Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ............... 288


Kde je chyba?

Uz nejaky ten cas chovam Tropheusy a rekl bych ze se jim dari-darilo...proc?normalne se trely atd...s prichodem leta jakoby si trely mene ale trely.kde je tedy problem.?,zadne mlade!, po mene nez jednom tydnu samice nemaji nic..?!tak tomu nerozumim mozna vysoka teplota jedine me napada tohle.nemate nekdo s tim zkusenosti?dekuji vsem

Založil: MK10 » více k tématu (počet reakcí 5)

PŘÍDÁVÁNÍ SODY

Ahoj,Lidi mám prosím dataz. Mám akva 375l jelikož se mi při výměně vody nechce nosit voda v kýblech tak sem si pořídil hadice. Jdemi o to jak to dělat se soudou mam ph 6.8 a to je asi pro tlamky málo. Jestli mam vodu dopustit a pak přidat sodu nebo jak to děláte? To samé při odchlorování. Jestli to pro ty ryby nejsou moc velké šoky? děkuji za odpověd.

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 17)

tlamovec pestrý

Dobrý den muže být jedna para tlamovu pestrých v 80 litrovém akvariu ? Dkuji za odpověd.

Založil: RÍŠA » více k tématu (počet reakcí 3)

Tropheus Kasanga red rainbow

Preji hezky den, chtel bych se s Vami poradit, jake reseni byste mi pomohli navrhnout. S Tropheusy ted zacinam. Koupil jsem od chovatele posledni mlade Tropheus Red rainbow, jejich pouze 18 a maji tak 5cm a chci dalsich asi 15 kusu od jineho chovatele urcite dokoupit. Chtel bych mit alespon dva druhy tropheusu, ale obavam se krizeni. Libi se mi Lufubu, Nkonde yellow, murago a urcite i jine. Chtel bych vedet jen jake dalsi tropheusy si mohu k nim poridit. Nadrz 183x61x61cm 680L, 3D pozadi a moduly. Filtrace Eheim 2080+ Eheim 2075 saci kos nainstalovan do filtracni kostky 30x10x10cm. Zkousel jsem tu hledat skladby tropheusu a vim, ze tu neco je, ale nemohu to najit. Muzete poslat i link, jestli o nem vite. Predem diky. Mimo to, Tropheuse si zamilovala cela ma rodina.

Založil: melanochromis » více k tématu (počet reakcí 39)

mladé od Pseudotropheus acei black

Zdar Odlovil jsem asi dvacet mláďat které nosila samice Pseudotropheus acei black.Teď jsou cca 1-2cm velké ale zatím se vůbec barevně nepodobají rodičům,nejsou tmavě černí nemají lem na ploutvých.Je už teď jané že se jedná o křížence? nebo je ještě brzo na jejich rozsudek? Ve společném akva jsou Pseudotropheus acei black,Labidochromis yellow a Cynotilapia afra

Založil: screatsch » více k tématu (počet reakcí 2)

samička trop.bemby konečně donosí mladé

Ahoj tak konečně mně samička nosí mladé už tři týdny zatím to vždy dopadlo tak že se vytřeli vydrželo jí to tak tři dny a pak je zbaštila. snědla je vždy když jsem krmil tak oni nevidržely se na to dívat polkly a začli baštit ): udělalo mně to už vícero samiček tato jediná to vydržela mam dotaz můžu už jí odchytiti vyklepat mladé a vrátit opravdu o ně stojím mam odchovi od ruznych malawi rybek ale od tropíku nic tak to nechci podělat díky.

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 11)

mrazeny cyklop

zdravim, mam doma poprve mrazeny cyklop. otazka je jak ho rybam davate? mam jim hodit celou tu mrazenou kostku, nebo ji mam rozmrazit?

Založil: borek30 » více k tématu (počet reakcí 21)

Skladba tlamovců

Dobrý den.Vybral jsem si tyto ryby do akva 600l. Melanochromis johanii Pseudotropheus acei Pseudotropheus zebra Labidochromis sp.yellow Labidochromis hongi super red a ještě Cynotilapia afra,ale ten je prý masožravec. Můžou být tyto ryby spolu?děkuji

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 7)

Čím přilepit pozadí z XPS?

Zdravím a prosím o radu: Čím nejlépe přilepit pozadí z XPS do AQ? Čím slepovat jednotlivé kusy XPS k sobě? Všude je doporučován černý akvaristický silikon, znamená to, že ten průhledný má horší vlastnosti? S jakou značkou máte nejlepší zkušenosti? Kolik 310ml náplní budu potřebovat na přilepení pozadí a jednoho boku do AQ 180 x 50 x 50? Předem díky za Vaše rady.

Založil: T.o.n.y » více k tématu (počet reakcí 13)

Nové akvarium

Zdravím Tak jsem konečně dodělal sve nové akva, a chtěl bych poradit s výběrem ryb... chci Malawky aby se k sobě hodily co se týče potravních nároků a soužití a také aby to barevně ladilo. Akva má 528 l , ale pozadí něco ubralo. Dík.

