Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ............... 288


Rybky z Vltavy

Přopomínám, že v Paláci Kinských je k vidění několi nádrží. Komu se nelíbí stromek na staromáku, nechť směřuje své kroky do podzemí. http://www.podhladinouvltavy.cz/uvod/T1 Dneka jsme tam byli s manželkou a moc se nám to líbilo. Nejsem odborník, ale udělané to mají hezky.

Založil: Karola » více k tématu (počet reakcí 1)

Polemika - chovatelé

Dobrý den, Všechny vás zdravím. Možná to sem nepatří, ale stejně se neubráním pocitu mou polemiku sem umístit. Vrátím se do doby minulé a to tzv.komančové. V této době mne u svých kamarádů a hlavně chovatelů uchvátily ryby z jezera Tanganika a to konkrétně druh Tropheus. Po poradě s mými přáteli (chovateli) jsem si pořídil celkem čtyři aqua o obsahu 2x400 a 2x200l. Osádky aqua byly složeny z Tropheus Bemba a Tropheus Duboisi. Vše probíhalo několik let v pohodě. Pak, ale nastala chvíle k vytvoření jiného typu bydlení pro mou rodinu. V tomto období jsem se dosavadního chovu mých oblíbených Tropheusů musel vzdát. Jak tak plyne čas přišla po určité době nostalgie se k těmto nádherným rybám vrátit. A tady nastalo to úskalí, které chci ve své polemice popsat. Při zřizování nového aqua a následně vhodné osádky jsem narazil na problém, že v mém okolí (Severomoravský kraj, Ostrava, Frýdek-Místek) se již žádní větší, významní chovatelé s bohatými zkušenostmi nevyskytují ???!!!??? Jediný, který zůstal je p.Čuhel, kterého si velmi vážím a který má ve své odchovně výběr opravdu nádherných ryb. Ale bohužel již, jak se lidově říká Tropheusy nedělá ??? Při mém výběru Tropheusů jsem musel oslovit chovatelé ze zemích českých a jsem s rybami a s dokonalou komunikací s chovateli po všech stránkách maximálně spokojený. Nicméně se teď konečně naskýtá otázka, kam se poděli všichni chovatelé ze Severomoravského a respektive z Jihomoravského kraje ??? Pokud jsem ve svém brouzdání po internetu některé přehlédl, tak se dopředu omlouvám. Je pravdou, že toto diskusní fórum sleduji již delší čas a drtivá většina zkušených chovatelů, kteří na příspěvky reagují jsou z Čech. Halo, halo, kde jste všichni Moraváci ???

Založil: Jordan » více k tématu (počet reakcí 18)

Založení Akvária

Zdravím, v Lednu si budu zakládat akvárium, už ho mám koupené a je o velikosti 200L. Velice se mi libí africké cichlidy, ale hlavně ty z MAlawi. A proto se ptám, zda je to dostatecny objem pro tyto ryby. A jaké ryby by jste dali do akvária. Pokud je tu někdo chovatel z Brna a okolí, tak bych se sním domluvil na nákupu ryb přímo od něho. Protoze v Brně se cichlidy moc koupit nedaji a kdyz jo, tak se mi moc nelíbí, třeba Hornbach má celkem základní nabídku, ale ty ryby tam jsou předraženy a nevypadaly moc zdravě. Díky za Vaše odpovědi a případné nabídky.

Založil: Martin11 » více k tématu (počet reakcí 19)

Pseudotropheus demasoni

Dobrý den zajímalo by mě jak se pozná pohlaví u tohoto druhu Pseudotropheus demasoni.děkuji

Založil: dblazeks » více k tématu (počet reakcí 5)

Polomrtvá Aulonocara jacobfreibergi

Dobrý den dnes večer jsem našel v akváriu na dně polomrtvou aulonocaru která byla otočená na zádech mněla roztřepené ploutve a sotva dýchala musel jsem jí utratit ráno byla naprosto v pořádku chci zistit co se mohlo stát protože to je druhá dospělá aulonocara v tomo mněsíci kterou sem našel přesně v tomto stavu rybky stoprocentně nejsou nemocné normálně jí jsou čilé jelikož tam mám více dospělích krásných kousků tak potřebuji přijít na to kde jsem udělal chybu. Mohla jí napadnout jina aulonocara prosím o pomoc tohle se nesmí opakovat díky.

Založil: macikk22 » více k tématu (počet reakcí 25)

pseudotropheus socolofi

Chci se zeptat zkušených,čím krmit samice po vypuštění potěru?Jsou oslabené a nerostou tak dobře jako ostatní.

