Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ............... 288


pomoc s kŕmením

možem tlamovce krmit aj normálnou stravou pre ľudí? uvedte prosik akou-a mimochodom všetkým akvaristom zo Slovenska odporúčam chovatelňu cichlíd cichlidfuljer v Bytči-sidónie Sakalovej viac info na cichlidfuljer.sk

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 8)

moj kamosn tvrdi toto

servus ja som dnes počul takú blbosť že rybí ocásek je ploutev:):):)

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 7)

co2 pomoci soda streamu

Zdravim slo by co2 nahradit soda streamem ze bych napojil vzduchovou hadicku a vzduchovaci kaminek na soda stream a jednou denne t striknul pomuze to rostlinam ??? Nebo ne dekuju za odpoved

Založil: honza h. » více k tématu (počet reakcí 2)

Postup při léčbě bičíkovců

Zdravím všechny, Prosím jen o potvrzení léčby. Zal. akva od července 2012 o rozměrech 260 x 60 x 70 cm(objem 1100 litrů),filtrace externí,objem 250 litrů,umístěné za akváriem,propoj.5/4 potrubím, AT 306 (výkon 2500 l/hod.), filtr 5 komor pro filtr.náplně,dvě propouštěcí,biokvacit dva druhy,plastoví ježci,vápencová drť, vzduchování a ohřev 200 W. V akva AT 203,biokvacit 50x15x10, vzduchování, AT 303 přes UV lampu 11W provoz 1 hod.,ohřev 300 W. Posádka : Cyphotilapia gibberosa MOBA 20 ks Synodontis multipunctata 3 ks, Neolamprologus leleupi 7 ks, Julidochromis marlieri 7 ks + již malinké, Altolamp.compres.'Gold head' 7 ks, Altolamprol. calvus'Black pearl'8 ks, Cyprichromis leptosoma MOBA 13 ks, Hypostomus plecostomus 2 ks.Rybky nakoupené v dubnu v menší velikosti cca 2 cm. Společný odchov v 200 litrech, do nového akva po záběhu poč.srpna. Voda akva : KH 11,PH 8,NO2 0, NO3 25. Výměna vody(studna) 1/3 týdně + sůl + jedlá soda. Krmení ráno vločky,Sak enrgy,odpoledne mražené Artemie,večer Koretra,nebo nakráj.mraž.rybičky,losos,krevetky. Akvária již mám více než 40 let,pouze pro potěšení,6 let již 300 litrů Malawi,nyní splněný sen Tanganika. Před třemi měsíci nafouknutí jednoho Calvuse.Po jeho likvid. jsem aplikoval Preventin, zvýšení soli a zvýšení teploty z 26°na 28°. Vše se zdálo v pořádku,po týdnu do nor.stavu. Před měsícem se Moby začaly více otírat o písek a kameny,před týdnem zase mírné zvětšení břicha u jednoho Calvuse. Výkaly MOB se jevily trošičku hlenovité,ale nic,jak je uváděno na netu o bílých nitích. Calvus včera utracen,krmivo přijímal a byl normálně aktivní. MOBY stále zvýšený otěr o dno a kameny,více neklidné,i když je otravují dva dominantní samci Cyprichromisů. Předpokládám,že z mraženého krmení se ryby nakazily bičíkovci. Přece jen ale MOBY jsou F1 a již někteří samci v 11 měsících mají 15 cm,tak o ně přijít by mi bylo líto. Tímto chci začít s touto léčbou: A) První den 1.výměna 1/3 vody, 2.odstavení externího filtru (napojím pouze čerpadlo menšího výkonu k přečerpávaní vody ve filtru z poslední části do první, z důvodu proudění vody a udržení při životě bakterie, 3.zvýšení teploty na 29°C, 4.omezení krmení jen 1x denně a to vločky ráno 5.omezení osvětlení akva pouze nočním svícením 6.zapnutí UV lampy na 24 hod. 7.aplikace ENTIZOL 250 mg.(1 tableta na 30 litrů = 33 tablet). B)Druhý den 1.výměna 1/3 vody, 2-6 stejné 7.aplikace ENTIZOL pol.dávka C)Třetí den Stejné jako druhý. D) Čtvrtý den 1.Výměna 1/3 vody s přidáním 10 pol.lžic soli a 150 g jedlé sody. 2.úprava teploty na 26 °C 3.Zapojení externí filtrace a normální provoz . Je to obsáhlý článek,snad mě za něj neukamenujete. Dík za další připomínky k mému postupu.

