Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ............... 288


Jaky další druh k Ilangám?

Budu dělat nádrž 1000 L a chtěl bych do něj TR Ilangi..,jen nevím co k nim,krom Duboisek,ty mám v jiné nárži z Red Rainbowama. Díky za rady ,typy.

Založil: Badecek » více k tématu (počet reakcí 42)

těhotná malawi

http://www.youtube.com/watch?v=MozwOwX8CtM tady je odkaz videa pro ty, co se ptají jak poznají, že je samička gravidní. ,)

Založil: radimvystavel@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 8)

zacinajici chovatel

Dobry den chci se zeptat kolik paru tlamovcu mohu mit na cca 200l.akvarium.Dekuji

Založil: Jaroslava » více k tématu (počet reakcí 3)

Tr.Duboisi-vaš nazor-menší akva

Zdravím všechny, snad mě nikdo neodstřelí za otázku:Strašně moc se mi začali líbit Tropheusy Duboisi ,hlavně skladby těla je uplně nadherná!!Jen problem je v délce akva,kvůli mista v bytě!Mam doma akva 120x50x40 a chtěl sem se zeptat zda by se dalo v takovem akva chovat tyhle tlamky? Bylo by to bez 3D pozadí,tapeta, jen par kamenu a filt TetraTec1200 a par Anubiasů? Diky za nazory

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 37)

ma nekdo zkusenosti

prosim chci se zeptat jestli ma nekdo zkusenosti s timto krmivem Tetra cichlid stick ,me prijde ze kdyz s nim krmim tak rybky se nejak moc nafukuji...chci se zeptat jestli se mujeji granulky namacet a jestli jim to nemuze ublizit ve strevech....mam takove rybky http://rybicky.net/nadrze/13420

Založil: marnoff » více k tématu (počet reakcí 1)

plesen alebo krupicka???

Dobry den, mozte mi poradit. Na par kusoch cca15 v akvariu sa urobili biele skvrny na prsnych plutvach, su malicke. Jedna ma obsypanu aj hlavu. A jedna na ma prsnych plutvach nieco ako male 1mm 3 biele chumaciky.. Tiez sa obtieraju o dekoraciu, kamene a strk. Ale inak su v pohode, teda ze nie su malatne, plavu sice menej ale su cule... Dakujem

Založil: pebu » více k tématu (počet reakcí 34)

jak se dá přenést krupička do akvária

Ahoj chci se zeptat dá se krupička přenést jen rybkama,krmením nebo může být v akváriu a čekat na vhodnou příležitost k utoku např správná teplota oslabení ryb atd. ptám se pro to že jsem si nedávno koupil nové rybky které prý stoprocentně prošly karanténou ale niní se mně na některých rybkách oběvila ale né na těch nově koupených díky.

Založil: macikk22 » více k tématu (počet reakcí 4)

tropheus duboisi maswa+kiriza

prodám tropheus duboisi maswa 6-8cm 10ks tropheus kiriza 6-8cm 10ks možná jich tam je asi víc..nechcou se ale seřadit do dvojiček:D ryby ve skvělé kondici..cena dohodou..chci at jsou v dobrych rukou :)725108609 Opava

Založil: lukash » více k tématu (počet reakcí 6)

Vyplašení tlamovci

Zdravím:) nevím si rady s Tlamovci, při vchodu do místnosti, kde je akvárium, se rybky snadno vyplaší, schovají se a třeba i celý den nejdou vidět. Akvárium má objem cca 250l a dospělých tlamovců je 12. Rybky kdysi vylézaly aspoň, když se jim dávalo jíst, ale teď taky ne, prostě čekají až "budou samy". V tom případě akvárium vypadá, jakoby tam nebyla žádná ryba :( Můžete prosím poradit ? děkuji :)

Založil: alexandra » více k tématu (počet reakcí 6)

Aka je to ryba ?

Cavte chcem sa opytat ci tato cichlida Cichlasoma nigrofasciatum moze ist ku napr Metriaclima estherae a podobnim cichlidam ?

