Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ............... 288


Hneda rasa v akvariu

Dobrý den chtěl jsem se optat.Jestly někdo neví jak se odsttraní hnědá řasa díky.

Založil: Skrbek Jiří » více k tématu (počet reakcí 15)

Výběr fotoaparátu

Vím, že je to trochu mimo mísu, ale chtěl bych pořídit nový foťáček. Nejsem schopný mým starým foťáčkem natočit pěkné HD video. Fotky také nejsou žádná sláva. Byl mi doporučovaný tento model http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/sony-cyber-shot-dsc-hx100/ . Máte s ním něko nějaké zkušenosti, nebo poradí někdo jinou alternativu. Díky za rady s výběrem.

Založil: RUMburak123 » více k tématu (počet reakcí 3)

PEXESO - Tlamovci jezer Malawi a Tanganika

Právě mi dorazily první výtisky nového pexesa, věnovaného Africkým tlamovcům. Ve spolupráci s panem Miroslavem Krautem se mi podařilo toto pexeso přivést na svět, za což mu patří můj dík. Výroby a distribuce se ujal pan Petr Mičánek, největší sběratel pexes u nás, kterého si i pozval do svého pořadu "Uvolněte se prosím" Jan Kraus. Byl to ostatně jeho nápad vytvořit pexeso s touto tematikou a proto mě oslovil. Tímto děkuji i jemu. Z pexesa jsem nadšená,je na kvalitním tvrdém papíře a opravdu velmi povedné.

Založil: sarka.x » více k tématu (počet reakcí 57)

je to pravda že cichlidy milujú kyslík

je pravda,že cichlidy milujú bublinky? rozmýšlam že si kúpim oxidátor. ODPÍŠTE!!!

Založil: labidochromis » více k tématu (počet reakcí 7)

bublinky na kamenech!

Ještě jedna věc co mě trapi je že se mi objevuji a drži mainkate vzduchove bublinky na šutrech!Samozřejmě že mam kameny tzv. natur, zarostle řasou,a možna se to proto drži?alei i když je sundam rukou,tak se po čase objevi znova(do dne)!nevi co to mam za nasledek či je to ok?

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 7)

výroba vnějšího komorového filtru

Dobrý den dámy a pánové. Prosím o rady při výrobě vnějšího filtru. Teď mám akva 300l rozměry 120x50x50 kde mám jako filtraci použit biomolitan a čerpací hlavu Atman AT-202, akva chci nahradit větším 440l rozměry 135x65x50, protože vody není nikdy dost.:D Chtěl jsem si koupit nějaký vnější filtr, jenže se mě nevejde do skříňky na kterém je akva umístěno a nadále umístěno bude. Velikost skříňky je 38x38x28 je to vnitřní rozměr skříňky do které můžu umístit filtr a nebo je ještě jedna možnost vlepit filtr přímo do akva. Chci se zeptat co by bylo podle vás lepší a s čím máte jakou zkušenost? Na obrázku jsem nakreslil návrh toho vnějšího venkovního a ptám se jestli by to stačilo nebo ne? Tohle bych měl jako biologickou filtraci mechanická by zůstala v podobě čerpací hlavy kterou mám teď ve stávajícím akva. Díky za rady a názory.

Založil: BUS151 » více k tématu (počet reakcí 1)

Krmeni pro ryby

Zajimalo by mě vaš nazor jak seskladat krmeni a co?Použivam Sera Flora,vipan,Sera granugreen...davam v malych davkach a to 4xdenně,ale nevim jak nejlepe sekladat tohle dohromady?Koupil sem i mražene Artemie-tak jednou tydně,pak i špenat-ale ten moc ryby nechcou,tak nevim!a pak sem koupil cyclop(buchanky?)ale ten nevim jak davat,sou to take malinkate až tečky a jak to tam dam tak se to rozpusti všude že ryby nevi kde se maji otočít-no je toho plno-tak s tim nevim jestli je to spravne nebo jak to podavat?

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 21)

proč nerosotu

zdravim všechny..prosím o radu s mýma trofikama dubois a kiriza..mam je v počtech po 16 ks v 300L akva od malička a po roce ty ryby vyrostli max o 1 cm..filtruju ex. tetratex 700 a krmim sera flora,cyklop,spirulina tabs.ph-ok.vyměna vody 1/2 až 2/3 co 7-10 dni.tak už si nedokažu vysvětlit proč nerostou a kde dělám chybu..poradte proč nerostou :(((((

Založil: pawka » více k tématu (počet reakcí 54)

Horní kryt akva poškozen vodou-nabobtnávání

Máte někdo zkušenosti s vlhnutím horního krytu akva?Po cca 1,5roce se mě stalo,že v jednom místě se mi dostala vlhkost do krytu.Kryt je z překližky,nebo co to je,ale co je zajímavé,že vlhne tam,kde otevírám jen na krmení a jinak je tam po celou dobu krycí sklo.V zadních rohách,kde je sklo vyřízlé na hadice se toto nedeje,nevím proč,vlhkosti je tam víc.Přemýšlel jsem,že jsem mohl ty dosedací plochy máznout silikonem,pak by to teoreticky mělo těsnit proti vlhkosti.Ale teď je už pozdě.Kryt je zničený a nevím,jestli mohu uplatnit reklamaci,či ne.Už jste toto někdo řešil?Nevím co s tím.Přikládám foto

