Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ............... 288


Rozměry Fluvalu 405

Ahoj.Mám 540 litrové akva a filtraci mi obstarávají 2x Fluval 205 a jedna čerpací hlava Juwel s kostkou.3D pozadí nemám a ta kostka se mi tam moc nelíbí.Chci ji zrušit a jednu 205 nahradit 405,ve které bude v koších jenom bioakvacit.Můžete mi někdo napsat rozměry tý 405? Výšku bych potřeboval i s připojenými hadicemi.Na netu jsem rozměry nenašel.Díky.

Založil: rostik » více k tématu (počet reakcí 28)

Kolik ryb do 320 litru?

Znovu jsem upravil me 320 litrove akvarium. Navstivil jsem osobne pana Plocheho (http://www.akvarijnirybyprodej.cz/) a musim maximalne pochvalit jeho prodej. Fantasticky vyber za dobre ceny. Ja poridil 30 tlamovcu, vetsinou aulonocara. Nyni mam vsak pocit, ze tam jeste chybi neco oranzoveho a tak zvazuji jeste doplnit pseudotr. zebra red red. Ale neni 35 ryb uz moc? Nepocitaje ctyri pancernicky.

Založil: Mxpx5 » více k tématu (počet reakcí 35)

Velikost Tropheusu

Ahoj, může mi prosím nikdo ze zkušených chovatelů napsat jakou velikost by měl dosáhnout zdraví tropheus přibližně okolo 1 roku života? Popřípaděv dospělosti zajímají mě osobní zkušenosti.Předem děkuji

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 13)

Mohou být ve spol. nádrži?

Čaute,lze chavat tyto druhy ryb společně v jedné 600 litrové nádrži tak, aby se vzájemně neobtěžovaly? Jedná se o Letrinops sp. red cap, Protomelas taeniolatus fire blue a Copadichromis azureus ? díky

Založil: georg1 » více k tématu (počet reakcí 1)

Mléčná voda v akváriu

Zdravím, jako vánoční dárek jsem dostala uplně npvé akvárium s vybavením(filtr,topení,štěrky,kořen atd.) Štěrky se propraly v horké vodě, kořen se vypláchnul několikrát aby z něj nešlo zakalení,ale po napuštění akvária vodou je voda lehce mléčná.(Voda už se asi 3x vyměňovala za novou) Mám strach do něj dát rybky, že se jim to moc nebude líbit. Můžu poprosit o radu ? nevíte někdo čím to může být ? Děkuji.

Založil: alexandra » více k tématu (počet reakcí 9)

Chory auratus

Zdarec, prosim o radu, samicke auratusa sa vytvoril pri chvoste akysi vred guloviteho tvaru cca 4 mm velky, mierne zacervenaly. Rybka je v dobrej kondicke, momentalne isla do karanteny. Asi pred tyzdnom mi poslo jedno maingano, myslim, ze by to mohlo byt rovnakeho povodu. Priznaky boli vypukle oko, plachost. Myslel som, ze by mohlo byt z nejakeho suboja, lebo ostatni rodaci po nom isli celkom zostra. Zdalo sa mi spociatky ze sa ten opuch oka zmensuje, nakoniec ale rybka ostala dezorientovana a plavala v divnych polohach tak som ju splachol. Tipujem to na Vibrio alebo Salmonicidu. Ak ste to niekto uz riesil budem vdacny za dobre rady.

Založil: ondras » více k tématu (počet reakcí 12)

Fluwal 205-malý výkon

Prohlédl jsem vrtulku hadice a njc jsem nenašel,nemáte s tím někdo zkušennost.Přestal dávat tolik vody co dříve.Je šest let starý.

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 5)

je to ps. socolofi?

cauko je to opravdu sokolovka?mi pripadne ze ma nejakou jinou tlamu nez ostatni sokolovky.

Založil: lolwawe » více k tématu (počet reakcí 2)

Mražené krmení

Chci se Vás zeptat jak krmit mražené(cyklop,artemie,dafnie,koretry)jde mi o to jestli krmení,které rozmrazím v trošce teplé vody nějak desinfikovat,mohla by se zanést i nějaká plíseň,nebo něco jiného.Jak toto krmení dáváte Vy odborníci?

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 21)

Barva dřeva akvária a skladba ryb.

