Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ............... 288


POČET RYB V AKVA

Může být ve cca 300L akva 40 ks tlamovců z Malawi? 125x50x50

Založil: TOSI » více k tématu (počet reakcí 2)

prvy krat vajicka

zdravim vospolok.mam par otazok ohladne mojej cichlidky.prvy krat ma vajicka.nakolko som to este nikdy nemal tak sa radsej spytam ako postupovat.ja viem,ze sa o tom da vela docitat na nete ale radsej sa spytam niekoho kto s tym ma predsa len skusenosti.takze:je to malawi cichlidka.mam 120l akva,15 cichlid,3 prisavnikov.vajicka som zbadal len dnes.ako postupovat?vybrat samicku do ineho akva?alebo ju nechat v tom?ak ju mam vybrat tak aj spolu so samcekom?alebo nie?ako dlho bude mat vajicka a kedy sa vyliahnu rybky?mam jej dat jest?lebo niekde som cital ze 3 tyzdne nebude jest.ale ak ju necham v tom istom akva a krmim ine ryby tak mozno nieco zje,ci?diky moc

Založil: hatapkagb » více k tématu (počet reakcí 9)

Soužití mřenky nádherné ve společné nádrži s tlamovci

Soužití mřenky nádherné ve společné nádrži s tlamovci?? Máte někdo nějaké zkušenosti či doporučení proč ano nebo naopak? Moc se mi tyto ryby líbí a chtěl bych si je pořídit. V mém akváriu plavou zebry red/red, maingana a aulonocara...poradíte?

Založil: MIKRE » více k tématu (počet reakcí 8)

Tření skalarů

Dobrý den, vím že na tento web se tato otázka sice moc nehodí ale věřím že tento problém může být i u jiných párů ryb Mám problém s tím že pár se vždy vytře a jikry požere vetšinou hned na druhý den kvečeru nebo až v noci,zkoušel jsem dávat i více krmení a moc se kolem akvária se skaláry nepohybovat ale ani to nepomáhá takto už to provedli asi po 5 nebo 6. Mam od této chvíle pár po vytření přelovit? a zavzdušnovat náhražku listu z jikrami? nebudu mít obrovské ztráty ? za všechny rady předem děkuji

Založil: Sporky » více k tématu (počet reakcí 27)

Tlamovci poblíž Trutnova

Dobrý den, je v okolí Trutnova nějaký akvarista, který se zabývá tlamovci? Kvůli případné sháňce či výměně odchovu tlamek. Jde o Ps. demasoni, Labidochromis c. yellow a Metriaclima estherae red/blue. Díky moc.

Založil: Léla » více k tématu (počet reakcí 3)

Je toto tlamovec?

Ahoj, snažím se už nějakou dobu určit co má přítelkyně zachránila před spláchnutím do záchodu (říkáme ji Leon) a co si našlo domov v původním želváriu (viz obrázek), kde žije s naší želvou mapovou (Bru). Mohl by mi nějaký zkušený akvarista poradit?

Založil: Noredrak » více k tématu (počet reakcí 9)

Životnost akvaria

Dobrý den. Mám 23 let staré akvarium 160x50x50 12mm sklo+ výstuhy na krajích 5cm ve středu a v 15cm lepeno bílým silikonem na akvaria.V provozu 5 let pak ve sklepě 15let zabalené a v suchu a ted 3roky v provozu.Pozoruji jak silikon který je přes lepené části na víc, je odlepený a nevím zda to nebude pokračovat i na hlavní lepené časti akva aby nedošlo na nejhorší.Proto se ptám hlavně těch starších akvaristů zda mají nějaké zkušenosti s žívotností bývalích lepidel.

Založil: pája » více k tématu (počet reakcí 11)

sumci k mé osádce?

Zdravím,mám H.Yellow Belly.Co nevidět budu rozšiřovat o Rhuti island atd.Řeším otázku co k nim "na dno"??co byste mi doporučili?Případně i nabídli??

Založil: Marek Soběslavský » více k tématu (počet reakcí 26)

Co bylo špatně?