Založil: klitosaurus » více k tématu (počet reakcí 15)

A+I Africa "Haplo-Lepi" 610 l

Kvuli uplne nahode jsme poprve porusili nase zaryte "nemichani jezer" :-) . Akvarium acrylic 183 x 55 x 61v cm Filtr Eheim 2260 naplneny koralem a nahore 5 cm hrubym biomolitanem. Voda tece do filtru prepadem pres predfiltr - dalsi molitanovou kostku. Pisek koralovy, kameny rhyolite, zatim bez pozadi nebot nemam cas. 3 zarivky T5 120 cm Ryby: Lepidiolamprologus hecqui 20 ks -(Tanganyika) Cyrtocara moorii 7 ks -(Malawi) Haplochromis burtoni 21-50 ks pribudou tam brzo, mame jich asi 100 :-) -(Tanganyika a nektere okolni reky). Frontosy a Cyrtocary byly jedny z ryb, ktere jsme nikdy nechteli chovat a uz mame oboje a vzdycky uplnou nahodou :-) . Jak jsem uz psala ve vlakne Cyrtocara moorii, tak dlouho jsem se poruznu na ne (kvuli tomu vlaknu) vyptavala, az se najednou znama zeptala, jestli se chceme ujmout 7 Cyrtocar, ktere potrebuji good home. Moc jsem se nemohla vykroutit, protoze kdyz jsem se stale vyptavala na barvy ploutvicek, jak ziji, jak daleko plavou v jezere a podobne, tak jsem rikala, ze se ptam proto, ze zakladame akva a premyslime si je poridit - clovek si nema vymejslet :-( . Zrovna jsme totiz (konecne) usadili akva, ktere jsme meli snad 5 let nachystane v garazi pro Trofiky (ale ti nakonec dostali o neco vetsi po Mobach), a chteli jsme do neho tedy prelovit Burtoni a Lepidla, kdyz v tom prisla e-mailova otazka, ktera znela skoro spis jako prosba. Pry je nekomu poridila pred asi 2 lety (s oranzovymi ploutvickami) z moc dobreho zdroje a ted je chteji dat pryc. Ale na chlubeni teda moc nejsou. Barvu maji sice nadhernou, ale jsou nejake male a ja si myslim, ze uz to nedozenou. Dve jsou asi normalni, treti je jeste OK, dalsi dve jsou mensi a dve jsou dost male. Bylo nam jich tak lito, ze jsme si je vzali, dokonce za ne nic nechteli, tak jsme jim dali aspon velkou flasku Finske vodky :-) . Ty Cyrtocary byly v 230 l akva bez pisku, ktere bylo 150 cm dlouhe a jen asi 35 cm vysoke, jeste s jinymi rybami. Bohuzel byly krmene prevazne vege vlockami s proteinem kolem 30%. Je mozny, ze by je to podseklo v rustu? Jinak nechapu, proc nevyrostly a nebo mam mylnou predstavu, jak maji byt ve 2 letech velke a moc je srovnavam s Mobama :-) . Ty dve nejmensi jsou jen o neco vetsi nez mbuny a ta nejvetsi ma kolem 17 cm.

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 63)

Oplození jiker

Dobry den,mel bych otazku je mozne ze by samicka tlamovce pesteho a samecek talovec maingano? samicka tlamovce ma nafouklou tlamicku,je placha a oproti minulemu dnu moc nepozira potravu. Proto by me zajimalo jestli jde o nemoc ci ceka potomky dekuji za odpoved

Založil: medved » více k tématu (počet reakcí 3)

ryby se lekají

mám dotaz, poslední dobou se mi zdají být ryby nějaké lekavé, stačí když projdu kolem akvária a mohou se zbláznit, jak rychle chtějí vyhledat skrýše. ještě před měsícem takové nebyly, čím to může být? Podotýkám, že akvárko je na svém místě přes rok, podlaha z betonu, složení ryb se nemění, jen někteří rváči dospěli, tak občas jsou v akvárku nějaké boje.

Založil: Jirka Kovář » více k tématu (počet reakcí 4)

Dominantny samec - ikoly

Zdravim, poprosim o radu. Mam 200l akva 90x50x50 cca. Pocet ikol je 20 ks a su vo veku asi 3 mesiace. Po niekolkych tyzdnoch od vpustenia do akva si jedna ryba privlastnila polovicu akva a stresuje pravidelne zvysok ak sa chcu dostat na druhu stranu. Co robit?

