Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ............... 288


Tropheus annectens

Ahoj prosím vás ma někdo zkušenosti z chovem těchto Tropheusu?

Založil: bolek » více k tématu (počet reakcí 64)

kolikrát nejlépe krmit?

Ahoj všichni. mám akva 430litrů, ryby zebra RR,Yelowny,pulpicany a haplochromis yellow belly. Mám vločkové krmivo spirulina a mražené dafnie a artemie. Jak bych nejlépe měl rozvrhout krmení. Třeba ráno a večer spirulinu a dvakrát do týdne jim to oživit mraženým? Díky za reakce

Založil: Franta19 » více k tématu (počet reakcí 8)

Tropeheusy+Panaque nigrolineatus

Dobrý den všem, nevyzkoušeli jste někdo tuto sestavu?

Založil: David Fiala » více k tématu (počet reakcí 9)

Video obývákového Malawi ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=KaFjBuAbw6g

Založil: Gringo1 » více k tématu (počet reakcí 7)

červená cichlida z Malawi

Dobrý deň, zháňam neaku rybku s Malawi-krykľavo červenú poraďte mi prosím moja fantázia došla ďakujem za odpovede

Založil: matom » více k tématu (počet reakcí 18)

Jak krmit masožravce

Vybírám ryby do nového akvária a docela se mi zamlouvá kombinace Haps a Peacocks, což jsou masožravci. Když jsem na internetu hledal nějaké rady čím a jak je krmit, narazil jsem na široké spektrum názorů. Počínaje tím, že je vhodné krmit je mraženou stravou skoro každý den, přes názory, že mraženou stravou je dobré zpestřit jejich jídelníček jednou za 1 až 2 týdny, až po názory, že jim bohatě stačí pouze kvalitní vločkové a granulové krmivo. Jaké jsou vaše zkušenosti, jak a čím je krmit?

Založil: Archie » více k tématu (počet reakcí 31)

LED vs zářivky

Mám akva 180x45x45 a řeším osvětlení. Rád bych LED ale pár lidí mě od toho odradilo. Chtěl bych ho vyrobit ze samotných ledek, ale potřeboval bych to od někoho spočítat, napsat seznam materiálu a udělat nákres zapojení. Nebo je někdo radši pro zářivky?

Založil: Karfik » více k tématu (počet reakcí 22)

Kombinace P.demasoni a P.saulosi coral red

Panove odbornici tak je vhodna tato kombinace do aq 375 l 30 x demasona a 15 x saulosi coral red.uz mam nejake rady od kolegu co sem pisi nereknu kdo aby to bylo obektyvni ty vase pre jsou nekdy zajimave diky za nazor.

Založil: Olda Ch. » více k tématu (počet reakcí 24)

Jde tahle kombinace ?

Jde tahle kombinace :10 yellowek, 10 demasoni, 10 metriclima a 5 socolofi ? Když ne, těch 5 jsem schopen je dát pryč. předem dík za odpověď .:-))))))))))

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 15)

Přesný název rybky

Zdravím.Prosím poradí mi někdo s názvem této rybky.Já vím,že kvalita nic moc,ale lepší můj foťák neumí :-(.

Založil: Jirka 1 » více k tématu (počet reakcí 17)

Určení druhu

Prosím o určení druhu těchto ryb. Děkuji za odpovědi

Založil: michal22 » více k tématu (počet reakcí 5)

Praní filtru

Mohl by mi někdo prosím trochu podrobněji popsat jak správně čistit filtr venkovní EHEIM ve vodě z akvária? Všude to čtu, ale jak nejlépe u toho postupovat? Já mám obavy, že jsem si tentokrát málem zadělala na malér. Vyndavám vždy filtr do vany, odpustím si trochu vody do kyblíku z akva a tam propláchnu jednu houbu a druhou vlisovou kterou vždy měním za novou tam propláchnu taky. Ale náplně košů vysypu na sítko a propláchnu tekoucí vlažnou vodou, vymyji koše i nádobu víko a vše dám zpátky. Nedělám to takto prvně, ale tentokrát jsem měla pár dní trochu zakalenou vodu a měla jsem opravdu strach, že jsem dala bakteriím nafrak. Jak to správně dělat? Kdybych měla i ty náplně prát ve vodě z akvária tak na to potřebuju půlku akva.

