Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ............... 288


NZ - SNZ - WFNZ a tak ďalej ...

Potreboval by som tak troška usmerniť v problematike označovania rýb Tropheus. Je jasné, že keď si niekto zakúpi ryby priamo odchytené z jazera tak sa stáva majiteľom rýb WF/WC. Keď si niekto zakúpi ryby chované v bazénoch napr. v Burundi 2,5 m od jazera tak aj napriek tomu, že sú priamy a prvý potomkovia WF/WC tak tieto ryby sa označujú ako NZ, alebo SNZ. A predpokladám, že WFNZ je tiež prvá generácia po WF/WC. Keď si zakúpim WF/WC a ryby sa rozmnožia v akva, tak sa bavíme o prvej generácii v umelých podmienkach s označením F1. Keď si zakúpim NZ/SNZ/WFNZ proste jazerný odchov a rozmnožím ich v umelých podmienkach tak ich prvá generácia bude asi F2,či,??? Ďalšia otázka - keď sa rozhodnem pre NZ ryby napr. vo veľkosti 4 - 6 cm takéto ryby už prešli karanténou a aklimatizáciou, alebo mi ich nejaký černoško BuBu nahádže do krabice a polovička z nich mi zdochne už po ceste a druhá tak do 24-48 hod. v akváriu? Alebo takéto ryby už plávaju v nádržiach napr. v Nemecku, majú už po karanténe a aklimatizácii, pričom tam príde mnou vybraný dodávateľ a ryby mi privezie domov? Zaujíma ma čo chovateľ získa kúpou NZ rýb???

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 4)

Moje nové Malawi

Zhruba před měsícem jsem zakládal moje nové akva. Osádka je namíchaní z malawi. Akvárko mám pro potěšení oka. Rozměry jsou 180*50*60 (d/h/v) Filtrace : vnější - JBL crislat + Eheim Ecco vnitřní - čerpací hlava + biomolitan Tak s chutí do mě :) Pozadí je "Skála" ze Sklorexu

Založil: Milhouse » více k tématu (počet reakcí 43)

Problém s Mobou

Zdravím všechny, mám takový menší problém. Teda zatím to problém není, ale může být. Samička velikost asi 15cm simulovala tření měla vystrčené kladélko a lákala samce, ale nic z ní nevypadlo a samec očividně moc zájem neměl, přecijen to jsou hodně mladé ryby. Skupina je stará necelé 2 roky. Do druhé dne se jí to zatáhlo, ale teď už mi asi 4. den nežere. Tak jestli s tím máte někdo zkušenosti. Třeba jestli "nezatvrdla"? Díky

Založil: MatthesBull » více k tématu (počet reakcí 7)

Pripojenie akva k vodovodu a odpadu.

Caute. Potreboval by som poradit ako najjednoduchsie pripojit do akvaria vodu a odpad. Mam filter JBL 1501 a v akvariu nechcem robit ziadny prepad. Chcel by som to pomocou nejakych ventilov pripojit k hadici od filtra. Odpad aj vodu mam hned za stenou za akvariom. Neviem ci je to vobec mozne. Ak mate niekto skusenosti s takymto riesenim poradte prosim vas. Nema to fungovat ako automaticke doplnanie a vypustanie. Chcem to len manualne ovladat. Dik za rady.

Založil: Dulfy » více k tématu (počet reakcí 18)

nový třímetrový kubík

tak už mám konečně dodělané akva 316x60x70 prezentované zde v tématu "převoz dlouhého akva". Zatím filtrace - atman 202 honí vodu přes cca 25 l bioakvacitu v rohové přepážce akva, a atman 203 s kostkou (ten chci časem nahradit fluvalem fx 5). Osádku jsem chtěl jednodruhovou, ale trochu jsem podlehl manželce a nakonec na radu zde na foru jsem doplnil stávající osádku bemb na 62 ks a doplnil 45 ks tropheus duboisy. Topítkem držím teplotu na 25 stupňů, svítím 12 hodin denně. Písku 30 kg kamenů jen pár (pod akvem není deska, je položeno na stojanu z jeklů, podložka jen na jeklu).

