Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ............... 288


Nadnášení ocasní části Red Princes

Setkal se někdo s nestandardním plaváním Xenotilapia nigrolabiata Red Princesek, že je jim nadnášena zadní část těla, ale normálně žerou a rostou a při úleku se na chvilku srovnají ? Viděl jsem takové plavání i na některých youtubech.

Založil: Jaryn » více k tématu (počet reakcí 3)

Sháním PIETRA (O.S.I.)

ZDRAVÍM SHÁNÍM PIETRA KVŮLI DISTRIBUCI KRMIVA O.S.I DÍKY.

Založil: Radek_B » více k tématu (počet reakcí 1)

Krmení mladých frontos

Ahoj, kolikrát denně a hlavně kolik (jak moc) krmit , mladé frontosy velikost mezi 6-8 cm mám jich 16ks

Založil: Weetja » více k tématu (počet reakcí 1)

Krmení mladých frontos

Jaké použít LED trubice do akvária

Zdravim, poradte prosim jake zvolit LED trubice 120 nebo 150cm.Chtel bych jednu studenou bilou a modrou. Poslete kdyztak prosim odkaz na studenou bilou, ktere maji nejvic Kelvinu a pak ty modry.Ty studeny bily jsem nasel max 6500K, pokud vite kde sehnat i s vic Kelviny, prosim poslete a ty modry jsem nejak nemohl najit, diky moc.

Založil: Susik » více k tématu (počet reakcí 2)

Vrubozubec je apatický a nežere:

Dobrý den všem, mám cca 12 let starého vrubozubce, který je sám ve 240l nádrži. Poslední cca týden a půl mi nechce žrát a jen se apaticky lehce nakloneny na bok povaluje u dna nádrže. Delší dobu bojuji se zelenou řasou, ale ta mu nikdy predtím nevadila. Před týdnem jsem mu vyměnil cca 2/3 vody a vyčistil filtr. Navíc jsem vypnul osvětlení nádrže. Bohužel žádná změna. Nebyl by nějaký tip co bych pro něj mohl udělat? Zde je krátké video: https://youtu.be/eWwnI9bSs4A Děkuji za tipy.

Založil: Ronny » více k tématu (počet reakcí 1)

Osvetleni akvaria 160x60x60

Cau, potreboval bych poradit s osvetlenim, chtel bych tam led svetlo, nejlepsi asi led pasky ci trubice, nebo nejaky cipy nevim nevyznam se v tom....rostlinky tam mit nebudu a bude to na malawi.Pokud ty led pasky tak kolik rad pasku tam dat a jak dlouhe? aby to dostatecne prosvitilo akva....a jeste jaky typ pasku....je tolik druhu ze se v tom ztracim, na jake parametry koukat, kdyztak poprosim o kokretni typ :).Poradte prosim co pouzivate za osvetleni. Diky moc.

Založil: Jakub » více k tématu (počet reakcí 5)

Filtrace pro Mbuny

Zdravím, už asi dva roky shromažďuju informace a prostředky pro založení nádrže s mbunama. Mám představu o menší jednodruhovce o přibližně 15 - 20 kusech a objemu cca 300 l. Potřebuju poradit, jestli stačí koupit vnější filtraci, nebo mám postavit z menšího akvárka úplně novou? Netuším, jakej objem medií a výkon čerpadla je potřeba pro moje účely a jestli se vyplatí kupovat komponenty a stavět filtraci, nebo funguje líp instantní řešení dojít do akvaristiky a koupit filtr. Díky

Založil: Janek » více k tématu (počet reakcí 1)

Podoba ryb z různých biotopů

Sorry uživatel heriman, půjčil jsem si fotku tvejch Enantiopus, abych je zde přirovnal k mořským Valencienna. Na fotkách je Valenciennea sexguttata a Enantiopus melanogenys a na videu jiný podobný druh video:Valenciennea strigata https://youtu.be/R8P48Z2byD0 video:Enantiopus kilesa https://youtu.be/9M2w9-cfZKI Máte taky někdo takové favority podoby ze zcela jiných biotopů?

Založil: hr » více k tématu (počet reakcí 1)

Podoba ryb z různých biotopů

stojan na akva 160x60x60

Cau, mam dotaz ohledne stojanu, neni to totiz uplne rovny,kdyz prilozim dlouhou vodovahu, nekde to je treba o 2mm vypoukle nebo naopak propadle, co by jste dali na dno? napadlo dat tam polystyren, ze by se nerovnosti treba ztratili + tam tam kde je svar tak to taky je trosku vyssi tak o 2mm.Znamej tam mel drevotrisku a na tom pak polystyren.Je duvod se toho bat? a jak by jste to vyresili? diky moc za rady

Založil: Susik » více k tématu (počet reakcí 14)

Tlamovci z Malawi, existuje nějaký jejich atlas?