Založil: tadeas » více k tématu (počet reakcí 1)

demasonka nemoc?????

dobry den prosím o radu přišel jsem v poslední dobe o 3 demasonky, pořád se zdržovaly u hladiny lapaly po dechu. u jedné jsem si všimnul že nemá břišní ploutev a druhá jí mela zase pořád u tela jako přilepenou. jinak akvárium má 350 l hodnoty vodu v pořádku. výmena jednou za 10 dní 3/4 vody. demasonek mám 20 ks,plus yeloow a aulonocara red dragon. posílám foto ryby která na tom byla nejhuře bohužel už není.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 32)

Nano akvarium

Vím, že to zde nepatří, ale stejně se vás všech zeptám. Uvažuji o Nano akvariu do ložnice. Na netu jsem našel obrovské množství různých druhů. Pořád se rozhoduji, zdali koupit s osvětlením s klasickou zářivkou, nebo LED osvětlení. Co byste zvolili vy ? Výhodou Led je akorát menší spotřeba energie, ale je to jen velmi nepatrné množství. Máte někdo zkušenosti s tímto osvětlením ? Všem dík za radu.

Založil: Nik » více k tématu (počet reakcí 1)

Soda zakalená voda

Zdravim, mám dotaz když přidávám při výměně vody sodu do akva tak je vždy celé bílé. Do druhýho dne to zmizí ale nevim jestli je to normální? . Dávam asi 50g na 200L nové vody. Rybám to asi nevadí. Ale co vy na to? Kupuju sodu v Penny. Tak jestli nějaká špatná kvalita nebo nevim. děkuji za odpovědi

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 36)

Choroba alebo nie?

Zdravim, dnes som nasiel jednu cichlidu, ktora pod ziabrami mala nieco ako zvacsene brusko. je to nieco vazne?

Založil: Peter Bural » více k tématu (počet reakcí 28)

pozná někdo tuhle nemoc

Zdravím místní odborníky. Pozná někdo, co se děje s mými cyprichromisemi? Vidtální rybky přestanou příjímat potravu, pak se začínají hrbit (vypadá to jako křivice páteře) a pak hynou. Ve společném akvariu jsou v háji jen cypr. ostatní ryby jsou v pohodě. budu rád za kažádou radu.

Založil: Mila.holba » více k tématu (počet reakcí 44)

Jaké je skutečně správné množství při výměně vody v akváriu?

V některých příspěvcích na tomto fóru mi to připadá jak na závodech ve výměně vody. Kdo víc tak vyhrává. Není ve skutečnosti vše jinak?

Založil: Hynek Dařbujan » více k tématu (počet reakcí 355)

tvrdost a PH - zas a znovu

Zdravím. O víkendu jsem si koupila test UT a CT, tak jsem měřila (akvárium je teprve v záběhu a nic v něm není). UT je 6, CT je 8 a PH je 7. NO3 ve vstupní vodě je kolem 20-30, což už samo o sobě je vysoká hodnota. Má to vůbec cenu se snažit o úpravu vody na cca CT 12 a PH 8,5, nebo je ta potenciální nestabilita spojená s tou manuální úpravou při každé výměně vody moc riskntní a docházelo by k výkyvům nevhodným pro ryby? Samozřejmě, ryby už mám vybrané, nádrž připravenou a jsem ve fázi domlouvání nákupu ryb, jen jsem dnes četla články o úpravě tvrdosti vody a stabilizaci PH a až tak moc jim nerozumím, abych se do toho po hlavě vrhla. Pokud je to proveditelné tahle úprava bez výrazných rizik pro budoucí obyvatele, bude pro mě asi nejvýhodnější sehnat si nějakou formu Na2CO3, co zvyšuje jak PH tak tvrdost ( abych nemusela přidávat zvlášť jedlou sodu a zvlášť hořkou sůl), že? Děkuji, vím že to není něco, na co se můžu ptát cizích lidí a musím si to zvážit sama, ale já nejsem úplně objektivní: ryby co mám vyhlídnuté - Cyprichromis leptosoma a Neolamprologus multifasciatus - vážně chci, takže to na posouzení chce třetí stranu.