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 11)

Pseudotropheus zebra Red-Red

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak poznám pohlaví u tlamovce Pseudotropheus zebra Red-Red.Děkuji

Založil: dblazeks » více k tématu (počet reakcí 18)

První tření ??

Dobrý den. Mám dotaz na zkušené chovatele. V jakém věku, resp. v jaké velikosti se Vám začínají třít následující druhy? Cyprichromis sp. Leptosoma Jumbo Paracyprichromis nigripinnis Altolamprologus calvus Callochromis macrops

Založil: Tony2 » více k tématu (počet reakcí 2)

odlovení samice

Mám samici Labidoch.mongi,která nosí mladý,jak poznat kdy jí mám odlovit a hlavně čím.Nějakým skleněným zvonem?Takových samic jiných druhů mám víc,není v mých silách přesně spočítat za kolik dní jsou mladé už soběstačné.Děkuji

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 26)

PROBLéMOVGé AKVáRIUM

KTORé ALVARKO JE LEPšIE PRE TLAMOVCE-JUWEL RIO 180 ALEBO DIVERSA 80L

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 6)

Osvětlení do akvária

Pěkný den, chtěla bych poradit s osvětlením, zařizujeme si akvárko a jedine co nám zbývá jsou zářivky. Máme tam sice 2, ale ta barva je nic moc. Melo by to být T5 a 80W Brouzdala jsem na netu a nasla jsem http://www.akva-tera.cz/akvaristika/aqua-medic-aqualine-t5-reef-white-10k-80w-8147.html Myslite ze by to mohlo byt? V akvarku budou Hapsky.

Založil: Helena » více k tématu (počet reakcí 16)

Nemoci - lékárnička

Mám Tropheusy, Erethmodusy, Lamprologusy a Neolamprologusy ve dvou nádržích cca 1 rok a nikdy jsem neměl problém. Třeba mám kliku.Když pročítám toto fórum, dostávám z vás strach. Co by měl mít akvarista hobysta nachystáno v lékarničce? Na bičíkovce, bloat, a nevím co ještě.

Založil: Filip Král » více k tématu (počet reakcí 4)

odkalování 300l přímo do vany

Zdravím, tak jsem toho hodně načetla, u menších akvárií to jde dobře, ale u toho velkého pořád smůla. Zkrátila jsem napouštěcí hadici, napustila jí vodou. Nasadila jsem jí na odkalovač, potopila do akvária, otevřela na druhé straně a zázrak se nekonal. Mám Tetratec gc 50, akvárium 60cm vysoké. Pokud nasadím obě odkalovací trubice, neodkaluji vůbec, takže používám jen 1. s tou jednou mi to ovšem nasává mraky písku. Zkoušela jsem ten jejich startovací mechanismus, ten mi ten podtlak nevytvoří ani do kýble s tou jejich prohnutou hadicí, natož s tou zahradní....plus to musí být strašně nepříjemné pro ryby, když tam narvu velikou plastovou věc a začnu s ní klepat zezhora nahoru...Nasávat ústy nemá smysl, snažila jsem se, můžu tak leda omdlít, ale voda z akvária se nepohnula. Přemýšlím tedy nad nějakým čerpadlem a zapojením obou odkalovacích trubic na zahradní hadici. Nějaké tipy co s tím udělat, abych to spravila, nebo které čerpadlo koupit? děkuji Děkuji

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 8)

Enantiopus Melanogenys

Ahoj dnes se mi dostal do ruky fotak u akva, tak jsem vyfotil me oblíbence. Tak bych se vám chtěl pochlubit :))))))))

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 9)

POMOC NEMOC!!!

Dobry den,potreboval bych vasi pomoc pri uzdravovani tropheusu.Krmim dvakrat denne rano sera flora a vecer ocean nutrition vegi flakes. voda 8ph,kh13,gh10,no2 nemeritelne,no3 totez,vymena vody kazdy tyden minimalne 2/4.nemoc podezreni bicikovci,zatim jsem zkousel sera bactopur,potom sera flagelol.vysledek stale zrychlene dychani,bilé vykaly,nekdy dlouhé vykaly,nekteri jedinci nejedi.uz nevim jak dal.moc vas prosim o vase rady.dekuji

Založil: MARCOPOLO10 » více k tématu (počet reakcí 26)

Tropheus Bemba

Muzu se prosim zeptat,cim mam krmit Tropheus pemba bemba ??? Zatim maji 3 cm,tak jim davam cyclop a vlocky Noname:neznam puvod vlocek,tak chci neco kvalitniho.Co takhle Tropical Tanganyika,Tropical spirulina super forte nebo nejakou Seru floru či Seru San ???Diky za nazory.