Dobrý den, nevíte někdo (případně rovnou odkaz), zda někdy nebyli knižně, přehledně zpracovaní tlamovci z jezera Malawi? Česky nebo třeba i odkaz na nějakou anglickou publikaci? Případně pokud někdo máte k dispozici nějakou přehlednou nomenklaturu a třeba i s popisem nebo fotkami, rád ocením. Předem děkuji místním znalcům. :-) Jirka

Založil: Jiri Fis » více k tématu (počet reakcí 1)

Nádrž Tanganika 650 litrů - jakou zvolit osádka

Dobrý den všem, pořizuji si akvarium typu Tanganjika 650l (200x50x65) - profi udelané na míru (fy Macenauer) a chtel bych poprosit zkušené o radu jakou osádku tam dát, jako základ bych chtel Frontosy...a ted bych potřeboval poradit kolik jich mám do takovéhoto akvaria pořídit, kde je sehnat (chtel bych nejlepe) Blue zaire...a jestli je vhodné je nakombinovat i s jiným druhem (jakým, jestli např calvus)----měl jsem predtím dlouhá leta Malawi, ale Tanganjika bude první...moc dekuji za rady...

Založil: tanganjika » více k tématu (počet reakcí 25)

Labeotropheus

Zdravím vespolek, nevím, jestli to tu už proběhlo, jestli ano, tak se omlouvám. Počet druhů rodu Labeotropheus se rozšířil na pět. Osobně tipuji, že se bude rozšiřovt dál. Na rozdíl od jiných rodů cichlid z Malawi (např. Maylandia) byly doposud barevné varianty všechny přičleněny buď k druhu L. trewavasae, nebo L. fuelleborni. Změn je vůbec více...např. nový rod Chindongo, kam patří zmámé druhy Ch. saulosi, demasoni a socolofi. A dalo by se pokračovat. Taxonomie cihlid jezera Malawi je stále v pohybu :)

Založil: kolodej » více k tématu (počet reakcí 3)

Cyrtocara moorii?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, manžel z Prahy přivezl 2 tyto rybičky, údajně tlamovce hlavatého. Jelikož s tímto druhem nemám žádné zkušenosti-s malými jedinci a fotek na netu moc není, tak nevím, jestli je to opravdu "delfínek" nebo zda nedovezl něco jiného. Mohli by jste prosím poradit? :-) Moc děkuji za Vaše názory a odpovědi.

Založil: Majky » více k tématu (počet reakcí 2)

Cyrtocara moorii?

Boj s riasou

Zdravim akvaristi, viem, ze sa tu riesia najma tlamovce ale bol by som rad, ak by ste mi poradili s mojim problemom. V akvarku cisto len s tetrami sa cervenohlavymi a neonkami cervenymi sa mi vyskytla riasa na dne, chcem sa opytat, moze to byt tym, ze zradlo im napada na zem a uz si to nevedia pozbierat? A zaroven, nepomohlo by niekolko corydorasov ako cisticov a preryvacov dna?

Založil: Aquaman » více k tématu (počet reakcí 10)

Akvárium Tanganika - rady pro začátečníka

Preji vsem dobry den. Zakladam si svoji prvi Tanganiku, proto bych vas rad pozadal o radu, co a jak zaridit. Mam akvarium 120 x 50 x 60 vyska. Filtrace bude jeden Eheim Prof.4 600litru a jeden Eheim Classic 600. Vyvod z filtru mam pripraven na kazdy strane, mnelo by to vytvaret vir. Nevim jestli by nebyla lepsi rampa na kazdy strane. V akva mam jeden vetsi koren, nevim zda to nebude problem, jestli nebude snizovat Ph vody. Ryby planuji N.leleupi a Brichardy. Co by jste mi poradili do zacatku? Dekuji.

Založil: MarianD » více k tématu (počet reakcí 25)

Akvárium Tanganika - rady pro začátečníka

vhodna filtrace do akva 160x60x60

Zdravim, chci se zeptat jakou filtraci bych mel zvolit do akva 160x60x60 kde budu mit malawi mbuny. Staci pouze externi filtrace? popripade jaka?

Založil: Jakub » více k tématu (počet reakcí 10)

Závojnatky v kombinaci s tlamovci

Dobrý den, mám akvarko ctyri zavojnatky 200l, daji se zavojnatky kombinovat s Malawi akvarkem? Jsou zvykle na 25 stupnu. Chtela bych k nim poridit tlamovce, ale nechce se mi davat zavojnatky pryc, srdcova zalezitost :). Potebuju radu, zdali je to mozne.

Založil: Harleta » více k tématu (počet reakcí 2)

Kolik ze starych brachu tu zustalo?

Rad bych vedel, jak se vede starousedlikum. Skoda, ze vsechny otazky se tu opakuji. Jak lze videt sladkovodni akvaristika neni az tak komplikovana. Vsechny vas zdravim.

