Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ............... 288


Rostlinné extrakty

Nechci to tady při neděli zahlcovat dotazy, čtu ale na http://www.malawi-guru.de/global/wissenswertes/747-aquarien-bananenblaetter-wirkung.html o využití extraktů z rostlin na léčbu a prevenci v akvaristice (banánové listy, mandlové listy)...máte s tím někdo osobní zkušenost i v malawi a používáte něco? A+I tady někde psala o zkušenosti s česnekem na parazity (je myslím i v některých krmivech)...

Založil: St. » více k tématu (počet reakcí 3)

Papoušek - takový ten s peřím a zobákem

Předkládám preventivní dotaz: malý domácí papoušek tráví většinu času před akváriem, občas vysype krmení, plká kudy chodí atd.... papoušek je předpokládám zdravý, ryby jsou taky bez problémů ale přeci jen - víte někdo o nějakých potenciálních rizicích přenosu parazitů nebo nemoci z papouška na ryby? Nepředpokládám že by něco hrozilo studenokrevným živočichům ale je tady spousta nejen chytrých ale i studovaných odborníků tak se ptám...

Založil: St. » více k tématu (počet reakcí 7)

Jaké kameny do akvária a kde sehnat

Ahoj,chci se zeptat jaké mám dát do akvária kameny a kde sehnat? zařizuji nové akvário a chci je osadit Tlamovci, díky za rady.

Založil: Pavlice » více k tématu (počet reakcí 5)

colisa lalia

viem že je to stránka o tlamovcoch, ale nemá tu niekto skúsenosti s rybkami colisa lalia? za odpovede vopred ďakujem:)

Založil: matom » více k tématu (počet reakcí 14)

převoz dlouhého akvária

Zítra budu převážet akva dlouhé 316 cm v dodávce. Docela se toho bojím, myslíte že bude stačit podložit plotnami polystyrenu, nebo raději molitanové matrace? nebo jen pásky polystyrenu? Bojím se aby neprasklo dno, kdyby s tím řidič vjel do výtluku. Děkuji

Založil: Kuba » více k tématu (počet reakcí 20)

Léčivo Sera..

Dobrý den máte z tímto léčivem zkušenosti?Sera med Professional Protazol.. 1.sůl a teplota 30C nezabralo.. 2.ESHA Exit..nezabralo.. Tak hledám nějaké jiné léčivo vhodné na začínajíci krupičku ze kterou už bojuji delší dobu..dík za info.

Založil: tomba » více k tématu (počet reakcí 39)

Filtr pro výměnu vody

Mám AQ 250, 25 ks Tr.Duboisy. Dosud jsem měnil vodu reversní osmozou a kýbly. Chci začít výměnu přímo z kohoutku, ale je mi proti srsti točit vodu bez jakékoli úpravy.Moje pražská voda je občas narezlá. Nastudoval jsem tu co jsem mohl a chtěl bych za kohoutek zařadit jakýsi předfiltr na mechanické nečistoty - kýbl nacpaný vatou. Má někdo tip na jednoduchou konstrukci?

Založil: Filip59 » více k tématu (počet reakcí 6)

parmičku mezi tlamovce?

Dobrý den. Myslíte že můžu dát mezi tlamovce( zebra RR,labidochromis yellow,pulpican,haplochromis yellow belly) odrostlou parmičku žraločí? je o něco větší než moje ryby,kamarád ji potřebuje někam přesunout než se přestěhuje. Díky za odpověď, Tomáš

Založil: Tomáš1985 » více k tématu (počet reakcí 8)

Eheim experience

Zdravím. setkal jste se někdo s tímto filtrem?? http://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium_pumpen/aquarium_aussenfilter/eheim/315393 a tušíte v čem je lepší nebo horší než tento: http://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium_pumpen/aquarium_aussenfilter/eheim/13742 je to pro 200L akva. Díky za reakce.

Založil: MR.WU » více k tématu (počet reakcí 5)

Jak se vám líbi

Jednou tady někdo chtěl vidět moje cyrtocara moorii,tak mu jeho přání plním.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 146)

Které krmivo ?

