Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ............... 288


Filtr-externi, specificka omezeni:(

Zdravim, zatim pripravuji radne nadrz:) mam vevnitr biofilter 240 od eheimu a rad bych jeste nejaky externi - problem je v tom, ze dispozicne muze mit budto 100 mm a byt za akvariem (dno filtru ==dno akvaria), nebo pouze nad akvariem - napada nekoho reseni? Jeste jsem uvazoval o vnitrnim komorovem od sery, ale nejde uz nikde sehnat:( mate nejake reseni, nebo nic neni?:( Dekuji za informace a vas cas:)

Založil: Nekdo » více k tématu (počet reakcí 5)

Tablety Sera

Davam sem jeden podnet do diskusie. V poslednej dobe davam svojim tlamkam tablety Wels-Chips od Sery. Su urcene sice sumcekom a prisavnickom, ale podla zlozenia by som povedal, ze je to pre tlamovce idealna strava. Obsahuje riasy a mnozstvo dalsich zelenych zloziek, vitaminov atd. Krmim nimi ako dospele tak i mlade rybky od 1 mesiaca. Apetit rybam nechyba, bruska maju gulate a krmenie je dokonca o nieco zabavnejsie, nakolko sa dokazu o jednu tabletu pretahovat i ryby rozdielnej velkosti a postavenia. Krmenie doplnam mrazenym cyklopom, komarmi a Vipanom. Dalsia vyhoda je ze akvarium je cistejsie pretoze krmivo nekali vodu a neleze do filtra, ktory naopak rychlejsie nasava kal rozvireny pri krmeni.

Založil: Kuky » více k tématu (počet reakcí 5)

Odchyt nosici samice

Zdravim. Chci se zeptat, kdy je idealni doba na odchyt vytrene samice a zda je mozne umistit ji k malym, asi tri nedele (po vyklepani ) starym rybkam? Prcky mame poprve v oddelem akva a rada bych odchovala i dalsi. Tlamovce chovame uz roky, ale co se tyka odchovu samotneho, nemame zkusenosti. Samice nosi ode dneska, tak nevim, zda a jestli vubec ji muzu odlovit k miminum. Diky za odpoved. Marta

Založil: Musi » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak poznat rozdil mezi WC (wild caught-divoke ryby) od F1 (tank bred - odchov z nadrze)

Preji vsem hezky den, zajinalo by mne, jak poznate, ze nakupujete divoke ryby ? I firmy muzou deklarovat, ze prodavaji divoke ryby,ale za ucelem vetsiho vydelku to tak ani nemusi byt, spis bych rekl, ze to tak ani neni. Je nejaka ucelna identifikace, ktera muze pomoci s urcitosti prokazat, ze se jedna skutecne o ryby z jezera ? Mam na mysli, tvar tlamky, pri ktere se jim formuje tvar, kdyz v jezere uzdibuji trsy ras ? Jestli znate nejakou jejich identifikaci,tak dejte prosim vedet. Dekuji

Založil: melanochromis » více k tématu (počet reakcí 3)

Kameny do Malawi

Ahoj, chtěl bych se poradit ohledně kamenů do Malawi. Jaký názor máte na kameny z Moravského krasu, jedná se o vápenec používaný k pálení vápna.

Založil: Paja » více k tématu (počet reakcí 24)

Pseudotropheus demasoni - úhyn

Zdravím, akutně bych potřeboval poradit. Vlastním nádrž o objemu 450 litrů, přičemž vodu měním každý týden a vždy zhruba 60 % jejího objemu. Za poslední týden jsem již vylovil třetí uhynulou rybu - vždy se jednalo o pseudotropheus demasoni. V nádrži mi několik ryb nosí a nějaké zjevné symptomy nepozoruji :(.

Založil: Treolen » více k tématu (počet reakcí 25)

Chlazení nádrže s tlamovci v horkém létě

Každej den měním polovinu nádrže za studenou. Do rána je voda na 30 °C nebo i něco přez. Ikoly umírají bulu pointi to snáší lépe. Neznáte někdo nějaké dobré chlazení nádrže??? Rady z petlahvema nebo častější víměnou nepotřebuji. Petky dokáží schladit tak 200-300 l nádrže, ale ne 900 l. Když jima zaskládám hladinu, tak se teplota ani nehne. Díky.

