Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ............... 288


300l zhodnoceni

cauko kluci zalozil sem 300 malawi, prosil bych vas nazor co zlepsit. akva 120/50/50 300l osadka 10 socolofi,15 lombardaku, 2+3 aulocantry fire fishky a parek marlierek. vim ze nekomu nepujde pres zaludek michani tanganiky a malawi ale me se to libi.filtr tetratec 1200. diky moc

Založil: lolwawe » více k tématu (počet reakcí 27)

Vrstva písku

Ahoj jaká je optimální vrstva píslu o předního skla, použiku křemičity písek hrubost 1,3 mm. A kde ho kupujete.

Založil: peter74 » více k tématu (počet reakcí 29)

Hustota biomolitanu do externího filtru

Prosím Vás o radu ohledně náplní do externího biofiltru. Postavil jsem si filtr o velikostech 80x50x30cm.Mám tam pět komor.Nevím,jestli použít biomolitan do komory č.2 TM 10 a do komor č.3 a 4 TM 20,nebo TM 20 a TM 30..Děkuji

Založil: BOB 842 » více k tématu (počet reakcí 5)

problémy pohybu

Dobrý den. U jednoho s tlamovců se projevil asi nijáký problém. Je celkem čilý plave normálně ale kdýž plavat přestane tak klesá ocasem ke dnu. Předem děkuji za radu

Založil: vratimov » více k tématu (počet reakcí 2)

složení odstraňovače dusíkatých látek

Z čeho se skládá odstraňovač dusíkatých látek u Fluval ?

Založil: Knos Svatopluk » více k tématu (počet reakcí 30)

Biologický aktivátor

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda můžu jako biologický aktivátor u filtru JBL crystal profi e900 použít od výrobce sera nebo dajana, nebo jestli doporučujete raději koupit jimi doporučovaný JBL filtrstart? Dekuji za rady.

Založil: David 111 » více k tématu (počet reakcí 3)

Dajana Spirulina Chlorella

Jaké máte s tímto krmivem zkušenost? Chtěl bych ho pro Trops.

Založil: ondrášovi » více k tématu (počet reakcí 6)

samec, nebo samice?

Ahoj, asi pred 3mesicema jsem dostal od jednoho akvaristy 4ks aulonocar. Melo by jit o red dragon.tato je z nich nejvetsi.cca 7cm. Muze nekdo podle fotky urcit pohlavi? predem diky

Založil: Maxim. » více k tématu (počet reakcí 15)

Eheim Ecco Pro 300 VS Tetra tec ex 1200?

Ahojte, řešim pořád jaký vnější filtr vybrat do 250L. Potřeboval bych radu který bude lepší..? Díky.

Založil: kubajz » více k tématu (počet reakcí 10)

Velmi jemné vzduchování

Viděl jsem ve veřejném akvariu v Monaku velmi jemné vzduchování v pozadí akvaria. Vypadalo to spíše jako bílý kouř. Má někdo ponětí jak to dělají? Rád bych to zkusil udělat. Kostka z lipového dřeva takhle nefunguje, to jsem zkoušel.

Založil: Filip Král » více k tématu (počet reakcí 17)

Ryby do chovu

Zdravím tímto všechny chovatele a mam prosbičku..kdo chová Variabilichromis moorii a Neolamprologus tretocephalus.Rád bych začal s choven těchto divočáků.Na každý druh bude připravena "vanička" 180x60x50cm.Zda by se někdo nepodělil o cenné rady a zkušenosti.Díky za info.Vím že to jsou rváči ale to je nepodstatné pro mne jsou to krásné ryby jako ostatně všechny cichlidy.

Založil: Monty64 » více k tématu (počet reakcí 10)

Hněde fleky na okolo pusy..?

Zdravím všechny,dival sem se dnes detalněji na rybky a některe mají takove fleky nebo ťupky hněde okolo tlamiček,ale maji to jen některe ryby jako Ps.Socolofi,dvě Aulonocary eureka ale ostatni to nemaji-Ps.zebra a zebra red red a ani L.yellowky!! Tak nevim či sem si toho nahadou nevšiml a maji to třeba od začatku nebo až teď v dospělosti anobo se jedná o nemoc??! Předem diky za odpovědi a rady!!!

