ne. Mě osobně zarostlý příjde mnohem lepší než ta plastová šeď. Níže přidávám fotky obou variant.

Založil: Jirka123 » více k tématu (počet reakcí 8)

Anketa - design vraku

Sciaenochromis fryeri

Zdravím, chtěl bych se zeptat cim zpestřit potravu pro tyto ryby? Mám na mysli živou potravu co jim koupit? Jestli se dají pořídit nějaké malé krmne ryby?

Založil: Radek11. » více k tématu (počet reakcí 5)

Objednání krmiva O.S.I. a NLS

Zdravím prosím vás o radu. Už asi měsíc se snažím dohledat kde objednat tato krmiva. Co jsem se snazil dohledat zde tak je většina témat starých a dnes už nejsou aktuální. A pomoci zázračného googlu taky nic. Ani ebay a amazon nezasílají do čr. toto krmivo. Tak pokud mi někdo poradí budu velice rád. díky

Založil: Radek11. » více k tématu (počet reakcí 4)

Vhodnost ryb do akvaria

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné a vhodné chovat v nádrži o rozměrech 120x50x50 ryby pseudotropheus saulosi coral red, pseudotropheus acei a pseudotropheus socolofi? Dekuji za odpověď

Založil: MartinS » více k tématu (počet reakcí 4)

rada nad zlato2

mam akva. 65l vnem tri tercovce chci k nim naky malawi hodne barevny aby to ladilo. muyete poradit jaky,-?

Založil: lojza nemehlo » více k tématu (počet reakcí 3)

Metriaclima estherea - sháním chovatele

Dobrý den, nemáte prosím tip na chovatele metriaclima estherea modré formy? Máme doma red/red, jsou nádherné a ráda bych sehnala ještě modré a strakaté, ale nedaří se. Ideálně Olomoucko nebo alespoň Morava. Máme málo skrýší, nic nepřežívá z mladých, křížení mě tedy netrápí. Díky moc za jakýkoliv tip.

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 1)

Osádka tlamovců do nádrže 250 x 60 x 75 cm

Zdravím, vím že už se to tady několikrát probíralo, ale zeptám se zkušenějších na názor. Zakládám akva o rozměrech 250x60(výška)x75(hloubka) s osádkou zaměřenou na jezero Tanganyika. Filtrace bude řešena vnitřní komorovou filtrací na každé straně nádrže. Plus v záloze je jeden externí filtr na 600 litrů. Takže počítám čistý objem cca 1000 litrů. Jako dekorace budou skalky s kamenů a ulity. Co se týká osádky chtěl bych ji co nejvíce rozmanitou aby byly obsazeny všechny patra nádrže. Ale žádné velké ryby jako frontosy apod. Sice by se mi zamlouvalo i hejno Tropheus moorii red rainbow kasanga, ale jelikož by se neshodovaly potravní návyky s ostatní osádkou tak je nejspíš oželím. A nacpat do takové nádrže jen tropheusy mi přijde škoda. Takže uvažuji nad kombinací druhů: Cyprichromis Paracyprichromis Xenotilapia Altolamprologus Julidochromis Nějaké šnekáče V počtech, druzích, případně v kombinaci si nechám poradit. Taky záleží které druhy seženu pokud možno z jednoho zdroje. Díky za názory a nápady.

Založil: PetrZZ » více k tématu (počet reakcí 59)

Identifikace nemoci

Dobrý den. Mohl byste mi prosím někdo poradit jestli je tato ryba https://youtu.be/1JEgzlfRxqs nějak zdravotně ohrožená, nebo se jedná jen o výsledek nějaké šarvátky. Celkový objem pro ryby je 470 litrů. K tomu 240 l filtr. Ryby jsem pridával na rady p. Milara z Olsan u Prostějova třetí den po napousteni akvaria. Dával mi s rybami í bordel z filtru. Nyní mám ryby v akváriu 23 dní. Rybí osazení plus parametry vody zasílám ve foto dokumentaci. Teplota 25 stupnu

Založil: Těhňajs » více k tématu (počet reakcí 3)

tercovci a malawi

Zdravim, chci se zeptat, zda bych mohl mit v jednom akva malawi slpolu s tercovci. Vim ze mi napisete ze ne nemuzu, ale me zajima, zda tuhleto kombinaci nekdo vyskousel a zda mu to funguje. Dekuji.