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 4)

crazy chovatel v UK

Len sa chcem podelit o svoj zazitok heh. Vcera so bol u jedneho chovatela kupovat parik zltych cichlid. Ma "chovnu" asi v dvoch izbach velkosti obyvaciek. V kazdej okolo 10 akvarok v objeme od 150 do 400l. Ked som sa s nim dal do reci tk mi povedal toto: Meni 20 az 40% vody v kazdom akvarku tyzdenne. Raz mesacne premyva filter vo vode z kohutika. Raz za 3 mesiace da vsetko dekoraciu, filtre a piesok a umyva (plus 80% vody). A ta vsetko umyva a doplnuje s obycajnov vodou nie odstatou. A povedal ze to robi tak uz 30 rokov a ma skoro nulovy uhym. AKo to ze ziadny nalevnik alebo problemy s vodou?

Založil: peter bural » více k tématu (počet reakcí 12)

Je to metricimea esterahe rb?

Zdravím, mám prosbu, od chovatele jsem koupil metricimea esterahe r/b a jeden samec mi při přestěhování do mého akva "zproužkovatěl". Mám teď špatnou zkušenost protože při koupi rb jsem zároveň dostal pár kousků rr :-( a mám pocit, že tento samec nebude "zebra". Je možné, aby měl takto proužky? Není tak vybarven stále, občas je celý modrý. Děkuji za odpověď a prosím... buďte mírní :)

Založil: KaMa » více k tématu (počet reakcí 16)

sera med Flagellol

Dobrý den chci si koupit do zálohy toto léčivo, nikdy nevíte chci být připraven vím že toto léčivo funguje a je odskoušené no každopádně mně zajímá jestly má nějaké výhody oproti mnohem levnějšímu entizolu který je také odskoušen nebo je to uplně to samé v drahém obalu a v pěkné krabičce je šetrnější k rybám nebo snadnější postup léčení díky.

Založil: macikk22 » více k tématu (počet reakcí 11)

scháním kontakt

Prosím namáte někdo kontakt na chovatele tlamek z Mošnova(u Ostravy)

Založil: jara » více k tématu (počet reakcí 5)

Odkalovač napojen na vodovodní řád

Zdravím, chtěl bych se zeptat kde bych mohl sehnat takovou šikovnou věcičku co je na obrázku? Jak se to vůbec jmenuje? Už mě nebaví chodit s kýblema, jsem z toho vždycky zmordovanej víc jak z posilovny. Mám takovou ideu že to našroubuji na baterii... odkoalovací zvon hodím do akvária, na chvilku pustím vodu....tím by se měl vytvořit podtlak a následně vypustit i odkalit akvárium. Potom to jednoduše napustím hadicí. Jenže, nikde to nemohu objevit. Těžko se to hledá když ani nevím co a jak se to jmenuje, ptoto bych uvítal kdyby mi někdo poradil. Předem upozorňuji že jsem ze zapadákova, kde není Horbach ani Baumax a podobné. Předem díky za radu

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 59)

mam problem z rybkou nimbrochromis venustus

rybka mi lezala ranno na dne tak som ju vybral a dal do mensej nadobi a dal som m.zelen trosku sa prebrala ale tazko sa jej plave neviem co je snou...

Založil: laci » více k tématu (počet reakcí 1)

Pseudotropheus acei sp.black

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda-li někdo neví, kde můžu koupit, sehnat tento druh tlamovce? V akvaristice v Brně jsem ji nikde nesehnal, a u chovatelů a v pěstírnách, které jsem procházel přes internet ji také nikdo nenabízí. Do svého nového akva 650litrů bych chtěl pořídit 20kusů. společně s tímto druhem budou v akva demasonky 25x, 20x yellow a 15x zebra. popřípadě jaký jiný druh by se hodil k osazenstvu místo sp.black? Předem děkuji za odpovědi

Založil: Filous » více k tématu (počet reakcí 24)

Zprovoznění staršího akvaria

Zdravím, prosím o radu.Koupil jsem starší akvárko a potřebuji ho pořádně vyčistit, ale protože má 250l, tak v koupelně to asi nepůjde. Hlavně,když použiju agresivní čistidla, mám strach jak to vypláchnu a když už, tak co použít, aby to následně nezabilo cichlidy,které potřebuju přestěhovat.Dík za rady

Založil: červ » více k tématu (počet reakcí 6)