Založil: ALKO » více k tématu (počet reakcí 26)

Nově pořízení tlamovci umírají

Zdravím, potřeboval by jsem poradit sundal jsem z půdy staré akvárium pořádně vymyl (ne saponátem) propral jsem štěrk následně vyvařil kameny taktéž, vodu jsem nechal týden odstát pořídil jsem čtyři druhy tlamovcu a po třech dnech postupně denně umírají. Tyto čtyři druhy jsem pořídíl: Cyphotylapia frontosa, Pseudotropheus zebra, Pseudotropheus demasoni, Pseudotropheus socolofi

Založil: Wert_X » více k tématu (počet reakcí 25)

Je mozne na 54W predradnik napajat 35W trubivu T5?

Je mozne na 54W predradnik napajat 35W trubivu T5? Je to vobec mozne? Ma to nejaky vplyv na zivotnost trubice?

Založil: Mirec » více k tématu (počet reakcí 7)

Kdy krmit po vyčištění akvária

Po jaké době po výčištění akvária mohu krmit předem dík.

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 11)

pomoc s Tropheusama

Dobrý den, před dvouma měsíci jsem si založil akvárium 350litrů a mám v něm 30 Tropheus Duboisi vlastně už jen 26.Vždycky začnou kolébavě plavat a nafouknou se. Nevím si rady a dočetl jsem se,že se to léčí entizolem? Ale proč se to děje?

Založil: Roman Želčák » více k tématu (počet reakcí 35)

bakterie do filtru

dobry den kolegove prosím o radu v akva jsem měl plísen použil jsem chemiji od sery ale myslim že odrovnam bakterie ve filtru da se neco koupit nebo co radíte plísen se vratí jak vyměním vodu

Založil: jirka81 » více k tématu (počet reakcí 2)

Pestřenec proužkovaný - krmení

Zdravím, ráda bych se ujistila, že něco nepodceňuji a správně krmím svoje "nové" pestřence (mám je měsíc). Co se mi neosvědčilo jsou cichlid flakes od Dajany, plavou, nepotápí se a jsou docela veliké. Krmím tedy Sera Vipan baby, odskořápkovanou artemií (ačkoliv ta je dost prťavá na dospěláky), mražená moina. O víkendu jsem koupila živé larvy bílých komárů, vypadalo to, že rybkám chutnají, neumím teda určit krmnou dávku zas aby mi ryby nepukly. Co ještě můžu dávat rybám? Koupila jsem ještě mražené dafnie (alespoň myslím, že to je to, co jsem koupila). Zjistila jsem taktéž, že mám doma potěr alespoň od dvou samic (což me zatraceně překvapilo, ryby jsou ještě malé a nečekala jsem, že už jsou pohlavně dospělé). Těm jsem o víkendu přidala koupenou živou artemii, plus ta odskořápkovaná je pro ně v ideální velikosti, takže by to mělo být v pohodě (až na to, že netuším, jak se ta živá proplachuje nebo uchovává, je moc malá na veškerá síta co doma mám, možná že by kávový filtr?) určitě ocením rady, co máte odzkoušené vy PS - špatně se mi rozděluje krmná dávka, ryb mám 11 v 360tce, nemají žádné společníky, a jsou rozděleny na tři tábory. Vypínám filtr a krmení sypu - malou krmnou dávku rozdělenou na 1/3 na ta místa, kde mají ryby ulity. Je toho ale strašně malilinkato, tak je zas nechci nechat vyhladovět.

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 21)

Základné pravidlá chovu Tropheusov

Zdravím. Chcel by som osloviť chovateľov Tropheusov a zároveň Vás poprosiť o vaše názory na danú problematiku. V podstate mi ide o to, či by sa nemohli chovatelia ako p. HD,VŠ,MK, hr, miran, parízek, wladis, troph3us, canart a mnohí ďalší vyjadriť k zásadám správneho chovu týchto rýb. Mojim zámerom je, aby sa táto problematika zosumarizovala do určených pravidiel pre každého začínajúceho chovateľa, pričom otázky typu „kúpil som si dve Ikoli, jednu Bembu a ešte jednu fialovú rybu, môžem ich dať do 23,5 l akvarka?“ nebudú snáď tak časté. Viem, že tieto témy ste už x-krát diskutovali a niekedy sa vaše názory nezhodnú. Ale myslím, že určité pravidlá sú proste dané. Chcel som ich len spoločne zosumarizovať a zároveň poprosiť Admina o ich zverejnenie, aby boli viditeľné pre každého, kto chce niečo vedieť o chove týchto rýb a vyvarovať sa zbytočných chýb. Je pravda, že tieto témy sú tu často diskutované, ale zároveň vlákna niekedy vedú od daných tém, sú zdĺhavé a nejedného začiatočníka prejde chuť prehrabávať sa v stovkách reakcii. No snáď na Admin nezabanuje a všetci ostatný nevysmejú. Základné pravidlá chovu Tropheusov: 1. Nádrž a, minimálny resp. odporúčaný objem + šírka dna, dĺžka nádrže a výška vodného stĺpca b, substrát – druh, frakcia, výška dna c, dekorácie – vhodné druhy kameňov, ich rozmiestnenie /teritoriálne nároky samcov/ – rastliny vhodné druhy k Tropheusom – pozadie / zrejme každého voľba/, farebnosť, materiál, odporúčania d, filtrácia /aspoň základné pravidlá/ - veľkosť filtračnej hmoty, ideálny prietok, aké filtre resp. riešenia sú vhodné, okysličovanie vody e, osvetlenie – doba svietenia, intenzita /W/, čim svietiť, spektrum bieleho svetla koľko /K/ f, ohrev vody – koľko Watt na liter 2. Voda a, vhodný chemizmus vody dGH,dKH,PH,NO3 b, teplota c, základné možnosti úpravy vody 3. Ryby a, min. resp. odporúčaný počet rýb v nádrži, pravidlo zarybnenia na litre b, vhodná kombinácia foriem /základné formy/ c, kombinácia s inými druhmi rýb 4. Kŕmenie a, vhodné druhy krmív – vločkové, granulované, mrazené a iné možnosti b, vhodné zloženie stravy pre ryby b, schéma kŕmenia – počet kŕmení, intervaly, dávkovanie krmiva 5. Údržba a, výmena vody, jej množstvo, odporúčania b, ostatné záležitosti týkajúce sa údržby 6. Rozmnožovanie a, čo mám robiť keď v akváriu uvidím nosiacu samičku 7. Choroby a, ako sa správajú ryby keď sa začne prejavovať ochorenie Dopíšte to na čo som zabudol. Začiatočníci tešme sa.

