Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ............... 288


Nemocné, parazit?

Ahojte, v akvárku nám chcíply dvě ryby ze čtyř. Chvíli ležely na dně, na zádech či na boku a lapaly po dechu. Poté zčervenaly a zemřely, vypadalo to jako by jim ze zadku lezli červíci. Zbylé dvě rybky vypadají v pohodě. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Děkuji.

Založil: Blanka » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak se zbavit mastného povlaku na hladině

Dobrý den,poradíte někdo jak se zbavit mastného povlaku z hladiny akvária?Budu ráda za každou odpověď a předem děkuji.

Založil: Vlasta 1999 » více k tématu (počet reakcí 2)

Rozpad ploutvi ???

Dobrý den jedná se prosím vás o rozpad ploutvi ? Děkuji za odpověď.

Založil: Radek11. » více k tématu (počet reakcí 3)

Rozpad ploutvi ???

Barevná teplota LED pro Mbuny

Dobrý den, potřeboval bych poradit se skladbou Led osvětlení pro Mbuny. Jako hlavní osvětlení plánuji led čipy XP-G3 o barevné teplotě 6800K. Nyní je otázka: Je to dobře zvolená barevná teplota k těmto rybám? Popřípadě mám doplnit ještě osvětlení o led čipy s jinou barevnou teplotou? Děkuji za reakce. Petr

Založil: Těhňajs » více k tématu (počet reakcí 12)

Vhodná velikost akvária

Ahoj, chtěl bych akvárium s těmito rybami: N. multifasciatus N.leleupi A.calvus J.regani Můžete mi prosím doporučit vhodnou velikost a počet ryb aby se ¨snesly¨? zatím mám zkušenosti pouze s multíky, těch bude asi 20-25.

Založil: heriman » více k tématu (počet reakcí 16)

Kombinace druhů a míchání ryb

Ahoj, pátým rokem chovám v akváriu (170x40x50) americké cichlidy a jednoho Hrotočelce ohnivého. Budu se na podzim stěhovat a budu řešit nové akvárium o rozměru cca 190x55x55, no zhruba něco mezi 600-700L a rád bych to udělal pořádně. Co se týče ryb, tak mám jeden pár Kančíka červenohrdlého, jednoho Kančíka nikaragujského a Akaru potoční. Byli všichni v párech, ale bohužel mi po pěti letech nikaragujka a akarák pošli. Každopádně zbylé ryby bych rád ponechal a doplnil k nim nějaké africké cichlidy. Jestli masožravce či bíložravce neřeším. Jen bych rád nějaké větší rybky. Co se týče parametrů vody, tak z vodáren mám toto a voda je tvrdší: pH: 7,6 - tvrdost: 14 dGH. Filtraci mám Eheim 2075 a JBL e901 Děkuji za případné rady

Založil: Losky » více k tématu (počet reakcí 78)

melanochromis parellus (m. loriae?)

Dobrý deň, rád by som sa opýtal či je možné získať tento druh v ČR alebo SR? Jedná sa o formu m. loriae, alebo sa jedná o odlišný druh?

Založil: tomas489 » více k tématu (počet reakcí 5)

Zbarvení vody

Zdravim, krmím krmivem JBL NovoTanganika a celkem dost mi barví vodu do odstínů červené barvy. Máte někdo zkušenost? Purigen co mám ve vodě je po týdnu celý červený.

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 1)

Cyrtocara moorii - pohlaví

Mam 2 ryby krasne modre s velkym hrbolem, dve matnejsi se stredne velkym hrbolem a 2 s malym hrbolem. Predpokladam, ze mam 4 samce a 2 samice. Poradi nekdo zkusenejsi, jak by to asi mohlo byt s pohlavim tech ryb?

Založil: Kali » více k tématu (počet reakcí 4)

Cyrtocara moorii - pohlaví

Péče o potěr

Dobrý den, ve společenské nádrži se mi vytřely cichlidy. Ostatní ryby (mimo rodičů) jsem odlovil. Oba rodiče se o potěr už 14 dní starají. Rád bych se zeptal, jestli mám ponechat potěr s rodiči i nadále, nebo mám rodiče odlovit, případně po jaké době. Moc děkuju za radu.