Chovám T.dubois maswa a T.bemba.Které dvě z těchto krmiv jsou vhodnější:Sera flora,Sera vipan nebo Sera san ? Děkuji za komentáře.

Založil: Abra » více k tématu (počet reakcí 7)

Unavené vzduchování??

Ahoj chci se zeptat na problem se vzduchováním. Mám tetra aps 400 a ještě jedno malé elite.. no problém je že pomalu přes týden jim dochází dech a vzduchují méně a meně. Když vzduchování vezmu a trochu poněm rukou pobouchám tak se zase rozjede a vzducuje jako blázen. Ale postupem času pomalu přestává vzduchovat a vše se opakuje. Setkal jste se někdo s takovím problémem?? A čím to může být?

Založil: macikk22 » více k tématu (počet reakcí 3)

Tlamovci a ostatní rybičky

Zdravím, chtěla bych se zeptat, co se stane když je dám do jednoho akvária?... Mamka mi totiž koupila žlutého, a samozřejmě se nezeptala a já nevím, co s ní. Mám ji odděleně, a dneska jsem ji na chvilku zkusila dát mezi ostatní a oni si jí nevšímali a pak ji tam začali ,,honit"... Tak se chci zeptat, kdo je ,,v ohrožení" nebo jak to nazvat. Děkuju

Založil: Terez » více k tématu (počet reakcí 15)

Zvýraznenie farieb cichlid

Zdravím, vedeli by ste mi odporučiť žiarivku T8 na zvýraznenie sfarbenia cichlid, značku a názov trubice. Zbežne som na nete pozeral NARVA Oceanic Colour, SERA plant Color.(ktorá je lepšia???) Prípadne dajte nejaký odkaz na ponuku... Určite by potešilo foto nádrže s použitím nejakej tej žiarivky. Vopred ďakujem.

Založil: Patrik11 » více k tématu (počet reakcí 6)

Vzduchovani jak hodne

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat jak hodně a jak často vzduchujete?? JA vzduchování na noc vypínám a a ryby jsou ok. ALe jednou sjem ho zapoměl ráno zapnout a k večeru ryby výrazněji dýchali. Z toho jsme odvodil že bez vzduchování to asi nepůjde. Co myslíte??

Založil: DT » více k tématu (počet reakcí 14)

bude to fungovat?

co myslite mužu dát k sobě Labidochromis hongi a fryeri iceberg? bude to fungovat?

Založil: olda. » více k tématu (počet reakcí 63)

Divný ohrievač

Mám divný ohrev do akvária ktorý má udržovať teplotu do 25stupňov celzia. Kúri raz do dňa, alebo nekúri vôbec, a keď potočím regulátorom teploty na vyšie obrátky-kúri len 5 -10 minút (nádrž vykúri len na 21,5 stupňov celzia)-nemyslíte že sa to dá neako opraviť?, alebo treba kúpiť nový ohrev?

Založil: matom » více k tématu (počet reakcí 12)

Jak správně pečovat o mladé

Jednou se mi narodilo 7 rybek a přežila jen 1 teď jsem mi jich narodilo 5 a chtěl bych poradit, aby neumřely. Mám je v porodnice o objemu 2,5 l. Předem díky za odpověď.

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 11)

Tlamovci se mi lekajia drzi se za skalou.

Zdravim vsechny .Mam novou osadku tlamovcu celkem 52 ks , 22 maingano , 15 L. yllov, 15 L.white v nadrzi 450 l rozmer 150x60x 50 .osadku mam 10 dni a rybky si stale nemohou zvyknout plavaji ve spodni casti nadrze a jak se pohnu tak je hromadny uprk za skalu . Je to sami experiment zatim nic nepomohlo ,nesvitil jsem 2dny , pridal jsem lavu vetsich rozmeru aby se roztristil prostor , pridal jsem 30 ks hejno dalsich rybek aby je rozplavali a nic nepomaha , dochazeji me napady tak poradte jo rybky jsou od chovatele vel .3,5-4,5 cm na nadrz se muzete podivat na RYBYCKY.NET jmeno Oldas , hodnoty vody Ph 7,6 Kh 10, Gh 8, No2.-0, No3 - 10, teplota 25c

Založil: Olda Chmelik » více k tématu (počet reakcí 13)

urceni druhu

zdravim jsem v chovani tlamovcu na zacatku, chtel bych radu od zkusenejsich.je tato ryba na obrazku druh lombardoi? nejsem si tim zcela jisty. diky za odpovedi. je nejaky zaruceny posrup jak poznat pohlavi?

