Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ............... 288


zebry red red

Mám v akva 6ks zeber red red, 5 samců a jedna samice, rozhodl jsem se od nosící samice vychovat mladé a to se mi celkem daří, ale jak rostou tak začínají mít viditelné pruhy a na hlavě skvrnku. Problém je asi v tom, že při zakládání akva jsem dostal páreček zeber blue-yellow. Vypadá to, že tatíček bude ten modrý samec. Navíc se mi zdá, že žlutá samice je taky samec,má takový modrý nádech jako samci red, je to možné? Nemáte někdo zebry red samičky k prodej? jsem z ostravska. Díky

Založil: Kankunen » více k tématu (počet reakcí 21)

Ještě jedno foto k nemoci

Tady mám druhé foto další ryby

Založil: jopa1234 » více k tématu (počet reakcí 1)

Pseudotropheus elongatus "neon spot" - prosím o radu

Zdravím, potřebuji radu ohledně chování neon spota. Asi 3 měsíce chovám neon spoty ( 6 ks) v nádrži společně s Pseudotropheus elongatus mpanga(6 ks). Problém je však nenadálá agresivita jednoho samce neon spota (měl by být jediným samcem svého druhu, pokud se však jiný samec velmi dobře nemaskuje za samici).V akvaristice mi bylo řečeno, že je agresivnějším druhem, který si bude chránit své území, ale že by v tomto složení neměl být s akváriem problém. Jenže problém nastal, neboť zmiňovaný samec pojal za své území celou nádrž o rozměrech 130*40*40cm. Neustále ostatní ryby pronásleduje a neúnavně okusuje. Jeho útokům přes víkend podlehla jedna mpanga. Je mu jedno, zda je to samec, samice, jeho druh či jiný....prostě co se pohne za tím se vydá..Ostatní ryby se od něho snaží přesouvat na druhou stranu nádrže. Poraďte mi , prosím, zda je toto chování pro tento druh normální a co mám případně udělat? Jsem v chování tlamovců začátečník a akvárium jsem vybavila dle rad v akvaristice :( Nechci aby se rybky trápily a když jsem se vrátila po víkendu domů a našla jednu rybku doslova uštvanou a bez ploutviček bylo mi do breku :( Nejraději bych do akvaristiky Neon spota vrátila, ačkoli je nádherný, a doplnila rybky mpangami. Moc se mi líbí P.Saulosi, ale už mám strach jakoukoli rybku pořídit aby zbylým mpangám opět neublížila:( Prosím poraďte. Děkuji

Založil: nuages.k » více k tématu (počet reakcí 12)

nějaký chovatel z okr.Opava???

Zdravím,je tady někdo z okr.Opava kdo by prodal své odchovy??Sháním nějaké tlamky ke svým H.yellow belly.A nechci kupovat v akvaristikách.

Založil: Marek Soběslavský » více k tématu (počet reakcí 19)

Pseudotropheus zebra

Dobrý den.Jedna zebra se straní kolektivu,je v rohu nahoře,nežere,trochu víc dýchá.Nikdo jí nehoní.Všichni ostatní tlamovci 5cm 59ks je v pohodě a dost aktivní.Dá se tomu vůbec předejít,že Vám z ničeho nic ryba přestane žrát a vy jen čekáte jestli chcípne nebo ne.

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 2)

jedná se o nemoc?

Může mi někdo prosím poradit, jeden z tlamovců ma vystouplé oko. Jedná se o nemoc?

Založil: axx » více k tématu (počet reakcí 11)

potreboval by som informacie ohladom chovu tlamovcov

Dobrý deň chcel by som chovať tlamovce v 160 l akva 100x40x40 je to mozne? a kolko kusov maximalne?... s chovom tlamovcou nemám žiadne skúsenosti tak preto sa chcem spýtať skúsenejších akvaristou. Vela som si o nich aj študoval ale lepšie sú praktické skúsenosti. Chcel by som chovať Pseudotropheus elongatus (tlamovca štíhleho) tak nejaké rady by som potreboval aj o ňom tý čo maju s touto rybkou skúsenosti.... Ďakujem

Založil: horto » více k tématu (počet reakcí 5)

stolek pod akva

zdravim, myslíte že to bude držet? mam stolek viz. foto má 120cm na délku a chtěl bych na něj dát akva 150cm. otázka je: bude stačit když tam dám místo té horní desky (kuchyńská deska) desku o délce 150cm i bez toho aniž bych jí musel na rozích podepírat? ještě tam nejsou dvířka, ale budou :)