Založil: Dagmar » více k tématu (počet reakcí 26)

provoz aqva pri vypadku proudu

Jak resite ocekavanou, napr. desetihodinovou odstavku dodavky elektriny? Samozrejme predem vymenim vodu, pripadne i behem odstavky - v tom problem nevidim. Problem je, jak udrzet nazivu bekterie ve filtrech. Nabizim tedy nasledujici otazky: 1) lze neco nalit/nasypat do filtru, co umozni bakteriim preziti? 2) je lepsi filtry otevrit nebo nechat zavrene? 3) co udelat, nez filtry po vypadku proudu znovu zapnu (aby nedoslo ke kalamite)? Poznamenavam, ze tato otazka tentokrat neni teoreticka, protoze tento vypadek nam PRE na 13/3 radne ohlasilo a ja doma nemam dieselgenerator a nechce se mi ho kupovat. Mam doma rotoped, tak bych mohl vyrabet elektrinu vlstnimi silami, ale asi to nestihnu "zbastlit".

Založil: barak unda » více k tématu (počet reakcí 9)

Jaká maximální teplota

Dobrý den ,když jsem ráno krmil na teploměru mi to ukázalo 30 c. Mám 300 l akva a udržuji v něm 26 c . Je to dobře a kolik může být maximální teplota ? Dík za každou odpověď.

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 8)

Cyklop a tropheus

Napište prosím ti, kdo krmíte tropheusy cyklopem tak, že ho žerou v nádrž hodinu. Rád bych si rozšířil obzory a mezery ve vzdělání. Zatím to tu popsal jen jeden chovatel. Prosím pouze chovatelé tropheusů.

Založil: hr » více k tématu (počet reakcí 87)

okousaný ocas

Dobrý den mám 1 melanochromis aratus okousanou mám jí utratit ? Má okousaný ocas až k řidnímu otvoru a má ho zakrvenej díky za rady.

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 19)

kde sehnat mrazene krmivo - velké bloky

zdravím, poradíte, kde koupit mrazené artemie apod ve velkých blocích? mám Moby a ty toho dost sežerou, takže ty mala platicka ve finále zmizí hned a jsou i podstatne dražší. dřív jsem nakupoval u kluka v Lelekovicích u Brna, ale ten nějak nereaguje. Díky Dan

Založil: Dan » více k tématu (počet reakcí 14)

cerpacia hlava

mam akva 375l a mam tam eheim externy 2217. 1000 prietok vody a je do 600l akva.A mam na ceste 500l akva a filter tam dam ten eheim 2217,ale chcel by som este neaku cerpaciu hlavu mozte mi prosim nieco doporucit dakujem.

Založil: roman.ozv » více k tématu (počet reakcí 9)

Zebra red-plavba

dobrý den,chtěl jsem se zeptat,co by to mohlo být!? zebra red asi 8cm mi začala zničeho nic plavat hlavou vzhůru (skoro kolmo)!? ostatní ryby jsou v poho a do dneška nebyl žádný problém!!! díky :-)

Založil: Roman Pernický » více k tématu (počet reakcí 11)

stěhování rybiček

zdravím budu dávat ryby do většího akva a chci se zeptat jestli je mohu nechat bez úhony v nákém kýblu, když jim tam dám vzduch kamínek. a ještě jedna věc jestli je pak mohu dat do toho nového bez zaběhnutí, filtr mám plně zajetej a staré vody jsem schopnej nechat tak 30L. akva bude 350L. děkuji

Založil: olda1 » více k tématu (počet reakcí 5)

Cyphotilapia frontosa black widow

Máte někdo s těmito rybami zkušenost? Dnes jsem je viděl v jedné pěstírně v Praze a docela se mě líbí. Údajně je to nějaký kříženec, ale zde na netu v ČR k nim nic nemohu najít. Chtěl jsem opět jít do klasických Frontos, či Gibberosa, ale tyto mě přišly jako docela zajímavé, akorát o nich nic nevím? V roce 2010 jsem našel fotku od HD, takže nějaká zkušenost už bude, prosím o info, děkuji.

