Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ............... 288


Proud v akváriu

Dobrý den, mám 250l akva a je v něm 20 ryb 12 labidochromis hongi "Sweden" a 8 Pseuotropheus saulosi Coral měli by mít tyhle ryby v akva nějaký proud? filtraci mám tuhle : http://www.akvaterahobby.cz/cerpadlo-atman-at201-p-6181.html dělá mi to celkem velký proud , tak jestli je to dobře nebo ne?

Založil: EOndars » více k tématu (počet reakcí 5)

Rozmlazené giberosy

Dobrý den, dostal som od kamarada 12 giberos jsou ted v nové akva jsou uplne v pohode pekne zabrvené ale nechcou zrat zkousel jsem vsechny druhy krmiv mrazene , vzdycky k tomu prijdou zobnou a jdou pryc jako by byli rozmazlené. Jak je mám prinutit aby si zobli vzdy to musím po 2 dnech odkalit jinak by to zasmradlo. Děkuji

Založil: Plínka » více k tématu (počet reakcí 36)

Cyprichromis

Dobrý den, chci se optat zda je možná chovat některý z těchto druhů v nádrži o rozměrech 100*40*50 výška. Vím, že nádrž není ideální, ale je tu nějaká alternativa? Děkuji za odpovědi.

Založil: sikkki » více k tématu (počet reakcí 22)

Filtrace 500L nádrže

Měl bych dotaz. Postačí jako filtr Atman JKA-IP202 ?Uvádí se pro nádrže 400 - 600L. V nádrži bude 40 ks Tropheus bez rostlin. Díky za odpověďi.

Založil: sikkki » více k tématu (počet reakcí 5)

Filtr hráčovy asi problém

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co může dělat u hrncového filtru to, že jakoby sem tam po cca 3 - 5 ti minutách jakoby natahl vzduch a vypustí do akvária trochu bublinek. Vzduchovací kameny jsou od nasávače filtru celkem daleko. Filtr ani hadice vypadají OK.

Založil: Thomas00 » více k tématu (počet reakcí 4)

Přepad a filtr

Zdravím je vhodné využít tu přepážku na přepad kde bude umístěn vtok do filtru fluval FX5. Akva má cca 450l. Bude to dostatečně filtrovat vodu? Myslím tím jestli bude i ze dna pročištěna. Děkuji

Založil: Lades » více k tématu (počet reakcí 3)

Idealní osvětlení pro malawi demasoni a zebra red red

Co by jste mi doporučily za zářivky k těmto malawkám. Ohledně pěkného vybarvení a nedělání se řas.2x36w.Dír za názory.

Založil: Olda Ch. » více k tématu (počet reakcí 6)

Ožraná ryba??

Zdravím. Vrátil jsem se po dovolený, a objevil jsem v akvariu jednu rybu která byla jakoby ožraná (plotve + zboku). Je to Demasoni, tato jediná ryba o té doby co ji jsem ji přivezl od chovatele (3 měsíce) nevyrostla. Ostatním se daří jsou mnohem více vybarvené a větší. Je možné je tuto jednu rybu ostatní vyloučili ze skupiny a tiranizují ji a ožírají?? Nebo se spíš jedná o nějakou nemoc? Je možné ji nějak pomoci??

Založil: DJ » více k tématu (počet reakcí 15)

