Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ............... 288


Jakou Serou krmit?

Dobrý den,rád bych se zeptal,jakou Serou mám krmit tlamovce Socolofi,Yellow,Fisch. Zdali Sera Vipan nebo San.A jestli cyklop nebo koretra.Dík za rady

Založil: eda » více k tématu (počet reakcí 1)

Mražený cyklop

dobrý den,chtěl bych někde koupit mražený cyklop,ale samozřejmě né v akvaristice!!! můžete mi prosím někdo z vlastní zkušenosti doporučit nějakého ověřeného prodejce(od kterého berete),kde bych ten kvalitní mražený cyklop mohl koupit, nebo si ho nechat poslat!? díky moc

Založil: Roman Pernický » více k tématu (počet reakcí 9)

Lecba Entizolem

Ahoj. Lecim rybky uz 7den Entizolem. Chci se zeptat jestli vam lecba opravdu zabrala a jak jste to poznali? Davkuju 1tab.na 20l a sem tam primicham do stravy. Rybky vypadaji lip, ale jeste jsem dnes zahledla u dvou bile,nitkovite vykaly. Je mozne, ze lecba i nezabere? Poznala jsem to asi pozde. A jak moc je to prenosne na druhe rybky? Mam zatim nakazeny jen jeden druh. Dekuji

Založil: Mona » více k tématu (počet reakcí 4)

kameny ostrava

Kde sehnat nejake pekne kameny v Ostravě pro malawi nejake tipy ??? Dekuju

Založil: gooster666 » více k tématu (počet reakcí 5)

Nejmenší z Cyphotilapií

Ahoj, Pořídil jsem nové akvárium 500l. Vím, není to mnoho i přez to bych chtěl zkusit chov ryb z rodu Cyphotilapia. Mohli by jste mi prosím poradit, nějakou varianru co by v takové litráži mohla spokojeně žít ve skupině cca. 10 ks? Koukal jsem po Frontózách či Burundi, ale rád si nechám poradit. Předem všem děkuji za rady. Hezký den ahoj

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 68)

JAKÝ VENKOVNÍ FILTR?

Mohl by mi někdo poradit, jaký venkovní filtr si mám zakoupit a od jaké firmy, když mám 250litrové akvárko? Děkuji

Založil: MonikaMMMMM » více k tématu (počet reakcí 3)

Jaké máte zkušenosti s externíma topítkama

Vybírám topítko a narazil jsem na externí od Hydoru. Máte s ním zkušenosti?

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 10)

Co je to za rybu

Muze mi prosim nekdo rict,co je tohle zač? Je to neco jako ancistruss,nebo to s tim nema nic spolecneho.Myslim tim tu nalevo.Diky.

Založil: Tomas10 » více k tématu (počet reakcí 5)

Prosím pomoc akutní

Dnes jsem si přivezl 26tlamovců....5jich uhynulo a převážná většina leží na dně a dýchá...zatím jsem je nechal ve vodě ve které jsem je přivezl prosím pomoc

Založil: Richard » více k tématu (počet reakcí 7)

Jak porcovat mražený cyklop?

Nemáte někdo nějaký fígl, jak dvakrát denně snadno oddělit potřebné malé množství mraženého cyklopu z velkého 1 kg balení?

Založil: Tony2 » více k tématu (počet reakcí 8)

Daruji tlamovce

Zdravím, dostali jsme se do prekérní sitace, máme někde prasklé akvárium a potřebujeme ho vypustit, nemáme možnost ryby nikam dočasně umístit (pardon, ale nevím přesně, jaké to jsou druhy), takže v případě, že by je někdo chtěl, byli bychom moc rádi. Zadarmo. Okolí Hradce Králové, Pardubice, Jaroměř. V případě zájmu pošlu klidně víc foto. Díky tel.: 724 590 574