Dobrý večer. Dneska jsem ráno našla jednu rybu ležet na dně polomrtvou, nebylo jí už pomoci.Byla jakoby zevnitř pod kůží zalitá krví. Nebyla zraněná. Ještě včera jsem si nevšimla žádné nemoci. Kontrola vody ukázala nižší Ph, Jenom 6,9.Při výměně vody každý týden 2/3, přidávám sodu. Tentokrát jsem nedala.Vše ostatní bylo v pořádku. Mám akva 280 l trochu víc zarybněné, dva druhy, s malými přes 30 ks. Ostatní ryby zatím vypadají zdravé. Poradíte kde dělám chybu a co tu rybu mohlo zabít?

Založil: Dagmar » více k tématu (počet reakcí 4)

Krmeni pro tlamky

Prosim vas muzu tlamky krmit mtazenyma artemiema nebo patentkama?diky.

Založil: Milhausman » více k tématu (počet reakcí 21)

Zelená a Hnědá řasa !

Dobrý den mám trápení ze zelenou a hnědou řasou nevý te někdo jak ji odstranit už na furt ?? díky..

Založil: Jíří » více k tématu (počet reakcí 6)

potěr trop.bemba

ahoj mam 6ks tak 1cm velkých bemb můžu je dát do osumnácti člené skupiny bemb které spolu fungují už necelé dva roky (jsou to jejich mladé) nebo je ještě brzo nebo je tam nemužu přidat vůbec??? děkuji za radu

Založil: macikk22 » více k tématu (počet reakcí 5)

výměna vody v 720litrovém akva

Zdarec všeci, mám možnost mít 720L akva, ale nedokážu si přetstavit výměnu vody. jak to děláte Vy? Ňáká stavební přestavba u mě není možná, třeba abych měl odpad přímo u akva.

Založil: loskolos30 » více k tématu (počet reakcí 29)

potrava pro Pseudotropheus socolofi

Zdravím, chci se zeptat jestli můžu dávat Pseudotropheus socolofi larvy komárů a nitenky. Neudělá jim to neplechu ve střevech? na netu píšou že jsou to všežravci, zatím krmím jen vločkama od sery.

Založil: urban 32 » více k tématu (počet reakcí 6)

Společne druhy v akva

Dobrý den,jaké druhy by jste doporučili spolu do akva 300L.AFRA JALO REF,HONGI SWEDEN,MAINGANO,MSOBO,AFRY,AULONOKARA FIRE FISCH. DĚKUJI.

Založil: OTA » více k tématu (počet reakcí 58)

problém s krmením

Mám akva 800l a asi 20 tlamovců, dříve jsem je krmil potápivými granulemi ale chtěl jsem jim to trochu pozměnit a když jim dám plovoucí krmení tak si toho nevšimnou, jen když se nějaká potopí tak ji sebere ale jinak ne. Potřeboval bych poradit jestli nevíte někdo co s tím. Děkuji za odpovědi

Založil: jirkah » více k tématu (počet reakcí 6)

Zářivka pro cichlidy

Všechny vás tady zdravím. Máte někdo zkušenosti s touhle zářivkou: http://www.svetakvaristiky.cz/akvaristika/eshop/6-1-Akvaristika-sladkovodni/348-4-Zarivkove-osvetleni-T8/5/1296-DENNERLE-TROCAL-African-lake-T8-36-W-120cm

Založil: Nik » více k tématu (počet reakcí 16)

Poskladani osadky pro 200l akvarium

Dobry den, chtel bych poprosit nekoho o pomoc s poskladanim osadky do 200l akvaria, vim, ze je to malo. Bouzel sef rozhodl a ja musim plnit rozkazy. S tlamovci jsem zacatecnik, jako akvarista pokrocily...nejsem zadny expert, ale zakladni veci znam. Predem diky za odpovedi a rady

Založil: Danky » více k tématu (počet reakcí 49)

Prosím o určení druhu

Dobrý den, v pátek jsem si z akvaristiky donesl tyto rybky (viz. foto). Podle nich jde o Pseudotropheus zebra. Já jsem pátral po internetu a nevím jaký je rozdíl mezi Metriaclima estherae a Maylandia zebra. Někde jsem našel dokonce Maylandia estherae. Myslím ale, že v mém případě jde o Maylandia zebra. Můžete mou domněnku potvrdit? Děkuji.

