Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ............... 288


Sestava osádky Tanganiky

Vážení Tanganikáři, chtěl bych vás tímto poprosit o názor na výběr osádky do 420l nádrže (plocha dna 150x50). Líbila by se mi následující osádka Xenotilapia sp. Kilesa, buď Opthalmotilapia ventralis nebo Cyathopharynx, Altolamprologus calvus a Neolamprologus leleupi, ale mám obavu, že se všechny uvedené druhy do této nádrže neposkládají a pro Opthalmotilapie vzhledem k jejich velké vnitrodruhové agresivitě bude možná i nádrž malá :o(. Předem děkuji za jakékoliv rady či chovatelské postřehy.

Založil: PetrK - nepřihlášen » více k tématu (počet reakcí 19)

Tanganické tlamky

Ahoj budu zakladat nove AQ 600l a chci tam tanganicke tlamky. Dom0nou by měli byt ryby rodu Tropheus, ale chtěl bych tam i jine druhy a pořadně se nedokažu rozhodnout tak se proto obracím na vás kteří mi budete radi a ochotni poradit jake tlamky k těm tropheusum. Díky moc za rady Tool

Založil: Tool » více k tématu (počet reakcí 19)

Prosim o identifikaciu choroby

Zdravim, potrebujem poradit resp identifikovat problem a poradit. Neviem ci to co je na prilozenom obrazku je nejaky crevny alebo vnutorny parazit a ako to liecit. Vsetky ryby v akva su napohlad v poriadku, len som si vsimol ze jedna mamelela nezrala asi 4 dni a na piaty bola k.o. neskor som si vsimol malu dierku na pravom boku na rybke na obrazku a dnes rano pri krmeni som si vsimol ze nezeru asi 2 ryby.... Vcera som menil vodu a dostali Sera Med Flagellol, od toho ta zlta voda na fotke. Akva 1000 litrov,externy celsklenny filter, cerpadlo prietok 2500-500litrov, osadka cca 60 ryb (30 mladych), vodu menim raz tyzdenne, parametre vody ok

Založil: Plešo » více k tématu (počet reakcí 1)

Dani pruhované

Kamarád na mě přišel s dotazem.Má Danio pruhované a ptal se jestli k nim může dát nějaké ryby z Malawi.Já mu řek že asi ne,ale radši se ještě zeptám,nemá s Danio žádné osobní zkušenosti.Akva je jen okrasné,žádné odchovy atd nepřichzí v úvachu,je dost pracovně vytížen.

Založil: vaku70 » více k tématu (počet reakcí 4)

farba neónky

Chovám cichlidku ramirezovú ktorá neónka je pre ne najlepšia? natural,green,reptile alebo blue

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 1)

Skříňka pod akvárium - začátečnice

Prosím, mohla by někdo poradit začínající chovatelce? Zatím mám jen akvárium na 126 l a chtěla bych pod něj sehnat skříňku. Akvárium má 80x35x40. Dostala jsem k tomu i platové světlo a nějaké kameny a dřevo. Teď však vše závisí od nějaké dobré skříňky. Poradí někdo, kde b mi ji udělali? Děkuji za rady.

Založil: Dáša » více k tématu (počet reakcí 3)

Vnější filtr do 350l

Ahoj, budu zakládat nové akvárko a vybírám vnější filtr. Vybírám mezi Atmanem CF 1200 (- vysoká spotřeba 32W - uvedená na štítku ověřeneno u prodejce), Tetra Tec 1200 (- stěžují si na tečení), Fluval 405 a JBL e1501. Prolezl jsem fóra a jsem z toho rozhozenej jedni vychvalují a druzí zatracují. Prosím o pomoc s výběrem. Jo abych nezapomněl mám ryby Malavi.

Založil: peter74 » více k tématu (počet reakcí 24)

Určení druhu ryby

Pomůže někdo s určením druhu ryby? Díky

Založil: Dream » více k tématu (počet reakcí 10)

moc pekna fotka

co tomu rikate: http://aquatic-photography.com/gallery/files/490-red-zebbie.jpg

Založil: Troph3us » více k tématu (počet reakcí 3)

Maswy se nemnoží

Dobrý den, mám dotaz k množení masew. Mám hejno asi 30 kusů stáří 3,5 roku a stále žádné potomstvo. Tření probíhá celkem neustále, ale nic z toho. Akva je 660 l, dále jsou v něm bemby a nějaké red rainbow a také hejno saulosi red coral, které se množí o stošest. Nemůže být problém v tomto složení? A nebo v tom, že akva je průhledové a ryby mohou být stresovány? (pohyb kolem akva nijak velký). Mám přidat pozadí? Voda měměna po 10-ti dnech do 1/2. Krmení sera flora a spirulina. Díky za názor.