Založil: Milhausman » více k tématu (počet reakcí 8)

korál do 300l

Našel jsem korál který jsem si koupil ve a zajímalo by mě jestli ho mohu dát do svého akvária ve kterém mám následující druhy: Labidochromis c. yellow, Pseudotropheus socolofi, Pseudotropheus demasoni, Melanochromis auratus, Metriaclima estherae a Tropheus moori orange.

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 4)

3d pozadi.....

chystam se na tvorbu noveho akva.... a moc se mi libi 3d pozadi,,,, moc by me zajimalo jak se da všechno schovat za pozadi.... hadice filtru, vzuchovani , topeni, atd.... nemate nekdo foto z druhe strany??? a kdyz ho tam nalepite stava se ze po case se za nej dostava voda???

Založil: sokol » více k tématu (počet reakcí 20)

Cichlida ZEBRA blue/red (samice)

Zdravím, Dnes ráno jsem si všiml, že samice nežere potravu, přestože kní doplave. Má stále zavřenou tlamu, tak se chci zeptat, zda to souvisí stím, že má v tlmě jikry, nebo zda může mít nějakou nemoc. Pokud by mi někdo mohl poradit, tak bych sem hodil klidně i fotku. Děkuji za vaše odpovědi :)

Založil: Rudi » více k tématu (počet reakcí 1)

prosííím o radu

Vím,vím,už se tady o tom napsalo dost,ale jsem z těch diskuzí zmatený...Do týdne mi dorazí akva 160x50x50 Jsem začátečník,tak prosím poraďte Plánuji akva do obýváku,nějaká běžnější sestava tlamovců,a stále nevím Bude mi stačit filtrace AT-202 Pokud ne,jaký vnější filtr Ty ceny jsou šílené Poradíte???

Založil: jara » více k tématu (počet reakcí 18)

Vzduchování pro mladé rybky

Poradíte prosím jaký motorek,bylo by to tak do šesti akvárií celkový obsah tak 500l

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 15)

Když se zahradnictví povolí uzda :-)

A opět se přemnožíl anubias co 5 měsíců až nejsou vidět ryby. Voda velmi tvrdá, Co2 došlo začátkem května tak mám vodu jak na tlamky a přesto to jde. Co půl roku dávám ven několik anubiasů i když krmým hodně, jen se řídím nelézt do filtru dokud neklesá průtok a výměny vody jsou častější a menší množství. Samozřejmě držím No3 pod 20-30mg/l ale ne náhlou změnou ale průběžně.

Založil: Pavel 86 » více k tématu (počet reakcí 19)

Led osvětlení

Dobrý den, už delší dobu uvažuji o tom, že bych si místo zářivky pořídil led trubici. Závit t8 délka 46 cm. Máte s tím někdo zkušenost? A hodí se vůbec do akva?

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 69)

Konzultace problematického akvária

Ahoj všem, mám 200L akvárium, kde mám neustále problémy s řasami. Rovněž se připravuji na založení nového akvária, cca 300-350L a rád bych se s někým poradil nad oběma tématy. Rád zavolám, zastavím se kdekoli v Praze nebo okolí nebo odvezu a přivezu někoho, kdo by se na mé akvárium podíval. 14 dní zpět jsem si pořídil ehaim professional, který je od 180L-350L, vše na radu, že tlamovci potřebují podstatně vyšší filtraci vody. Teď řeším problém, jak zařídit, aby mi velký proud vody z filtru tlamovce nerušil. Budu rád, pokud mi kdokoli napíše rovnou na můj email matneo@seznam.cz

Založil: Vašek Praha Hostivař » více k tématu (počet reakcí 13)

Probiotika-dotaz

Pro HD - před časem jste tu psal v jednom vlákně:sera san se určitě nezhoršil.Je spíše vylepšený prebiotiky posilujícími imunitní sistém organismu...Pravděpodobně jste myslel probiotika/prebiotika je výživa pro probiotické kultury/ale to není důležité.Co mě zajímá je to,odkud máte tuto informaci,pokud to není tajemství.Vím jak obrovský profit mají probiotika pro člověka a pokud by je bylo možné podávat v nějaké podobě i rybám,tak to by bylo super.Zajímá mě to čistě z profesního hlediska.Existuje na to nějaká studie,nebo se o tom dá někde něco přečíst.Já jsem hledala,ale nenašla.Předem díky za odpovědˇ

Založil: Iren » více k tématu (počet reakcí 38)