Založil: Honza Zbořil » více k tématu (počet reakcí 3)

Nemoci ryb a jejich výměna

Dobrý deň.Dúfam že mi niekto z vás poradí.Máme doma v akváriu 500l malawi cichlidy.A chceme vymeniť osádku za tropheusi.Lenže mali sme taký problém že jednu rybku nám nafúklo a aj ostatné rybky mali dlhé priesvitné výkaly.Po prečítaní článkov na fóre sme im dávali entizol 1tabl na 25l vody 5 dní za sebou.Žiadna rybka neuhynula a aj tá nafúknuta sa napravila.Všetky riadne plávajú aj jedia potravu lenže tie výkaly sú stále také nepravidelné dlhé a prerušované s priesvitnými.Sme si vedomí že sme ich prekŕmili.Filter je aj vonkajší a aj čerpacia hlavica s molitanom.No a teraz hlavná otázka.Keď vylovíme tieto rybky a vymeníme 1/2 vody a odkalýme poriadne dno a toto isté zopakujeme o týždeň neskoršie tak možme tam vpustiť potom tropheusi?Nechceme nič urýchliť alebo pokaziť tak preto sa radšej pýtam.Ďakujem vopred za každú radu

Založil: Dominika » více k tématu (počet reakcí 11)

Změna pH v akva

Zdravim, včera jsem napustil nově založené akva 180x60x60. pH vstupní vody 6,7 a dnes jsem naměřil pH 8,16. Vše měřeno kalibrovaným pH metrem. V akva je říční písek a 3 kusy větších valounů (andezit, žula). Jak je možná takhle skoková změna? Dnes jsem se chystal přidat řádné množství sody.

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 4)

Tropheus Duboisi Kigoma - doba péče o mladé.

Jsem "obývákový akvarista" a měla bych dotaz na zkušené ohledně doby péče tropheusů o mladé. Mám 2,5 roku staré osazenstvo akvárka a zhruba před týdnem jsem zaregistrovala, že jedna samice vypustila v rohu chráněném kamenem 4 cca 12 mm dlouhé mladé na procházku, po cca 2 min. je v klidu posbírala a doposud se v pohodě promenáduje po akvárku. V posledních dnech jsem "venčení" mladejch zaregistrovala několikrát, už mohou mít tak 15mm. Nechci vyklepávat a zajímalo by mě, jak zhruba dlouho se tropheusové o mladé takto jsou schopni starat. (Akvárium 600l, průtok 600l/týden, NO2 neměřitelné, NO3<10mg/l, teplota 24,5°C, 40x Tropheus Duboisi Kigoma, 30x Tropheus Red Rainbow Kasanga ). Děkuji za názory.

Založil: EvaGla » více k tématu (počet reakcí 2)

naplň do venkovniho filtru

Dobrý den jaký mate názor na umelohmotne ,.dratenky,,do venkovniho filtru .videl jsem to v zahraničí u několik akvaristů dávají to tam misto poreznich hmot.a 2 druhy molitanu .predem děkuji Najvar

Založil: Najvar Roman » více k tématu (počet reakcí 10)

Sfarbenie wf

Dobrý deň.Nedávno som bol na návšteve u jedneho chovateľa tropheusov u nás na Slovensku.Ponúka odchovy po wf rybách.Podmienky na chov mal výborné ale dost ma zaskočila farba rýb.Tie ryby boli všetky tmavé nevyfarbené skoro až čierne.A také isté boli aj mladé rybky.Je to normálne že sú takto vyfarbené wf ryby že to majú zo stresu je to predsa dosť veľká zmena prostredia.Zaujímalo by ma či budú ich odchovy také tmavé tiež alebo sa vyfarbia lepšie.Aké máte skúsenosti.Mal som záujem o kúpu rýb od neho ale ma to pravdupovediac odradilo lebo tie ryby boli všetky tmavé a to ich mal cez 10 druhov.Nechcem vobec sa nikoho ničím dotknúť len ma to zaujíma lebo mám záujem o f1 maswy a preto som ho aj navštívil.Ďakujem vám za odpovede

Založil: Zetko » více k tématu (počet reakcí 12)

Tvoří se hnědá řasa po výměně vody

Ahoj, tato řasa se mi objeví vždy po výměně většího množství než 15 litrů čerstvé vody. Nikde jsem se o ní nedočetl. Akvárium má obsah 180 litrů. pH 7,5 - KH 10 - GH 10 Po čase odumře ale vodu musím vyměňovat vždy jen po 8 litrech max. jednou za 3 dny. Jinak se objeví znovu. Poradí někdo?

