Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ............... 288


Nemoc jak postupovat

Prosím o radu ohledně bílých výkalů. Jak postupovat. Entizo? Dávka? Popřípadě náhrada teď jsem volal do lékárny a prej jo teď nemají že ho n vyrábí.

Založil: Jj » více k tématu (počet reakcí 2)

Tropheus duboisi maswa

Mám jednodruhovku, rád bych osazenstvo trochu spetřil, mohl bych přidat nějaké další tropheusy?

Založil: Ps » více k tématu (počet reakcí 3)

Co je to za rybu+ o.s.i

Zdravím, potřebuji poradit co je to za druh rybky? A také se chci zeptat kde se dá sehnat o.s.i krmivo? Zda se dá tu u nás nebo jen v zahraničí? Předem děkuji za odpovědi.

Založil: Allbazar » více k tématu (počet reakcí 6)

Co je to za rybu+ o.s.i

tlamovci malawi

zdravím a moc prosím o radu mám založene Malawi akva 300l 6 ks 1 samec a 5 samiček ryby jsou pořad velmi plaché a nepřijímají potravu. A na kamenech je rezaví povlak děkuji za radu.

Založil: jitka » více k tématu (počet reakcí 3)

Thiosíran sodný

Dobrý deň.Poradí mi niekto prosím vás kto používa Thiosíran sodný na odstránenie chlóru pri výmene vody ako si ho mám namiešať a v akom pomere používať?Ďakujem za odpovede.

Založil: Zetko » více k tématu (počet reakcí 6)

Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon

Ahoj všem, mám dotaz ohledně rybky z nadpisu, šlo by zkombinovat s Labidochromis caeruleus yelow ? Mám akva 160x60x50 a ty Yelowky jsou jasný, hledám co k nim a do těchto Paracyprichromisů jsem se nějak zamiloval. Možná je to úplná blbost, proto se ptám. Děkuju

Založil: mates » více k tématu (počet reakcí 3)

s kterými druhy jde dat dohromady Pseudotropheus demasoni a Nimbochromis venustus

dobry den prosim o radu s jakymi dalsimi rybami jde dat dohromady Nimbochromis venustus a ve druhem akvariu Pseudotropheus demasoni snazil jsem se hedat ale nenasel jsem nic kde dohledam jake ryby se k sobe hodi. predem moc dekuji

Založil: Petr78 » více k tématu (počet reakcí 16)

modra tapeta

Zdravim, kde se da sehnat modra tapeta na pozadi rozmeru 160x60 ? nebo i vetsi...taky budu potrebovat, jen nechci takovou tu svetlou modrou vyblitou....jinak co jsem koukal na modry tapety tak jsem nasel mensi rozmery....dekuji mockrat.

Založil: Petros » více k tématu (počet reakcí 4)

Přesun rybek do nové nádrže Tropheus bemba

Zdravim, pred necelym rokom som zalozil 240 l akva so 16 ks stadockom bemb. Vsetko islo ako ma, robili radost, rastli, ale hlavne sa mnozili az im zacalo byt super tesno (tesno im uz bolo aj tak). Tak so zadovazil nove akva 200x50x60. A teraz samotna otazka. Mam 16 povodnych ryb cca rok starych a priblizne 40 ich potomkov. Mam ich dat vsetky do toho velkeho, alebo len tie povodne, potomstvo predat a kupit ine, z ineho chovu? Ide mi hlavne o to ci nebude robit problem ked budu rodicia s potomstvom robit dalsie potomstvo. Dakujem

Založil: Hunter551 » více k tématu (počet reakcí 23)

Aulonocara calico + Copadichromis borleyi

Zdravím.Chci se zeptat zda je možné Chovat v jedné nádrži aulonocara calico a Copadichromis borleyi Red Fin. Děkuji

Založil: Pavel87 » více k tématu (počet reakcí 5)

Zakládám dvě nová akvaria a prosím o názor a radu

Dobrý den, chtěl bych založit dvě nová akvaria 960 a cca 700 Litru jedno určitě Malawi a druhé také nebo tanganika, Obě budou okrasná nechci ryby chovat ani množit. Mam pár dotazů a prosil bych jestli by mi někdo fundovaný poradil 1. V malawi bych chtěl ryby Cyrtocara moorii udělal bych ho asi z toho akravia 700 litrů rozměry jsou delka hloubka výška 1,6 m x 0,65 x 0,73. Poradíte mi kolik ryb tohoto druhu, nechtěl bych mít jen jednodruhové akrarium tak jaké ryby k nim a kolik a ještě bych chtěl nějaké ryby na dno jestli jsou do malawi nějaké vhodné. 2. jaký průtok by měla mít filtrace pro tohle akvairum, chtěl bych udělat například předfiltr s bioballs cca 50-90 litrů a odtamdut by voda tekla do externího kyblového filtru ze kterého by se čerpala do akvaria, před externím filtrem by byla UV lampa a průtokové topné tělísko.

