Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ............... 288


Nitrifikační bakterie, studená voda

Vadí nitrifikačním bakteriím studená voda ze studny, mám možnost filtr čistit pod tekoucí vodou bez chloru. V jezírkách je taky voda studená a bakterie by tam měly fungovat. Díky

Založil: Kankunen » více k tématu (počet reakcí 1)

Nosnost plovoucí podlahy

Ahoj chtěl bych se zeptat zda je možné mít pod 500L nádrží plovoucí podlahu bez problémů? Případně jak silná by měla být?

Založil: sikkki » více k tématu (počet reakcí 9)

Melanochromis maingano (baby)

Zdravím, chcel by som sa spýtať odborníkov, skúsenejších chovateľov čo už odchovali nejaké to množstvo týchto krásnych rýb, či je normálne že mladý poter cca 1 týždňový (počítané od zmiznutia žĺtkov) cca 1cm veľký, majú análne + trošku aj chvostové plutvy(len niektoré jedince) SFARBENÉ DO ŽLTA?!?! Prikladám aj fotku, na ktorej to je vidieť tak ako aj v skutočnosti. Je to len ozaj slabý odtieň a môj názor nie moc skúseného chovateľa je taký, že tieto žlté časti, na análnej plutve časom zmiznú a vytvoria sa z nich ikerné škvrny. Rodička tohoto poteru sú: samica 100% maingano, no a so samcom je to trošku zložitejšie (v priloženom linku je foto) http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=74878

Založil: Patrik11 » více k tématu (počet reakcí 20)

Varování chovatelům akvarijnřch ryb

MILAN ULLMAN, výkupce akvarijních ryb v Kožlanech svým dodavatelům NEPLATÍ ! Nedodávejte mu ryby a varujte ostatní chovatele před tímto podvodníkem, který lže a slibuje splátky a NEPLATÍ ! Případné dotazy na tel.773603781

Založil: ZdenekC » více k tématu (počet reakcí 8)

Chcípají ryby

Ahoj všem, začaly mi chcípat ryby. Akva 350l, výměna vody jednou týdně cca polovina, ph osm, no2 nula, no3 50mg, testy sera. Teplota vody je 26stupňů C, krmení dvakrát denně sera flora. Osádka osm lb yellow, 8 ps zebra, asi 18 ps demasoni. Ryby tak dva dny nežerou a pak je po nich. Viditelná zranění žádná, zdají se lehce přifouklé, přemýšlel jsem o infekční vodnatelnosti, ale jsou přifouklé lehce.. Změna v akva v poslední době žádná, jen asi před měsícem, možná déle jsem přidal hejno ps yellow, ale ty jsou od HD, tak to by mělo být v pořádku. Přemýšlím, jestli zaléčit baktopurem...

Založil: karbi » více k tématu (počet reakcí 9)

Tady chcípnul pes

Kurňa kde všichni jste?Vždycky tady byla válka klanů a tady se nic neděje.Kromě zatracovaného hr ,kterej má tak nějak snahu se tady nic neděje.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 37)

Vysoke dusicnany N03

Preji hezky den, dnes jsem meril dusicnany a byl jsem v souk. Mam API freshwater master test kit a nameril jsem az 80ppm !! Z radu jsem nameril 40ppm !! Ostatni jako Ph, ammonia N02 ukazuji spravne. Na rybach zadne negativni veci nevidim, vypadaji cile, ale nevim jak se mam zachovat. Ted budu delat vymenu vody, ale jestli mi uz z radu tece takove hodnoty moc s ti neudelam. Je nejaka jina alternative jak z redukovat a to dost rapidne dusicnany ?

Založil: melanochromis » více k tématu (počet reakcí 41)

Nafouklý konečník

Ahoj, prosím o radu, zdali má cenu rybku zachraňovat nebo to s ní ukončit, aby se netrápila. Dnes jsem na ní zpozoroval, že má dost nafouklou zadní část bříška. Poradí mi někdo, co to je? Přikládám fotku. Předem děkuji.

Založil: LukasP » více k tématu (počet reakcí 3)

tropheus ......................

Dobrý večer měl bych dotaz pro majitele ryb Tropheus Dubois Maswa.Mám je doma rok,koupil jsem je ve stáří asi 3.měsíců. Pozoruji tření ale mladé stále ani jedno..jsou ještě mladí nebo málo ukrytů?Nebo kde je problém?Krmení pouze suché-Sera flora,Sera vipan,Sera San...dík za rady.