Založil: hr:-) » více k tématu (počet reakcí 107)

Zase pisek:(

Zdravim, precetl jsem si tu spoustu nazoru a vlaken na tema dno malawi. Rad bych nejaky dobre vypadajici (subjektivni zalezitost) pisek na dno akvaria pro pseudotrophiky a labidochormis. Co se tyka frakce mam celkem jasno, co se tyka pisku tak vubec-cetl jsem spoustu nazoru na kremicity a stavebninovy, ale celkem me zarazilo info od (pro me, dle cteni na forech) zkusenych lidi, ze jsou to vlastne drte, lepereceno pisky s ostrymi hranami, coz rybam pochopitelne (lepereceno jejich traktu) nesvedci-takze doporucite nejaky ? Celkem se mi libi hnedy od flexiobkladu, ale nevim:( a jeste bych si poprosil o info jak vysokou vrstvu-nekdo pise centimetr, nekdo dva, jiny pet -tedy nejaky prumer?

Založil: Nekdo » více k tématu (počet reakcí 19)

Deformovaná hlava

Ahoj. Mám takový dotaz. U Tropheus Ikola se mě vyskytla asi u 4 rybek jakási deformace hlavy. Jedná seo 1 cm rybky. Jejich rodiče mají okolo dvou let. Setkal jste se s tím někdo? Srovná se jim ta hlava nebo raději utratit?

Založil: Pepan » více k tématu (počet reakcí 2)

Hlístice nebo jiné onemocnění?

Ahoj chtěl bych poprosit, jestli by někdo na základě fotky poznal, o jaké onemocnění se může jednat. Trochu jsem prolezl fórum a net a podle všeho se jedná o hlístice. Ryby jsou apatické, nežerou nebo se spíš občas snaží, ale hned to vyplivnou, zrychlené dýchání a ještě občas jako by křeče do tlamky a výkaly viz foto jen takové bílé nitky. Čím větší tím horší, dominantní 15cm samec je na tom nejhůř jen polehává. Ryby krmím občas živým krmením (koretra, patentka). Co jsem našel tak bych si tipnul, že to jsou hlístice, ale nejsem si vůbec jistej. Diky

Založil: TBart » více k tématu (počet reakcí 6)

Otieranie o dno

Jednodruhové akvárium ps. saulosi, 16ks, 180l http://rybicky.net/nadrze/18551 Jedna nosiaca samica sa začala posledné dni viac otierať o dno. Na boku, ktorým sa otiera, má odreninu a prsnu plutvu ma na tej strane potrhanu - ine priznaky choroby nevidno, ostatne rybky sú v poriadku. Parametre vody v norme (NH4-0, NO2-0, NO3<10, pH-7,9, GH-13, KH-10), akurat teplota je teraz vyššia - 29-30C. Vodu som trochu dosolil (postupne počas 2 dní spolu 3 polievkové lyžice), ale otieranie neprestáva. Nenapadá vás, prečo to tak je? Či to môže byť prvým nosením? Dá sa ešte niečim pomôcť? Dik za akékoľvek rady.

Založil: Michal14 » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak se zbavit šneků v nádrži?

Chlapci prosim jak se mam zbavit sneku v akvu?Pemby mi je nezerou tak jako drive chovane aceiky nebo L.Yelow,takze mi likviduji krasne vzrostle rostliny.Sbiram je,ale je to marne,je to marne.A mam strach dat do vody nejakou sracku na hubeni sneku.Rybam to asi moc neprospeje ze?Diky za nazory.

Založil: Tomas10 » více k tématu (počet reakcí 65)

nafoukli samec tropheus ikola

zdravim mam hejno ikol a jeden samec se dosti nafoukl krmim sera flora. Hodnota vody je stejna jako vzdy predtim jednou jsem nakrmil sera granugreen muze to bit ta pricina . Co mam stim delat dik za vase rady.

Založil: milanteplice » více k tématu (počet reakcí 1)

Zelená řasa z řeky

Jsou nějaké zkušenosti s přikrmováním zelenou řasou z řeky? V těchhle horkých dnech i v naší horské řece roste pěkná zelená řasa, řeka je čistá lesní (žádné odpady, jen les), rizika kontaminace něčím od mihulí a pstruhů z řeky jsem si vědom ale riziko asi není větší než při lovení živé potravy. Řasa by myslím mbunám udělala radost...Díky za názor.

Založil: St. » více k tématu (počet reakcí 17)

Metriaclima Msobo Magunga

Dobrý den, dají se v ČR nyní sehnat Metriaclima Msobo Magunga, a Labeotropheus trewavasae red chilumba nebo L.trewavasae red mpanga? Nebo je to o dovozech ze Západu? Díky za info.