Založil: TomikK » více k tématu (počet reakcí 24)

Tvoří se hnědá řasa po výměně vody

pískovec do akvaria s Tlamovci

Dobrý den mohu dát do akvaria pískovce z lomu?Začínám a nevím jestli nebude kalna voda

Založil: michelin28 » více k tématu (počet reakcí 1)

Povlak na oku

Zdravim prosím o radu o co se jedná a po případě jak to lecit pseudotropheus elegans ma takový jako belavy povlak na oku. Ale jinak normalne plave vše v normálu nijak se nestátní. Prosím o radu děkuji moc. Jinak stáří cca rok a do dnes žádný problém.

Založil: Radek''' » více k tématu (počet reakcí 5)

Povlak na oku

vhodna velkost akva

Ahojte.Prosim vas poradte mi.Mam akva 180x45x35 DxSxV.Plocha dna je 180x45.Je to vhodny rozmer na jednodruhovku labidochromis a v akom počte.Dakujem.

Založil: RobertK » více k tématu (počet reakcí 13)

Průhyb pod akva

Zdravim. Právě jsem instaloval na kovový jeklový rám akva a je pod ním průhyb. Akva leží na silný překližce i s karimatkou. Akva sedí na krajích a uprostřed je mezera cca na vsunutí malíčku. Akva 180x60x50. Má cenu to napouštět? jak to řešit.

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 19)

Co je to za tlamovce

Dobrý den prosi o jaký jde druh tlamovce Děkuji

Založil: PEPA S » více k tématu (počet reakcí 1)

Co je to za tlamovce

Nemocný Tropheus po léčbě Entizolem - co dělat?

Zdravim, mam 400 l. nadrz s cca 30 ks Tropheus Kiriza. Cca před mesicem jsem prelecil skupinu Entizolem proti bičíkovcům. Skupina vypada zdrave, ale dve ryby mají nafoukle bricho v urovni prsních ploutvi,nezerou, hluboce dychaji (ne zrychlene). Netrepou se, nekolebaji se. Nemaji vypoukle oci. Unikovy reflex zachovan. Jediny priznak nemoci je to nechutenstvi a nafoukle bricho. Poradte mi prosim jak postupovat. Je mozne, ze u těchto ryb nebylo vyleceni bičíkovců zcela uspesne a ti se v rybach vyvinuli do nejake pokrocilejsi faze vývoje nebo je to hloupost? Co mam ted delat? Mam znovu celou skupinu prelecit Entizolem? Nebo postizene ryby odchytit, usmrtit? Nebo je to spis jina nemoc? Dekuji za rady.

Založil: Rrrrr » více k tématu (počet reakcí 38)

Prosím o pomoc

Zdravím Vás... Poradíte mi prosím co je to za druh?

Založil: MrSkipEr » více k tématu (počet reakcí 17)

Prosím o pomoc

Zatížení podlahy v paneláku

Zdravim vsechny, chci se zeptat nemate nekdo podobny byt? Nebo neznate nekoho kdo by mel na tomto miste akva. Jde mi o to ze bych chtel poridit 150x50x50. Ale umisteni je v podstate uproster bytu, ale zase bych rekl ze se jedna urcite o nosnou cast panelaku podle velikosti zdi ve vyklenku. Takhle to je vlastne v kazdem patre. Je to klasicky 4 patrovy cihlovy cinzak . Tak se chci zeptat jestli tam muzu dat to akva nebo radsi ne. Jeste jsem zapomel ze cast pod akvariem jsem musel vybetonovat jelikoz tam kdysi byla chodba a ta mela podlahu cca o 6 cm nize takze jsem dorovnaval s misnosti po odbourani pricky. Takze i rozlozeni vahy by mohlo byt lepsi je to vybetonovane pres celou sirku mistnosti a smerem od steny pred akva 1m. Tak co rikate mohlo by to vydrzet?

Založil: katr » více k tématu (počet reakcí 24)

Zraněná ryba v nádrži

Prosím o radu jak léčit příp. identifikaci původu "vředu" u hřbetní ploutve. Ryba je normálně aktivní a žere. Může jít o důsledek souboje? Děkuji.

Založil: lisuten » více k tématu (počet reakcí 3)

Zraněná ryba v nádrži