Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ............... 288


Pomoc s filtrom

Chovám mečúne a dnes som kúpil vzduchovaciu špongiu všimol som si že v nej dnu nie je difúzor chcem to dať do 12,5L akvarka nebude to vadiť??? sklenenú rúrku by som mohol skrátiť aj normálnou pílkou??? ODPÍŠTE!!! SÚRNE

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 5)

Pílenie skla

sklo by som mohol rozpíliť aj normálnou pílkou??? jedná sa o sklenenú rúrku

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 1)

kdy se přidává soda?

zdravím, chci se zeptat kdy se přidává do akva soda? myslím tím co v akva vyrovnává, nebo nahrazuje. děkuji

Založil: lucky » více k tématu (počet reakcí 10)

Frontosa co na ní říkáte ?

Burundi Nice Star,poslal mi to známej ,je to jeho vlastní odchov a mladý to dává ještě tmavší takovej opak Black Widow

Založil: mandy1 » více k tématu (počet reakcí 10)

Vladimír Grégr - 767L Malawi - Haps & Peacocks

Dovolím si rovněž představit svoje akvárium, které možná někteří znají z jiných webů. Akvárium jsem pořídil v únoru 2012, dodáno od firmy Zekia. Rozměry nádrže jsou 200 x 60 x 65 (d š v) s jedním zkoseným rohem. Akvárium je součástí obývacího pokoje a má proto především dekorativní roli, proto jsem zvolil trochu netradiční provedení nádrže a skříňky. Pozadí v akváriu je vyrobeno firmou JIMI (www.umeleskaly.cz) podle mých představ, chtěl jsem něco odlišného a individuálního. K dekoraci je dále použit bílý filtrační písek a kameny Nero Ebano. Jak čas plyne postupně ubírám jak kameny tak i písek, jelikož zjišťuji, že pouze zbytečně zabírají místo v akváriu a komplikují čištění nádrže, takže v současné době kleslo množství kamení a písku asi na polovinu proti původnímu stavu. K filtraci používám filtr Eheim 2080 a dále čerpadlo Atman AT-203 s kostkou biomolitanu. Síla filtrace je celkem znát, teoreticky by průtok měl být až 3700l/h, což je snadno poznat, jelikož v akváriu se prakticky neusazují žádné nečistoty na dně, pouze v pár místech. Osvětlení je zajištěno čtyřmi zářivkami T8 90cm, používám Philips TLD 865 a Dennerle Trocal African Lake. Zářivky jsou zapojeny přes stmívatelný předřadník a tak je simulováno rozednívání a stmívání. Topení zatím nebylo třeba, teplota v akváriu ani v zimě neklesá pod 24-25°C. Osádka je tvořena obyvateli jezera Malawi v dost pestrém složení: 7x Aulonocara species "rubin red" 7x Aulonocara stuartgrandi Ngara 6x Crytocara Moori 7x LABIDOCHROMIS SP. Yellow 8x MELANOCHROMIS MAINGANO 8x Labidochromis sp. Hongi 8x placidochromis phenochilus 6x Tlamovec Pseudotropheus saulosi 8x scianochromis fryeri 9x copadichromis borleyi V současné době plánuji přechod na čistě Haps a Peacocks, jelikož je v akváriu ryb hodně a i kombinace ryb by do budoucna nemusela dělat dobrotu. Jediné co mi vadí je, že z akvária zmizí žlutá barva, která ostře kontrastovala s pozadím a vypadalo to opravdu pěkně. Tady přemýšlím nad nějakým řešením (nechat v akváriu Yellowky nebo koupit něco jiného?). Budu rád za jakékoliv rady! Video na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=uJ9jfeOSeko

Založil: Vladimír Grégr » více k tématu (počet reakcí 132)

prosím o radu

Ahoj všechny vás zdravím a předem se omlouvám za pravopis a mám na vás spoustu dotazú, k akvárku jsem přišel jak slepej k houslím ca před 2 měsíci mě umřel tchán a já dostal akvárium 460l s asi přibližně 30 tlamovcema převoz a rozjetí akva nebyl problém nyní měním 200 l týdně a rybky vypadají spokojeně krmím sera flora cyclop a někdy sera vipan rybky nosí tak celková spokojenost.Proč vlastně píšu jelikož jsem si rybky nekupoval tak moc nevím co mě tam plave jediný ryby který jsem dokupoval 12ks pseudotropheus elongatus phanga jinak tam poznám 6ks labidichromis a 6ks h.venustus a to si myslím že nebylo nejštasnější.Prosím vás mrkněte na fotky a poradte předem dík S.