Založil: RT » více k tématu (počet reakcí 25)

co k Pseudotropheus socolofi?

ahojte, můžu k nim dát Labidochromis sp. Hongi nebo Pseudotropheus elongatus mpanga?

Založil: tom be » více k tématu (počet reakcí 3)

Nimbochromis livingstonii

zdravim, kolik kusů do 400L? chtel bych tam mit jen tento druh jestli je to možné.

Založil: sam 30 » více k tématu (počet reakcí 12)

tlamovci čelnatí

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jaké ryby jsou vhodné do akvária s tlamovci - jsou masožravci. Děkuji

Založil: Hana Minářová » více k tématu (počet reakcí 3)

Tvarování XPS ??

V minulosti jsem si vyráběl několik 3D pozadí z klasického kuličového polystyrenu EPS. Pro nové AQ bych chtěl použít extrudovaný XPS. Jednoduchá otázka: lze ho tvarovat pomocí pájky s měděným drátem stejně jako EPS?

Založil: T.o.n.y » více k tématu (počet reakcí 2)

Prosím co je to za druh?

Dobrý den,mam doma 500l akva 200x50x50 . mam tam Pseudotropheus lombardoi a tento druh co je na fotce. Nejsem jsem si jist jestli to je Pseudotropheus zebra nebo ne. Děkuji

Založil: Haril » více k tématu (počet reakcí 16)

Přidaní mořské soli

Zdravím všechny, zajimalo by mě kolik mořske soli mužu přidat do akva na kolik litru?hodně lidi mi to tady radilo..tak se obracim na vas z dotazem jak davkovat a jak to podavat??mam 240l akva. Diky

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 17)

něco je špatně :-(

dobrý podvečer :-) každý den když dojdu z práce,najdu dead rybu za filtrem,kde je problém?Mám 300 L nádrž a v ní 6 druhů tlamovců po čtyřech (snášejí se bezvadně,což se divím :-))filtr je 700l\hod,myslíte že jak tam proplave že z tama nemůže vylézt?bo žádná známky pokousíní,prostě za filtrem nasátá dead :-( chudáček dnes saulosek :-(

Založil: Lubasek86 » více k tématu (počet reakcí 2)

koprivy a spenat

zdravim, chci dat svim rybam koprivy nabo spenat a navim jestli sparit nabo ne. mam socofolaky

Založil: lucky bastard » více k tématu (počet reakcí 37)

Černý akvacit?

Dá se někde levně objednat černý akvacit řezaný na míru?

Založil: T.o.n.y » více k tématu (počet reakcí 4)

Kam situovat vstupy a výstupy vnějšího a vnitřního filtru ??

Moje původní téma už zapadlo, tak radši založím nové... Poraďte prosím, jak po nádrži 180x50x50 co nejlépe rozmístnit vstupy a výstupy vnějšího filtru Eheim 2075 a vnitřního čerpadla Atman 202, oboje s akvacitem na sání. Uvítám tipy, jak akvacit schovat za nebo do 3D pozadí.

Založil: T.o.n.y » více k tématu (počet reakcí 12)

Upřesněte mi domněnku

Dobrý den, prosím o radu. V 300 l akva mám mix malawi, hodnoty vody, teplota,....., jsou OK. Můj problém je ten, že ryby mají propadlá břicha, sem tam si všimnu nitkovitých výkalů (v akva se mi najednou sedimenty vůbec u výpustě do filtru neshromažďují a i když máme ext. filtr, nevěřím, že by to vše pobral. Dřív to tak nebylo a museli jsme odsávat). S Entizolem a ostatnímy lečivy nemám zkušenosti, poraďte mi prosím, jak jim mám pomoci, co nejlépe. Díky za rady.

Založil: Karla » více k tématu (počet reakcí 12)

dlouhé výkaly

ahoj moje rybky mají poslední dobou dlouhé bobany a vláčej to za sebou nevíte z čeho to je krmím stále stejně florou pokoušel sem se hledat ve výpisu témat ale nic

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 12)

Poradíte mi s chovem.

Hezký podvečer,už delší dobu přemýšlím o koupi Tropheusu brichardi red cheek"Mpimbwe".Jaké máte zkušenosti?Akva bude 450l.Děkuji.

Založil: MK10 » více k tématu (počet reakcí 6)

křištál !!!!!!!!

dobrý den chtěl jsem se zeptat jaj uděšlat vodu uplne křištálovou ?? :)mám stim furt problém .. akvarko ma 360 litru a filtrace venkovni je atman ncf 1500 l 'h furt v ty vode plavou jaky si drobny castice a voda je taková zlutá nevíte co stím ?? díky

Založil: Skrbek jiří » více k tématu (počet reakcí 4)

Kde se poděl web?

Nevíte kam se poděl web akva.malawi.com?Stránky jsou nefunkční už několik dní..Dík

Založil: tomba » více k tématu (počet reakcí 12)