Založil: LaDiS » více k tématu (počet reakcí 2)

soužití několika druhů aulonocar

co by se hypoteticky stalo,kdybych do akvária dal po jednom samci, řekněme třeba pěti druhů a k tomu odpovídající počet samic přibližně stejných druhů(cca 12)....je mi jasné ,že se prokříží,ale o odchov by nešlo,leda to co by přežilo ve společenské nádrži a zůstalo v ní (vešlo by se). Myslíte,že vytvoří stejné společenství jako kdyby to byli aulonocary jednoho druhu?(jak moc samci rozlišují mezi samicemi svého a jiného druhu) Nebo budou poněkud frustrované z toho,že je jich (jejich druhu) málo? podle tohoto článku http://malawi-tanganyika.webnode.cz/new ... awsky-pav/ usuzuji,že s tím (kromě hybridního potomstva) nebude problém....dík předem za názory

Založil: KOMOŇ » více k tématu (počet reakcí 24)

Kameny, voda, ryby

Dobrý den, můžu dát do akvária kameny,vodu a ryby??? Prosím poraďte jaké kameny, jakou vodu a jaké ryby. Na tomhle foru jsem nic nenašel a tak prosím pište.

Založil: hr:-) » více k tématu (počet reakcí 12)

Kameny do akvárka

Mám dotaz chci udělat výměnu kamenů za vápenec z téhle lokality jedinej problém je že obsahuje větší množství železa proto ta načervenalá barva .Můžu ho použít do akvárka? http://www.strahlen.org/vp/cz/lanov/lanov.php?s=1&img=7

Založil: Salatos » více k tématu (počet reakcí 1)

Cyprichromis leptosoma - střevní paraziti?

Zdravím. Za měsíc jsem přišla o třetí rybu z mých leptosom. První úmrtí jsem přičítala zanedbané údržbě ale holt jsem si zlomila ruku a nedalo se svítit. Měla jsem hejno 15ti ks, 9ks jsou 6cm velicí, zbytek jsou prcci 3-4cm. Prvním znakem problému je, že od té doby, co jsem si je od dubna přivezla, nepoporostli ani o kousíček. Krmím mix mražený cyclop, sera vipan baby a teď nově Dajana cichlid vločky. Mražené jednou týdně přidám, sušené dávám 2-4x denně po malých porcích. Až na vločky je krmivo dobře přijímáno, všechny rybky žerou. Všechny malé rybky mají normálně klenutá bříška a až na to, že jsou prťavé, tak vypadají dobře. Všechny velké rybky mají bříška propadlá a všechny 3 úmrtí byly z těch největších kusů. Poslední úmrtí včera, přidám za chvíli fotku. Malátnost, plavání jednou ploutví, odřenina na hlavě, propadlé bříško. O víkendu jsem po tomhle popisu dostala Nematol, aplikovala jsem dávku v sobotu a včera odkalila 80% - a všimla si nemocné ryby. Ráno jsem chtěla vylovit tělíčko, ale rybka byla ještě "živá" na zemi v písku a mrskala jednou ploutví, takže jsem jí odlovila a usmrtila ledovou minerálkou Myslíte, že Nematol pomůže? Já jsem si původně myslela, že je prostě krmím málo, tak jsem naopak krmila třeba 4krát denně, samozřejmě žádné překrmení, an zemi nikdy nic nezbyde. Akvárko je 360l, osadníci (teď) 13ks leptosom, na dně Neolamprologus Multifasciatus kterých se problém rozhodně netýká. Dospěláků je 11, 1 generace mláďat už je alespoň poloviční jako dospěláci, druhá i třetí generace jsou ještě prťata, ale tam žádné úhyny nebo propady bříška Ještě dvě z leptosom mají propadlé bříška, ostatní jsou vpořádku. Co s nimi? Děkuji

Založil: Beastije » více k tématu (počet reakcí 25)

vrubozubec paví

Zdravím, vím že to sem nepatří, ale třeba je někdo z vás měl a mohl by mi poradit. pořídil jsem si dva malé cca 5cm a potřeboval bych knim ňáké čističe na dno, něco co nesežerou.