Založil: tomba » více k tématu (počet reakcí 18)

Žábrohlísti. Jak je vyléčit?

Prosim o radu.moje rybky se dost urputné otírají o dno, trohu se ohýbají v bocích a jen polehávají na dně, hodnoty vody v pořádku,výkaly taktéž,mají pěkné tmavé,žádné nitky. Krupičku nepozoruji,začínají jen tak polehávat na dně a otírají se o dno. Vůbec nevím,co by to mohlo být,prosím moc o rady,dala jsem esha 2000,ale už druháý den se vůbec nic nezměnilo

Založil: niky » více k tématu (počet reakcí 57)

Altolamprologus

Sháním mušle pro výtěr této rybky, či radu, zda-li je možno je rozmnožit i v něčem jiném. Díky za rady

Založil: Martinnn » více k tématu (počet reakcí 4)

Obrázková inspirace na výrobu obřího paludárium.

Asi si jdu booknout letenku do Barcelony a zároveň zažádat na stavební úřad o povolení na stavbu akvária. Potom co jsem viděl tohle, už menší nádrž nechci. :-))) Takové paludárko tak to je něco. Rozmanitost živočišných a rostliných duhů, změny počasí, objem a velikost prostoru :-O www.aquaticquotient.com/forum/showthread.php/44102-Cosmocaixa-the-science-museum-in-Barcelona-Spain-load-warning!!

Založil: hr :-) » více k tématu (počet reakcí 3)

mořské kameny

Dobrý den mohu dát do 300 l akvarka mořské kameny z Chorvatska ? V akváriu mám :metriclima estere, demason ,socolofi , yellow , ancisrusa a nějaké mladé od daných druhů . Předem dík za radu:-))

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 4)

Množenie baktérií

Dobrý deň, vie mi niekto prosím v krátkosti vysvetliť, ako sa množia nitrifikačné baktérie? Z rôznych zdrojov čítam rôzne údaje - o.i. že vedia zdvojnásobiť počet za 6-8-10 hodín a pod. Prečo je potom problém dať naraz do nádrže dvojnásobok rýb, ako sa píše? Veď do max. jedného dňa by mali byť baktérie dostatočne namnožené, nie? Podotázka k tomu - založil som nové akva, 100x40x50 (200 l), zdá sa byť zabehnuté, 5 dní v ňom pláva 7 ks ps. saulosi. Zabiehal som s Tetra Safe Start + výplach z iného filtra. NH3 a NO2 nikdy neboli merateľné (>0) a NO3 stúplo za tých 5 dní zo 7 na cca. 9 mg/l (je to vôbec normálne, že tak málo?). pH 7,9, GH = 14, KH = 9, teplota 26 C, kŕmim 2x denne, ale máličko. Môžem tam dať naraz ďalších 8 ks. saulosi? Všetky sú malé - ca. 3-4 cm. Ďakujem.

Založil: Michal14 » více k tématu (počet reakcí 21)

Podivná plachost

Zdravím, asi před 14 dny jsem dovezl mladé pseudotropheus saulosi, vypustil do akvária a chovali se uplne v pohode krasne se rozplavaly a vypadaly uplne v klidu. V neděli jsem jim měnil asi 1/4 vody a to byly uplně ve strsu zajeli pod filtr a pul hodiny nevyplavaly, včera jak jsem přišel z práce byly zas v pohode tak jsem jin nasypal žrádlo a jak když střelíš hned zas všechny schovane a přišli mi vystresovane jen se držely u dna a pomalinku se pohybovaly, tak vydrzeli cca 3 hodiny a jak se jim zhaslo večer tak zas uplně v pohodě... dělal jsem testy vody a vše vypada ok, měněná voda vyla odstátá... poradíte mi prosím pokud někdo máte tušení co jim vadí?