Zdravim :) Chtěl bych se Vás zeptat, zda lze koupit nějaké tapety (samolepící) na skříňku od akvária. Dostal jsem nádherné 200 l akvárium, ale bohužel nábytek je proveden ve velice světlé barvě, myslím, že je to vyrobeno z dubu. A nehodí se nám do žádné z místností doma. A ještě jsem se chtěl zeptat, co mám vůbec za druhy ryb do akvária dát. Mám asi 3 možnosti 1. Klasika (neonky, skaláry, živorodky atd...) 2. Malawi ( ale myslím si, že velikost 200 L je nedostačující) 3. Terčovci a neonky plus cihlidky ramirezovi ( terčovci tak 2-4) Předem velice děkuji za Vaše odpovědi :)

Založil: Rudi von Brno » více k tématu (počet reakcí 7)

nechcou plavat

zdravim, moje rybky nechteji plavat furt se drží akorat u dna. plavou jen kdyz se priblizim k akvu protoze vědí ze bude krmení. hodnoty vody OK. vyměna vody taky ok jednou tydne vice než půlka. nevim jestli ubrat nebo pridat kameny a jak dlouho si tak zvykaji na nove prostředí tento setup mam týden a nic.

Založil: danek33 » více k tématu (počet reakcí 30)

Zařízení nádrže k odchovu

Jelikož mi pomalu dorůstají ryby v nádrži a včera jsem při rozebrání filtru objevil dvě přeživší rybky (1x P. maingano a 1x Aulonocara), chtěl bych doma zařídit cca 2-3 akvária pro odchov tlamovců. Nehodlám to dělat abych na tom vydělával, takže samozřejmě nic velkého a složitého. Moje představa je taková, že budu odlovovat nosící samice do akvária aby mladé donosily a mladé tam zůstanou, dokud trochu nedorostou a pak půjdou do světa. Prosté jak bulharská striptérka... Mám nějakou představu jak na to, ale jelikož jsem se cílevědomím odchovem nikdy nezabýval a nechával to přírodě, tak nemám patřičné zkušenosti. Zajímalo by mě především následující: 1) Vhodná velikost nádrže - jelikož tím nechci zaskládat celý byt, tak do spížky se mi vejdou akvária o rozměru cca 70*45*35 (d*š*v). Je to málo, moc, nebo akorát? 2) Kdy samičku odlovit - až nosí mladé nebo hned po výtěru? 3) Lze mít v jedné nádrži třeba 2 nosící samičky? Jinak akvária budou vybavená samozřejmě filtrací, vytápěním, osvětlením a budou permanentně v provozu aby byla zaběhnutá. Uvítám jakékoliv připomínky. Ještě nastíním, že ryby, které chci chovat a plavou teď ve velké nádrži jsou Haps a Peacocks - Delfíni, Placidochromis Lupingu, Aulonocara, Copadichromis Borleyi, Scianochromis Fryeri.

Založil: Gregy » více k tématu (počet reakcí 39)

Ohodnotte pozadi

Ohodnotte prosim vyrobu pozadi.Je to na zkousku,takze techniky si nevsimejte.Je to zatim ve 120 litrovem akvu ale uz pracuju na 500 litrech.Je to delane podle tehle prvni fotky.

Založil: Tom2 » více k tématu (počet reakcí 44)

Jaky pisek pro tlamovce

Chystam od nuly akvarium pro malawi nebo tanganika. Jaky pisek je vhodny? Muzu pouzit sterk cca 2-5mm nebo je lepsi jemny bily pisek? Nebo kombinace?

Založil: Mxpx5 » více k tématu (počet reakcí 8)

Pohodové vánoce

Krásné a pohodové vánoce do nového roku jen to nejlepší hlavně ať nám to krásně a zdravě plave v nádržích přeje všem akvaristům František :-)

Založil: fred69 » více k tématu (počet reakcí 34)

Tanganyika 400 l.

Dobrý den, jsem zde nový a čerstvě zaregistrovaný. Své ženě jsem splnil sen a pořídil jsem jí nádrž biotop Tanganyika o objemu 400L. Nemáme chovatelské ambice a akvárium máme pro radost. Jen bych poprosil místní odborníky o radu co vylepšit, či změnit, aby se rybkám dařilo dobře. Technika:akva 160x50x50,filtr Fluval 405, topítko Eheim Jager, vzduchovací motorek Atman. Osádka:Tropheus Duboisi 25 ks, Julidochromis Marlieri 4 ks, Cyprichromis Leptosoma Jumbo 9ks. Písek 1,2 mm, vápenec cca 25 kg, 6 ks.Tvrdost neměřím, ph 7,6. No2 a No3 neměřitelné. Filtrační média: Fluval molitan, Fluval Clearmax 4x, keramické válečky 2x, Fluval Biomax 4x, jemná vata. Krmení Ocean Nutritions, cichlid vegi a spirulina flakes. Akvárium jede cca 2 měsíce a zatím v pohodě, jen jsem bojoval s nálevníkem a krupičkou. Ještě bych chtěl touto cestou poděkovat panu Miroslavu Krautovi za cenné rady při zakládání akvária.

