Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ............... 288


Chovatel na zlinsku

Nevite o nejakem vetsim chovateli v okoli Zlinska?

Založil: Milhausman » více k tématu (počet reakcí 31)

Cistota vody

Prosim o radu.Mam 400 L akvarium s venkovnim filtrem.Na spodu mam morsky pisek.Kdyz ale vidim fotky ostatnich,tak mate vsichni krasne cistou a pruzracnou vodu.Ja ji mam stale do zluta i kdyz ji dam novou.Nevim co ji dela zlutou.Mam tam dve zarivky Narva oceanic colour a oceanic light.Colour je vzadu a light vepredu.Muze to delat ten pisek,ze je trochu do zluta?Nevim jaky jiny bych tam mel dat.Zadyn ciste bily jsem nikde ve stavebninach nenasel.Navic se mi nikdy nepodari udelat takova krasna fotka,jakou maji jini.

Založil: Milhausman » více k tématu (počet reakcí 25)

Ako mam zistit ci ma samicka Pseudotropheus Socolofi ikri v papulke ?

Checem sa opytat ze ako zistim ci moja samicka Pseudotropheus Socolofi ma ikri ?

Založil: Tadeas » více k tématu (počet reakcí 14)

Rozlisenie pohlavia

Ako mám rozlísit pohlavie u druhu Pseudotropheus zebra red-red

Založil: mato » více k tématu (počet reakcí 1)

vypouklé oko

Ahoj všici, moje rybka má vypouklé oko a trochu i ztratila barvu, oko je lehce zakalené, poraĎte prosím co můžu dělat aby rybka byla zase zdravá, děkuju.

Založil: Matty » více k tématu (počet reakcí 3)

Jaké je vhodné krmení ?

Mám v akvariu : Labidochromis c.yellow, Aulonocara,Cyrtocara moori,Haplochromis yellow belly,Perlovka červená,našla jsem na internetu totohttp://www.spokojenypes.cz/akvarijni-krmiva-univerzalni/sera-vipagran-250-ml-70-g?id=22568 krmení,a chtěla bych vědět jaký je váš názor,nebo vaše zkušenost. Děkuji za každou radu,nebo tip na jiné krmení.

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 6)

zkamenělé dřevo

Může být tohle v akva mezi tlamovcema,

Založil: TOSI » více k tématu (počet reakcí 4)

nakup mrazeneho krmiva na eshopu

ahoj, mohu se zeptat zda mate kladne zkusenosti s nejakym e-shopem, kde se da koupit mrazene v rozumnem mnozstvi a kvalite? Jak prosim probiha distribuce? Vetsinou se docitam, ze posilaji jen ve velkem (minimalne 10kilo) a to ja nezdelam.

Založil: Maxim » více k tématu (počet reakcí 1)

Jaký je rozdíl mezi zářivkami..

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi obyčejnými zářivkami třeba ze supermarketu a těmi ze zverimexu co jsou jako akvarijní. Nebo jak nainstalovat do dřevěného krytu doma vyrobeného na akva osvětlení? Jak tam dát patice, jak připojit elektrický podřadník k zářivkám, jak uchránit zářivky před vlhkostí.. ? Budu rád za každou radu ohledně výroby osvětlení pro akvárium.

Založil: araroman » více k tématu (počet reakcí 21)

míchání Tropheus

Zdravím. Měl bych dotaz ohledně mixování forem a druhů Tropheus v akváriích. Mám k dispozici cca 450L čistého objemu. Je možné dát do tohoto objemu 2 (nebo i víc?) forem/druhů Tropheus? Jedním z těchto druhů by byl T. brichardi. Je rozumnější mít briuchardi ve větším jednodruhovém hejnu, nebo je výhodnější mít je spolu s jiným druhem Tropheus? Mám trochu strach aby se mi ve finále 2 menší hejna různých Tropheusů nakonec nevymlátila. Díky za vaše rady a zkušenosti.

Založil: fajanek » více k tématu (počet reakcí 8)

Předčasné nošení?

Chtěla bych se zeptat jestli je normální , že moje samička (vlastního odchovu) Labidochromis caeruleus která i se svými sourozenci (které jsou také ve stejné AQ)oslavila v červenci jeden rok od vylíhnutí , nosí v tlamce jikry ? Měří asi 4-5 cm. Co mám dělat? Nechat jí nebo jí z tlamky jikry vyndat a odchovat jinde? Není podtržená? Prosím někoho co o tom něco ví....

Založil: monky » více k tématu (počet reakcí 12)

Kameny a mušle z moře, ANO či NE ?

Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli mohu do akvaria dát kameny a mušle z moře,které jsem si nedávno přivezla z Itálie.Vše jsem vypekla v troubě na 200 stupňů a umyla vodou,ale pořád je z nich cítit sůl. Tak by mě zajímalo jestli to nemůže nějak uškodit rybám, a co mám případně ještě udělat abych je tam mohla bezstarostně dát. Předem děkuji za každou radu. :)

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 13)

Nafouklá ryba

Dá se něco udělat,nebo utratit,asi jsem překrmil,dostaly granule spiruliny a asi si toho vzala moc.Omlouvám se za špatnou kvalitu foto.Foceno mobilem.

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 23)

Tropheus Duboisy

Prosim o radu.Samice Duboisek nosi od nedele vajicka v tlamce.Kdy tak muze mit z vajicek plody?Kolik dni to tak asi trva?Jedna se mi o to,ze ji mam ve velikem akvu a vzdy mi je ostatni sezerou.Tak jsem se rozhodl po 2 letech je vyklepat,jinak z nich nikdy nic mit nebudu.Ale nechci klepat vajicka,protoze jsem to kdysi zkusil a splesnively mi.Ale zase ta samice je potvurka a za par dni to nevydrzi a sni je jen proto,ze se chce sama nazrat.Tak cim dele ji je v tlame necham,tim jich bude mene,nebo spise zadna.Vzdy to vydrzi tak 4 dny a pak je sezere spolu se zradlem.

