Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ............... 288


Nová nádrž - Saulosi a Acei (120L ) - pouze samice?

Dobrý den, pořizuji si malé akvárium na malawi 100cm*35*35, tedy hraničních 120 litrů, kde jsem rozhodnut na základě měsíčního rejdění po internetu, si zvolit jednu z níže uvedených variant (řazeno dle preferencí): 1) jen samice - 5x ACEI + 5x saulosi taiwan reef (pokud si vnitřně potvrdím, že samice ACEI jsou pro 100 cm nádrž ok, jinak ne) 2) mix samice/samec - saulosi 5/1 coral red (oranž) a 5/1 taiwan reef (žlutá) 3) jen samice - saulosi 5x coral red + 5x taiwan reef 4) mix samice/samec - saulosi taiwan reef 10/2 5) jen samice - soulosi 4x coral red + soulosi 4x taiwan reef + 4x jiná mbuna? Akvárium je menší (maximální co si mohu nyní dovolit z důvodu prostoru), rybky nemám na chov (proto i kombinace žluté a oranžové varianty saulosek) a proto také i varianty bez samců. Dotazy: 1) Má s dlouhodobým "chovem" pouze dospělých samic mbuna, konkrétně saulosi nebo acei někdo zkušenost? Je nádrž bez samců klidnější a nebo je zde jiný problém v chování rybek? 2) Pokud dám soulosi coral red s taiwan reef do jedné nádrže, vznikne jednodruhová nádrž, kde rybky mají podobné vzorce chování a samcům je jedno, zda-li je samice žlutá či oranžová? Předpokládám, že ano? 3) Je pro 5 dospělých samic ACEI metrová nádrž spolu s 5 sauloskami OK? 4) Jakou varinatu osádky z návrhů 1-5 byste doporučili? Děkuji za podněty Honza

Založil: Rudoch » více k tématu (počet reakcí 23)

Vypoulene oci

Hezky vecer, mam nadrz 500litru, cca 30 ryb od 7-15cm. Typove je presne neznam. Bohuzel jedna ma momentalne znacne vypoulene oci, nadmita, barvu z cervene premenena na spise svetle cervenou, jakoby nafoukla. Docetl jsem se, ze to muze byt cela rada faktoru od spatne vody, krmeni, atd... Vodu jsem dnes vymenil z 80procent me ryby jsou na to zvykle (mam je 3 roky). Krmim zasadne granulovou stravou. Rad bych vyzkousel mrazene protoze nebduou spinit vodu. Jake mrazene potravy davate rybam, kde je kupujete, jaky je postup a pripominky. Dekuji

Založil: NiW » více k tématu (počet reakcí 1)

Barva dominantního samce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné aby dominantní samec vybledl a místo něj se vybarvil samec jiný ? Taky ten nový samec převzal skrýš ve které se schovával ten vybledlý. Je to vůbec možné ? aby samec vybledl během jednoho dne a stáhl se do ústraní ? Díky za odpovědi.

Založil: EOndars » více k tématu (počet reakcí 3)

Prosím o radu, jestli je to nemoc

Pěkně prosím o radu. Včera večer jsem si všiml, že jeden mladý Eretmodus (cca 6 cm) vynechal krmení, rychle dýchá, drží se na jednom místě které si hlídá a odhání jiné ryby. Myslel jsem, že to jeho chování je asi stres po nějaké bitce. Dnes ale nejedl celý den, což je podezřelé. Ostatní rybky se chovají normálně. On sám vypadá normálně (viz. foto), krom chybějícího konečku hřbetní ploutve nevidím žádné jiné zranění ani nic neobvyklého, jen jsem si všiml, že mu od řitního otvoru vlaje něco jako vlas. Je to onemocnění bičíkovci? Jak bych měl postupovat při léčbě? Tanganika 630l, 150x70x60. Filtr externí přepážkový 100l, náplň 50 litrů bioakvacitu. Vnitřní čerpací hlava Atman 202 s malou houbou pro mechanickou filtraci. NO2 0mg/l, NO3 10mg/l, PH 8.2, teplota 26°C. Výměna 1/4 vody týdně. Osádka: 22ks Eretmodus Cyanostictus Moba F1 velikost cca 4-6cm (jsou tam 4 týdny), 52ks Tropheus Moorii Kasakalawe velikost cca 3-5cm (jsou tam 1 týden). Krmení je mix O.S.I. Spirulina Flakes a O.S.I. VividColor Flakes. 2x denně jen vločky a 2x denně třoška vloček a mražený cyklop (propláchnutý v chlorované vodě).