Založil: Roman2 » více k tématu (počet reakcí 55)

napouštění vody z vodovodu

Nějak se mi nedaří dohledat jak se dá dopouštět voda z vodovodu. To máte nějakou redukci mezi baterií a hadicií? V obchodě mi řekli že nic takového nemají. Dotěď jsem napouštěl vodu ze zásobních akvárií, ale od ledna budu nucený zásobníky zrušit kvůli prostoru. Díky za jakékoliv tipy a rady.

Založil: fajanek » více k tématu (počet reakcí 6)

Mlha v akvariu

Mám stejný problém jako A+I ( a není to vtip). Vypadá to stejně jako na jejích fotkách.Občas se mi objeví na 2-3 dny bílý zákal (viz foto A+I). Moje akva: 450 litrů, filtr vnější Eheim profesional 3 na 600 litrů, výměna vody cca 30% každých 10 dní za vodovodní odchlorovanou. Filtr jsem zatím nepral. Ryby 8 x Frontosa, 20 x Cyprochromis, 12 x Altolamprologus. Hodnoty vody 6 dní po výměně pH 7,5, gH 11, KH 6, NO2 0,02 mg/l, NO3 40 mg/l. Z rad pro Alenku nejsem úplně moudrý, může to někdo JEDNODUŠE shrnout?

Založil: Lukáš Vysočina » více k tématu (počet reakcí 3)

Jak jsem zakládal akvárko

Zdravím všechny, chteěl bych Vás seznámit jak jsem zakládal svoje nové akvárium a možná i inspirace pro ostatní. Začal jsem výrobou skříňky a krytu na světla. Lamino jsem si nechal nařezat, olepit. Jen ty oblouky jsem musel brousit a olepovat. Docela jsem si máknul.

Založil: peter74 » více k tématu (počet reakcí 17)

Můžou být spolu?- prosím poraďte

autor snad promine,ale nedalo mi to se nepodělit :)

Založil: mattes » více k tématu (počet reakcí 32)

Tlamovci ve spolecenskem akvariu

Po letech zvazuji ze se opet vratim k tlamovcum. Vyzkousel jsem po tlamovcich jak tercovce tak klasiku spolecenskeho akvaria ve smyslu skalar, neonek a podobne. Musim vsak priznat ze afrika ve mne zachovala nejlepsi dojem. Zvazuji ze se k ni vratim. Muzu ale dat tlamovce ke zbytkum skalar, neonek, teter atd. ? Nebo je lepsi to nedelat a zacit od nuly.

Založil: Mxpx5 » více k tématu (počet reakcí 3)

stehovani akva

zdravim, budu stehovat akvo na jiny stolek a nevim jestli mužu vypustit cele akvo a pak znovu napustit novou vodou. mam zajetej filtr cca 1,5roku. stare vody jsem schopnej nalit nekam do kyblu tak 20L a pak nalit zpět aji z rybkama. jde mi o to jestli tam muzu dat hnedka rybky, nebo se zase musi cekat na zajeti? dekuji akvo je 300L

Založil: macak » více k tématu (počet reakcí 12)

nevíte co je to za rybu?

Ahoj, mám na Vás prosbičku. Nevíte někdo prosím, co je toto za rybu? Nikde se mi nepodařilo najít v žádném atlasu. V akváriu je společně s Kančíkem mnohotrnným, hrbohlavým a červenohrdlým. Děkuji mnohokrát za odpověď

Založil: zděnda » více k tématu (počet reakcí 2)

Může to fungovat?

Dobrý den. Moje známá by chtěla ode mě nějaké yellowky. Ráda bych na to přistoupila, mám jich víc než má být a pořád se množí.Ale dnes jsem se byla podívat na její ryby. Akvárium je 200 l.Je pěkné ale ta skladba ryb strašně různorodá a není to Malawi. Skalári kančíci,ancistrusi, a ani to všechno neznám. Dost velké ryby a hodně druhů. Prý tam měla už i tlamovce (nevím jaké) a bylo to v pohodě. Nejsem odborník, ale vím,že to takhle být nemá. Budou tam nešťastné moje ryby nebo její? Co si o tom myslíte? Když už by to mohlo fungovat,tak jaký počet by byl ideální abych jí dala? Asi nic co.

Založil: Dagmar » více k tématu (počet reakcí 14)

test NO3 od Dajany

ahoj koupil jsem si test na NO3 od Dajany. Na papírku přiloženém k návodu je napsané, že se má dát prášku jen na špičku špachtličky, tak aby sraženina byla menší než špendlíková hlavička. Zkoušel jsem to a voda ze studny měla kolem 100 mg/l. Když jsem tam dal prášku trošičku víc tak to ukázalo kolem 50 mg/l a když sraženina byla asi jako tři špendlíkové hlavičky tak NO3 neměřitelné. Fungují testy od ostatních výrobců stejně nebo tam nejsou takové rozdíly v tom, kolik prášku dáte?

Založil: kuba » více k tématu (počet reakcí 23)