oprsklí Neolamprologus multifasciatus - potenciální problém

Ahoj, tak jsem přidala (pouze) 9 ks Cyprichromis leptosoma (nebijte me, chovatel slibil 12 a pak ze nema, uz shanim dalsi). Moji snekaci jsou ale priserne oprskli, za ty 3 mesice si krasne zvykli a ani hladina pro ne neni tabu. Jenze chudinky leptosomy se ted nemaji kam vrtnout, snekaci brani teritoria az do 3/4 vodniho sloupce. Leptosomy jsou o centimetr az dva vetsi nez snekaci, ale nijak se nebrani a jen se nechavaji prohanet. Vim ze to jsou klidne ryby, ale takhle je multici ubijou. Nedochazi k dotyku ryb, jen se vylozene prohani, podobne agresivni jsou multici i mezi sebou, ale cim vys vyplavou, tim vic spolupracuji se svym druhem a leptosomy honi jako ping pongovy micek mezi sebou. Mam si delat starosti, nebo az se pres noc leptosomy uklidni tak zvladnou uhajit svuj prostor? je to 60tka na vysku, maji ho tam habadej, jen multici jsou strasne oprskli...no necekala jsem to

Založil: Beastie » více k tématu (počet reakcí 8)

Senzační odhalení

Investigativnímu reportéru internetového deníku „Podvod mezi námi“ se podařilo senzační odhalení. Zjistil, že známý akvaristický internetový odborník MK, má vedlejší zaměstnání u firmy Vodárny čr. Je zde již léta zaměstnán, jako reklamní agent mající za úkol všemi prostředky ovlivňovat spotřebu vody u obyvatelstva čr – akvaristů. Vymyslel metodu chovu ryb,při jejímž použití se stávají akvaristé „otroky výměny vody“. Podprahově se snaží přesvědčit akvaristy, že jen skutečný mistr akvaristiky umí měnit velké množství vody v akváriu (150% denně) a pozná se podle vytahaných rukou. Trestuhodné je zjištění našeho novináře, že články MK postrádají označení, že v nich byl umístěn product placement, jak ukládá zákon. Podařilo se nám také rozplést složité vlastnické vztahy firmy Vodárny čr. Hlavním majitelem je kalifornská firma AI (Aliens industry), která jako vetřelec vniká do všech diskusí a to nejen o výměně vody při chovu akvarijních ryb.

Založil: Česílko » více k tématu (počet reakcí 70)

snekaci problem

cauko kluci muze mi nekdo poradit na snekacich se objevil takovy jakysi bily vlajici povlak nevi nekdo co to je nebo jak se toho zbavit?

Založil: lolwawe » více k tématu (počet reakcí 50)

Maingana hubnou

http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=74914 zde je předchozí diskuze poradí mě někdo co teda dělat dál?

Založil: Mirek Ládví » více k tématu (počet reakcí 3)

Akutní případ

DObrý den, prosém o rychlou radu a pomoc!! Včera jsem si koupil 5 kusů mladých frontos do Svého akvária 765 litru. Hned po vypuštění zbělaly a moc se neukazovaly byly schované, večer už vylezly a plavaly a dnes ráno přijdu a uplne dve frontosy zčernaly leží na dně jinak ostatní jsou ok a nechcou mi nikdo z nich žrát to je další chyba mam fakt kvalitní hikari seru apod. Mám o ně strach a nechci aby mi chuděry zdechly prosím pomoc díky moc. Ph dobrý akva je zajeté filtr je zajetý

Založil: tomas66554 » více k tématu (počet reakcí 27)

Výběr Artemie

Ahoj, jakou používáte artemii k líhnutí. Ta co tu mám od Sery se moc nelíhne. Kdysi jsem měl jinou bohužel si nepamatuji od jaké firmy byla, ale líhla se o poznání lépe. Stačilo by mě menší balení. Díky za reakce.

Založil: RUMburak123 » více k tématu (počet reakcí 18)

Počet samic na samce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je podle vás nejlepší počet samic na 1 samce ? .. a mám ještě jednu otázku, jaké krmivo pořídit pro všeobecně druh Tropheus Moorii ? Díky

Založil: EOndars » více k tématu (počet reakcí 1)

Tropheus moorii

Zdravím, mám zhruba 250 l akvárium a chtěl bych do něj nasadit tyhle ryby : tropheus moorii ilangi, a tropheus moorii moliro, po kolika kusech by bylo nejlepší, aby mi po dorostení v akváriu neprobíhali moc velké rozbroje ? odpovědi mi zasílejte klidně i na e-mail: OSkovajsa@seznam.cz díky :)