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 21)

hnědá řasa v akváriu

dobrý den,mohl by mi prosím někdo poradit co dělat s hnědou řasou!? dělá se mi na rostlinách,lávových kamenech a sem tam i na podkladu!!! je to přirozené,nebo se dá odstranit!? nevadí rybám!? nevím jestli svítím moc nebo málo (denně 8hodin)!? móoóc děkuji za radu :-)))

Založil: Roman Pernický » více k tématu (počet reakcí 10)

JBL e1501 vnější filtr

Zdravím všechny, tak jsem se konečně dostal ke zprovoznění filtru. Filtr má 4 koše. V 1. koši jsou keramické válečka, ve 2. a 3. jsou keramické kuličky a ve 4. je hrubý a jemný biomolitan. Zatím jsem zprovoznil ve stávající sestavě. Abych filtr zaběhl do nového akvária šoupl jsem ho do stávající akvária cca 100 litrů. Protože mám vysoké akvárko 35 cm. potýkal jsem se s instalací nasávacího koše. Nasávání je řešeno pro vyšší akvária min. 40 cm. výtok nemám přes rampu, ale dodávanou trysku. Před spuštěním se propláchnou koše a napustí filtr vodou. Po spuštění se ozval rachot (vzduch)a v akvárku se uděl pěknej vír, ryby plavaly pěkně proti proudu. Tak jsem výkon přiškrtil na víc jak polovinu. Závěrem Je velice výkonný, hodně tichý až mně to překvapilo (můj pocit) jednoduchá instalace. Jedinou nevýhodu je snad poměrně vysoká cena. Večer zašlu fotku provizorního zapojení snad se nebudete smáta tato mini recenze někomu pomůže. Jinak jsem koupil filtr v ZOO-HOBBY za 3 800,-.

Založil: peter74 » více k tématu (počet reakcí 20)

sladkovodní žábronožka VS žábronožka solná

Zdravím všechny místní guru. Jaký je rozdíl (tedy pokud je patrný) v nutričních hodnotách? Solnou moje ryby (gibberosa moba blue zaire) milují. Prubnul jsem jim dát sladkovodní a také se po ní zaprášilo :-) Jde mi o to zda má smysl je kombinovat, nebo stačí používat jeden druh, případně který. Další složky krmení používám: grundle, krevety, cyklop, krill (vše mražené), občas když jsem v kvapu tak dostanou vločky vipan.

Založil: morpheus » více k tématu (počet reakcí 50)

Americké cichlidy

Dobrý den, je možná kombinace páru Heros rotkeil, skupiny Geophagus tapajos a skupiny Pterophylum scalare. V akvariu by byly i nějací sumci a větší tetry. Nádrž má rozměry šířka110 cm, výška 60, hloubka 55. Ryby by spolu byly od mala. Nyní mám ve 120l 2 skaláry tak myslim že by pro ně bylo možná lepší kdybych dokoupil hejno a dal do této nádrže jestly mi z nich ostatní neudělaj řešeto. Na youtube je taková kombinace k zhlédnutí. Děkuji

Založil: Martin Herink » více k tématu (počet reakcí 10)

Ztráta jiker polystigma

Dobrý den, mám samici polystigmy a dva samce a jsem z toho nešťastný. Pokaždé se mi každý týden vytřou samice nosí mlade a po třech dnech nošení je buď vyplivne nebo spolkne, když ji chci odlovit také je vyplivne, už měla jikry v tlamce asi 20 krát. Ještě jsem neměl nikdy mladé nedaří se mi. V čem dělám chybu?

Založil: Tomáš199 » více k tématu (počet reakcí 14)

Nově založené akva

Zdravím, včera jsem založil nové akvárium a tak se chci pochlubit a taky trochu od Vás zkušenějších zkritizovat, abych věděl co mohu vylepšit. Myslím že prostor pro zlepšení je vždy. Filtrace TetraTec 1200 plus kostka bioakvacitu a čerpací hlava atman, která časem zmizne. Topítko 250W topím na 25-26C. Vše důležité schované za pozadím krom již zmiňované čerpací hlavy. Vzduchuji zatím čerpadlem, později přidám kompresor. Akvárium má rozměr 130 x 70 x 60 ( délka x hloubka x výška, rozměry jsou v centimetrech) buďte na mě hodní je to můj teprve druhý počin. hezký víkend Vám všem

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 6)

Acti Cichlid

Našel jsem toto krmivo na polských ruských stránkách.Potom přímo stránky AQUAEL.http://www.aquael.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=193&Itemid=324&lang=en Máte někdo nějaké zkušenosti?