Založil: Salatos » více k tématu (počet reakcí 23)

pomoc s nemocí

Před nedávnem jsem žádal o pomoc s určením nemoci u elongátů těch už jsem se bohužel musel zbavit, ale nemoc se šíří dál nasadil jsem sera bactopur,ale nemám pocit že se to lepší, tak Vás žádám o pomoc.Přidám pár fotek ale kvalita nic moc.

Založil: lombardo » více k tématu (počet reakcí 12)

ohodnotíte akva?

Tak jsem si splnil sen a zařizuji 400 Líbí?

Založil: houmr » více k tématu (počet reakcí 22)

MOje tlamovce požierajú piesok

Moje tlamovce-Pseudotropheus socolofi cobalt blue-žerú piesok-piesok vypadáva aj vo výkaloch rýb a inak všetko v poho-prečo to robia???

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 2)

plave hlavou dolů

Zdravím, měl bych dotaz ohledně podivného způsobu plavání mé zebry. Plave v rohu akvária hlavou dolů a to už asi dva měsíce. Před řitním otvorem má viditelnou bouli-přikládám foto. Děkuji :)

Založil: Leoš » více k tématu (počet reakcí 133)

KRMENÍ SAK 55

Jaké krmení sak 55 krmíte,je jich více druhů,podle složení.

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 9)

akvarium tlamovců

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu se založením akvaria s tlamovci. Přítelkyni se hrozně líbí, ale já s nimi nemám žádnou zkušenost. chtěla by jich cca 10 v akvariu. Mám volné akvarium o objemu 60l (čistý objem) a nevím, jestli to pro ně není málo. A tedy má-li vůbec smysl takové akvárium zakládat?? Aby to nebylo spíš trápení rybiček.. Mockrát děkuji za vaše zkušené rady.

Založil: offsajd » více k tématu (počet reakcí 10)

co mám dát do 300 l

Co by jste mi doporučili za rybky do 300 l ve kterém mám 3x Pseudotropheus socolofi, 3x Labidochrois c. yellow, 5x Metriaclima estherae, 3x Melanochromis auratus, 5x Pseudotopheus demasoni. 1x Tropheus moori orange, 1x sumeček tečkovaný. Předem děkuji.

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 5)

Hnede akvarko

Muzete mi nekdo prosim poradit.Nedavno jsem vam tu ukazoval pozadi,co jsem vytvoril.Napustil jsem vodu z jineho akva a jednu tretinu ciste.Svitim dvouma zarivkama zhruba od 2 hodin do 11 vecera.Nikdy jsem problem nemel,ale ted mi cele nove pozadi i s novyma rostlinama totelne zhnedlo.Behem 6 dni jsou rostliny totalne v prdeli a pozadi uz chyta barvu take.Kazdym dnm je to o poznani horsi a uz nevim,jak to rychle zachranit.Je to tim,ze jsou trubice strasne blizko,nebo je to naopak malo svetla.Podle skusenosti na webu je to malo svetla,me to naopak prijde hodne presvetlene.Podotykam ze je akvo jen 150 litrove s vyskou 35 cm a dvouma trubicema klasickyma 60 cm dlouhyma od Philipsu.Diky za pomoc.

Založil: Tom2 » více k tématu (počet reakcí 114)

Rozpoznani pohlavi

Jak poznam u tlamovcu pohlavi? dekuji

Založil: Martina berta » více k tématu (počet reakcí 7)

Umělé tlamky

Ahoj. Neměl by někdo návod na zhotovení umělé tlamky?? Případně kde je koupit. Pořídil jsem Tropheusy a ztrácím přehled v nosících samičkách. Občas se stane, že klepu ještě nevylíhlé jikry.