Založil: Archie » více k tématu (počet reakcí 27)

pseudotropheus socolofi

Dobrý den. Mám problém s pseudotropheus socolofi. Ryba začně plavat v horní části akvária, cca pod hladinou. Po týdnu začně plavat s pohybovat se ve sklonu cca 30-45°. Začne se pohybovat vyšším tempem, ukrývá se v horní části akvária , u přívodu či odvodu filtru. po Dalším týdnu se pohybuje ve sklonu cca 70-80°. Po celou dobu přijímá potravu. Za dobu 3-4 týdnů uhyne. Za měsíc to chytne další kus. Ostatní osazenstvo akvária v pohodě jen ty socolofi. Už nevím co s tím. Díky za radu.

Založil: ps » více k tématu (počet reakcí 13)

tlamovec žlutý potomstvo

Dobrý den,právě teď mi samička vypustila první rybičku,mám jí ve stejném akvu,v porodničce.Stačí potomstvu stejná teplota,tj. 24 stupňů,nebo bych jim měla trochu "přitopi". Děkuji za odpověď.

Založil: xxxterezka » více k tématu (počet reakcí 5)

Prežratie zeleninou - mbuny?

Prosím skúsenejších o informáciu, či sa môžu ryby nebezpečne prežrať aj zo zeleniny. Chovám hejno ps. saulosi, snažím sa kŕmiť pestro a neprekromovať - kŕmenie skôr rozdeľujem na menej malých dávok 2-3x denne. V rámci spestrenia im dávam aj šalát/uhorku/špenát a pod. Chcem sa opýtať, či im to tam môžem nechať ľubovoľne dlho alebo to treba sledovať a po čase vybrať, aby sa neprežrali? Keď im hodím list šalátu, trhajú sa o neho ako divé a tempo moc neustáva ani po 20 minútach. Môžem to tam nechať, až kým to nezožerú celé? Prestanú to po čase žrať ako keby týždeň hladovali? Ďakujem.

Založil: Michal14 » více k tématu (počet reakcí 11)

kde sehnat Fossorochromis rostratus nebo Aristochromis christyi?

Dobry vecer, nemate nekdo prosim info, kde by se dali sehnat tyhle vetsi druhy haps? Vim, ze je odchovaval pan Slanina z Brna, ale ten mi psal, ze uz je nema. No a jeste vim, ze je ma ve sve nadrzi Miky1979, ale toho se mi zatim nedari kontaktovat. Nema jeste nekdo tip, kde tyto druhy koupit? diky

Založil: Maxim.. » více k tématu (počet reakcí 18)

Tlamovci do nádrže 195x55x40 cm?

Zdravím,mám dotaz:vlastním akvárium o rozměrech 195x40cm dno a výška 55cm,je to vhodná nádrž na chov tlamovců?

Založil: Werty » více k tématu (počet reakcí 53)

jak dlouho vydrzi...

Zdravim vsechny cichlidare, mam takovy dotazek. Co delate, kdyz vam treba na cely den vypne elektrina? Jak to resite? V Malawi vetsinou rostliny nebyvaji, tak jak dlouho rybky vydrzi? Dik

Založil: Gagin » více k tématu (počet reakcí 13)

tečky na ocase, otírání o sebe

Dobrý den, potřebovali bychom radu asi ohledně nemoci ryb. Máme akvar. 270l, kdy před 14 dny jsme zakoupili v petcetru tlamovce. 2 uhynuly již při převozu a nyní 2 z ničeho nic. Ale hlavně se nám u nich začínají postupně na dolních ploutvích objevovat bílé tečny - skvrny 1 ale i tři jsem napočítala. máte někdo zkušenost? Nevíte prosím co to je? Pomůže sůl? Děkuji za radu.

Založil: veronika » více k tématu (počet reakcí 6)

Kamínky na dno

Dobrý den, potřebuji radu ohledně kamínků na dno, zda je nezbytné, aby byly světlé. Měl jsem v plánu dát na dno černé kamínky a do prostoru světlé kameny. Děkuji

Založil: Kalac » více k tématu (počet reakcí 9)

150l MALAWI založení

Dobrý den, zakladám 150l Malawi. Bohužel nemám momentálně možnost pořídit větší akva, je to zatím pouze v plánu. Akvaristice se věnuji dlouho, ale tlamovce jsem nikdy nechoval a rád bych se tímto akva s tlamovci seznámil. Načteno mám mnoho odborných článků i fór. Většina mě asi bude od tak malého akva odrazovat, ale touha je silnější. Dočetl jsem se, že snad P. Saulosi by se mohl se 150l spokojit. Poradíte mi prosím jaký druh tlamovců či druhy by byly vhodné, případně jejich počty? Děkuji za radu!