Založil: Kuba » více k tématu (počet reakcí 5)

Topení do 450l

a ještě jeden dotaz,kolika wattové topení mi bude stačit do 450l akva!? 200w-300w!? děkuji

Založil: peťan » více k tématu (počet reakcí 8)

Čerpací hlava

dobrý den,bude mi stačit do 450l akva čerpací hlava+bioakvacit (molitan) atman at-202 nebo mám dát radši at-203!? děkuji za rady

Založil: peťan » více k tématu (počet reakcí 7)

Pseudotropheus zebra

Zdravím, v akvárku mi plave páreček zeber, ale nevím jakého typu. Hledala jsem nějaké info už v diskuzích i na netu, ale moudrá z toho nejsem. Chtěla jsem dokoupit samičky na aquatrhu v Mostě, ale žádné zebry tam nebyly. Ze zveráků se mi po špatných zkušenostech už dokupovat nechce. Děkuji za rady.

Založil: Kájina » více k tématu (počet reakcí 17)

mozte mi poradit

mam venustus tak do 10cm mna by zaujimalo kedy sa zacinaju vyfarbovat samci dik.

Založil: roman.ozv » více k tématu (počet reakcí 4)

potrebujem poradit

byvam v panelaku a chcel by som akva 160-65-65 to je 676litr.ale byvam na siedmom poschodi akva bude 12mmsklo ratam tam vahu tak tonu myslite ze to ten panelak zvladne.

Založil: roman.ozv » více k tématu (počet reakcí 3)

zčernání ryby

Můžete mi někdo prosím poradit.Mám tlamovce nevím o jaký druh jde...je žlutá s černými podélnými pruhy a nějak se mi zbarvila do černa.Nevíte někdo,co je příčinou?

Založil: crombi » více k tématu (počet reakcí 5)

Převoz ryb v rámci EU

Chtěl bych se zeptat, jak je to s převozem ryb v rámci EU? Jsou potřeba nějaká povelení? Děkuji za rady

Založil: frontosa » více k tématu (počet reakcí 1)

Ake ryby do akva?

Chcel by som vas poprosit o radu ake ryby (malawi) a v akom pocte do akvaria 150x37x60 (dxšxv). Daujem za rady.

Založil: Dulfy » více k tématu (počet reakcí 8)

sera flora Zlínsko

krmím florou, ale nechce se mě neustále kupovat malé drahé balení . Na internetu mají za 1089,-kč i s dopravou, což je kolem 55 kč na 100g. Není tu někdo ze Zlínska,UH,KM,VS kdo by to se mnou vzal na půl abych to neskrmoval přes rok?

Založil: Kuba » více k tématu (počet reakcí 4)

Copadichromis borleyi,NICE RED

predava niekto tieto rybky.dakujem

Založil: roman.ozv » více k tématu (počet reakcí 7)

Labidochromis hongi "red top"

Vím že tady dávám opět hlavu na špalek,ale nedá mi to a dám sem pár fotek téhle ryby a zeptám se jak se vám líbí.Foceno pomocí blesku,jinak nejsou fota nijak upravena.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 23)

Porucha plavání a zakalené oko

Prosím o radu s identifikací nemoci a případně postupem léčby. Jedna Aulonocara začala mít problémy s plaváním. Plave sice po celé nádrži a nevypadá "zmateně", ale plave ve vývrtce, tzn. otáčí se při plavání kolem osy. Zřejmě nějaký problém s plynovým měchýřem. Při bližším prozkoumání jsem si všiml také zakaleného jednoho oka, vevnitř v oku je taková šedá skvrna. Jinak nevykazuje snad žádné jiné příznaky, i barva se zdá být ok, neschovává se a proplouvá celou nádrží. Díky za rady.