Založil: Sikkki » více k tématu (počet reakcí 78)

Neznámá nemoc

Dobrý den, prosím o radu s nemocnou rybou.Jsem vcelku amatér a nevyznám se v nemocech ryb. Nepoznáte prosím někdo tuto nemoc, popřípadě radu, jak rybce pomoci. Před onemocněním jsem čistil filtr a měnil 1/5 vody v akva (voda byla přímo z kohoutku bez odstávky). Nejdříve se u ryby kolem oka objevilo bílé zanícení a pak se jí oko částečně vyboulelo. Dnes se jí navíc objevila červenající skvrna nad očima, na pohled působí apaticky.

Založil: Ondřej Majnuš » více k tématu (počet reakcí 2)

mohu mit ancistruse?

Mohu mit v akvarku s tlamovci ancistruse? bude mi požirat mladé

Založil: SCHERRY » více k tématu (počet reakcí 2)

akvarium 720l filtrace

zdravím,budu zřizovat akva 200-60-60,mám akvo 160-60-60,kde mi filtrují 2*atman 202 s nej. kostkou + vzduch a funguje to,je možnost aby mi to fungovalo i u té 720l?děkuji za názory.měj te se

Založil: luboš kovařík » více k tématu (počet reakcí 8)

Akvárium-únosnost podlahy

Dobrý den, potřeboval bych vás požádat o radu. Chci postavit akvárium (podstava 2200mmx550mmx500 výška-váha cca 800kg na 5 let starou podlahu o skladbě 80mm podkladní beton, 60mm EPS Polystyren+ 50 beton+dlažba 10mm. Mám obavu z popraskání dlažby v místě zatížení. Moc děkuji.

Založil: David Fiala » více k tématu (počet reakcí 19)

Zranění nebo nemoc?

Chtěl bych požádat o radu jestli se u mých elongátů jedná o zranění z boje nebo o nemoc. Ostatní ryby jsou v pořádku ,ale tihle dva postižení se jich straní ,ani po žrádle se nevrhají.Díky za odpovědi.

Založil: lombardo » více k tématu (počet reakcí 6)

Velké akvárium z plexi.

Nezná někdo firmu která dělá akvária z plexiskla? Sklo mě příjde zbytečně moc dráhé a těžké 200x60x60cm má dost přes 100kg. V zahraníčí je to normál ale v Čechách nic moc.

Založil: kutil » více k tématu (počet reakcí 44)

Dotaz na pana H.D.

Dobrý den,ve svém příspěvku ze dne 14.4.2011,který se týkal zbarvení F1 masew jste psal,že jste si nechal skupinku cca čtyřměsíčních prcků na pozorování a že nás budete s výsledky průběžně informovat. Jelikož nechodím na tyto stránky denně tak je možné,že už jste sem od té doby nějaké nové foto vložil a já to prošvihl,ale i tak bych vás chtěl poprosit o nějaké aktuální fotky. Nzní by jim mělo být něco kolem roku a já jsem velmi zvědaví tvor.Děkuji a přeji mnoho úspěchů v novém roce. Daniel Dvořák

Založil: dan » více k tématu (počet reakcí 5)

Čo mam robiť?

Čavte chcem sa opytat teraz sa my narodilo asi 200 ryb Albino Convict a neviem ci ich mam oddelit do ineho akvaria alebo co ?Prosim poradte mi .

Založil: Tadeas » více k tématu (počet reakcí 3)

dotazy, děkuji

Zdravím, mám na vás prosbičku, potřeboval bych poradit. 1. Jsou podobné stránky jako tyto ale týkající se am.cichlid? 2. Dokážete mi pomoct poradit sestavu do akva pro am.cichlidy? 3. Mohu dát cyprichromise k tropheusům? 4. Děkuji za odpovědi a přeji šťastný Nový rok.

Založil: daliborz » více k tématu (počet reakcí 2)