Založil: Johnier » více k tématu (počet reakcí 6)

PORADTE PROSÍM JAKOU VODU

Dobrý den,mám na vás zkušenější dotaz. Plánuji založit akvarium s Trophíky a mám dilema,jakou vodu použít. Jsou dvě možnosti,bud vlastní ze studny,která má Ph kolem 6, kh 4-5, dh kolem 12, nebo vodovoní Ph 7, KH i DH 5. Tu si budu kdyžtak vozit v barelech z blízkého zdroje. Testy na dusičnany mám objednané,takže možnost studniční beru v uvahu jen pokud budou O.K.Take testy od Rataje na jiné látky,které jsou ve vodě obsaženy,ale po pravdě nevím,o jaké látky se jedná. Jaké jsou další,které mohou být ve vodě a které testy nezměří? Popravdě ,nejraději bych,kdyby šla ta voda ze studny a to z důvodu,kdyby nastala jakákoliv nečekaná událost,která vyžaduje okamžitou větší výměnu,tak abych mohla vodu hned použít a nečekat,až mi ji manžel po práci přiveze v barelech domu. Vím,že bez těch dusičnanů vím jen polovinu,ale i tak,pokud budou v pořádku,co myslíte? Studna je asi 30m hluboká,takže čistě povrchová voda z ní neteče. Budu opravdu moc ráda,pokud budete mít zájem mi poradit,všemm předem děkuji Lucka Mimochodem,jaké jsou Vaše názory na testy zakoupené u p Rataje? Díííííky

Založil: Luca » více k tématu (počet reakcí 31)

Epoxy 1200 od KM

Zdravim. Poslala jsem chlapa pro Epoxid a donesl mi jinou znacku od KM. Muzu to pouzit do akva nebo ne? Neni na ni napsano, ze je vhodna pro styk s vodou atd. Zkusili jste to nekdo risknout na 3D pozadi?

Založil: Suzan » více k tématu (počet reakcí 5)

daruje někdo bakterie?

Dobrý den,našel by se někdo z Prahy,kdo by daroval ze svého akva výplach z filtru? Máme akva,které jsme zajížděli přes měsíc s Ancíky,ale po přidání rybek 35ks Trophs,se už tak druhý den začala mírně zbarvovat voda do běla,sice jen nepatrně,ale i taknerada bych to podcenila. Měním proto obden jen část nádrže,abych to velkou výměnou nezhoršila,ale nějaké ty bakterky by byly nejlepší.Bohužel poblíž jsou jen akvaristiky,takže ...... nerada bych to ještě zhoršila. Za případné odpovědi děkuji

Založil: terina » více k tématu (počet reakcí 3)

Krmím málo? Ryby pořád nalepéné u díry na krmení

Zdravím. Jak víte, ryby mám vcelku čerstvě a ještě ve špatných počtech ( 360l, 11ks Neolamprologus multifasciatus + potěr, 15ks rozdílně velikých Cyprichromis leptosoma, 4-5 samců). Multíci už cypry nešikanujou, cypry se drží v krásném hejnu...problém je v tom, kde se drží Myslela jsem si, že jde jen o aklimatizaci, ale pokud nejsou chvíli po krmení, půlka multíků + všechny cypry jsou nalepené v rohu akvária u hladiny v jednom velkém chumlu, přesně v místě kam sypu jído (a odkud je vidět do zbytku pokoje). Krmím ráno dvě lžičky sera vipan baby, pokud přijdu večer domů, tak krmím ještě dvě lžičky večer, jídlo hned jí, padá to i dolů k potěru, nebo ráno půl kostky mraženého cyclopu, večer ta druhá půlka ( opět pokud přijdu domů). Nejsou vybíraví, sní všechno, multíky vidím i hledat jídlo ze dna. Krmím málo? dávku krmení jsem zdvoj až ztrojnásobila oproti době, kdy jsem cypry neměla... Bohužel víckrát denně krmit nejde, jsem v práci a můžu krmit jen ráno než odcházím a večer až se vrátím. Můžu ale zkusit dát dvě lžičky, půl hoďku pauzu a další lžičku jako dokrm? Zas to nechci přehnat. Je to věda

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 6)