Založil: Ronin108 » více k tématu (počet reakcí 2)

Dotaz velky sutr

Je vhodne mit v akvariu s pseudotropheusy (demasony,yellow,saulosi) velky (ve smyslu vysoky) sutr do prostoru? (schoval by filtr a teplomer)-nwbo to udela vice skody, nez uzitku? Diky za info

Založil: Nekdo » více k tématu (počet reakcí 4)

Akvárium 60l - Cichlidky

Dobrý den Mám akvárium 60l a ráda bych v něm měla 2 páry nějakých "klidných" cichlidek. Dala jsem tam pár Cichlidek papouščích, ale samička mi zabila 3 Razborky galaxy a 1 Krunýřovce jednopruhého, tak jsem ji zatím odlovila. Teď uvažuji o páru Cichlidek Borelliho a páru Cichlidek Ramirezových. Měli byste pro mě nějaký tip, aby vydrželi s Razborkami galaxy a Krunýřovcem jednopruhým? Děkuji za tipy

Založil: Piskot » více k tématu (počet reakcí 6)

Prosím o radu

Zdravím mám prosbu na jedné samici M.estreae b.r se objevila zarudlá skvrna s bílým vnitřkem už asi před 14 dny jsem zpozoroval 2 flíčky na jiné M.estreae b.r ,ale myslel jsem že je to zranění tak jsem to neřešil a ono to postupně zmizelo.Ph mám 8,4 a ostatní hodnoty tak jak maj být vodu měním týdně polovinu a vodu upravuju sodou a vincentkou. Porad te mám přeléčit akvárko nějakým lékem .Předem dík Salatos Omlouvám se za kvalitu fotek foceno mobilem

Založil: Salatos » více k tématu (počet reakcí 4)

pomoc z chovem vrubozubce

dobrý den mám cca 300 litrová¨é akva a chtěl bych si do nej pořídit 1 vrubozubce pavího tak se chci zeptat na pár věcí jaké vybavení akva čím správně krmit jestli se dá krmit iživím jak rychle poroste když bude jenom jeden atd. děkuji za odpovědi

Založil: ondraS » více k tématu (počet reakcí 1)

Ranné kŕmenie

Netuším koľký z Vás odchádzajú z domu v skorých ranných hodinách za účelom napr. plnenia si pracovných povinností, ale napadá ma otázka ohľadom ranného kŕmenia - svietenia. V súčasnosti to nie je problém, nakoľko ráno je už svetlo a nie je nutné zapínať osvetlenie. Problém to však bude v zimných mesiacoch, kedy prídem do miestnosti s rybami v určitom čase a bude úplna tma. Nerád by som použil centrálny vypínač a zapol svetlo čím by som spôsobil zbytočný stres u rýb. Rozmýšľal som nad použitím nejakého osvetlenia so stmievačom, resp. s postupným nábehom svetla z 0-100% za určitý čas. Neviete o nejakom konkrétnom riešení. Alebo nejaký iný nápad?

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 5)

Tropheus Kiriza - úhyn

Zdravím,potřebuji poradit. Mám nádrž 450L. 15x Tropheus Kiriza a 10x Tropheus Duboisi Maswa. Vodu měním týdně 1/3. Filtrace vnitřní molitan a hlava + externí kanystrovej EHEIM professionel 3. Ryby nosí. Ale nyní mi uhynuly již dvě. Mají na sobě takový bílý povlak, jako kdyby se jim loupala kůže, jsou u hladiny a pak uhyne.

Založil: Pavel Jelen » více k tématu (počet reakcí 9)

okousaný ocas

Dobrý den vrátil jsem se z dovolené a jedna moje ryba metriclima estherae má okousané paprsky ocasní ploutve až ke kořenů co sní mám dělat ? V 300 litroví nádrži mám 7 větších demasoni a spoustu mladých (asi 20 ) dále 3socolofi , yelow 9 a nějaké mladé (asi 5 ) ,estherae 6 i s tím okousaným ocasem a mladé (asi 6 ).

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 1)

papanicko pro koho?

dobry den chtel bych se zeptat jestli by se to dalo dat trofikum

Založil: honzicek » více k tématu (počet reakcí 1)

papanicko pro koho?

dobry den chtel bych se zeptat jestli by se to dalo dat trofikum

Založil: honzicek » více k tématu (počet reakcí 1)

scháním Tlamovce-Cichlidy

tlamovce-cichlidy poradte kde koupit okoli Svitav ci internetovou adresu diky

Založil: horac.jar » více k tématu (počet reakcí 6)