Založil: melanochromis » více k tématu (počet reakcí 17)

Alunocary s rostlinami a čichavci

Zdravím, s tlamovci jsem skončil před 3 lety, doufám, že šťastně prosperují někde v podkrušnohoří. Když jsem je stěhoval a posílal dál, vyplivli Alunocary nějakou drobotinu(cca 1mm), která v akva zůstala a kupodivu přežila zakládání nového dna, sázení kytek i novou osádku (čichavce, tetry, pestřence) a nakonec všechny přerostly a vesele se množí, jsou tolerantní k větším rybám a odolnějším menším (Barbus Titea dlouhodobě bez problémů soužijí) ale tetry to obecně nedávají (možná ale i čichavci a pestřenci přispějí svým dílem). V akváriu je spousta kytek, Anubias hlavně,mikrosorium a nějaké podobné kapraďorosty :-) Limofila a tak a bez okusování, bez ničení...300l akva vnější enheim, vodu měním tak jednou za 3 měsíce půlku, občas hnojím, ale pokud to roste a množí se (pestřenci a alunocary) tak to moc neřeším.Nechci rozhodně zakládat na nějaký flame, jen mě zajímá co tomu říkáte a jestli byste někdo za odvoz ty křížence (Alunocara ereca s nějakou podobnou :-) ) nechtěli až trochu dorostou...případně bych vyměnil za pár opravdu maličkých (do3mm) jiných tlamovců, třeba by si taky zvykly :-)

Založil: KOMOŇ » více k tématu (počet reakcí 1)

složení ryb 160x60x60

Dobrý den. Mám v plánu pořízení akvária s rozmery 160x60x60 v akváriu z duvodu ušetření místa nebude 3D pozadi. Chtel bych dvoudruhovou nádrž -cislo jedna je pro me cyrtocara moori a druhy druh frontosa. Jsem si vědom ze na tyhle velikány to neni s rozmery žádná sláva ale chtel jsem se zeptat zkušenějších chovatelů, jestli je mozne tyhle ryby spolu v této nádrži kombinovat a pokud ano, tak pomoci s poctama kolik ryb. Moc dekuji za odpovedi.

Založil: Petan » více k tématu (počet reakcí 6)

Můžete určit druh kamene?

Co je to za kámen ... Našla jsem ji ve Vysokych Tatrách...DEkuji za odpověď

Založil: Lucie11 » více k tématu (počet reakcí 1)

Nemocní a umírají

Ahoj potřebuji poradit co je to za nemoc a jak léčit.Začalo to po nákupu nových ryb.Denně uhyne 1-2.Na rybce začnou vznikat takové bílé fleky a do 24 hodin je po ní. AKVA velikost 400l,osádka 45 ryb,PH v normě,NO3 neměřitelné,Vodu měním třetinu týdně,Osoleno,zapnuto přivzduchování.

Založil: karel785 » více k tématu (počet reakcí 4)

Nemocní a umírají

300 l Tanganika

Ahoj, zakládám nové akvárium o rozměrech 120x50x50. U jedno kraje a na stredu budou nejake kameny. U druhého kraje ulity. Planuji to doplnit nejakou valisnerii a anubiasem. Filtr bude fluval fx5 kde v jednom kosi bude koralova drt. Jakomosadku planuji: 12x Cyprichromis leptosoma 6x Neolamprologus multifasciatus 4x Lamprologus Daffodil 4x Julidochromis Je to dobry napad? S akvaristikou zkusenosti mam, s tanganikou ale zacinam... Predem diky za rady a napady, jak to vylepsit.

Založil: Jandy » více k tématu (počet reakcí 10)

Jak vybarvit Demasoni1

Dobrý den můžete mi někdo poradit jak vybarvit Demasoni? Mám mláďata cca 4. měsíce a jsou pořád strašně nevýrazní délka cca 4cm. Krmím Seraflorou občas Spirulina tabs zkoušel jsem Sera Granured ale to mi nechtějí žrát. díky a odpovědi.

Založil: Ready 450 » více k tématu (počet reakcí 6)

Poradíte prosím, co mohu přidat?

Dobrý den, máme akva cca 300L, v něm 8 ks Melanochromi maingano (převaha samic), 6ks Labidochromis caeruleus yellow (2 samci, 4 samičky) a 6ks Labidochromis Caeruelus Nkhomo Reef (2 samci, 4 samičky). Je to pěkné, ale líbila by se mi k nim ještě nějaká jiná barva, ideálně červená. Poradíte, co bychom mohli přidat, aby to bylo ok a aby jich stačilo max těch 8-10 ks? A ideálně aby byli pěkné i samičky, měli jsme tu ještě ps.flavus, ale ty šli z domu právě díky nevýraznosti samiček. Chceme to mít pestré na oko, odchovávat nemáme zájem, ryby sice nosí jak pitomé, ale mláďata si "naštěstí" všechny sežerou.Napadá mě leda něco z Aulonocar, ale nemám s nimi dosud žádnou zkušenost. Díky za tipy.

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 11)

Poradíte prosím, co mohu přidat?