Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ............... 288


Určenie druhu a pohlavia

Zdravím, prikladám fotky na určenie: 1. je to asi samec, ale neviem isto či je to nekvalitný(rozpite pruhy)Melanochromis maingano alebo Melanochromis johanni Interruptus 2. samec/samica zebra RR (má jasne viditeľný modrastý nádych chrbtovej plutvy, no neviem či je to 100% určenie že je to samec.) Na obr. sú totožné ryby len vystrihnuté z viacerých fotiek a majú cca 7-8cm. Vopred ďakujem za každý názor.

Založil: Patrik11 » více k tématu (počet reakcí 36)

3D pozadí výroba

Dobrý den. Mohl by mi někdo poradit jaké barvy jsou vhodné na nátěr pozadí akvária aby to neuškodilo rybám? díky

Založil: David Čanda » více k tématu (počet reakcí 3)

Osud jednoho Tropheuse - přidat ho k hejnu?

Ahoj, zacnu od zacatku. Pred 1.5-2 lety prinesl nekdo na nas akvaristicky meeting jednoho dospeleho Tropheuse. Ja jsem tomu tenkrat nevenovala pozornost, protoze jsem ho nechtela a tak ani nevim, kdo ho tam prinesl a proc. Nechtel si ho vzit vlastne nikdo, az se ho zzelelo jednem mladym manzelum a vzali ho do jejich Malawi s tim, ze si casem poridi Trofiky a pridaji ho k nim (njn). Po navratu domu dali, vlastne na noc, toho Tropheuse k mbunam, ale dostal tam takovy narez, ze ho nasli rano bez jedine ploutve lezet na zemi. Vytahli ho a neverili, ze se z toho dostane. Ale uzdravil se a tak ho tam zkusili dat zpatky a tentokrat to dopadlo dobre. Libilo se jim, jak je vzdy vita a vyzaduje pozornost, no proste Tropheus. Pred 3 mesici dostali pracovni nabidku na 5 let na Hawaii a tak postupne zacali rozdavat mj. jejich ryby a vse kolem nich. Ted v sobotu nam prinesli darek, pry k nasemu hejnu ... hadejte co :-( . Asi na nas bylo videt, jak jsme z toho celi odvazani a na nich pro zmenu, jak jsou z toho smutni az mne nakonec prislo lito toho Trofika i jich a se spatnym svedomim jsem ho od nich vzala. Prestoze vypada dobre, karantena byla jasna. Meli jsme v mensim akva 4 mlade Haplochromis burtoni a tak jsme ho k nim dali. Prvni den byl OK, ale po rozkoukani zacal obcas prohanet ty Burtoniky. Nic agresivniho, jen se obcas po nejakem ohnal, i kdyz se mi to zdalo cim dal castejsi. Vcera vecer jsem je krmila a jak jsem prisla pak za hodinu, dominantni 7 cm samec Burtoni lezel zmordovany na zemi. Tak jsem se tak namichla, ze jsem hodila Tropheuse k 50 snekum Nerite, kterym skoncila karantena a Hapika jsem se znazila zachranit, ale jeste v noci umrel. Tak mam vzteka na toho Tropheuse, na sebe i na ty, kdo pozval Kevina na Hawaii :-( . Nevim, co mam delat. Premyslim, jestli ho tenkrat nekdo neprinesl kvuli tomu, ze to byl drand a byly s nim problemy. Je mozny, ze to je v nem a nebo by kazdy Tropheus prohanel mensi ryby v malem akvarku (40 litru)? Ted je ve 110 litrech s temi Nerity a s 2.5 cm mladaty Ancistrusu a tech si vubec nevsima. Moc se nam nechce pridat ho do zabehnuteho hejna, ktere je spolu od malicka uz pres 7 let plus nejake jejich odrostle odchovy, co se v akva narodily. Mame strach to i jen zkusit, protoze nevim, jestli mu nehrkne v hlave kdyz nejsme zrovna u akvaria. Je tam taky plno malych Julidochromis. Mam prosbu. Pridaval jste nekdo nekdy jednoho dospeleho Tropheuse k zabehlemu a bezproblemove fungujicimu hejnu? Co s takovym samotarem muze hejno udelat? Nemuzu poznat, jestli je to samec nebo samicka, kazdou chvili se mi to jevi jinak. Dekuju predem za vsechny postrehy a napady.

