Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ............... 288


mražená artémie

Zdravím, mám hongi společně s fryeri icebergama a chci se zeptat jestli jim mohu dávat mraženou artemku? Krmím pouze sera vipan, nebo mi doporučte co přidat aby pěkně rostli.

Založil: tom.... » více k tématu (počet reakcí 2)

kompletní výměna vody

Jsem naprostý začátečník v chovu rybek z jezera malawi a prosim o podrobnou raadu pri kopletni vymene vody,at neprijdu o rybky. mam 80l akva. moc děkuji... nerada bych něco pokazila.

Založil: michaela33 » více k tématu (počet reakcí 14)

odrene-zarudle supiny na ocase delfina

Uz par tydnu pozoruji na ocase asi rocniho samce Cyrtocara moorii takto odrene supiny.Nikdy jsem ho nevidel v zadnem souboji, a take se to nijak nelepsi, ani nezhorsuje.Ja bych to popsal s trochou fantazie jako takovy lisej :o) nevite nekdo o co jde?, pripdane zda stim neco delat?

Založil: Maxim. » více k tématu (počet reakcí 1)

Prosim inspiraci-fotografie

Zdravim, zakladam sve prvni malawi, je relativne male(250l), takze zadne 3d pozadi v planu neni-nalepena bude cerna tapeta, na dno planuji prirodni ricni pisek. Chtel jsem pozadat ochotne majitele malawi nadrzi, zda by (pokud tuto kombinaci maji) mohli vystavit fotky nadrzi-samozrejme bych rad znal i nazory ostatnich-jde mi o to, jake kameny zvolit, pripadne jak je umistit-proto bych rad ty fotografie, pripadna doporuceni. Dalsi vec je schovani filtru-je vnitrni, komorovy, lepeny (neni misto na externi)-je lepsi dat kostku(matrace+hlava) nebo mit ten vlastni komorovy s cerpadlem-rad bych ho schoval, ale moc me nenapada jak(a pozadi z duvodu maleho prostoru pro ryby nechci)-jeste me napadlo nechat si pak udelat "jako velky sutr" od umelychskal, dle tech ostatich, ktere vyberu, ale nevim, jestli je tak velky sutr vhodny do akva malawi. Dekuji za vase nazory, postrehy a cas

Založil: Nekdo » více k tématu (počet reakcí 5)

slabika nepotrebuji

slabikar opravdu nepotrebuji blbne mi notas ale to tak uvedomeleho pana jako jste vi pane kap urcite nezajima sorac ze jsem vlezl na tuto stranku

Založil: milanteplice » více k tématu (počet reakcí 2)

frontosa jejich stari v akvariu

jakeho veku se dozivaji frontosy v akvarku? je 10 let hodne?

Založil: petr brhel » více k tématu (počet reakcí 1)

Cynotilapia pulpican

Prodám najednou celou skupinu. Je tam jeden dospělý samec 10cm , dvě dospělé samice cca 8,5cm, a k tomu jeden mladý samec cca 6cm a jedna mladá samice taky kolem 6cm. Teď právě poprvé nosí. Nosí i jedna ze starších samic Cena 200,-Kč za celou skupinu. Rychlé jednání=bonus v podobě mladých zdarma navíc Více zde http://akvastranky.webnode.cz/moje-odchovy/

Založil: wladys » více k tématu (počet reakcí 1)

opet zada radu

koupil jsem skupinu bemb od pana pecinky ten obchod nebyl moc fer rybky me byli zaslany ale misto chovneho hejna jsem obdrzel mlade ve velikosti ctiur centymetru kdy se zacinaji trit

Založil: milanteplice » více k tématu (počet reakcí 9)

Sítko na žábronožky

Můžete mi prosím poradit nějaké komerční sítko na nauplie žábronožek? Moje letitá síťka se již začíná rozpadat. Díky.