Založil: tomino.1 » více k tématu (počet reakcí 3)

koupě tlamovců

Vážený pane, vím že se zabýváte chovem tlamovců, rád bych je od Vás koupil, prosím o zdělení, jestli bych k Vám mohl přijet a kdy s pozdravem MUDr. Jaroslav Vlk Na Výšině 3237 Havlíčkův Brod, mobil 728 873 314

Založil: Jaroslav Vlk » více k tématu (počet reakcí 1)

složení ryb a objem akvaria

Zdravim jake ryby do tohoto akvaria slozeni pocet kusu a kolik je prosim objem uz to neumím vypočítat Děkuji

Založil: radim Adámek » více k tématu (počet reakcí 33)

Tlamovci modrozluti, bitky samcu

Dobry den mam 135l akvarium a v nem tlamovce modrozlute, mel 4 samice a dva samce, ale po tom co se mi rozmnozili mam 3 samice a 7 samcu takze mam spatny pomer samec/samice. Posledni dobou druhy nejstarsi samec zacal strasne terorizovat ostatni, dneska jsem bohuzel vyhodil nejvetsiho 9 let stareho samce ktereho dokazal pres noc zabit (nechapu to) a musel jsem odlovit jednoho mensiho pobiteho do vedlejsi nadrze, snad to prezije, a dalsi mali samci maji lehke oderky a honi se s nim. Je nejake reseni? Mam strach ze pobije vsechny :( Diky za kazdou radu

Založil: Ota » více k tématu (počet reakcí 9)

bude to postacujuce

staci mi 700l.akva eheim 2217+aqel 1100l+molitan,60az70ryb malawi mbuna a 4druhou haps dik za koment

Založil: roman.ozv » více k tématu (počet reakcí 1)

Haps a Cynotilapia

Máte někdo zkušenosti s kombinací Placidochromis/Copadichromis/Aulonocara spolu s Cynotilapia? Přemýšlím o kombinaci Copadichromis mloto, Placidochromis Jalo a Cynotilapia Gallyrea reef v 500L. Co vy na to? Díky za zkušenosti a rady.

Založil: mates » více k tématu (počet reakcí 4)

Kameny z moře

Ahoj nedávno jsem si přivezla od moře takové ty bílé vápencové kameny,chci se zeptat jestli je před umístěním do akvaria musím vyvařit,a jestli je mohu naskládat na dno akvaria a vrstvit na sebe aniž bych je musela lepit.Akvario je postavene nadřevěné skříňce s polystyrenem,a na dně je písek. Má 200l a 8mm silné sklo.Předem děkuji za každou odpověď :)

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaké druhy tlamovců je ideální dát k sobě?

Ahoj všem, možná zne nějaké vlákno na toto téma je, nenašel jsem ho, proto se raději zeptám at neudělám v nečem chybu-budu zakládat za nedlouho akvárium o objemu 400 L a jelikož v chovu tlamovců jsem naprostý začátečník, tak by mě zajímal váš názor na to, jaké druhy tlamovců je ideální dát k sobě a kolik druhů je možné, aby to nebylo přeplácané a aby se rybky snesly navzájem. Za rady, tipy budu moc vděčný. Roman

Založil: ROAN » více k tématu (počet reakcí 24)

predelani morskeho na sladke?

Ahoj mam dotaz slo by morske akvarko predelat na sladke ? Myslim tim s prepadem a filtrem pod akvariem jako je to u morskeho ??? Popripade jak vybavit komory atd.... nahledy nádrže muzu poslat dekuju za odpoved

Založil: radim adamek » více k tématu (počet reakcí 5)

zakalené oko

Ahoj mam dotaz moje A.Benchi si poranila oko a postupně se jí zakalilo. Nicméně se už párkrát stalo že nějaká ta rybka mněla šrám na oku ale vždy se vše dohojilo. dnes jsem jí sledoval a má ho nafouklé asi o něj příjde...můžu jí nějak pomoct nevím jestli nějak trpí zdá se že je trochu dezorientovaná tím jak hůř vidí ale potravu přijímá. dá se něco dělat??

Založil: Macikk » více k tématu (počet reakcí 1)