Založil: Almare » více k tématu (počet reakcí 4)

Vrubozubec paví

Dobrý den už před dvěma dnama jsem zpatřil že jeden z vrubozubců má něco vylezlého ze zadní dírky mají dvě je to asi 1,5mm dlouhé myslím si že by to mohla být papila ale nevím pořád se o sebe otírají a naráží do sebe pusou do pusy a drží se chvíli a zahaní pestřence od kamene co je uprostřed myslíte že by se mohli třít?Děkuji za rady

Založil: dblazeks » více k tématu (počet reakcí 14)

jak rozmnožit Tropheus maswa

Mam akva 240 l v něm 25 KS hejno cca 1 rok staré hejno. Ryby se třou některé samice určitě nosí. V akva jen 2 kameny a písek. Oni ty mladé sežerou? Chybí ůkryty? Děkuji za rady.

Založil: Martas » více k tématu (počet reakcí 6)

Male rybky a ci samicka moze ist uz prec od nich

Ahoj chcem sa opytat ked mi uz vyplula moja samicka male rybky ,kedy mozem dat samicku prec ?

Založil: Tadeas » více k tématu (počet reakcí 4)

Filtr do akva

Dobrý den chtěl bych se poradit. Mám akva 110 x 40 x 55 cm, 250 litru v něm 20 tlamovců a mám možnost koupit filtr buď Aquacup Druid 302 nebo JBL crystalprofi e900. Který by jste mi poradili? Děkuji za rady.

Založil: David 111 » více k tématu (počet reakcí 3)

Kde sehnat Přísavku thajskou

Kde se dá prosím sehnat Přísavka thajská (Gyrinocheilus aymonieri)? Množí se mi v akváriu řasy a rád bych se jich zbavil.

Založil: adik » více k tématu (počet reakcí 13)

Určení druhu ryby

Prosím o pomoc s učením druhu a pohlavím (pokud možno) ryby. Viz foto - ryba na levé straně. Za rady děkuji.

Založil: David 111 » více k tématu (počet reakcí 17)

Propadle bricha

Vim,ze se to tady uz nekolikrat probiralo,ale nikdy jsem nenasel pricinu,ktera by se tykala mne.Ve 400 L akvu mam mix tlamovcu.Zhruba asi 6 acejek,8 labidochromis yelow a 8 pseudotropheus zebra red + zbyvajici 2 kusy Tropheus Duboisy.Vim ze je to divna kombinace,ale kdyz jsem je kupoval,nikdy mi chovatel nerekl,jaky pocet mam koupit a ze Tropheus se k yelowkam treba vubec nehodi.Mam venkovni filtr a vnitrni biohlavu.Menim vodu 1 x tydne 1/3.Voda vypada jinak krasne ciste a ryby jsou zdrave a zerou.Problem je,ze se mi velice malo stane,ze nektera nosi mlade.A to mam treba 6 samic a 2 samce.A obcas se stane,ze samici propadne bricho.Zere si vesele dal a dalsich par let zije spokojene.Proc se tohle deje?Za par let mam ale takto propadle bricho skoro na vsech samicich.Krmim mrazenyma dafniema + sak green.Ale spise hodne let jim davam jen ten sak green.Az posledni dobou jsem zacal pridavat mrazene,abych jim obohatil stravu,ale stejne jim briska zase lezou dole.Uz nevim co s nima delat.V lete treba sem tam nektera nosi,ale jak zacne zima,tak hotovo.Jsou jak kytky.V lete kvetou ale v zime jen chlastaji vodu. :-))PORADTE MI PROSIM.

Založil: Janička » více k tématu (počet reakcí 115)

Ikoli do 300l

Dobrý den chci se zeptat, zdali je možné dospělé ikoli chovat v 300l akvariu 120x50x50. Hlavně na zkušenosti. Z tlamovci již mám par let zkušenost ale s Trofikami ještě ne. Muj soused je prodává za pěknou cenu 25ks ale ja mám volné jen toto akvarium všude se tady píše že délka min. 150cm. tak nevim nestočilo by jim to?

Založil: Petan » více k tématu (počet reakcí 1)

soužití ryb v 500 l

zdravím ,mužu v 500 l akva chovat:lombardoi chipokea a k ním přidat tanganicke šnekače compresius gold head-compressiceps nebo lamprologus sexfasciatus

Založil: aaa » více k tématu (počet reakcí 1)

Otvory na bocích calvusů - lečit? Jak?