Založil: Léla » více k tématu (počet reakcí 8)

Odpadní voda z osmozy

Dobrý den, lze odpadní vodu z osmózy použít pro afriky?

Založil: Kuchař Martin » více k tématu (počet reakcí 8)

nosící Metriaclima estherae

Ahojte, mám nosící samici již zmíněného druhu. Jedná se o prvonosičku. Jde mi o to že bych potřeboval poradit kdy a jak poznám že je čas k "vyklepnutí" mladých z tlamičky do odchovny? A nějaký způsob? Popřípadě mám kamaráda který s tím má již zkušenosti ale nechci ho stím obtěžovat a rád bych to zvládl sám. Za každou Vaši radu předem děkuji

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 13)

Proč používat antichlor

Varování pro všechny co tady píšou,že napouštěj vodu rovnou z kohoutku. Něco přes 1000l akva amazonského typu se spoustou kořenů, kytek, hejnem 25cm dvouletých pt.altum hejny corydorasů, a menších teter. Před pár dny jsem pustil pravidelnou výměnu vody, přidal Antichlor, Start plus a Amazon jako vždycky. Vrátil jsem se asi za 10minut(odhaduju, že se vyměnilo tak 100-150l vody) a všechny ryby na zádech na hladině nebo ležely na boku na dně. Myslel jsem že mě klepne. Přitékející voda skoro uplně bílá a bublinkatá. Vzal jsem celou dvoulitrovku antichloru a rovnou jí tam vyklopil. Moc dobře to nevypadalo, ryby točily salta nebo ležely na dně a sotva dýchaly, už jsem se s nima loučil. Přidal jsem vzduchování a pak už jenom čekal co bude dál. Tak za půl hodiny se pár ryb začalo rovnat a vyplouvat k hladině a postupně asi za 3-4 hodiny se všechny až na jednu altu a jednu hokejku daly dokupy. Obě mrtvý měly uplně rudý žábra. Nechal jsem vzduch naplno, dal jim 2 dny dietu a teď po dalších pár dnech všechno vypadá dobře,plavou,žerou jakoby nic nebylo. Jenom se hrozně bojí a schovávají jak k nim kdokoliv přijde. Asi dobře vědí kdo jim to udělal. Doufám,že nebudou nijak popálený a nepopadaj později. Dřív jsem taky machroval,že napouštim vodu rovnou jenom přes rozstřik půl nádrže a nikdy se mi nic nestalo. Když jsem si pořídil drahý ryby tak mi to začalo trochu vrtat hlavou a začal jsem jak do Afriky,tak do Amazonky přidávat tyhle roztoky. Už rozhodně nelituju. Nevim jestli někdo ve vodárně usnul u dávkovače nebo co se dělo, ale muselo tam toho být strašně moc, protože standartní dávka vůbec nezabrala a šlo to strašně rychle. Tak to sem píšu pro ponaučení. Ať Vám plavou.

Založil: charvis » více k tématu (počet reakcí 42)

tření u tlamovců

Zdravím, včera večer mi jedna samice kladla jikry a hned si je dávala do tlamy, ale samec nikde. znamená to že nebudou oplodněné, nebo je samec oplodní nějak až později? nemám s tlamovci zkušenosti. PS samce mám určitě

Založil: loskolos30 » více k tématu (počet reakcí 2)

Lepší foto příspěvku pode mnou.

(nedá se tu editovat ?)Snad nejsou nemocny.

Založil: bagio » více k tématu (počet reakcí 3)

Asi nemoc ? nebo ?

Co to může být ?Těžce dýchají a mám pocit ,že ani nejedí. Mají to 3 ryby a ztoho jedna je schovaná za filtrem..foto snad bude stačit.

Založil: bagio » více k tématu (počet reakcí 29)