Založil: lapiere. » více k tématu (počet reakcí 10)

Akvárko na míru

Ahoj, sháním akvárko 240 l - š x v x h (120x50x40) - síla stěny 1 cm. Poradíte prosím kde koupit nebo neznáte někoho šikovnýho kdo by mi to udělal za rozumnou cenu? Koupit se dají běžně ale tenké - stěna pouze 8 mm. Jsem z Prahy. Dík za pomoc

Založil: martinpraha » více k tématu (počet reakcí 8)

skakajuce blsky na hladine

Objavili sa mi na hladine zlte miniaturne skakajuce blsky. zistil som ze som ich vyplavil spod krytu tesne nad hladinou. niektore len plavu akoby mrtve ine vyskakuju. co to je? ako sa toho zbavit?

Založil: Mirec » více k tématu (počet reakcí 4)

Ocasni ploutev

Mám na Vás otázku. Proč mají moji tlamovci někdy ocasni ploutev jakoby roztrženou? Nemají známky nemoci, jen tu ocasní ploutev nemají celistvou. Podotýkám, že jen někdy a ne všichni. S čím to může souvist? Nevíte?

Založil: Jusepe » více k tématu (počet reakcí 5)

černá barva na pozadí

Ahoj akvaristi, chtěl bych poradit s černou barvou na pozadí. Vyrobil jsem si pozadí a teď bych ho chtěl natřít černou barvou. Doporučíte mi nějakou konkrétní barvu kterou můžu na akvárium pořídit aniž by mi se mi rybky potom otrávily? Děkuji moc za každou dobrou radu

Založil: Carlos » více k tématu (počet reakcí 4)

Plaché ryby.

Přikládám foto své 200l nádrže.Omluvte blbou kvalitu,je to z mobilu.V akva mám zebry ,dvě samice a samce a 10x Labidochromis c. yellow .Ryby, po jiném uspořádání akva,přidal jsem kameny ,jsou strašně plaché,skoro pořád se schovávají.Poradíte čím to může být ? Nemám tam moc kamenů ?

Založil: bagio » více k tématu (počet reakcí 18)

Nové akva za staré

Ahoj, prosím o radu. Mám 180l akva a v tom 30ks ikolek 3-4cm. Dnes sem pro ně koupil uplně nové 300l 120x50x50 a chtěl bych je tam dát. Akorad mám problém že bude stát místo té 180l, další prostor na zajetí akva nemám. Když tam dám písek, vodu a filtr fluval 305 ze starého zajetého akva + neveho nezajetého atmana 202. že by to mohlo fungovat. Hned v tom novém akvariu? Popřípadě nějaká rada? děkuji

Založil: ikolky » více k tématu (počet reakcí 5)

Nalevnik v akvu

Prosim vas proc se mi pri kazde vetsi vymene vody a vycisteni filtru + pisku udelaji v akvu nalevnici.Tyden se jich pak zbavuju.Porad vzduchuju a nesvitim a tak to trva tyden,nez je vyzenu.Pritom kazdy kdo ma se znamych akvo,tak to slysi poprve a vzdy pomalu cele akvo vyperou v savu a daji vsechnu vodu z kohoutku,ale nikdy tam nalevnika nemeli.Vzdy maji vodu kristalove cistou.Me staci abych ve 400 L akvu vymenil 1/3 vody a vycistil filtr a jak to napustim,tak je to bile jak stena a na hladine 5 cm peny.Z ceho se ty potvory vubec delaji?Pros mam tento problem stale a dokola?Mam tlamovce jiz radu let,ale nikdy jsem nepochopil,proc je tam mam.Diky.

Založil: Miloslav » více k tématu (počet reakcí 5)

Import z jezera Tanganika

Dobrý den,prosím vás kde tady v Čr seženu import z jezera Tanganika.

Založil: JirB » více k tématu (počet reakcí 1)

Už zaběhnuté malawi (pro inspiraci)

Ahoj, tak jsem Vám přišel ukázat své malawi. Už ho provozuji nějakých pár měsíců a myslím, že už je ve stabilizovaném/zaběhnutém stavu. Aktuální osádka je 18 Demasonů (množí se a nechávám to na "přírodě". 2ks už odrostly) + 10 yellowek (také 2 přeživší přírůstky) a 4 auloncary. Za chvíli to budu muset redukovat. Jinak akva je 300l. Rozměry 120x50x50. Pozadí samovýroba. filtrace eheim 2075. Výměna vody každý týden 1/2.

