Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ............... 288


Správné hodnoty vody

Tak mě napadlo po čase změřit hodnoty vody,sice nevim jestli testy nejsou stare,tak si koupim nove,ale i tak mě předběžně zajima optimalni hodnoty,abych to mohl popř.hned vše nakoupit!Vím že už toho asi bylo napsane mraky,ale než bych se k tomu dokopal....Naměřil sem testem od Rataje (neni to uplně přesne)kolem 7,5 pH a uhličitanovou tvrdost jen 2 dKH..něco sem se dočetl že by to mělo byt vyšší ph kolem 8,2 a tvrdost nevim!Ale zda sem se spravně dočetl tak pH zvyším jedlou sodou bicarbona a tvrdost?A co sem se dival na netu tak ta soda se prodava jako tablety??a jak se to přidava do akva?prosim o rady diky moc!!

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 33)

Vybarvení ryb

Ahoj nemáte nějaký tip čim krmit já krmím pouze florou a některé rybky strácejí barvu třeba tropeus mam je nafocené když jsem je kupoval měly mnohem výraznější barvu pruhu. no i kdyby to tím nebylo tak čím přikrmovat pro víraznější zbarvení děkuji.

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 37)

čím krmit rozplavany pludek

dobry den čím krmit rozplavany poter

Založil: jirka81 » více k tématu (počet reakcí 5)

Tetra cisarska - partenogeneze?

Tetry cisarske jsou me docela oblibene ryby, obcas mivam obdobi kdy je chovam. Mam je mimochodem i ted ale tech svych psat nechci. Mel jsem je i pred nekolika lety a kdyz jsem se jich tehdy zbavoval, dal jsem je do akvaria u tchyne. Nejezdim tam moc casto, nevidel jsem je skoro rok ale vim naprosto jiste ze vsechny byly same samice asi ctyri nebo pet ryb. Dnes ke tchyni prijela manzelka a rika ze v akvarium jsou uz jen dve dospele tetry cisarske (plus nejake zivorodky) ale plavou tam dve mladata tetry cisarske! Kdo tyhle ryby zna, vi ze rozeznat samce od samice je snadne, u nekolikaletych ryb je omyl vyloucen. Jak je tohle sakra mozne?

Založil: roman pavel » více k tématu (počet reakcí 9)

hemichromis frempongi

koupil jsem par F1 jestli nekdo chova tyto ryby rad bych nejakou radu

Založil: jirka81 » více k tématu (počet reakcí 4)

Dimidiochromis compressiceps - vnitrodruhová agresivita?

Jak předcházet vnitrodruhové agresivitě mezi Dimidiochromis compressiceps? Co vše může mít vliv na jejich agresivní chování? Pokud jsou ideální podmínky pro život těchto dravců a přesto samec likviduje ostatní jedince svého druhu, tak jaký je postup? Setkal jste se někdo s případem, kdy subdominantní samec fyzicky zlikviduje dominantního nebo samici?

Založil: dubici » více k tématu (počet reakcí 7)

Nalevnik ani peroxid nezabira

zdravim tak sem vcera nalil ten peroxid do akvaria a dnes zadna zmena mam to zacit jeste nejak resit vymenit celou vodu nebo nevim

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 22)

Čistěni ext. filtru a skla v akva

Zajimalo by mě par rad,jak se ma často čistit externi filtr a jak či jen to lechce promachat pěnu s filtru v akvarijni vodě a stači to,vždy jak to propiram tak s toho vypiram takove černe kuličku jako mak to vypada,ale nevim jak moc,samo.filtračni vatu měnim,teda když už do toho lezu..a jětě jak nejefektivněji a nejšetrněji čistit sklo,čistim to magnetickou stěrkou a dolu u pisku to čistim kartou.Ale viděl sem že to někdě čistil nějakyma připravkama pri vyměne vody.Děkuji za odpovědi...

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 7)

prosim o nazory na filtr vnitrni, komorovy

Zdravim, nakleslil jsem si filtr vnitrni, pro sve 250L akvarko, myslite ze to staci, nebo je potreba to nejak upravit ? rozmery vstupního trojuhelniku 50x50 mm. Dekuji za reakce

Založil: kolemjdouci » více k tématu (počet reakcí 20)

Petrochromis Blue Giant

Poradil by mi někdo s Petrochromis Blue Giant?Klidně všeobecně,něco jsem si už přečet,ale praktické rady se vždy hodí. Mám taky problém najít,jak barevně vypadají.Viz odkaz: http://www.google.cz/search?q=Petrochromis+blue+giant&hl=cs&client=firefox-a&hs=bL5&rls=org.mozilla:cs:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=tsOyT4q1M4rF0QXpz5CZCQ&ved=0CHQQsAQ&biw=1272&bih=849 U videí zase vypadají spíš sice modře,ale trochu pruhovaně.V tom odkazu se mi líbí třetí obrázek,ale ryby je focená na suchu,takže ve vodě může vypadat zase jinak.Díky za názory.

Založil: komla » více k tématu (počet reakcí 36)

tlamovci duboisi maswy

zdravím ,rád bych věděl,jak postupujete ,když eo-n vypne el .proud třeba na 8 hodin,atd...jestli může tento výpaden ohrozit chod akwa,děkuji

Založil: luboš kovařík » více k tématu (počet reakcí 19)

šupinoví červi

Prosim o radu.Nikde nemužu najit jak se šetrene zbavit šupinovích červu.Mam napadenou rybu.Předem děkuji za rady.

Založil: Karel 64 » více k tématu (počet reakcí 2)

Mate s tím někdo zkušenost?

http://aukro.cz/bateriovy-odkalovac-na-cisteni-akvaria-i2289966999.html

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 2)

Dominance u potěru?