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 195)

Je toto vhodné krmení ?

http://www.spokojenypes.cz/krmiva-akvarijni-specialni/tetra-cichlid-xl-vlocky-500ml?id=60757 Ahoj,máte někdo zkušenosti s tímto krmením? popřípadě co si o něm myslíte. děkuji za každou odpověď :)

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 6)

můžu dát vodu ze studny?

Ještě jednu věc potřebuju probrat? Můžu dát do akvária vodu ze studny,když má vhodné ph?Díky za rady

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 16)

osvětlení akva LED páskem

Dobrý den všichni. Potřebuju radu ohledně svícení do akvária. Máte někde zkušenost s LED páskem?zakládám akva 120x60x60. stačil by na tu délku jeden pásek o délce např. 110cm. Prosvítilo by to v pohodě? Děkuji za pomoc

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 22)

Co dělat když nezabírá Exit

Dobrý večer od 20.12 mám problém z krupičkou.Nevím kde se tam vzala..nedával jsem tam žádné nové ryby žádné rostliny.Podával jsem EXIT..včera jsem vypotřeboval 3.balení a na dvou rybách stále zůstávají 2.tečky?dávkoval jsem 1.den 20kapek a pak každý den 10.kapek.každý týden odkaluji dno a měním vodu..tak nevím jak dál?dnes jsem po výměně vody dal jenom sůl 1.lžíci na 50l vody a teplota 29C.Mám tlamovce Tropheus Maswa..poradíte kde je chyba?dík

Založil: tomba » více k tématu (počet reakcí 8)

Výroba filtračního potrubí

Z čeho nejlépe vyrobit filtrační potrubí? Já mám teď v akva potrubí z vodovodních trubek, ale budu dělat přestavbu a rád bych na nic nezapoměl. Problém těch trubek je v tom, že pokud chci průměr 16mm jako je průměr hadice k filtru, musím použít 16mm trubky, které mají ovšem dost silnou stěnu a vnitřní průměr je řádově možná 10mm, což omezuje proudění vody. Pokud použiju silnější trubky 25mm, vnitřní průměr je OK, ale pak nastane potíž, jak napojit trubku průměru 25mm na hadici o vnitřním průměru nějakých 15-16mm. Pokud použiju redukci, tak vytvořím opět úzké místo a veškerá snaha je celkem na nic. Jen dodám, že používám filtr EHEIM 2080 a trubky jsem si musel upravit aby mi pasovali do akva, proto jsem použil vodovodní potrubí.

Založil: Vladimír Grégr » více k tématu (počet reakcí 19)

stáří tlamovců

jakého stáří se zhruba tlamovci dožívají!? :-) (u pseudotropheusů) děkuji

Založil: romík » více k tématu (počet reakcí 5)

zadní ploutev

co s ní? ps.socolofi má od ostatních stejně velkých rybek okousanou zadní ploutev a špatně plave! doroste ji to nebo vyřadit!? :-) moc díky za radu

Založil: perňa » více k tématu (počet reakcí 6)

pestirna teter zivorodek a jinych malych ryb

Zdravim vim ze to sem nepatri ale nevite kde v moravskoslezskem kraji je pestirna tecjto malych ryb chci nakoupik kolem 200 ks rybek ale nic poradne nemuzu najit nechci tesco horbach a jine dekuju