Založil: Milhausman » více k tématu (počet reakcí 20)

Jaký podstavec pod 500l akva

Chtěl bych se zeptat jaký udělat podstavec pod 500l akvárium (200x50x50 cm) ? Je lepší ocelový rám obložený třeba laminem nebo jenom čistě skřínka z lamina ? Pár návodů na výrobu skřínky z lamina svépomocí jsem četl, ale nechápu jak může pár dřevěných desek spojených lepidlem a vruty držet cca 700 kg je to možné ?

Založil: Roman Černoušek » více k tématu (počet reakcí 6)

Prosim vas nazor

Prosim vas na vas nazor na toto krmeni Tetra Cichlid Sticks,jestli je dobre ci ne??? Od doby co jsem je zacal pouzivat cca mesic tak sice rybky rostou jak z vody aji pekne barvy,ale prijde me ze se moc z toho nafukuji maji briska jak balony a to krmim jednou denne a trochu...diky za nazor a zkusenosti s krmivem

Založil: Martin N » více k tématu (počet reakcí 6)

Osádka akvaria

Prosím zkušenější o radu jak nakombinovat malawi - rozměry akvaria - 120d,55š,62v.Chtěl bych nenáročné ryby, ne moc agresivní, barevně pestré- nejlépe žluté a modré.Vnější filtr EHEIM 2075.Díky za rady.

Založil: aladeno » více k tématu (počet reakcí 10)

Prosím o radu při nemoci

Zdravim.Mohl by mi prosím ,někdo poradit přesný postup při léčbě vyhublých ryb??Začaly to mít aulonocary a teďko to mají už i Zebry a pulpicany.Chyba ve stravě to asi nebude,Krmím Sera san,sera granugreen,a artemií.Četl jsem zde starší diskuze ale tam někdo radí antibiotika ,a jiný zase ne.Poraďte mi prosím co s tim.Mé akva 450l Filtrace Juwel.Děkuji Zmiyagh

Založil: zmiyagh » více k tématu (počet reakcí 5)

Piskořka věžovitá

Dobrý den, rád bych se zeptal zda-li někdo z vás má v akvárku piskořky věžovité. Mám je tam již několik měsíců, zdá se, že se jim daří (množí se), ale spíše mne zajímá jestli s nimi máte dobré zkušenosti z dlouhodobého hlediska. Jejich pracovní nasazení (čištění dna), případné nemoci, které by mohly přejít na tlamky atd. Prostě vše, co Vás napadne, uvítám. Děkuji.

Založil: Léla » více k tématu (počet reakcí 17)

Krmiva O.S.I.

Dobrý den, rozhodl jsem se že vyzkouším všemi opěvované prémiové krmivo, abych si sám na to udělal nějaký názor. Jenže po hledání na internetu zjišťuji že nebude tak jednoduché ho vůbec sehnat. Proto se ptám, je nějaký e-shop v čr který nabízí tyto krmiva? Nebo nějaký oficiální distributor? Případně kde kupujete Vy? předem díky a přeji hezký den

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 173)

Rohové akva 110x150cm

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li je toto akva vhodné pro chov tlamovců? Plocha dna by měla být snad dostačující. kdyby se z obrázku nedali vyčíst rozměry, tak jedna starna je 110cm a druhá 150cm. Třetí strana do uhlopříčky +- 160cm Předem děkuji za každou reakci

Založil: Filous » více k tématu (počet reakcí 74)

prosim o vybrani haps ke stavajicim Cyrtocara moorii

Ahoj, Rad bych obmenil osadku v me nadrzi a misto mbun poridil nejake vetsi haps. Z puvodnich ryb bych si chtel nechat pouze 9ks Cyrtocara moorii a 1+3 aulonocara. poradte prosim vhodne spolubydlici co do velikosti a potravni skladby. Pripadne i pocty Doted jsem krmil s ohledem na mbuny pouze sera flora+ mrazeny cyclop,no a tak delfini dle meho nedostavali optimalni stravu. akvarium je 200x50x70 hloubka filtrace JBL 1501 a cerpaci hlava s velkou kostkou biomolitanu. libi se mi ryby jako nimbochromis livingstonii,Dimidiochromis compressiceps,Nimbochromis polystigma - ale to jen tak nastreluju, urcite poradite i jine vhodne hapsky daji se takove ryby krmit vlockama + mrazenym ikdyz jsou to vesmes masozravci? (preferuji Sera, ale necham si poradit) jeste prilozim foto akvaria

Založil: Maxim » více k tématu (počet reakcí 60)

co je to za rybu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo z místních znalců nepozná z obrázku co to je za rybku? Podle mě Aulonocara, ale jaká? Děkuji za pomoc

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 20)

Kolik sody na úpravu Ph?

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli máte vyzkoušeno, kolik sody na úpravu Ph. Tak jako se říká, že polévková lžíce soli na 50L vody, tak jestli tohle nějak platí i u sody? O kolik se změní Ph po přidání určitého množství sody.

Založil: Petr Kalc » více k tématu (počet reakcí 7)

Pěstitelé tlamovců okolí Brna

Dobrý den, prosím o radu, kde můžu zakoupit tlamky pro své nové akva 180x80x60. Nejlépe od nějakého pěstitele, ale nevím na koho se obrátit. Chtěl bych zakoupit: 25x demasoni 20x yelow 20x acei 15x zebra Předem děkuji

Založil: Milča » více k tématu (počet reakcí 14)