Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ............... 288


Rozmnožovanie tetry neonovej

Dobrý deň chcel by som sa opýtať ako sa dajú rozmnožovať tetry neonové. Dali by sa rozmnožovať v tvrdej vode?

Založil: xxxxxxxxxxx » více k tématu (počet reakcí 6)

Prosím o radu

Rekonstruoval jsem svoje 360 litrové akvárium a zaměřil se tentokrát na tlamovce. Zatím mám 4 dvojice, z nichž 3 umím identifikovat, ale třetí ne. Přikládám proto obrázek a prosím o pomoc při určení druhu. Všem milým rádcům předem děkuji. :@) MT

Založil: Milan Turba » více k tématu (počet reakcí 4)

Podmínky pro pěstírnu.

Jeden můj kamarád by chtěl chovat tlamovce. Chci mu poradit a proto se ptám zkušenějších co mají pěstírny. Má k dispozici místnost s jedním malým oknem, které by ještě na zimu zadělával polistyrenem, a jako světlo v místnosti by používal na stropě led pásek. Chované a odchovávané ryby, by měli k dispozici tedy pouze takové skoro denní světlo. Dost lidí chová ryby ve sklepních prostorách nebo různých prádelnách. Jak moc je chovaným rybám potřeba svítit? Nebude to mít vliv na plachost chovných skupin, nebo v budoucnu jejich potomků, kteří když se potom dostanou do nádrží osvětlených budou stresovan, lekavé a podobně? Děkuji za odpovědi.

Založil: hr:-) » více k tématu (počet reakcí 52)

c.moorii samec za odvoz

cauko kluci dal sem azyl jednoumu dospelymu samci delfina,je to dospelej krasnej kousek.pokud by mel nekdo skupinku delfinu z okoli olomouce tak rad daruji at mu neni smutno :)

Založil: lolwawe » více k tématu (počet reakcí 15)

Copak je todle za druh?

Jako vím co to je,ale zkouška pro ostatní,copak je to za druh?

Založil: tuna.fish » více k tématu (počet reakcí 1)

Jaké Tropheusy nakombinovat do nádrže 320 litrů?

Ahoj chci se zeptat uvazuju o akva 320 litru. Delka 120x60x60 A chci do nej tropheuse.... muze mi nekdo poradit jestli muzu dat dva druhy kvuli barevne kombinaci a jake.... popripade pocty... diky

Založil: sykora » více k tématu (počet reakcí 252)

Dotaz na druh tlamovce

Prosím nevíte někdo co je to za druh? Koupil jsem to původně jako Arongatus ale prodejce si nebyl jistý.

Založil: Patrik123 » více k tématu (počet reakcí 7)

Určení druhu a pohlaví

Ahoj mohl by mi někdo pomoci s určením druhu a pohlaví děkuji

Založil: Libor59 » více k tématu (počet reakcí 25)

tropheus red bulu point (kirschfleck) + tropheus ikola

dobry den prosim neviete mi poradit chcel by som chovat tie dva druhy v spolocnom akvariu ale obavam sa krizenia vo vela videach som postrehol ze prave tie dva druhy mavaju niektory spolu pre ich krasnu farebnost napr.: http://www.youtube.com/watch?v=HaduQT-dZmI nadrz 1000 litrov. predpokladany pocet 35 red bulu a 35 ikol. OTAZKA c.2 - male tropheusy tychto druhov su odchovavane v spolocnom akvariu takze su na seba zvyknute ako to je potom z agresivitou v dospelosti? nebude jeden druh utlacovat druhy? prosim fakt len nejakych skusenych chovatelov.

Založil: vlado » více k tématu (počet reakcí 20)

prosím o radu

mam v akva 20 tropheus duboisi maswa plus 20 cyprochromis leptosama kitumba a 6kusu culvus black akva ma 200CM 55CM 55CM mam tam mořske kameny kvuli malejm ale nevím jestli tam mam nechat ty calvuse že mi to sežerou prosím vas o vas nazor

Založil: Žaneta » více k tématu (počet reakcí 2)

Kontrolní otázka, copak je to za fešáka?

Je to Švéd,nebo klasická Honga.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 140)

Něco pro odlehčení 2 ,příprava na tření O.Ventralis Moba

Využiju dobrý nápad a taky osvěžím tento web několika fotkami.

Založil: mattes » více k tématu (počet reakcí 33)

Určení druhu

Ahoj potřeboval bych pomoct s určením druhu a pohlaví. Moc děkuji

Založil: Libor59 » více k tématu (počet reakcí 16)

Něco pro odlehčení,tření Pseudotropheus saulosi Coral Red

Tak dneska jsem ty hajzlíky konečně načapal při činu.Jsou to mladé ryby a začínaj se třít,mám fakt radost,všechny samci nejsou ještě přebarvený,ale to neva.Přikládám pár foto.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 23)

topitko umisteni

Mam maly doraz kde je umisteno topitko kdyz je pozito 3d pozadi?

