Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ............... 288


koralova drt

Kdo ma na dne koralovou drt? Nemate trochu problem, ze to kali vodu? Nejak mi prijde, ze to mam u dna porad zakalene. Zaclo mi ted do akva mirne svitit, tak jeste koumam jestli to nemuze byt tim, rasa se trochu dela...

Založil: zuza » více k tématu (počet reakcí 8)

Zebra R/R???

Dobrý den,jedná se prosím o 3 samce zebry R/R???

Založil: Jaromir1979 » více k tématu (počet reakcí 12)

Zákal v očích

Dobrý den,poradí někdo prosím? Dnes jsem dostal jednoho tlamovce,samec Pseudotropheus zebra se domívám. Má vidítelný zakal v očích,v jednom víc,a také mi přijde tmavší (viz. foto). Poradí někdo o co se jedná a co s tím? A jestli muže zustat mezi ostatnímy tlamovci? teplota-26 ph-7,8 dKH-14 dGH-8 No2-5 No3-0 aqua 240l

Založil: Jaromir1979 » více k tématu (počet reakcí 17)

pH - zvýšení

Zdravím, chtěla bych zvednout v akva pH. Momentálně mám 7. Četla jsem, že vápenec dlouhodobě zvyšuje pH, ale nevím, kde ho sehnat. Tak mě napadla vápencová drť, ale nemůže to rybám nějak uškodit, zakalit vodu? Dík.

Založil: Téčko » více k tématu (počet reakcí 6)

Melanochromis sp. northern blue

Chci se zeptat na tento druh ryby, je to masožravec nebo rostlinožravec. Když tak projíždím net, někde se dočtu to a někde opak. Máte někdo zkušenosti s touto rybou. Děkuji za odpověd

Založil: Nik » více k tématu (počet reakcí 3)

Osvětlení....poraďte co je nejlepší:-)

Zdravím. Letos v únoru jsem založil nové akva malawi(po nastudování všech možných diskuzí a fór) Mÿslím že to všechno tak nějak dobře funguje,ryby rostou,množí se..... Problém mám akorát s osvětlením. Při zakládání jsem dal nový zalitý LED pásek.Svítilo to v pohodě,světla v akváriu dost. Zhruba o prázdninách začali pomalu odcházet jednotlivé LEDky....ted už jich svítí jen pár a potřebuju pořešit co tam dám místo toho. Je lepší dát zářivku nebo když má trafo,tak koupit bodovky,dát do nic LEDkové světla?? Na úsporu energie jsou bodovky určitě lepší a efekt hladiny v akváriu to taky určitě splní....Díky za rady.Franta

Založil: Franta Trtek » více k tématu (počet reakcí 30)

Dezorientace Ps. Saulosi

Zdravím, dnes se mi z ničeho nic začal jeden ze samců Ps. Saulosi točit kolem své osy, podobně jako na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=DNNXe0xzv-I , ale plave po celém akva. Dočetl jsem se, že by to mohlo být střevním parazitem, což by mělo být léčitelné Entizolem. Hned zítra bych ho chtěl vyzkoušet a doufat, že léčba zabere, je mi ho opravdu líto. Chtěl bych poprosit o radu, zda tím nemohu něco pokazit. Je mi divné že by byla napadena jen jedna ryba, pevně doufám, že to nenapadne zbytek osádky. Nikdy jsem to neviděl, objevilo se to opravdu z minuty na minutu. Akva je 200 litrů. Osádka 14 Ps. Saulosi (red coral) 2x ancistrus. Dnes jsou to dva dny od výměny 1/2 vody, většinou měním 1/3 (polovina nebyla měněna poprvé) s výměnou přidávám aqua safe a dvě lžičky sody. Ph 7,6-7,8. NO2 0, NO3 cca 20. Filtr externí Eheim 2213 + vzduch. kamenem. Budu rád za každou radu. Díky

Založil: Martin1 » více k tématu (počet reakcí 48)

nespokojení tlamovci

Dočetl jsme se ,že když se tlamovci často třou o dno není něco v pořádku s vodou vyměnil jsme tedy čtvrt nádrže za čistou s trochou soli ale přijde mi to pořád stejné ryby se stále třou a jsou víc méně u dna a občas se zaklepou.Prosím o radu co dělat. Děkuji

Založil: Matys » více k tématu (počet reakcí 3)

Fľaša O2 - medicinálny, alebo technický ?