Založil: tapisleca » více k tématu (počet reakcí 17)

Teplota vody:

Zdravím odborníky :-)Chtěl bych se zeptat, jaká je nejnižší únosná teplota pro Tropheusy? Myslím tím z krátkodobého hlediska.Pořídil jsem si akvárko 250 x 70 x 70 a nemám možnost nastavení teploty vody při výměně.První výměna dopadla tak ,že jsem odpustil 1/2 akvárka a při dopouštění čerstvé vody klesla teplota vody na 20C, ryby ztratily na pár hodin barvu.Nyní měním 1/3 vody 2X týdně a přidal jsem další topítko..Díky

Založil: Barvář » více k tématu (počet reakcí 20)

Je nutný písek na dno?

Zdravím. Lze provozovat akvárium s tlamovci afrických jezer bez písku? Třeba s vyrobeným hladkým dnem (imitace kamene)? Máte někdo něco podobného? Jedná se o dekorativní akvárium. Potřebují nutně ryby písek? Je také v jejich domovině? Díky a předem omluvte geograficko-geologické neznalosti, a případnou naivitu dotazu.

Založil: jíša » více k tématu (počet reakcí 2)

pottrebujem poradit

som zaciatocnik mam cichlidy tak jeden rok malawi,pouzivam krmivo osi.len je dost drahe granule-450ml 17e a vlocky sa tiez tak pohybuju.chcem sa opytat na sera krmivo mozte mi poradit dik.

Založil: roman.ozv » více k tématu (počet reakcí 7)

hustota ryb v nadrzi

Ahoj, casto se bavite o tom, kolik ryb davate do svych akvarii (nekdo davate 1 cm ryby na 1 litr, nekdo zase 1 "mensi" rybu na 10 litru, pan Neuzil dokonce na svem webu tropheus.cz radi nebat se (za jistych okolnosti) hustoty 1 cm ryby na 1/2 litru. Vim, hustota ryb zalezi i na jejich druhu a povaze, na parametrech vstupni vody, na peci o vodu, rostlinach, filtraci,... Ale nikdo nepise, proc to tak je. Duvody mohou byt dva. Za prve zivotni prostor (tedy pri huste zarybnenem akvariu nemaji ryby "dost mista"), ale to plati spis pro ambiciozni lidi nez pro zivotu v zajeti zvykle ryby, anebo je hustota limitovana celkovym mnozstvim vyprodukovanych sloucenin dusiku, ktery se pri bezne pouzivane technologii filtrace jen premenuje na mene toxicke formy, ovsem v konecne forme se v nadrzi stejne kumuluje, a jedina moznost je vymena vody (pokud tedy predpokladam nadrz bez rostlin). Rad bych nabidl do diskuse tyto 2 otazky: 1) kdyz pocitate objem vody svych nadrzi (abyste mohli rict, kolik ryb muzete chovat), zapocitavate i objem vody, ktera se honi ve filtrech? Vim, zni to absurdne, ale ja mam napr. netto objem nadrze 330 litru, ale k tomu mam dalsich 100 litru vody ve filtrech, coz uz neni zanedbatelny objem. 2) kdyz se meni voda s periodou 1 tyden, ma cenu uvazovat tak, ze treba na posledni dva dny, kdy je uz voda relativne kontaminovana, dam rybam pust, aby se kvalita vody uz dal nezhorsovala, a treba par hodin pred vymenou ryby poradne nakrmim, a az se "vykakaji", tak udelam vymenu vody? Co je pro ryby horsi, kumulativi davka toxickych latek (podobne jako kumulativni davka radiace:-) nebo spis i kratkodobe prekroceni meze napr. 40 mg/l (to cislo jsem jen placl). Vim, jsou to znacne teoreticke dotazy, vsichni, kdo mame ryby, tak to delame castecne podle citu a zkusenosti a na zaklade zpetne vazby v podobe chovani ryb, ale presto verim, ze se najde nekdo, kdo se k temto tematum nejak vyjadri. (osobne sazim na osvedcene autory A+I, Miran ochlasta, Wladys, Trop3eus, ... a ani nepocitam s reakci takovych es jako MK nebo HD)

Založil: barak unda » více k tématu (počet reakcí 16)