Založil: Luuub » více k tématu (počet reakcí 15)

Regenerace rostlin

Potřeboval bych poradit,chovám Aulonocary ale ty mi devastují rostliny Anubias barteri var. Petite,chtěl bych je vytáhnout,a do něčeho je zasadit aby se zregenorovaly,a narostly jim nové listy,jenomže nejsem rostlinkář,tak nevím co s něma,asi nějaký malí kvetináčky,ale co do nich,a mají být rostliny celé pod vodou,nebo jen kořeny?Dík za rady.

Založil: tuna.fish » více k tématu (počet reakcí 4)

kolik ryb do akvaria?

Kolik potřebuje jedna ryba litrů vody?

Založil: dragon227 » více k tématu (počet reakcí 2)

Určeni nemoci

Zdravim všechny a prosím o radu.Čistil jsem akva a narazil jsem na malého průsvitného červa,ktery lezl na skle asi tak 3mm velký.Voda normě,ryby se trochu otiraji.Comám delat jak se ho zbavím??Předem moc děkuji

Založil: Jarek823 » více k tématu (počet reakcí 4)

A zas osvětlení

Ahoj mám akva 165*60*50 a nejsem spokojen s osvětlením, momentálně svítím jednou trubicí t8-58w a délce 150cm, je umístěna šikmo přes celé akva viz obr.1 , abych se vyhnul odskoku pozadí, kde je schována technika, bohužel nasvícení je dost nerovnoměrné a jsou hluchý místa, takže přemýšlím za náhradu led páskem a ted přemýšlím jak: 1-dozadu dát trubici t5 28w -115cm a doplnit páskem 5630-uprostřed akva 2-vzadu trubice a u prostřed a vepředu 5630 3-vybodnout se na trubici a nacpat jen pásky Jde mi ještě o to jak ty pásky rozhodit s ohledem na vyzařovaný úhel jestli stačí doprostřed, nebo víc pásů vedle sebe a jak daleko od sebe, dále jestli by stálo za to doplnit rgb pásek na doladění spektra, mám hlavně Demasonky a Yellowky, tak jestli by se dalo trošku zvýraznit spektrum. Děkuji za každou radu:-)

Založil: martin1234 » více k tématu (počet reakcí 2)

Maingana hubnou

Ahoj, mám na Vás dotaz o radu. Předem upozorňuji ryby chovám od 6ti let takže je to 30 let co je chovám...... A ted dotaz:v akváriu 300l mám maingana a yelow a pak nějaké auratuse. Všechny ryby jsou v perfektním stavu pravidelně se třou, jen maingana někteří jedinci celkem tři začali mít propadlé břicho, normálně žerou ale prostě hubnou. Občas když plavou sebou začnou prudce klepat a třou se o kameny a písek. za nějakou dobu přestávají žrát úplně takže je vylovím a humálně jim pomohu. Tohle se mě stalo asi před rokem zustala polovina ze skupiny která neměla žádné příznaky. Když byl dlouho v akváriu klid doplnil sem skupinu maingan a je to asi čtvrt roku co jsem je doplnil a minulý týden opět tři kusy mají ty příznaky co sem napsal.Zkusil jsem entizol ale bez účinku. Vodu měním čtvrtku jednou týdně. PH 7,5 teplota vody 26, krmení sera flora. Upozornuji že ostatní druhy ryb jsou naprosto v pořádku.Já už nevím co dělat. Asi zbylé maingana nakonec preventivně zlikviduju a na tento druh prostě rezignuju.

Založil: Mirek Ládví » více k tématu (počet reakcí 39)