Aklimatizácia WF - II. diel

„Sociál“ v hejne. Táto problematika nie je tak často diskutovaná. Opravte ma pokiaľ sa mýlim, ale vidím to nasledovne. Na jednej strane sú faktory ktoré môže ovplyvniť chovateľ, tieto úzko súvisia so správaním rýb v skupine, na druhej strane samotné ryby určujú pravidlá v skupine. Myslím to tak, že aj keby sa ktokoľvek a akokoľvek snažil vytvoriť umelé podmienky, môže nastať problém buď ich akceptácie rybami, pričom ryby sa začlenia do skupiny aj tak podľa svojich kritérii. Po vypustení 20 ks WF Ikola v pomere 14/6 netrvalo dlho a vyselektoval sa dominantný samec. Pár dni na to obsadil opačnú stranu AQ subdominantný samec. Pokiaľ príde ku konfrontácii spomenutých jedincov, subdominant urobí niečo ako „vývrtku“, alebo zaujme polohu „hlavou smerom k hladine“. Beriem to ako bežné správanie sa rýb, aj keď pre mňa osobne je to nový poznatok. Problém však nastal, keď som prišiel v ranných hodinách nakŕmiť svojich zverencov a videl som v rohu nádrže jedného takmer na smrť ubitého jedinca /-1/. Mám dojem, že chovateľ pri svojej snahe vytvoriť rybám čo možno najlepšie podmienky proste niekedy nemá dosah na to, aby ovplyvnil správanie rýb natoľko, aby im „neruplo“ a nerozhodli sa zbaviť niektorého-rých členov hejna. Ďalšia vec: nejako ma stále prenasleduje myšlienka, že stratu nahradím. Vzniká však problém začlenenia novozakúpeného jedinca do hejna. Niečo málo som si o tejto problematike už naštudoval, na jednej strane sú ľudia čo problémy nemali a zasa skupina ľudí čo tvrdí, že to je ozaj blbosť. Tak by ma zaujímalo, že keby som sa predsa len rozhodol doplniť hejno, aké sú vaše odskúšané postupy. Len my prosím nepíšte, že mám izbu premalovať na ružovo a púšťať im Bacha, alebo Metallicu.

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 10)

alunocara red

Mám dotaz. Pořídil jsem si alunocary červené, mám je asi půl roku a asi měsíc se vybarvují. Jenže hlava do modra a tělo do žluta. Je to tak správné ? Za jak dlouho se tak vybarví ? Díky za odpověď

Založil: Honza11 » více k tématu (počet reakcí 2)

Filter ala perlátor.

Zdravím, nenájde sa tu niekto kto si robil filtre na spôsob perlátora. V princípe ide o PPR trubku o priemere 20 mm /hrubostennú/ na konci je drážka v ktorej sú čo možno najmenšie diery. Hadička prechádza cez spojovací nátrubok na spodnej časti sania. Ide mi o skúsenosti s takýmto riešením, koľko dierok akého priemeru je vo vyfrézovanej drážke, rozmer vyfrézovanej drážky, osadenie hadičky a umiestnenie filtra za stenu z bioakvacitu. Koľko cm od dna nádrže + vyústenie filtra, lepšie čeriť hladinu, alebo "bublať" pod ňou.

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 4)

Hodně tvrdá voda

Dobrý den, teď jsem měřil svojí vodu v akváriu a vše je v normě, kromě tvrdosti vody, Test mě ukazuje že je vyšší než 21 dGH, je to pro ryby hodně špatné? Díky za rady co s tím. Akvarium 160x60x60, filtrace čerpadlo 1500l za hod přes biomolitan + aktivní uhlí + bioválečky, NO2 0mg/l, NO3 15mg/l, PH 7,6, Ryby celkem 50Ks - Julidochromis Marliery, Cyphotilapia Gibberosa Blue Zaire Moba, Placidochromis Gissele, Aulonocara fire fish, Labidochromis Caerulens

Založil: Tomáš71 » více k tématu (počet reakcí 17)

krizenie druhov

ahoj, chcem sa opytat ci je mozne krizenie medzi druhmi tlamovcov

Založil: Ramus » více k tématu (počet reakcí 36)

Náhlá úmrtí dvou tlamovců, prosím o pomoc.

Dobrý den, před týdnem mi umřel první tlamovec. Byl pestře žlutý a po úmrtí skoro bílý. Ležel na dně akvária ve štěrku. Dnes mi umřel další, krásně pestře modrý. Stejné přiznaky jako u prvního. Při vytakovaní, se šupiny drolily. Prosím o radu, nechci přijít o další. Nevíte, čím to může být? Děkuji moc! PS: přidávám foto

Založil: Oukej » více k tématu (počet reakcí 10)