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 6)

Magická generácia „F1“

V blízkej budúcnosti plánujem obstarať si niekoľko ďalších druhov Tropheus. Vynechajme teraz problematiku spočívajúcu v pravidlách chovu týchto rýb. Zaujíma ma skôr výber medzi druhmi. Je jasné, že výber je každého osobná záležitosť. Neustále však narážam na pár úskalí. Pomôžem si príkladom. Keď som si chcel kúpiť napríklad Ilangi, videl som xpočet videí a fotografií. Neskôr pri návštevách u rôznych chovateľov som mal konečne možnosť vidieť ryby naživo. Vždy sa jednalo o dospelé „WF“ ryby /teda aspoň podľa tvrdenia chovateľa/. Môjmu zraku už nejaký ten rok napomáha optická pomôcka/okuliare/, ale aj napriek tomu som si nemohol nevšimnúť rozdielnosti vo farbe, veľkosti a tvaru tela. O generácii „F1“ neskôr. Zrejme sa dá namietať, že sfarbenie rýb je závisle od viacerých faktorov, počnúc druhmi podávaných krmív, momentálnej „nálady“ rýb, kvalitou životných podmienok v akváriu a... Neviem, možno sa mýlim, ale určitý štandard „podoby“ ryby určitého druhu je proste daný. Keď sú raz ryby WF, tak by snáď mali spĺnať určité kritéria svojho druhu, ako je veľkosť od xy, sfarbenie, tvar tela. O videách a fotografiách sa snáď nedá ani polemizovať. Problém nekvality záznamu, alebo naopak photoshopu, osvetlenia v nádrži a podmienok pri chove často ovplyvňuje výsledný efekt pre pozorovateľa. Proste tie ryby nie sú rovnaké a sú medzi nimi rozdiely. Je vôbec možnosť niekde vidieť aspoň verné fotografie druhov Tropheus, ktoré identifikujú štandardné znaky druhu? Čo je pre mňa tiež dosť zaujímavé, je fakt, že takmer každý predáva ryby v generácii F1. Čiže logicky je majiteľom WF. Nechce sa mi ani veriť tomu, že každý kto predáva ryby F1 je majiteľom „pravých WF“ a bol ochotný investovať stovky eur za nákup s rizikom „zaručenej pravosti“ u dodávateľa, aklimatizácie atď. V žiadnom prípade však nechcem uraziť zodpovedných chovateľov, ktorí si prísne strážia líniu chovu a majú férový prístup. Dozviete sa napríklad o tom, že chovateľ s „pravými WF“ skupuje veselo akékoľvek ryby generácie F na 164, alebo uvidíte odrastené ryby od takéhoto chovateľa u iného chovateľa a nestačíte sa diviť, prípadne sa niekto prekecne, že musel „zmiešať krv“ WF s F1, ale pritom predáva veselo F1, že áno. Proste busines, až na prvom mieste. Je tu ešte navyše aj ľudský faktor veci, ako závisť, ohováranie a nekonečná prajnosť druhým. Má vôbec človek šancu kúpiť kvalitné F1???

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 26)

Oko znalca - identifikácia druhu

Čo myslíte o aký druh sa jedná? Kvalita videa je mizerná, ale sfarbenie rýb je luxusné. http://www.youtube.com/watch?v=l21PLWctCv0

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 14)

Rastliny k tlamovcom

Dobrý deň myslíte si že je potrebné dať k tlamovcom rastliny? (chovám ryby: labidochromis yellow, labidochromis hongi, pseudotropheus socolofi cobalt blue)

Založil: matom » více k tématu (počet reakcí 8)

Lupingu samec/samice

Dobrý den, prosím o radu zda-li se jedná o samce či samici, děkuji

Založil: Asio555 » více k tématu (počet reakcí 5)

2x FLUVAL 306

Včera jsem stavil do Sklorexu a na 540 l, délky akvária 1800mm jsme vybrali jako ideální řešení 2x FLUVAL 306. Máte s ním někdo zkušenosti, nebo by jste si raději zvolili jiné řešení externích filtrů?