Dobrý den. Mám 450l akvárium založené před třemi měsíci. Před dvěma měsíci zakoupeny mladé ryby (Cyprichromis, Callochromis). Před třemi týdny doplněno o deset mladých A. calvus od jiného chovatele. Šesti calvusům se postupně objevil na boku nehezký "otvor" (jakoby prožraná díra v kůži, cca 2-3 mm v průměru, spíše ve spodní části těla kousek za žábrama, až na jednoho vždy na pravé straně). Někteří záhy přestali žrát a začali vyhledávat klidné místo, zrychleně dýchat, převracet se na bok. Tři takto po pár dnech (jeden dokonce po pár hodinách) byli KO. Zbylí tři postižení s otvory na boku to snad vydýchali. Jsou pořád aktivní, normálně se krmí a zdá se, že otvory jim už zarůstají. Můj laický názor je, že calvusi si od svého původního chovatele přinesli nějakého střevního parazita, který se projevil až u mě kvůli stresu z přepravy, nového prostředí a nového krmení (u mě mají téměř výhradně mražený cyklop + na doplnění Sera Vipan). Nicméně jsem doufal, že vše už bude OK. Jenže včera jsem přišel o největšího a nejhezčího Callochromise. Den předtím byl ještě v pohodě, ráno se už stranil, nežral a pohupoval se ze strany na stranu... a odpoledne byl KO. Sice jsem u něj neobjevil otvor na boku, ale laicky předpokládám, že může jít o stejný problém, který se jen u různých ryb projevuje mírně odlišnými příznaky. Co teď? Léčit? Jak? Entizol nebo Baktopur? Nebo oboje? Dávkování a postup jsem tu pročetl a snad i chápu, ale mám dva otazníky. 1. Co na to filtrace (mám vnější Eheim + vnitřní At-202)? Opravdu se filtrační bakterie po léčbě opět samy obnoví? Bojím se, abych je nevhodnou a možná i zbytečnou léčbou neodrovnal a nezpůsobil si tak možná ještě větší problém. 2. Díky mé kombinaci ryb si můžu v akváriu dovolit hodně různých rostlin, které se mi už krásně rozrůstají, a hodně nerad bych o ně přišel. Nevím, co by řekly na více než týdenní zatmění. Není nějaká možnost, jak léčit i za světla? Píše se tu, že Entizol se dávkuje jednou denně, ale zároveň, že účinkuje pouze 6-7 hodin. Co tedy zvolit postup, že vždy večer vyměním oněch doporučovaných 25% vody, nasadím léky a přes noc za tmy léčím... a přes den už normálně svítím a rostliny nijak netrpí? Bude to takto fungovat? Předem děkuji za smysluplné rady a názory.

Založil: Tony2 » více k tématu (počet reakcí 26)

Co s pangasem dolnookým

Dobrý den doufám , že tu můj dotaz již nebyl. Mám 240l akva s yellownkama,red and blue zebrama a melanochromis auratusema. Pak mám akva 126l a tam mám jiho americké druhy ryb + jednoho pangase dolnookého a , protože mi už vyrostl nad 20 cm a jiné větší akvárko nemám než s těmi tlamovci tak se chci zeptat jestli bych ho mohla dát tedy k těm tlamíkům. Ptám se vás , protože jsem nikde pořádně nenašla jaké mají pangasi živ. podmínky. Jestli máte zkušenost tak mi prosím napište....

Založil: Tlamka » více k tématu (počet reakcí 5)

Méně často chované cichlidy

Delší dobu se zabývám myšlenkou otevřít tady vlákno, které by se zabývalo méně často chovanými cichlidami, protože se tady stále dokola probírá pár druhů. Přiznám se také, že nemám sílu se zapojovat do některých témat, řešících absolutně stupidní problémy. Doufám, že se tady najdou nějací následovníci, protože bych byl nerad, aby to by „one man show“. Nemusíte uvádět jen samostatný druh, vítány jsou i Vaše poznatky k chovu cichlid v tomto vlákně postupně uvedených. HD

Založil: hynek dařbujan » více k tématu (počet reakcí 708)

Bílý nárustek

Ahoj, na jedné samičce, co nosí mladé v ústech už 3 týdny, se objevil bílý výrustek. Nemůžu přijít na to, co to je, tak prosím o radu zkušenější, zdali by poradili. Předem děkuji.

Založil: LukasP » více k tématu (počet reakcí 3)

pseudotropheus zebra

mam dotaz jaky dalsi druh tlamovcu muzu kombinovat s p.zebrama? diky za rady

Založil: elvo » více k tématu (počet reakcí 7)

Jaký filtr je lepší?

Jaký filtr je lepší? Venkovní tetra tec ex 1200 nebo třeba 2 čerpadla atman a na nich 2 velké biomolitanové kostky na 500l akvárium (200x50x50) s frontosama. Přijde mě že ty čerpadla atman a biomolitanové kostky jsou ohodně levnější než třeba jeden venkovní filtr. Takže bych radši koupil ty čerpadla+ biomol. kostky. Napište kolik čerpadel bych potřeboval..

Založil: araroman » více k tématu (počet reakcí 24)