Zdravím, mám 12 malých Saulosek starých 5 dní a zatím je mám v porodničcce. Před chvílí jsem přidával malých Sauloskám písek a upravoval kousek břídlice. Když po ní vznikla malá jeskyňka, během chviličky se začly malé Saulosky šťouchat, "natřásat" jako dospělé a vyhánět se vzájemně z jeskyně. Spíše to ale vypadalo jako epileptický záchvat. Fakt jsem se u toho nasmál. Přišlo mi to hodně brzo na takové teritoriální chování, ale nepředpokládám, že mám nějaké gladiátory a asi je to normální:) Pozorovali jste něco podobného? :)

Založil: Chapadlo » více k tématu (počet reakcí 1)

Urceni tlamovce

Dobrý den,rád bych se zeptal co je to za druh tlamovce.Podle mě je to nějaky Melanochromis,ale nvm jaky presne.Za fotky se omlouvam,mam spatny fotoaparat.Díkyyza pomoc s urcenim.

Založil: Venca » více k tématu (počet reakcí 9)

zrnitost písku

Dobrý den.Může být zrnitost písku 0,1-0,6mm,nebo je to už moc jemný.Dále mě zajímá názor na lávové kameny.Právě jsem je objevil v prodejně.

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 4)

Bílí prach v akvarium

Dobrý den. Mám problém ve svém 180l akváriu s tlamovci. Je v provozu cca 4 měsíce. Akvarijní set Juwel Rio 180 (osvětlení 2x45W 1xcolor lite a 1x high-lite blue). Před cca 2 týdny se mi nějak bíle až mléčně zakalila voda. Když jsem hledal na internetu co by to mohlo být, tak jsem se dočetl o nálevníkovi. Přestal jsem tedy rybky krmit, zvýšil jsme vzduchování na max. a taky zhasnul světlo. Po cca 6 dnech to bylo už skoro úplně v pořádku a tak jsem rybky trochu nakrmil a zapnul světlo. Za den to však bylo zpátky a tak jsem cyklus opakoval ještě intenzivěji v délce 8dní a pro jistotu jsem ještě AQ zakryl dekou. Po těch 8dne byla vode uplně křištálová jen v akva při pozorování proti světlu poletoval jemný bílí prach. Po takouvých hladovkách mám již o rybky strach a tak jsem jim rozsvítil, dal krmivo a za dva dny je to tady opět. Už jsem z toho nešťastný protože si stím nevím rady. Umíte mi někdo prosím poradit?

Založil: rybizek256 » více k tématu (počet reakcí 30)

Velikost dospělé Mbuny

Chci se zeptat jak je to teda s velikosti rybek Malawi?Mam je asi rok ale maji tak max. velikost 7 cm některe 8cm, ale i menší kolem pěti cm...Tak se chci zeptat čim je to ovlivněno,anebo ještě porostou?Někdy se řika podle vel. akvarka,ale mam 250l tak si myslim že by mohli byt větší..v naší akvaristice maji taky podobne akva ale ryby jsou podstatne větší...druhy jako red red,sp.yellow,acei!

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 33)

Kámen Tufa v akva

Může být tento kámen mezi Trofíkama?

Založil: Stano » více k tématu (počet reakcí 18)

Mražený špenát

Ahoj, je vhodný pro Metriaclima estherae Red Red i mražený špenát? Z akvaristiky /jestli je mezi tím rozdíl.../ Děkuji

Založil: Murina » více k tématu (počet reakcí 27)

jak velké akvarium

Dobrý den mám 136L akvarium a chtěl bych z něj udělat malawi šlo by to.Chtěl bych tam mít tlamovce lombardův

Založil: dblazeks » více k tématu (počet reakcí 12)

Skřínka na akvarium.

Ahoj lidičky, Mám akva 150x50x50 budu na to vyrábět stojan z jeklu velikost 150x60. A chci se zeptat na zkušenosti nechám si to obložit laminem jako skřínku a mam představu že by bylo schovane celé akva akorad přední strana by byla pohledová a otvírací vršek na panty. byli by nějaké poznatky :) nebo zkušenoti? Třeba kvuli udržení teploty? Předen děkuji :)

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 7)

Je to možné- pseudotropheus zebra...?

Ahoj, budu stavět akvárko pro tlamovce, ale nejdříve nasávám informace. Chci se zeptat, jestli je možné, že u pseudotropheus zebra red red /starý název, vím/ je samec světle oranžový a samice šedá, s tmavými příčnými pruhy -takto je prodávají v jednom zverimexu. Nemám v plánu je tam kupovat, to někde v pěstírně, Bytča nebo Ostrava. Jen že na netu jsem takovéto zabarvení u tohoto druhu nenašla... Zatím díky, M.

Založil: Marketice » více k tématu (počet reakcí 11)

dospelost u rybek

zdravim, chci se zeptat v kolika mesicich je ryba pohlavne dospela? mam socolofi

Založil: tomek » více k tématu (počet reakcí 3)

Jakou tryskou filtrovat?

Zdravím všechny. Potřebuju se poradit,jaká koncovka je nejlepší na konci hadice. Je lepší tam nechat jen úzkou trysku nebo tam dát rozstřikovací rampu? Mám vnější Fluval 205,akva je 160litrů.Je nejlepší umístit trysku do jednoho rohu a sací koš do prostilehlého kvůli proudu vody? Když dám rozstřikovací rampu, zdá se mě že proud vody se zastaví o kameny které jsou na prostředku a k sacímu košy toho jede málo.... Díky za rady:-)

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 61)