Založil: EOndars » více k tématu (počet reakcí 11)

Biomolitan a otvor

Ahojte, kdo mi dokáže poradit jak nejlépe vyvrtat otvor do hrubého molitanu pro čerp.hlavu atman 203. Děkuji

Založil: heduska » více k tématu (počet reakcí 6)

Velké kameny

Chci dát do akva dva solitérní kameny, každý o váze asi 40 a 50kg. Mohu je položit přímo na dno nebo je lepší při takové váze dát nějakou podložku? Kdo s tím má zkušenosti?

Založil: hansjochen » více k tématu (počet reakcí 9)

Dvě nádrže, nostnost podlahy.

Ahoj, plánuji do budoucna další nádrž o objemu 600L. Rozměry 200*60*50 výška. Mám, ale obavy zda je vhodné nádrž přidat ke stvající 450L (150*50*60v). Nebude to přílíš velká zátěž na podlahu? Bydlím v cihlové bytovce. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Akvária by byla u nosné zdi.Nemám bohužel jiné místo kam případnou nádrž umístit. Aby se dala nádrž případně přesunout rozhodl jsem se pod akvárium svařit stojan z jeklu a obložil laminem. Jak silný jekl použít?? Měl by vypadat jako dva ,, žebříky´´ svařené nožičkami (10 ks) k sobě.

Založil: RUMburak123 » více k tématu (počet reakcí 8)

Hynou ancistrusi

Prosim o radu.Mam jedno male 100 L akvo k odchovu ancistrusu.Vzdy jsem mel akvo pouze ciste s korenem,ale byl jsem na burze a malemu synovi jsem koupil 3 ks tech velikych zlutych sneku.Jsou opravdu velci,tak jsem je dal k ancistrusum.Dale tam mam pisek a v nem piskořky.Ty jsem take dovezl z burzy.Pote mi ale ancistrusi 2 tydny stari zacali hynout.Kazdy den asi 1 - 3 ks.Vzdy sel kazdy do vyvrtky,pak na zada a zase do vyvrtky a pak zdechl.Zda se mi,ze maji trochu nafoukle briska.Nevite prosim,cim to muze byt?Nikdy se mi nic podobne nestalo.Krmim 2 x denne krmivem od Tropheusu Tropical spirulina nebo Sak green co mi zbylo po rybach,ktere jsem choval drive.Navic tam maji kazdy den vareny salat nebo list z kedlubny.Na druhy den vzdy salat a list zmizi.Muze se Ancistrus prezrat?Nebo jsou na vine sneci Ampularie.Dekuju mockrat za rady.

Založil: Tomas10 » více k tématu (počet reakcí 90)

Krmení malých rybiček

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit čím krmíte čerstvě vypuštěné (z tlamy)Cynotilapia pulpican mám první odchov tohoto druhu a před tím jsem odchovával Labidochromis yellow a krmil jsem je DAJANA MICRO BABY a moc jim to nechutnalo a nerostly, tak ted bych chtěl koupit něco lepšího např. sera microgran mini bude lepší??? Děkuji P.

Založil: PavelPavel » více k tématu (počet reakcí 6)

Potřebuji radu

Dobrý večer, potřebuji radu nevíte co je toto za tlamovce? děkuji

Založil: Gabriela » více k tématu (počet reakcí 16)

Usazení velkého akvaria

Dobrý den, měl bych dotaz, dnes mě přivezli domu akvarium o velikosti 160x60x60 cm takže nějakých 570 litrů. http://www.zverimex-rybarske-potreby.com/akvarijni-komplet-diversa-modern-160_id-20779.html Bydlím v paneláku a podlaha je pěkně křivá. A když mě stolek smontovali, tak se trochu kinklal, řekli, že to je malá vůle v milimetrech a že si to váhou sedne. Je pravda, že když na to položili akva, tak už se nekinklal. Myslíte, že si ten stolek pod tíhou toho akvaria opravdu sedne, nepraskne akvarium, dali mě pod něj 1cm pěnovou podložku. Akvarium je šíleně težké a manipulace s ním je hrozná a nedovedu si představit, že bych stolek měl nějak vypodkládat? Prosím poradte co s tím.