Založil: Martin_Parizek » více k tématu (počet reakcí 5)

zdravim panove

zdravim panove zadam o radu mam tropheus ikola a bemba krmim sera flora a mrazenym ale chtel bych pestrejsi jidelnicek poradi mi nekdo dik milan teplice

Založil: milanteplice » více k tématu (počet reakcí 5)

Sera San VS Vipan

Prave dodelavam 20litrovy kbelik sera Vipan a rozhoduji se zda koupit zase toto velke baleni vipanu, nebo 10litrovy san. Mam doma obaly od obojiho a kdyz mrknu na slozeni, tak je to + - procento to same. Mam to pro venustusy,dimidiochromis,otopharynx a c.moori. denne maji mrazene.

Založil: Maxim. » více k tématu (počet reakcí 6)

NO3 200ppm mg/l neni to privela?

Zdravim vsetkych prosim o radu mam 200l nadrz s malawi cichlidami vsetko bolo ok az teraz som si vsimol ze nejako chudnu rostrapkali sa im plutvy a dokonca som uz mal aj uhyn ryb .Ryby su aktivne zeru bez problemov ale je vidiet na nich ze su nie celkom v poriadku .Zmeral som vodu kde hodnoty mam GH 180 KH 40 PH 8.0 NO2 0 NO3 200 ppm mg/l to no3 je tusim az moc vela ako ho znizit myslim ze to bude moj problem nevidim ziadne ine znaky choroby na rybach ako krupicka krv sliz a ine veci proste ryby iba chudnu plutvy roztrapkane trochu ruzove okolo ziabrov akoby zapal no neviem

Založil: sprinti11 » více k tématu (počet reakcí 17)

Když na akvárko hrábne kdo nemá a nevíte o tom

Je doba dovolených a varujte se aby vám nějaky pako krmilo ryby. Pár lidí ví že jsem nemocnej a přez rok mě pomáhá i asistentka. Jenže ji před 10dny nejelo auto tak si zavolala známého aby ji to nastartoval. Když mě pečovatelka ukládala do postele tak měl chlap jen 5min počkat ale hovado vypatlaný uviděl rybyčky tak jim dal. To by nenapadlo ani největšího V-O-L-A!! Bez mého vědomí jim dal víc jak čtvrtku pixle půllitrového balení vloček. Vodo se zkazila v těch 30°C že ani ryby ráno jsem neviděl a přez 20 mrtvolek. Z 12 mřenek nádherných zbyli 4 nejmenší, 2ks jsem piplal cca 7let. Všech 6 čtyřletých parmiček černopruhých a všechny 4 přísavky thajské 4 roky staré. Prostě vše v prdeli, hnupa neuvidím už nikdy, škoda 2000kč a roky piplání v háji. Jediný štěstí že to zládli všichni letitý čichavci a bygouš. Tak zas pošlu ženu koupit novy a ještě se budu chvílu starat od znovu.

Založil: Pavel 86 » více k tématu (počet reakcí 5)

Zacinajici dotazy

Zdravim forum;) Chtel jsem se zeptat, jake druhy ryb byste doporucili do male nadrze. Rozmery akva jsou 100x50x50 (jak rikam, male), cerne pozadi (folie za sklem), vnitrni filtr komorovy (samovyroba - jeste uvazuji o hlave+kostce, zdali nebude vhodnejsi) -nelze pouzit vnejsi. Pisek bude cca 2-5 cm, teplota cca 26 stupnu. Nejsem jeste uplne rozhodnut, zda malawi, nebo tanganika, necham na vasem doporuceni. Dekuji za vas cas

Založil: Nekdo » více k tématu (počet reakcí 11)

co změnit v akváriu,aby se snášely?