Založil: vaku70 » více k tématu (počet reakcí 2)

Polystyrenové pozadí do akvária

zdravím,chtěl bych se zeptat jestli je pro tlamovce vhodné vyrobit pozadí z polystyrenu... popřípadě čím jej natřít aby neublížilo vodě a rybám díky za každou radu

Založil: Michal 30 » více k tématu (počet reakcí 202)

problém s Nimbochromis livingstonii

zdravím, mám problém s jednou rybou, cca 2 dny nežere a dnes jsem si všimnul že za sebou taha tenkou níť. všechny ostatní jsou na pohled ok. dá se ješte zachránit, když nasadím metrozol? nebo už je pozdě, nebo mám ještě počkat? na obrázku je to špatně videt, ale ta niť tam je:

Založil: DANY. » více k tématu (počet reakcí 47)

Rozšíření osádky

Dobrý den, zakládám nové akvárium a chtěl bych rozšířit stávající osádku o pseudotropheus demasoni a Labidochromis caeruleus. stávající osádka: Metriaclima estherae 10x Melanochromis maingano 10x Aulonocara red dragon 6x Haplochromis CH 44 5x současné akvárium má čistý objem vody cca 200L nové akvárium bude mít čistý objem vody cca 350L mohlo by to v novém akváriu s nově doplněnými takto fungovat a kolik počtů dokoupit? Nebo raději už nekombinovat? Bojím se hlavně aby mi ty Demasoňáci nedělali neplechu. Děkuji za každou radu

Založil: MIKRE » více k tématu (počet reakcí 3)

Kryt vs rampa

120x50šx60v pro Cyprichromis leptosoma a Neolamprologus multifasciatus. Nemůžu se rozhodnout mezi plastovým krytem 2*38W T8 nebo jen rampou 2x54W z hliníku, nebo Hagen Glo T8 1x54W Mám doma 2 kočky, takže chci aby na tom mohli sedět aniž by to poničili, nebo se na tom nedalo sědět vůbec Taktéž mám krycí skla, na boku akvárka jsou Ečkové profily, takže zase nevim na co bych ty rampy přidělala. Jak to máte vy? co vám funguje nejlépe? Jak se dá ta rampa např zavěsit? Děkuji

Založil: Beastie » více k tématu (počet reakcí 6)

Záběh na tanganiku

Zdravím Jak se tedy tváříte na vysazení ryb /gupek/ po týdnu, aby další 3 týdny pomáhaly zabíhat akvárko než se tam vysadí pravé osazenstvo? Má to nějaký smysl, nebo vyloženě jet naprázdno 4 týdny akva s kytkama ( když jsem to tak dělala naposledy kytkám se strašlivým způsobem nedařilo, žádné hnojení, po nákupu rovnou do akvárka zasadit a akorát jsem po 3 týdnech kupovala nové kytky. Spíš mě zajímá, co po těch 3 týdnech budu dělat s pavíma očkama v akvárku pro rostlinožravé cichlidy...a kolik gupek se případně dává na záběch 360tky. Díky za názor PS 120x50šx60v pro Cyprichromis leptosoma a Neolamprologus multifasciatus, počty ještě netušim..taktéž světlo a kytky, ale pořád nemám ani ten blbý stůl!!! už se ale blížím a chci být ready :)

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 20)

Síla skla (130x45x60)délka x šířka x výška

Zdravím, Mám možnost od známého koupit rok fungující akvárium již v nadpise zmíněných rozměrů. Zaráží mě ovšem šířka skla, která je "pouze" 1cm. V různých konfigurátorech na internetu mi to vždy napsalo sílu 12mm a tak bych se rád zeptal zkušených akvaristů jestli to není málo? Nerad bych vytopil sousedy až to praskne. Předem díky za Vaše reakce a zkušenosti a přeji hezký den

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 15)