Zdravím, objednal som si tlakovú nádobu na O2 s redukčným ventilom za účelom plnenia saklov s O2 pri transporte rýb. Požiadal som predajcu o jej naplnenie s medicinálnym kyslíkom. Dostal som odpoveď, že v prípade ak sa jedná o plnenie s medicinálnym /čistým/ kyslíkom, firmy vykonávajúce plnenie nádob u nás potrebujú, aby ste sa preukázali, že pôsobíte v zdravotníckej oblasti. Neviem, netuším, neriešil som to, nakoľko mi ponúkol možnosť naplnenia nádoby s technickým kyslíkom. Otázka je zrejmá z kontextu a síce môže byť na spomenutý účel použitý aj technický kyslík, alebo ... Ďalej všimol som si, že niektorý pri transporte pridávajú do saklov prostriedky, pravdepodobne na potlačenie stresu. Vieme o nejakých konkrétnych ?

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 18)

Náhly uhyn tlamovců

Od čtvrtka mi každý den umřou 2 ryby a nevím proč. Akvárko mám od března (600 litru a pozadí dělano doma z polystyrenu,betonu, epoxydu, písku a neutralizovano octem). Od března do srpna jsem v akvárku měla paví očka a nic se jim nestalo. Pak jsem si pořídila tlamovce a najednou začaly umírat. Krmím je suchým krmivem, která mi bylo doporučeno na veletrhu.

Založil: sarkaa » více k tématu (počet reakcí 2)

Kvalitní krmení pro tlamovce

Poradí mi někdo kvalitni potravu pro tlamovce?Diky

Založil: Raduz » více k tématu (počet reakcí 76)

Hledám a koupím tlamovce

Nevíte někdo o prodejci na severní Moravě který by měl všechny tyhle druhy:maingano,yellow,socolofi,soulasicoral red a nebo místo nich zebra red/red.Vse po 13 kusech.Diky

Založil: Daniel x » více k tématu (počet reakcí 16)

Dotaz k filtru

Dobrý den,včera jsem sem dávala odkaz na filtr JBL e901 který bych potřebovala do 200l akvária,bohužel na to spěchám a tento filtr nemohu sehnat tak rychle,tak bych se chtěla zeptat jestli by stačil tento filtr http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/filtry_cerpadla/vnejsi/jbl/209710#more který je určený přesně do 200l akvária a má výkon 700l za hodinu,recenze na něj byli převážně dobré,ale zajímal by mě i váš názor,předem děkuji za každou odpověď :)

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 3)

nejlepší vnější filtr?

ahoj všem,mám akva 350l s filtrací http://www.zoo-market.cz/cs/produkty/akvaristika/technika/filtry/aquael/vnitrni/15866-filtr-unifilter-1000-uv-power-1ks je super,ale musí se často čistit,mám v akva filipínské vápence i kameny "špagety" které se maličko drolí,vzhledem k tomu,že mám bílý písek je to vidět + samozřejmě výkaly,akva čistím 1x za 10-14dní polovinu vody vypouštím,chtěla jsem se zeptat zkušenějších,zda je nějaký nejlépe vnější filtr tak výkonný,že by se nemuselo akva tak často čistit a voda byla křištálová /alespon v rámci možností/ :-) děkuji za názory.

Založil: Silvie » více k tématu (počet reakcí 3)

Vnější filtr?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na tento filtr, případně máte-li nějaké zkušenosti? Filtr by filtroval vodu v akváriu o objemu 200 litrů a výšce hladiny 40 cm. Výtlak z cca 50 cm (pod akváriem). Prosím o co nejrychlejší radu, starý filtr vypověděl službu. Předem děkuji za reakce a odpovědi na můj dotaz. :) http://www.aqua-obchod.cz/filtry-vnejsi/166-vnejsi-filtr-cristalprofi-e901-greenline-jbl-4014162602114.html

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 8)

Co s malým mládětem?

Zdravím, před chvíli jsem stála před akvarkem a všimla jsem si malinke rybicky ma asi pul centimetru, nevim jak se tam dostala nevsimla jsem si ze by nektera rybka nosila jikry v tlame takze ani nevim ktere samicky je. Nemam s timhle zadne skusenosti a nikde jsem nemohla nic najit. tak se obracim na vas dekuji za rady :)

Založil: Radka Chudobová » více k tématu (počet reakcí 6)

Prosim o radu

Co říkáte na tyhle ryby do 400l nádrže:maingo,yellow,socolofi,soulosi coral red vse 12x

Založil: Patrik x » více k tématu (počet reakcí 1)

L 222 - rada

Zdravím, mám na 90 procent L222 Hypostomus sp. nebo je to nějaký podobný stejného druhu, a chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s chovem, popřípadě co jí atd, všiml sem si že je přes den skovaný v "díře" pod kameny, plave malokdy, spíš se jen tak přemísťuje z místa na místo a tam prostě "leží" řekl bych že občas přes den ale více v noci vyplouvá a trůní na kamnech skle a koření, řekl bych že znich ožírá řasu, ale zkoušel sem přes nc dát do akvaria salát, a ráno mi přišlo že ožraný nebyl, tak sem koupil tablety pro ancistrusy a jiné L sumce které spadnou na dno, ale nejsem si jistý jesi si jich ubec všímá, a tka mě zajímá jek nejlépe mu zajistit potravu popřípadě jesi si ji zajistí sám okusováním řasy z kamenů a kořene, ve dne ubec nemá smysl krmit jelikož mu to zebry okamžitě seberou a on tomu stejně nevěnuje pozornost, děkuji za rady