Založil: Vladimír Grégr » více k tématu (počet reakcí 2)

Zajímavá videa z Jihoamerického biotopu.

Dneska jsem brouzdal po youTube a objevil toto video http://youtu.be/uuVbyg2HSDg Ač španělsky neumím, stojí to i tak za to, ten kdo má rád tento biotop jistě ocení spousty nádherných podvodních záběrů, bohužel toto video ukazuje i odvrácenou stranu této jinak překrásné země. Snad si to přírodní bohatství místní obyvatelé nezničí. Uvařte si kafe, nebo čaj.....u nás je to momentálně na svařák. a mrkněte.

Založil: wladys » více k tématu (počet reakcí 4)

Úhyn ryb v akváriu tlamovci

Dobrý den, prosím o rady, nové akvárium osázené cca 1 měsíc rybkama Placidochromis phenochilus lupingu, Labidochromis hongi red-top,Pseudotropheus, Melanochromis chipokae, doposud vše v pohodě, rybky se občas třely o dno a kamení,zrychlené dýchání, v průběhu dvou dnů, 3 rybky přestali používat zadní ploutev a polehávat na dně,a všechny přestali žrát , okamžitě výjmuty a dány do karantény, následně proběhla pravydelná výměna vody 1/3, věčer odstavené další dvě,ostatní rybky v pohodě, ráno úhyn 9 ryb,výjmuty všechny rybky do jiného akva a provedeno kompletní vyčištění. Poraďte prosím co se s nima stalo a jak tomu dál předejít, rybky odstavené vypadají již lépe.

Založil: Jess007 » více k tématu (počet reakcí 13)

Chovatel tropheusů

je nějaký chovatel tropheusů na moravě poblíž Vsetína!? moc díky

Založil: peťan » více k tématu (počet reakcí 9)

krupicka jak na ni

Ahoj objevila se mi v akvárium krupicka.... jak ji mam prelecit..... tady na fóru jsem nasel zvysit teplotu na 30 a vodu osolit... na jak dlouho a jak casto menit vodu a kolik dosolovat.... diky

Založil: sokol » více k tématu (počet reakcí 1)

Nosící polystigma

Dobrý den, nosí mi polystigma už 3 den, 1 den jsem ji přelovil do samostatného akvária 150 litruů. Ale teď ten 3 den se mi zdá že má míň nofouklou pusu(vajíčka nevyplivla) . Co myslíte že to je? Žrát nedostává

Založil: Tomas45641 » více k tématu (počet reakcí 15)

Kančík příčnopruhý albín

Zdravím, dostala jsem dospělé Kančíky albíny. Dva samce a jednu samičku brzo před snáškou. Bohužel druhá samička uhynula. Jen jsem se chtěla zeptat jak se Vám líbí. Mě osobně přijdou vypasení a mám pochybnosti jestli nejsou nějak zdegenerovaný ( jak jinak to napsat slušně), ale zase na druhou stranu si říkám co čekat od vyšlechtěného druhu z bůh ví čeho - nenašla jsem o nich moc informací.

Založil: Kájina » více k tématu (počet reakcí 6)

Choré tlamovce

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, v práci máme veľké akvárium s množstvom rýb, ale prevyšujú tlamovce žlté. No po poslednom čistení akvária nám začali tlamovce hynúť. Všetci sme tu amatéri, nemáme ani tušenia ako sa správne čistí akvárium takže si myslím, že sa niekde tam stala chyba... No za tri týždne nám uhynulo 5 kusov. Ten posledný samček mal vypuklé zakalené oči a tmavol, resp. sa zfarboval do čierna. Prosím poraďte čo sme urobili zle alebo ako im môžeme pomôcť. Vopred ďakujem za rady.

Založil: Anička » více k tématu (počet reakcí 25)

prosim o nove heslo

prosim o zaslani noveho hesla, nemuzu stare najit. dekuji

Založil: David Hošek » více k tématu (počet reakcí 3)