Zdravím všechny.....Mám akvárium 120x50x50cm. Osádka je sestavena z druhů: Zebra R/R (jeden samec a 5 samic) Pulpican (dva samci a 5 samic) Labidochromis Yellow (2 samci a 3 samice) Haplochromis yellow belly(velký s.,malý samec a 5 samic) Velikosti ryb jsou asi kolem 8-10cm,jsou spolu v novém větším akva asi 4 měsíce. Nejvíc se nesnášejí samic stejných druhů. Nejdřív utýral samec samce Zebry RR. Pak začal tyranizovat dominantní pulpican (okupoval snad všechny úkryty v akvariu) druhého samce. Rozbroje trvaly asi 14dní, pak si našel utlačovaný pulpican svůj úkryt a začal si ho bránit.Když se potkali před každý před svým územím, akorát se zahnali,ale nic víc. Tak po týdnu sledování boje trochu utichly,ale dnes jsem našel toho utlačovaného pulpicana ležet s okousanýma ploutvema :-(Odchytil jsem,dal ho zvlášť a snad se z toho dostane...Mám nějak upravit počty ryb nebo udělat třeba jenom jednodruhovku? Nahoďte prosím nějaký nápad nebo dobrý názor, pač bych nerad přišel o další rybky. Díky moc, mějte se

Založil: F. Trtek » více k tématu (počet reakcí 5)

apatický crabro

Zdravím, mám velké akva. Na jednom z crabrů, konkrétně na všech ploutvích jsem zjistil velké poškození. Podle fotek - bakteriální rozklad ploutví. Ihned jsem dal do karantény a od pátku léčím výměnou vody + Esha 2000. Plísňové stopy zmizely, avšak rybka je stále "apatická" neaktivní a pluje v akvárku jakoby byla slepá... Do všeho naráží... Nevíte o co by mohlo jít či je to jen průběh BRP? P.S.: ve velkém akvárku, kromě jedné nikdo jiný neonemocněl... spíše se rozmnožili... akva 300l, ext. filtr, pravidelně měním i soduji, chemii nepoužívám. Žádnou rybku ani nic nového jsem do akva nedával.

Založil: hart » více k tématu (počet reakcí 3)

Podivne točení malých ryb

Zdravim, asi před dvěma měsíci jsem si dovezl Ps. Aulosi asi 20 kusu, vetšina byla asi 6cm ale par malinkych cca 3cm. Ty větší krásně rostou ale ty maly zustali maly a chovaji se divne, hlavně při krmení se začnou točit a dělaji přemety vicemene dokud nepadnou na dno, jedna se asi o 4 ryby co toto delají a jsou to jen ty co nevyrostly... nevíte co s nimi nebo co to je? díky vcera jsem jednu pri kratkem takovem zachvatu natocil: http://www.youtube.com/watch?v=6Q0lELT-l0s&feature=youtu.be

Založil: Johnier » více k tématu (počet reakcí 7)

okousaný anubias

plave mi Copadichromis borlexi,Nimbochromis venistus a Peřovec velkoploutvý mám okousaný anubias kdo z nich a co s tím děkuji

Založil: kapitan » více k tématu (počet reakcí 6)

Neolamprologus caudopunctatus

Může mi prosím někdo říci zkušenosti s těmito rybami? Moc jsem toho na netu nenašel. Mám 4 ks v akva 80 ltr, krmím převážně mraženým planktonem, výměna cca 50% vody každé 2 týdny, teplota 25 st., pH 8-9, NO3 držím pod 30. Dno píščité + velké kameny + prázdné ulity + Kryptokoryny. Jsou cca 1 rok staré v jednodruhovém akva. Nerozeznám pohlaví, potřebují ulity nebo se vytírají do jeskyněk? Snesou se dva páry (jestli to jsou páry) v takto malém akva?

Založil: Lukáš Vysočina » více k tématu (počet reakcí 2)

Podezřele levné importy

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je cena 389 Kč za 6-8cm velké Moby (import) košer nebo ne. Zdá se mi to podezřele levné.