Založil: fikusak » více k tématu (počet reakcí 23)

Vhodny vyber

Zdravím,můžete mi poradit nejake barevne tlamovce do 400l akvária,kteří by se k sobě hodili a kolik kusu.Diky moc za inspiraci a radu

Založil: Patrik x » více k tématu (počet reakcí 8)

Jak chytit rybu :)

Mate nejaky tip, jak setrne chytit rybku a cely se nevykoupat v akva? Mam 400l a hejno 32 ryb a podezreni, ze jedna rybka je chora. No vcera jsem se ji snazila nekolikrat chytit a bez sance. Mam tam i nosici samice, tak bych nechtela delat v akva moc bordel. Jak chytate ryby vy? :)

Založil: Monca » více k tématu (počet reakcí 3)

Aulonocara - čistá linie

Mám jednoho druhu A. jenom jeden pár (druhou samici mi samec ubil). Konečně se mi podařil odchov a mám tedy asi dvacet mladých, z kterých bys si chtěl založit novou chovnou skupinu. Bude taková skupina dobrá na další odchovy, když je jednom z jediné samice? Jak se na to díváte obecně, pokud si pořídím ryby z odchovu a jsou všechny od jedné samice, je to vhodné? Poznámka: S odchovy A. zkušenosti mám, pouze tuto jednu formu A. stuartgranti mám jeden pár a nechci riskovat nějaké prokřížení.

Založil: TV » více k tématu (počet reakcí 4)

identifikace L sumce - prosím pomoc

Zdravím, koupil sem tohoto L sumce, bylo u něj napsáno L 222 myslím, ale na internetu sem nic takového nenašel, je podobný gibicepsovi, chci zjistit co jí atd abych mu mohl zajistit vhodné podmínky. díky

Založil: fikusak » více k tématu (počet reakcí 9)

Tropheus kasanga: Vsechny samice ztraci jikry po dvou az trech dnech

Preji hezky den, Problem je, ze samice po dvou az trech dnech ztraci jikry. Zustanou kolem 3-6 mladat ve finale. Samice jsou mezi 10-14cm velke. Jde mi o to, ze po treni maji samice velky vak a po par dni pomalu zadny, ze je velice tezke poznat, jestli vubec jeste nosi. Vymenil jsem alfa samce a pored ten stejny problem. Nadrz 680L, 36 ryb, filtrace Eheim 2080,Eheim 2075, cerpaci hlava aquaclear 70 s nainstalovanou filtracni kostkou 30x10x10cm. Ph kolem 8.2, N02 nemeritelne a N03 kolem 40-50. Vymena vody kazdy tyden 40-50 procent akvarijni vody. Vim o tom, ze Kasangy moc mladat nemaji, ale takto se zmensit vak jsem jeste u zadnych ryb nevidel. Mimo to, kldyz pozoruju samotne jejich treni tak minimalne az 12 jiker ma samice ve vaku. Vypada to, ze nektre jikry nejsou oplodnene a nakazi tak I ty ostatni oplodnene jikry a nez to samice zaznamena tak je pomalu ztraci. je to jen muj postrech, ale nevim jestli soravny. Chtel bych znat Vase zkusenosti. Dekuji

Založil: melanochromis » více k tématu (počet reakcí 42)

Tropheus Duboisi Maswa

prosím kontakt kdo chova tyto ryby rad bych se na nektere veci zeptal nebo kontakt na pana M krauta

Založil: GGGG » více k tématu (počet reakcí 81)

Velký projekt

Zdravím všechny členy. Jelikož sem se konečně usadil tak chci vyměnit svou malou 500l nádrž za nádrž která by po dokončení měla tyhle rozměry 250x60x100, vím že spousta lidí se mě bude ptát proč 100cm výšky že je to pro tyhle ryby zbytečné ale po mé otázce to možná někteří pochopí. chtěl bych se zeptat tedy na toto - mohl bych v takhle postavené nádrži mít dravce spolu s vegoši, konkrétně mám na mysli Tropheus ikola s Cyphotilapia frontosa? rozhodně vím že kvůli stravovacím návykům to není zrovna ideální a tak se ptám jestli by taková nádrž mohla nějak fungovat a jak bych toho měl docílit popřípadě jak by musela nádrž pro tyhle dva protiklady celkově vypadat pro klidné soužití

Založil: Trop1500 » více k tématu (počet reakcí 21)