Založil: MirosAFC » více k tématu (počet reakcí 11)

odstavení samic

Dobrý den, nedávno jsem si pořídil tlamovce a teď mi 4 samice naráz nosí. Potřebuji vědět, jestli je můžu odstavit společně do jednoho menšího akvária, nebo jestli musí být zvlášť. 3 nosí necelý týden a jedna asi 2 dny. Děkuji

Založil: Miroslav Gazda » více k tématu (počet reakcí 3)

Kameny v akváriu

Mají být kameny v akváriu :-)))

Založil: marek p. » více k tématu (počet reakcí 5)

Keneny v akváriu

zdravím,chci dát asi 3-4 velké kameny na dno akvária 450l,ale nějak se mi nelíbí je pokládat přímo na sklo! Můžete mi prosím poradit co dát mezi sklo a kámen!? polystyren,nějakou gumu??? díky moc

Založil: marek p. » více k tématu (počet reakcí 6)

Tvar hlavy u Tropheus

Dobrý den,prosím Vás zkušenější chovatele Trophs o radu, chystám se přídit si třetí druh Tropheusů,byla jsem nedávno podívat na rybky a všimla jsem si některých mladých,které měli z profilu čelo,nikoliv "klabonosé" ale spíše takovou prohluben v úrovni očí,že jim oči přečnívaly.Jednalo se o T moori kachese. Myslíte,že se tvar hlavičky časem vyrovná,aby byl alespon skosený,nebo zůstane neměnný? Mělo to jen pár rybek,tvar těla měly hezký. Děkuji za názory

Založil: moora » více k tématu (počet reakcí 10)

zalozeni akva-voda

Muzete mi prosim poradit. Nikde na netu jsem nic nenasel. Mam zalozene akva cca 3 tydny, chci jeste tyden pockat a pak nasadim ryby. Ale nevim, kdy zacit s vymenou vody? Mam trochu vymenit, nez dam ryby a nebo az tam budou? Ve vode mam jen Ancitruse, par rostlin...

Založil: HonzaR » více k tématu (počet reakcí 18)

Metriaclima zebra gold

Přátelé, cichlidáři. Docela by mne zajímalo, jestli má v ČR někdo v chovu Metriaclima zebra gold. Nejvíce by se mi líbila lokalita Kawanga, nebo Charo. A taky klasické pruhované zebry, např. Chilumba? Rád bych si je pořídil.

Založil: polit » více k tématu (počet reakcí 9)

Cyphotilapia sp. North Burundi

Plôdik Cyphotilapia sp. North Burundi

Založil: Nawi » více k tématu (počet reakcí 4)

Prosím o radu-výběr ryb

Můžete mi prosím někdo poradit, zda je možné křížení mezi těmito druhy? A pokud ne, můžou být tyto druhy spolu? L.Hongi Sweden L.Yellow P.Saulosi P.Acei Předem moc děkuji

Založil: Ficek » více k tématu (počet reakcí 38)

křížení protomelas?

Je možné mít v jednom akváriu: Protomelas sp. Spilonotus Tanzania a Protomelas taeniolatus Boadzulu Red

Založil: paragán » více k tématu (počet reakcí 28)

Odstranit vodní kámen

Doporučil by mi prosím někdo nějaký přípravek či chemickou látku, kterou odstraním vodní kámen ze skla akvária? Díky za odpovědˇ.

Založil: karlos » více k tématu (počet reakcí 6)

Co s nechtěnými rybami.

Mám problém který mi nedává už dlouho spát. Mám jen hoby chov, proto jsem neřešila situaci, že se mi rybičky trochu zdegenerovali nechtěným křížením v době, kdy jsem zdědila akvárium a osádka byla zcela nevhodná, což jsem nevěděla. Měla jsem radost z prvních mrňousů, a až potom jsem vyhledávala informace. Myslela jsem si, že mě nebude až tak vadit, že nemám ryby nejlepší kvality. Jsou to yellow a jsou pěkné, ale poslala jsem kdysi fotku do fora a ujistili jste mě,že jsou křížené. Nedovedla jsem si představit, a neumím ani teď, že bych nějakou rybu měla vědomě utratit. Nemůžu je dál nikomu darovat ani prodat, a je jich už neúnosně hodně. Je to hrozná otázka, ale může mi někdo poradit, když musím, tak jak nejšetrněji? Nemůžu to ani vyslovit. Nekamenujte mě a poraďte prosím.

Založil: Dagmar » více k tématu (počet reakcí 24)

Lecba ryb soli

Zdravim. Na jedne z rych sjem obevil neco jako pocinajici plisen na boku zatim velmi jemne preventivne jsem dal do akva sul cca polivkovou lzici na 100l + vymenil 20% vody. Jedna se o akva 220l s yellow, externi eheim 2224 zabehnutocca pul roku + oranzovi tlamovci kterych ovsem pri zakladani nadrz hodne odeslo a zbyli jen 2. a Prave u jednoho se to objevilo lehky vili obrys ve tvaru kolecka na boku. Poradil by mi nekde zda by sul mohla stacit a jak casto ji pouzivat pri lecbe? DIky moc.

Založil: Gredory » více k tématu (počet reakcí 5)