Založil: Petr78 » více k tématu (počet reakcí 19)

Bude stačit tento filter

Ahojte.Prave som si spravil tento filter Su to molitany 15x10x30 2ks a hlavica atman at-203 2000 l/h.Bude to do nadrze 180x45x40 24ks ryb.bude to stačit.Doteraz som mal filtre 2x at-202 a stale som mal na dne bordel.Teraz si to pekne taha do vnutra tej komory

Založil: RobertK » více k tématu (počet reakcí 3)

Bude stačit tento filter

Je potřeba upravit parametry vody?

Ahoj, přestěhovali jsme se a řeším parametry vody, které jsou trochu jiné. Je zde potřeba do vody něco přidávat? Případně Aquatan po výměně vody? Nikdy jsem ho tedy do vody nedával. Díky

Založil: Losky » více k tématu (počet reakcí 39)

Je potřeba upravit parametry vody?

Skladba 150x50x50

Zdravím, Pročítal jsem fórum, ale tak uplne jsem nenasel odpověď. Mam představu na skladbu ryb a to PS. Demasoni a Lab. Yellow, takova klasika. Ale nevím presne v jakem poctu je složit. Bylo by mozne dat třeba 25x demasoni a 15 yellow? Připadne bylo by možné do teto velikosti akva dat 3 druhy s tím, že třetí by byl Lab. Hongi Sweden? Díky za postřehy :)

Založil: Jin » více k tématu (počet reakcí 3)

Přemnožení tlamovců ve velkém akváriu

Dobrý den, zdědili jsme akvárko 2200l a nechali ho vybavit pro tlamovce. Společnost a ten kdo nám míchal rybičky, ale moc nedomyslel, že by se rybičkám mohlo dařit. Začali jsme na 81, asi 6 jich zemřelo, ale pak začala rodit jedna za druhou, nejvíce ty žlutý, těch bylo na začátku tak 40% a všechny co se narodí přežívají. Myslím si, že jich je tam teď tak 100 a počet se každý den zvyšuje. Co mám dělat? Pochytat ty malý nejdou, skovají se do kamenů :o)

Založil: Zuzana » více k tématu (počet reakcí 5)

Splněný sen vybudované akvárium

zdravíčko mrkněte na tohle zajímal by mě váš názor https://www.youtube.com/watch?v=6_YAgOUjuEU kdyby vás zajimalo víc tak když kliknete pak na Rico650 najdete tam videa ze stavby akva ,filtraci , o technice a zabydlení a spoustu dalších videí ze života ryb

Založil: Dušan 91 » více k tématu (počet reakcí 5)

aulonocara fire fish

Dobrý den, pořídil jsem si jednoho kluka a tři holky tohoto druhu a chtěl bych k nim dokoupit i jiné druhy rybek Malawi. Prosím o radu, jaké druhy budou nejvhodnější. Moc děkuju

Založil: Fanda 123 » více k tématu (počet reakcí 4)

Pomůžete určit? Co je to za rybu?

Dobry den můžete mi říci co je to za tlamovce? Děkuji

Založil: Jirkas » více k tématu (počet reakcí 29)

Pomůžete určit? Co je to za rybu?

Vyusteni průvodní trubky z filtru

Zakladam sve prvni Malawi pro Mbuny. Objem i s kameny cca 550 litru. Rozmery akvaria 120 x 76 x vyska76 cm. V aváriu jsou dva prepady. Jeden na předad z hladiny a druhý na nasavaní ze dna. Celkový objem filtrace je 220 litru. Z toho je 60 litru biokouli a 77 litru bioakvacitu. Ale ted k věci. Kam mám umístit přívod z filtru? Na hladinu, aby ceril jen tu. Nebo dát přívod z filtru na dno? A nebo na hladinu a pod 45 stupni hnát ke dnu? Mám z čerpadla k dispozici 3 trubky. Poraďte prosím jak je umístit, abych měl krásné čistý pisek.

Založil: Těhňajs » více k tématu (počet reakcí 12)

Vyusteni průvodní trubky z filtru

Rybka plave břichem vzhuru Melanochromis maingano

Ahoj,prosim o radu...asi 3dny nam plave rybka brichem vzhuru...jinak se chova uplne normalne,potravu prijima...nejaky problem s plynovym mechyrem? Ani brisko neni nijak vypoukle... Co s tim? Utratit nebo se da zachranit? Diky

Založil: Alice » více k tématu (počet reakcí 12)

Rybka plave břichem vzhuru Melanochromis maingano

omenocnění-bakteriální rozpad ploutví?