Založil: Jiřík » více k tématu (počet reakcí 23)

odpoved pro ctenare

omlouvam se ale uprime me to nasralo ale uz to je ok.;) a mam akvarko 60x30x30 54litru a pouzivam jako filtraci cerpadlo celkem vykone a lip sbira jejich hovinka. Teplotu jim udrzuji 24-25 stupnu. A mam ted ty dva zlute a kupil jsem si jeste mensi dva kluky a jsou v poho.a maji se kde ukryt a jeste mam dva krunyrovce a dva sumce ale oni vetsinou jsou na kameni nebo skovani. Ten necemu jine jenom nejvetsi tyrani je v zoo kdy cichlidy plavou mezi krokodyly a pyrenemi v jukatanu ve zline tak tohle prehnali chude rybky . :( ajestli chtel bych aby ty zlute meli nejake male potomky ale cetl jsem ze oni ssami ae staraji o rodinu .;)

Založil: david21 » více k tématu (počet reakcí 67)

Výpadek elektřiny

Prosím o radu,zítra máme na 5 hodin hlašem výpadek elektřiny. můžu něco udělat předem, aby to neodnesly ryby? Mám Eheim venkovní asi v březnu čištěný. Voda měněná v pátek víc jak polovina. Akvárium 270 l, ryb je s prckama přes 30 až 40 z toho dospělých 22. Mám ještě dnes vyčistit ten filtr? Měla jsem to v plánu tento nebo příští týden. Bude při tom počtu ryb asi dost hustej.Nebo raději nechat a čekat.

Založil: Dagmar » více k tématu (počet reakcí 5)

DOŠKUBANÁ RYBKA

Zdravím, v neděli jsme přijeli po 4 dnech domů a jedna Yellow je na levém boku dost dodřená.Na levém boku má až na krev odřeninu o velikosti 2 cm na 2cm až k hřbetní ploutvi.Je asi 12 cm velká.V akvárku mám 4 Yellow,tahle je největší a zbytek mám Maingano.Maingana se prohánějí,ale spíše jen mezi sebou.Ještě jsem snad neviděla,že by šli do žlutých.Ani žluté mezi sebou se nenaháněji.Spíše si lebedí pod šutrama při dně.Nevím,jestli se dodřela o kámen,což se mi na tu rozsáhlost nezdá anebo ji někdo napadl,ale od té neděle ji pozoruji a nikdo na ni neútočí.Včera plavala s takovými záškuby,ale dneska se drží spíš na jednom místě.Žere dost apaticky.Dá se jí nějak pomoci?Ať se jí to nějak zacelí nebo něco???Je mi jí líto.M8 to dost škaredé.Moooc děkuji o jakoukoliv radu!!:-((

Založil: vsevik » více k tématu (počet reakcí 27)

Sraz v Rychnově nad Kněžnou

Ve dnech 15-19.9. 2012 proběhne tradyční výstava v Rychnově nad Kněžnou.Co tam udělat takovej malej sraz.Taková akce už tady byla a bylo to docela dobrý.Byl by zájem?

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 7)

Ph.. ?????????????????

Když mám ph 6,8 u tlamovcu je to dobrý ?? :) v 350L akva ? . díky :)

Založil: Jíří » více k tématu (počet reakcí 4)

Jak dlouho nechat mladé zvlášť?

Zdravím všechny. Prosím o radu,jak dlouho nechat samici s mladýma v nádrži? Samice je haplochromis yellow belly, mladé jsou puštěny z tlamky asi 6 dní. A čím nejlépe mladé krmit? Děkuji za odpověd. Franta

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 10)

Mražená strava z rybníka

Ahoj, když nachytám na rybníce, který je v pořádku, daphnie nebo cyclop, zamrazím je v mrazáku do kostek, je to dostatečná "dezinfekce", aby ryby nic nechytli? Dělal jsem to takto s živorodkama, ale tlamky mi přijdou náchylnější a mám o ně strach. Dík, že poradíte.

Založil: Tomáš Sas » více k tématu (počet reakcí 15)

Labidochromis c. yellow

Zdravím, chci se zeptat proč se mi netřou Labidochromis c. yellow. Ryby mají velikost 7-8cm. díky za odpověď

Založil: axx » více k tématu (počet reakcí 4)