Založil: sykora » více k tématu (počet reakcí 14)

cyprochromis leptosoma yellow head

schaním kontakt na nekoho kdo chova tyhle ryby

Založil: jindřich » více k tématu (počet reakcí 3)

Začátky s tlamovci

Dobrý den, ráda bych si pořídila tlamovce (konkrétně p.saulosi). Nerada bych udělala chybu, tedy dlouhou dobu pročítám různé informace, a také proto se obracím na Vás - zkušené - a přiznám se, že už teď mám strach z odpovědí, neboť začátečníci to většinou v diskuzích "pěkně odnesou". Nicméně, mám nádrž o rozměrech 90x60x40 cm, snad je pro ně dostatečně vhodná. Zajímal by mě Váš názor, na osádku této nádrže (kolik ryb), aby jim nebylo těsno :), jednodruhové akva mi postačí, pokud budou spokojeny ryby v něm, pokud si ale myslíte, že budou spokojenější s dalším druhem, ráda si nechám doporučit (mírumilovnější povahu). Dále by mě zajímalo, jak je to tedy s úkryty pro tlamovce: ano či ne? Názory se často liší... také bych si nechala poradit, kdo máte jaké zkušenosti s kvalitní filtrací, doporučení, tipy? Pokud máte jakékoliv informace k začátkům s tlamovci, budu ráda za jakoukoliv radu. Prosím o radu zkušených, nebuďte na mě zlí :) každý přeci jednou začínal...moc Vám předem děkuji za odpovědi.

Založil: Domča » více k tématu (počet reakcí 28)

Zakal v akvariu

Zdravim kolegove, v nove zalozenem akvariu se nam po osazeni rybkama udelal sedavy zakal, na dne mame RATAJ PROFI SOIL a par bridlicovejch kamenu a korenu.V akvariu mame male demasony a maingana. Pouzivam vnitrni filtr JKA-IF304 200L. Muzete mi nekdo poradit jak se toho zbavit? Diky

Založil: Patrik123 » více k tématu (počet reakcí 2)

filtr vnejsi

Prosím o radu jaky vnejsi filtr pro akva okolo 330 l....pomer cena vykon . diky

Založil: sokol » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak rozdělit tyto rybky prozatim 200 l a 300 l akvarium.

1. 100x40x50 200 l 2. 150x40x50 300 l 3x M. esterae 4 cm 4x M. esterae 8-10 cm 3x L. caeruleus 4-6 cm 1x L. caeruleus 11 cm 3x maingano 4 cm 3x demasoni 4 cm 3x Alunocara calico 5-6 cm 3x Haplochromis ch. 44 5c cm 3x Cyrtocara moori 3 cm 3x Nimbochromis livingstoni 5 cm Prosim o radu, alespon priblizne a prozatim.... Dekuji.

Založil: Jaromir1979 » více k tématu (počet reakcí 7)

Enantiopus Melanogenys kilesa

Dobrý den nevěděly by jste někdo kdo by měl Enantiopuse Melanogenys Kilesa ?

Založil: G36Zz » více k tématu (počet reakcí 7)

Melanochromis johannii - jak nechat samice odpočinout

Mám skupinku 5,4 (víc jsem nesehnal) ryby asi 14 měsíců staré, od stáří jednoho roku se vytírají, pokud to trefím, tak samici po 18 - 20 dnech vyklepu a vrátím do nádrže. Jde mi o to, že většinou už do týdne nosí nové jikry, a tedy si moc neodpočinou a nenačerpají zásoby. Asi je budu muset dát na nějakou dobu bokem (všechny samice) ale trochu mám obavy z návratu zpátky do nádrže, má někdo s tímto druhem zkušenosti? Já jsem něco podobného udělal svého času s yellowkama a samice se nezařadily do hejna a ostatní ryby je umlátily, vím že to byla blbost. S melanochromisema je teď asi 20 stejně velkých yellowek, takže tam jsou i ti samci zaměstnaní jinýma rybama.

Založil: TV » více k tématu (počet reakcí 9)

Neolamprologus meeli (zaire) odchov

Tyto ryby jsem si pořídil zhruba před rokem jako malé kousky a od té doby mi pěkně vyrostly a teda mám 3 páry, dva páry jsem dal do asi 120 litrové nádrže, částečně přepaženou blokem molitanu od filtru, páry se zdržovaly ve svých polovinách. Už jsem si říkal, že by se mohly konečně vytřít a na začátku týdne jsem objevil u ulity rapany hejno mladých, které samice bránila a částečně odháněla i samce, ten otravoval druhou samici a mírně se rval s druhým samcem, po jednom dni jsem raději odlovil slabšího samce a po dalším dni i druhého samce, protože ho samice odháněla a vytlačovala z keramické jeskyně. Tak jsem si říkal, že tam má možná jikry. Hlavně bych se chtěl poradit, jestli nechat samici s mladýma, nebo jí odlovit (případně za jak dlouhou). Třeba u meleagrisů jsem samce odlovoval a ponechával samici, dokud mladé neodrostly.

Založil: TV » více k tématu (počet reakcí 7)

prosim o radu

Koupil jsem si asi 40ks tlamovcu-maingano,socolofi,yellow.Ryby jsou ještě malé,mají asi okolo 3cm.Nezda se mi ze většinu dne plavou jen kousek od dna.Je vše o.k nebo je nějaký problém?

Založil: Martin.N » více k tématu (počet reakcí 12)

scvrkly Biomolitan

Zdravím. Mám akva s hlavou ATMAN. Vše zaběhnuté. Ale tento týden se mi začal biomolitan scvrkávat. Po zapnutí čerpadla se biomolitan scvrkne na mnohem menší ( zřejmě nějaký podtlak) Zkoušel jsem i molitan proprat v odpuštěné vodě. Ale po zapnutí to udělalo to samé. Biomolitan lehce propírám každých cca. 14dní. Nevíte někdo co s tím doteď se to nedělo. Díky všem za odpovědi.

Založil: Fredy » více k tématu (počet reakcí 4)