Dobrý den, potřeboval bych se poradit. V podstatě přes noc se na Tlamovci štíhlém objevilo poškození ploutví (viz foto 1). Začal jsem léčit přípravkem esha2000. Druhý den se drobné rozdělení ploutví objevilo na několika dalších rybkách ale v menším měřítku. Dokončil jsem třídenní cyklus léčby eshou, provedl jsem standardní čištění a začal léčit léčivem s FMC. Dnes, po dalších 3 dnech obět vyčištěno a začínám léčit opět eshou. Poškození ploutví se nerozrůstá ale ani nelepší.Našedlé okraje rozstřepených částí nevidím, krupičku a bičíkovce jsem vyloučil (ryby se chovají naprosto běžně, plavou, žerou, samci se dvoří). Před cca 5 týdny jednu samičku Tlamovce Saulosova kousaly do ocasu - tenkrát jsem to přikládal snaze samce se třít s jinou samicí. Tuto napadenou rybku jsem dal na zotavenou na 3 týdny do druhého akvária a následně vrátil. V druhém akváriu nepozoruji žádné výrazné poškození ploutví rybek, nicméně rybky jsou malinké (do 4 cm). I V druhém akváriu jsem preventivně zaléčil eshou. Podmínky mají si myslím dobré - několik párů se vytírá, pár dní před propuknutím nemoci byl vypuštěn potěr. Udělal jsem chybu tím, že jsem je přes vánoce překrmoval - jednak rybky při naší přítomnosti v domácnosti loudily a nechtěl jsem, aby sežraly potěr. Další chybou asi bylo přidání umělých rostlin a skořápek kokosových ořechů, jako úkryty pro malé. Krmení je nyní omezeno na minimum. Jedná se o 400l akvárium s cca 40 rybkami (30 z nich menších 5cm). Jednou týdně propíráme kameny a rostliny, vysáváme dno a měníme 1/3 vody. Krmíme 4 druhy krmiva + zpestřujeme mraženou stravou. Teplota nastavena na 25 C. Akvaristice se věnuji necelé 3 měsíce - od doby kdy jsem velké akvárium podědil, takže mé zkušenosti jsou nulové. Mým dotazem je, léčím správnou nemoc správným přípravkem? Baktropur je na cestě - přes svátky mi nešel sehnat. Jak dlouho mám léčebné cykly opakovat? Kdy mohu očekávat hojení poškozených ploutviček? Díky za rady Pavel Vrátník

Založil: vratnik.pavel@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 4)

omenocnění-bakteriální rozpad ploutví?

Zbarvení rybek

Dobry den, rád bych se zeptal zda a co používáte pro ideálni zbarvení ryb. Konkrétně se mi jedná o ps saulosi coral red. Popř co by mohlo způsobovat, že nemají svoji krásnou červenooranžovou barvu.

Založil: Radek S. » více k tématu (počet reakcí 10)

Pozná někdo prosím tuto rybu ? Děkuji.

Pozná někdo prosím tuto rybu ? Hledal jsem na netu i v altasech, ale nenašel. Děkuji za Vaše tipy. PS: Demasonka není předmětem kvízu.

Založil: MU77 » více k tématu (počet reakcí 2)

Pozná někdo prosím tuto rybu ? Děkuji.

osádka nádržě 250-60-60

Zdravím do budoucna budu řešit tuto nádrž chci se zeptat jestli by se v ní dali chovat 4 různé druhy tropheusu, zejména se mi jedná o duboisi,ikoli,Chipimbi či jiný podobný červený druh a moorii Mpulungu. v nádrži by bylo velké množství vapencovích kamenu do kterych bych chtěl zabydlet kdyby to mohlo s tropheusi fungovat nějaké Julidochromis marlieri bo jiné spolu s nějakými šnekáči protože nemám zkušenst s mixem tanganiky raději se ptám jestli by to mohlo dohromady v těch asi 900l fungovat a kolik ryb od jakého druhu tam idealně mít. Pak mě ještě zaujala jedna ryba o které ale nic nevím jen to že asi pochazí ze stejných vod a to Ophthalmotilapia Ventralis nemate info někdo?

Založil: Dušan 91 » více k tématu (počet reakcí 15)

Rybky k malým šnekáčům do vrchní části akvaria

Zdravím Mám menší tvarem atypické akvárko (viz nákres) s výškou 60 cm a objemem 200 l. 3 roky jsem v něm odchovával Cichlidky Kakadu a pak i Akary modré. Ted si chci pořídit (hlavně pro jejich zajímavé sociální chování) malé šnekáče- Neolamprologus multifasciatus (Pestřenec proužkovaný). Zdrojovou vodu mám Ph 8 a tvrdost 10 dGH. Na dně 2 cm 1 mm říčního písku. Kameny jsou "měsíční kámen" - měl by přitvrzovat vodu. Nějaké Anubiasy z minulého akva. Filtr externí JBL e901. Světlo regulovatelné LED. Topení 150W. A ted dotazy: 1. Kolik kusů těch šnekáčků vzít na začátek ? 2. Váš názor na vzhled (rozčlenění) akvária (viz fota). 3. Bylo by možné k nim přidat nějaké rybky, které by se drželi ve střední a horní části toho akva (při té výšce 60 cm a šnekáčích na dně bude zbytek akva prázdný :( - Uvažoval jsem chvilku nad Cyprichromis leptosoma, ale na ně je to asi malé - hlavně ta délka akva :( Předem všem za rady a podměty.

Založil: MarloCZ » více k tématu (počet reakcí 7)

Rybky k malým šnekáčům do vrchní části akvaria