Založil: Mino » více k tématu (počet reakcí 89)

Rozměry akvária

Včera jsem si vzpoměl na Rychlé šípy,pořídil jsem si akvárium 250 x 50 x 54 cm a zjistil jsem ,že jsem si koupil ježka mimo klec :-( Akvárium nedostanu do obýváku,pouze na chodbu a ohnout ne a nejde.Budu muset objednat sklo a slepit jej doma,a chtěl bych se zeptat na nejvhodnější rozměr pro Trofíky..,tím myslím hlavně hloubku a výšku,dlouhé bude 250 cm..,myslím že těch 50 cm je málo..,pozadí tam nebude ,díky.

Založil: Barvář » více k tématu (počet reakcí 45)

firma Diversa

Ke konci roku plánuji nové větší akvárium - rovnou i s novým podstavcem. Máte někdo zkušenosti s firmou Diversa (http://www.diversa.info.pl/)

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 13)

Africky koutek

Konecne jsem se dokopal k fotkam svoji radosti. Za pripominky a rady predem diky ;) Vim ze cerne pozadi neni zrovna ideal, ale hejbat se stojanama, abych to prelepil, se me moc nechce. Mozna casem.

Založil: sancho » více k tématu (počet reakcí 35)

Nové akvárium

Zajímá mě Váš názor,předělat kameny nebo napustit akva.Rozměry jsou 158x60x64cm.

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 42)

Prosim oradu - "hnědnutí" kamenů, pozadí

Ahoj kolegové .) prosím o radu - dnes jsem zpozoroval na pozadí a na kamenech (jak velkých tak štěrku na dně ) hnědé fleky ( viz.foto ) skoro jako kdyby to "rezlo" :/ nenapadá vás někoho čím by to mohlo být? do kamene který je na fotce jsem párkrát "rýpnul" špejhlí a fleky se "rozpustili" děkuju za rady, názory ať se daří

Založil: akbar » více k tématu (počet reakcí 21)

prosim o vas nazor

prosim vas nazor,mam akva 450l v nem tlamiky,aulonokari a crpiptokara morri..chci se zeptat cim je lepsi krmit?krmil jsem granulema znacky hikari a jeste jinyma..Po granulkach meli dlouhe bobiky a voda byla stale zakalena ikdyz jsem je namacel,ted jsem zacal uz tyden krmit sera san a flora.Voda je stale krasne cista a bobiky zadne. tak bych rad vas nazor jestli staci krmit jen vlackama nebo to stridat s granulema a cim krmite co je lepsi diky vsem

Založil: Martin N » více k tématu (počet reakcí 6)

Cyphotilapia Gibberosa Blue Zaire Moba - Pohlaví

Zdravím všechny, rád bych předběžně znal pohlaví u svých Mob. Vím, že je asi ještě brzo přeci jen dospívájí ve 2-3 letech a to na to musí být výborné podmínky. Mám asi roční skupinu a velikost se pohybuje od 9-18 cm. Máte někdo zkušenosti z určením pohlaví v této velikosti, popř. nahodit sem i fotky urogentálních papil? Prostě nějakou foto či video dokumentaci moc jsem toho na netu nenašel. Díky všem za odpovědi

Založil: MatthesBull » více k tématu (počet reakcí 42)

Jak hrubou Koralovou drť (písek) do filtru?

Řešil sem tady už tvrdost vody apod. a hodně lidi radila koralovou drť do filtru,ale nevim jakou hrubost? Či spíše co nejjemnější anebo muže byt aj hrubá?

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 73)

je možne odchovat poter

je možne odchovat potěr z jiker bez žabronožky solne

Založil: jirka81 » více k tématu (počet reakcí 6)

pseudotropheus ornatus

Ahoj, mám doma cca 14 dní pseudotropheus ornatus, velikost cca. 3-4 cm, ted jsou spíše do žluta s lehoučkýým nadechem do modra...za jak dlouho se můžu těšit na "přebarvení" do modra? Krmín Sera + mražené, 300l Díky .)

Založil: akbar » více k tématu (počet reakcí 8)

RYBY JEZDÍ PODÉL SKLA,NAHORU A DOLŮ

Dobrý večer,může mi někdo ve skratce přiblížit,proč to dělají?Někde to tu už bylo psané,ale nemůžu to najít,ani si vzpomenout,proč to dělají.Už to dělají pár dní,cca 4 dny a na střídačku,někdy jich je více,jindy zase méně.Ava má 350l,mám tam dubojse a bemby,jsou asi tak 4cm velké,po 15 ks.Filtrace fluval 405.Děkuji

Založil: LOLA » více k tématu (počet reakcí 61)

SAMIČKA JE SVISLE V ROHU AKVA

Zdravím, koupila jsem asi před dvěma měsíci akva s tlamovci a jeden mi asi tři dny stojí na jednom místě téměř svisle s hlavou nahoru v rohu akvárka.Když klepnu na klo,tak se ani nehne narozíl od ostatních.Dneska chvilku plaval,ale jakoby se bokem těla odrážel od kamenů a kořenů.Ostatní ryby jsou naprosto v pořádku,dokonce mi teď samočka porodila,tak si nemyslím,že by se jim v akva nedařilo.Poradí mi prosím někdo,co to může být?? Děkuju

Založil: vsevik » více k tématu (počet reakcí 26)