Založil: David Fiala » více k tématu (počet reakcí 34)

zbarvení fryeri iceberg

zdarec, chci se zeptat v kolika cm. (cca) se začnou zbarvovat samečci. zatím mají tak cca 4cm.

Založil: lucky » více k tématu (počet reakcí 2)

co delat s ,,mlecnou'' vodou?

ahoj.mam napustenou fungl novou(novy filtr,cerpadlo,3d pozadi atd) nadrz 420litru.je v zabehu uz dva dny a voda ma furt strasne mlecnou barvu,neni pruzracna.muze to byt chlorem a jak si pomoct tento jev odstranit.Diky za vsechny rady.Roman

Založil: roman25 » více k tématu (počet reakcí 29)

Malawi 951 l

Ahoj všichni, zakládám svoje první akvárko (těch 16 l u dcerky v pokoji nepočítám). Tak abych to nepsal všechno znovu, tak tady zkopíruju: Hm, taky doufám, že to voda, řasy a osádka "oživí". Rozměr je 197x68x71 ale ten otvor pro akva jsem chystal v době, kdy mi ve skleněné dvoulitrové kouli plavala jedna Betta. Teprve potom jsem začal pročítat akvafóra a dnes by to akvárko asi stálo jinde a mělo o "něco" větší délku. Jelikož jsem začátečník, ale hlavně proto, že se mi líbí mbuny, tak tam budou mbuny. A zatím jsem tady pozpátku prošel cca 3500 témat, takže je mi jasné že "haps by do takové nádrže byly ...." atd. Ale jak říkám, ještě není ani napuštěno, takže je dost času vymyslet, co tam bude. Zatím se mi líbí tyto ryby: Metriaclima Msobo Labidochromis Hongi Sweden Iodotropheus Sprengerae Melanochromis Johannii Pseudotropheus Elongatus Mpanga

Založil: easy » více k tématu (počet reakcí 93)

akvario z dvoj skla

chci se zeptat jestli ma nekdo skusenost delani akvaria z dvoj skla uprostred folie

Založil: hlavi » více k tématu (počet reakcí 10)

nemam venustus nimbochromis prekrmene?

ahoj, rad bych se zeptal na vas nazor, zda nemam tyhle ryby tluste? krmim 2x denne rano vzdy trochu mrazeneho stridam (artemie, cyclop , koretra) + sera vipan vecer sera vipan spolecne s venustusama mam v akva jeste cyrtocary,aulonocary a otopharynx. vsechny ryby rostou paradne, jen ty venustusy maji takovy zavality tvar tela - prirovnal bych to skoro jako klasicky kapr ;o) jelikoz nevim, jakou maji mit tyhle ryby stavbu tela, prikladam fotky k posouzeni. predem diky

Založil: Maxim. » více k tématu (počet reakcí 5)

Dominantni samec

Zdravim chtel bych se zeptat jestli nemate nekdo radu co udelat kdyz mam v aqua dominantniho samce ktery napada dalsi ryby? je lepsi kdyz se toho samce zbavim nebo co s nim mam delat prosim poradte nez mi pozabiji rybicky..:(

Založil: Patrik13245 » více k tématu (počet reakcí 10)

Čím mažete? Jakou vazelínu nebo jiné používáte na mazání těsnění pod hlavou externích filtrů?

..................................................................

Založil: hr » více k tématu (počet reakcí 6)

Jedna Aulonocara si nárokuje polovinu akvária

Ahoj už se to tu asi řešilo. Ale nepamatuji si to. No co s ní...

Založil: macikk22 » více k tématu (počet reakcí 13)

Potíže s webem

Poslední dobou mám potíže při připojení na Tlamovce. Pravidelně trvá připojení dost dlouho a první téma se vždy nezobrazí pro chybu dat. Má někdo podobný problém?