Založil: Tomáš71 » více k tématu (počet reakcí 19)

Sinice naa písku

Zdravím. Ve své 4měsíční 360tce (d120*š50*v60) mám momentálně 11ks dospělých Neolamprologus multifasciatus a asi 10ks+ prcků z chovu. Kvůli vizuálnímu oddělení teritorií samců mám v akva hodně písku (5cm vrstva), utvořili si tam údolí s největší hromadou písku uprostřed a díky tomu na sebe nevidí. Já v tom vidím smysl, je to i opticky zajímavé a věřím že to pomáhá omezit konflikty, problém je s údržbou a případným hromaděním látek. Samožřejmě nemám aktuální fotku, takže kdyžtak později. Největší problém mám se sinicí, která se mi tvořila na listech kryptokoryny kalatkolisté, na hladině a povlaky na písku. Květině jsem ostříhala listy, vše vyměnila, vyčistila a sinice se drží v únosné míře již pouze na písku. A zde nastává problém. Už takhle s odkalovačem se ten písek špatně protáčí a nabírá se mi, odkalovač je buď vysoký, nebo nízký a saje písek nebo jen vodu( Tetratec gc50), když to vezmu přímo hadicí do vany, což jde, tak se mi hadice pískem ucpe. I když už se mi podaří zprovoznit správně ten odkalovač, tak mám buď moc malý tlak na tu sinici, nebo moc velký tlak, takže mi to vezme plný kýbl vody za 5 vteřin.... Naprosto nechápu, jak to děláte vy, ptala jsem se už všude a všem to prostě nějak funguje. Sinice se z písku špatně obírá, odkalovač jí nebere takže klesá zpět a usazuje se do spodních vrstev akvária, nebo musím vzít s ní veškerý písek z okolí. Pořídila jsem si velikou ampulárii s tím, že alespoň udrží povlaky ostatních řas na skle a údržbu písku, mám tkay piskořky na prorývání a tím snad zmírnění hromadění látek. chci brzo přidat 12ks Cyprichromis leptosoma ale bojím se větší nerovnováhy a ještě většího problému s řasami, proto pořád čekám. Nějaký fígl? PS - ja kjsem chytrá, tak mám 60tkovou výšku akvárka a na dno teda dosáhnu jen u předního skla když stojím na špičkách. Proto u mě nefunguje žádné odebírání rukou celých vrstev písku, což je stejně neefektivní

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 36)

topení v 560 L akva a chování tlamovců

Dobrý den, koupila jsem si akvário 560 L i s vybavením, mám problém s topítkem, je nastaveno jen na 24 stupňů,a zářivka je zapnutá jen jedna, filtr natočen na kratší stranu akva, pokud je zapnuté topítko teplota se vyšplhá k 30 stupnům. Pokud ho vypnu během dvou dnů spadne teplota na 22. topítko je zachovalé jen kolem umělé hmoty je vodní kámen. Myslíte, že je na čase koupit nové? Nebo nefunguje termostat? Potom jsem se chtěla zeptat na tření tlamovců o kameny a písek, je to v pořádku? Mé složení je pseudotropheus zebra s červenými očkama 10 ks, tlamovec maingo 14 ks, tlamovec hongi (nejsem si jistá) 10 ks, párek papoušků, parmičky siamské 4 ks,ancistrusy a trnovci. Vše spolu vychází. Moc děkuju za rady.

Založil: Klára » více k tématu (počet reakcí 23)