Založil: PetrX » více k tématu (počet reakcí 27)

Zvysit GH? A snizit KH?

Ahoj. Resim tedka vodu v akva. Muzete mi nekdo poradit, zda to tak mam nechat a nebo s tim neco udelat? Mam Gh8(staci to?Popr.co davate na zvyseni Gh? Koumala jsem nad Horkou soli...) No a Kh se mi zvedlo po sode na 17. To uz se mi moc nelibi. PH8. Akva 375l. Diky

Založil: Gagin » více k tématu (počet reakcí 7)

Prosím o radu, ideální filtr

Zdravím, chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost se značkami filtru jaká je podle vás kvalitní? Bavíme se jak o vnějším filtru tak i o vnitřním filtru. Děkuji :)

Založil: lukas25 » více k tématu (počet reakcí 21)

Tropheus od Konningse

Dnes se mi donesla zmínka o knize Tropheus in their natural habitat od Konningse. Údajně by se měla někdy letos dostat na trh. Už jste jí někdo měli v ruce nebo viděli nějaké úryvky na netu? Mám doma Malawi cichlids i Tanganica cichlids od Konningse a po těchto knihách je myslím opět na co se těšit. =)

Založil: fajanek » více k tématu (počet reakcí 7)

Tropheus - nosiace samice

Skôr ako budem riešiť tento stav, rád si prečítam niečo o vašich postupoch a skúsenostiach. Uvediem pár faktov: skupina WF Ikol "stabilizovala" svoje správanie a dominantný samec sa vytrel s dvoma samicami. Jedna nosí 18 dní /+ - 1 deň, nevidel som samotný akt trenia, ale bezpečne som identifikoval nosiacu samicu, nakoľko táto prestala prímať potravu, zdržuje sa mimo hejna, ale hlavne má neustále zatvorenú tlamku, zväčšený "hrdelný vak" pričom je viditeľný jeho neustály pohyb. Druhá samica je vytretá 3 dni. Ostatné ryby vrátane dominantného samca si nosiace samice nevšímajú. Teplota vody je 26 °C /škáluje 0,5 °C/. Najskôr som chcel dať veciam voľný spád a nechať samice vypustiť poter prirodzene, uvažoval som dať do akvárii dierované tehly, ale ... no skrátka samice budem vyklepávať. Riešil som dobu nosenia s rôznymi chovateľmi, názory sa však rôznia. Niekto uvádza že doba nosenia je 21-23 dní v závislosti od teploty, iný 28 dní atď. Prípadne, popíšte koľko dní trvajú vývojové štádia od oplodnenia ikry až po strávenie žĺtkového vaku u Tropheus. Koľko dní pri teplote vody 26-26,5 °C trvá vývoj poteru a mladé ryby sú schopné samostatne prímať potravu? Videl som "bublajúce" ikry v tlamkách, vyklepané ryby s nestráveným žĺtkovým vakom, čo v prípade ak chovateľ neodhadne dobu nosenia a podarí sa mu vyklepnúť ryby s nestráveným žĺtkovým vakom? Nechcem používať nijaké tlamky, mám v pláne odchytiť nosiacu samicu, pinzetou jej roztiahnúť tlamku a vyklepnúť ju do 1 litrovej pôrodničky s bočnou perforáciou a vzduchovacím kameňom pričom táto je súčasťou chovnej nádrže. Aby som to mal zaujímavejšie tak som si obstaral ďalšie dve WF skupiny po 20 ks Ilang a Kasang. V blízkej budúcnosti plánujem ďalšie WF skupiny. U Ilang nosia tiež dve samice u Kasang zatiaľ jedna. Chcem sa vyhnúť zbytočným chybám hneď na začiatku, aj keď viem, že neskôr to bude už len rutina.

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 16)

haplochromis polystigma

kdo má zkušnosti s chovem haplochromis polystigma děkuji

Založil: kapitan » více k tématu (počet reakcí 1)