Založil: supina nepřihlášen » více k tématu (počet reakcí 16)

Prosím o radu

Zdravím všechny mám takoví problem jedna ryba Pseudotropheus zebra asi před týdnem začala trochu zrychleně dýchat a při plavání se klepe a zlehka poskakuje jako by se chvěla, normálně žere ,ale je taková unavenější a dnes jsem si všiml že stejný problém má ještě jedna ryba tak nevím nic jiného na nich nevidím .Vodu měnim každý víkend polovinu ph 8,0 no3 do 10 krmim 2 denně sera flora sera san cyklop tak nevim kde bude problém .Díky za rady

Založil: Salatos » více k tématu (počet reakcí 37)

stmívaní led diod

Mám diodové osvětlení přes trafo na 12V,a potřeboval bych, docílit následujícího réžimu: cca po dobu 30 minut postupné rozsvěcování od nuly do plného jasu,potom aby diody 9 hodin plně svítili a zase cca 30 minut postupně zhasínali z plného svitu na nulu.Elektrice nerozumím, poradí mi někdo jak by se dalo tohoto réžimu jednoduše docílit.

Založil: Rosta » více k tématu (počet reakcí 2)

filtrace do akva

dobrý den,v polovině roku bych chtěl zainvestovat do většího malawi (současné 200l,budoucí 400-450l). mohl by mi někdo prosím poradit ohledně filtrace!? (zda je lepší vnitřní nebo vnější,výrobce a další vaše zkušenosti) :-) moc děkuji za rady

Založil: roman pernický » více k tématu (počet reakcí 2)

Zelená řasa v akváriu

Dobrý den všem. Mám v akvariu zelenou řasu. Jedná se pouze o zelený povlak, žádné cáry řasy. Jím že kdyby vyrostla tak by si na ni rybky pochutnaly, ale mi se to moc nelíbí a tak bych se ji rád zbavil pokud je to vůbec možné. Chci se Vás zeptat jestli máte někdo zkušenosti s touto řasou a jestli je možnost se ji zbavit. Vím jen že by mohla být s nadměrného svícení. Zkoušel jsem ubrat svícení z 12h na 10h, ale po 3týdnech jsem žádný rozdíl nepozoroval. A nevím jak učinné jsou např. tablety nebo tekuté směsy proti zelené řase? Díky za rady

Založil: Rybizek256 » více k tématu (počet reakcí 11)

jak vysoko dat vypust z filtru?

ahoj,zdravim vsechny a zadam o radu.kdyz umistim vyvod z vnejsi filtru zhruba 1/3 vysky akva od dna a do 2/3 dam cerpaci hlavu udelam spravne?vyvod bude v pravem rohu a pozene vodu podel zadni steny a cerpadlo je v levem rohu a zene vodu k prednimu sklu aby vznikla cirkulace.hladinu muzu cerit cerpadlem nebo pridam hadicku na vzduchovani.Dekuju za odpovedi

Založil: roman25 » více k tématu (počet reakcí 1)

Výběr filtrace

Ahoj, chtěl bych znát váš názor na filtrování akvária 280x70x60 (d x š x v) 1176l (Tanganika). Mám dva favoriy, ono taky z více ani na výběr není, 1) - Eheim Professionel 3 2080 2) - Fluval FX-5 Fluval je na tom výkonostně mnohem líp, ale rád bych znal názor někoho kdo ho používá. V 540l mám Eheim Professionel 3 600 2075 a naprostá spokojenost. K filtru bude ještě v akva čerpadlo s molitanem, pravděpodobně Atman 203.

Založil: dusan73 » více k tématu (počet reakcí 17)

Tlamovci u topitka

Zdravím. Několik kusů menších Demasoni kolem 5cm. Se mi čas od času tiskne o topítka. Konkrétně jeden si to hodně oblíbil, tráví tam většinu dne. Nevím zda si tam jen udělal schovku nebo jim něco neschází. Teplota v akva 27°C. Nesetkal jste se s tím někdo???

Založil: Br » více k tématu (počet reakcí 6)

ryba kolem 20cm

ahoj, poradil by někdo nějakou rybku kolem 20cm která by se hodila k zedbrám Blue-Red, do akva 800L 2000x80x50

Založil: vandal » více k tématu (počet reakcí 17)