Založil: honza h. » více k tématu (počet reakcí 3)

Schéma krmenia - Tropheus

Zdravím. Je to stále dokola to samé, ale aj napriek tomu by som rád poznal Vaše názory na krmenie rýb druhu Tropheus. U mňa konkrétne Ilangi v počte 36 ks v 430 l nádrži vo veľkosti cca 3-4 cm. Rybky mám zatiaľ mesiac doma a sú to moje prvé Trophs. Samozrejme som z nich nadšený a chcel by som im poskytnúť čo možno najlepšie podmienky. Krmim ich 3 x denne. Ráno dostanú NLS small fish, po 6 hodinách dostávajú O.S.I. Red Tiny Bits, znova NLS Small Fish, alebo cyklop na striedačku, každý deň iné. Posledné krmenie je o 20:00 hod kedy dostanú O.S.I. Spirulina + cyklop. Osvetlenie vypína o 23:00 a šmytec. Základné krmivo je NLS small fish a cyklop, doplnkove je O.S.I. Spirulina a RTB. Skúšal som im dávať aj Sera Flora, Vipan a O.S.I. Prostar, nejavili však veľký záujem /pravdepodobne by pomohlo mierne vyhladovanie/. Zatiaľ čo po granulách a cyklope sa idú pozabíjať. Granulov krmim tak, že nasypem menšie množstvo pričom ryby túto dávku zlikvidujú do cca 1 min, potom pridam približne takú istú dávku, túto zjedia do ďalších cca 1-2 min a začnú prehladávať dno. Krmenie končí a ďalšie nasleduje za 6 hodín. Neviem, či som to správne vypozoroval, ale keď ryby prestanú hltavo žrať a začnú prehladávať dno končím s krmením. Keď prídem krmiť po 6 hodinách, ryby sú už v pozore nalepené na čelnom skle a čakajú na papaníčko. Sú to fakt držky. Čo myslíte, je zostava druhov krmív dostatočná? Čo môžete doporučiť na spestrenie jedálnička? S NLS krmiť 1 x alebo môžem krmiť 2 x denne? Čo ten cyklop, čítam, že niekto ním nekrmi vôbec, iný zase len do určitej veľkosti, ďalší príležitostne a nakoniec tí čo tvrdia, že cyklop je základ pre ryby. Všimol som si, že niekto pred krmenim cyklopom dáva najskôr spirulinu a potom dokrmi s cyklopom. Prečo? Mám tiež NLS Cichlid Formula 1mm, od akej veľkosti sa ním môže začať krmiť? Zrejme sa bude jednať o veľkosť tej najmenšej ryby v nádrži? Zatiaľ toľko, ďakujem za Vaše prípadné odpovede.

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 73)

WF a ich potomkovia

Mal som nedávno rozhovor s kamošom a bavili sme na tému divoké ryby a ich potomkovia. Vyslovil jednu teóriu, ktorú by som Vám predniesol. Ak chytia v jazere napr. húf 20 divokých Tropheusov, je isté, že to niesu príbuzní. Tieto ryby majú v akváriu mladé - napr. 2 jednotlivé páry - on tvrdí, že vznikli nie F1, ale zase divoké, pretože niesu príbuzní. Ďaľšie párenie týchto mladých medzi sebou zase splodí aké mladé, keď niesu príbuzní a niesu od toho istého samca a samice - je to celkom zaujímavé rozmýšľanie. Keď sa takéto párenie stane v akváriu, tak ich nazývame F1, F2. Ak ale takéto párenie prebehne v jazere, tak ich voláme a vylovíme ako WF. Ako presvedčím kamoša, že nemusí mať alebo nemá pravdu?

Založil: jusko » více k tématu (počet reakcí 101)

Zalozeni akvaria 180L

zdravim koupil sem nove akvarium 180L moc rad bych do nej dal tlamovce vim 180L neni mmoc ale veci bych do bytu uz nedal:( rad bych tam mel Labidochromis caeruleus + jeste nake koukal sme na Melanochromis cyaneorhabdos bylo by mozne je dat do na ne tak maleho akvaria? a dystak po kolika kusech? diky za rady

Založil: Lanerot » více k tématu (počet reakcí 19)

Filtr do 150 l

Jaký doporučíte filtr vnější do 150 litrového akvária.

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 1)

Určovanie pohlavia

čawes všetci ako určím pohlavie u pseudotropheus socolofi ked tučnejšie asi samičky majú tiež ikerné škvrny na plutve ako samci. Ale mám aj vyžratých samcov:) Ako to určím???

Založil: matom » více k tématu (počet reakcí 2)

Sorry za bratranca

Nechal som ho včera na kompe aj on chová ryby, a nevyzná sa do toho SORRY!!! :) :) :)

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 2)