Založil: andrejkovic » více k tématu (počet reakcí 5)

parazit či rakovina - co s tím - prosba

Dobrý den, naše ryba má roky na ocase nádor či parazita, který se nyní začal rozšiřovat a rychle zvětšovat dalšími nárůstky, které vždy začnou jakoby průhlednou bublinkou a pak ztmavnou. Ví někdo, co jje příčinou a co se s tím dá dělat? Děkuji moc Vladimíra

Založil: Vladimíra - vrehackova@volny.c » více k tématu (počet reakcí 2)

parazit či rakovina - co s tím - prosba

Poradit co je to za sumecka pry je to něco z tanganiky

Co je to za rybu pry je to z tanganiky

Založil: Petr78 » více k tématu (počet reakcí 1)

Poradit co je to za sumecka pry je to něco z tanganiky

Identifikace tlamovce

Zdravím, s tlamovci začínám a potřebuji pomoc s identifikací rybek, v nádrži mám tři samce saulosi a dvě rybky, které neumím přesně identifikovat... Poradíte? Děkuji...

Založil: mik » více k tématu (počet reakcí 14)

Pomoc, nedari se mit cistou vodu

Dobrý den,prosim o radu. Mam akvo 160l, 12 yellowaku.ze zacatku se zabihalo paradne pak prisla komoda kam jsem akvo vlozil a jakoby se zacla kazit voda.zkousel jsem jiny filtr,pak jestli to neni svetlem pak otevreny viko aby bylo vic vzduchu a porad nic. Pritom rybky ziji aji dve nosi.

Založil: Daniel4975 » více k tématu (počet reakcí 1)

Pomoc, nedari se mit cistou vodu

Tlamovci ztráta barvy

Ahoj potreboval bych se zeptat proč me Tlamovci hlavně modří ztrácí barvu . Svítím ji 12 hodin denně teplota vody 20 stupňů Je nutno zkrátit čas svícení a zvýšit teplotu ? Díky za info

Založil: Karelgambas » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomůžete mi určit druh ryby?

Zdravím pomohl by někdo určit druh toho to tlamovce? díky za případné odpovědi. jedná se o toho modrého

Založil: 333PeTr333 » více k tématu (počet reakcí 3)

Pomůžete mi určit druh ryby?

Alunocara počty

Ahoj, prosím o radu ohledně Alunocar. Mám akva cca 500l a chtěl bych přidat několik Alunocar. Jaký je ideální a nejmenší možný počet a poměr ryb ? Ve Sklorexu prodávají 1+1 (aby nezůstávaly samice) Prý se dají chovat i v páru. Co víc párů rúzných druhů Alunocar ? Křížení mi nevadí. Mám tam fryeri, tak stejně potěr bez šance. Děkuju

Založil: Petřík » více k tématu (počet reakcí 5)

Tlamovci - výška akvaria

Zdravím vás tu, rád bych se zeptal, které akvarium bude vhodnější pro tlamovce: 100*50*40 nebo 120*50*35 (D/H/V)? Vím, že pro tlamovce je důležitější spíše plocha dna, ale říkám si, jestli výška 35cm už není málo. Děkuju Láďa

Založil: Láďa K. » více k tématu (počet reakcí 14)

Prosím nemoc co by to mohlo být a jak pomoci

Ryby se velice často otiraji o písek a tak divně sebou s kubou oklepavaji se některé mají stažené ploutve a jsou lehce apaticke. Voda je podle kapaciho testu v pořádku NO2 i NO3 nemeritelne. Na rybách není nic vidět tedy opticky žádný parazit. Zvýšil jsem teplotu na 28,5 a přidal sůl.

Založil: Petr78 » více k tématu (počet reakcí 1)