Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ............... 288


C.Afra mladé

ahoj nevíte v kolika cm se vybarví malé c.afry trochu se bojím aby to nebyly kříženci i když sem vyděl přímo vítěr správného páru chováte je někdo kdy začnou modrat?

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 31)

Zajíždění malawi, filtr?písek?kameny.)

Ahoj, dobrý den - vím že tady toho bylo napsáno na několik románů ale i přesto i já vás prosím o radu. Příští týden jsi domů přivezu svoje vytoužené akva 120*50*50, částečně 3d pozadí(pro filtr)- nyní se rozhoduji zda resp. jaký filtr? - dle příspěvků zvažuji mezi Fluval 305 - 405 nebo JBL Cristal Profi e900. Několikrát jsem se dočetl že Fluval je "hlučný" můžete mi prosím někdo toto nějak blíže přiblížit? a jsou kvalitou tyto filtry srovnetelné? - a hlavně jaké je riziko že mě venkovní filtr"prdne" a budu mít v obýváku 300l vody ? Písek - našel jsem v krámech 2 velikosti tuším 0,8 a 1,2 který je vhodnější pro Malawi? Kameny - je jedno jaké zvolím? když najdu nějaký v potoce co udělat předtím než ho dám do akva? Moc děkuju a těším se že za tdnů přidám nějaké fotky:))

Založil: akbar » více k tématu (počet reakcí 4)

krmeni rybek

Můžou se tlamovci Sem tam dokrmovat mrazenymi artemie ??? Jinak pro ryby c.frontossa burundi nebo jak jim zpestřit jídelníček dekuju

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 47)

Pseudotropheus saulosi -chov Valašsko?

Ahojte, nevíte o někom z okolí Valašského Meziříčí, Vsetína, Nového Jičína, kdo se věnuje tlamovcům a má chov? Konkrétně tyto pseudotr. saulosi? Nebo jste tady všichni z Čech?:-):-):-)

Založil: Murina » více k tématu (počet reakcí 4)

filtr do akvária

Ahoj chtěl bych se zeptat mam akva d150-v60-š50 to je asi 450l ted jsem dodělal 3d pozadí mám tam filtr fluval 405.prozatím se akva zajíždi asi tak 4dny.můžu tam ještě dát hlavici atman202+molitan.Chtěl bych asi 25kusu duboisaku do akva.Ajak často měnit aktivní uhlí.Díky za vaši odpověd!

Založil: miša » více k tématu (počet reakcí 8)

Kameny mezi Tropheusama

Jaké teda opravdu?Četl jsem tady diskuze a každý mluví jinak,tak teda co?Vápenec třeba?

Založil: Lojzík » více k tématu (počet reakcí 49)

Nemocná Copadichr.. borleyi Kadango

Prosím o radu, pokud je to možné bez fota... Mám v akv. docela velkou borleyi Kadango, už dva dny nežere, na čele má jakoby ránu, bílou, vypadá jako okousaná, ale podle mě není, dnes jsem si všimla i bílého nitkovitého výkalu, co táhne za sebou. Straní se ostatních, nezvykle se drží u dna /dříve vyhledávala úkryt nahoře u filtru/. Jsem začátečník, na netu se mi nepodařilo najít, o co by mohlo jít. Díky...

Založil: Markéta » více k tématu (počet reakcí 14)

Test vody - Master Test Kit

Zdravím odborníky a profíky.Mám menší problém..,dostal jsem sadu na testování vody.Jmenuje se MASTER TEST KIT od Kanadské fa.Jenže k tomu nemám tabulku,takže nevím kolik čeho kapat.Je u toho pouze barevná stupnice s koncentracema.Děkuji za info..

Založil: Barvář » více k tématu (počet reakcí 1)

Coral red nosí jikry i samec ?

Ahoj. Mám rok hejno 7 ks ps saulosi coral red s jedním samcem. Před třemi týdny jakoby se další dva kusy chtěly přebarvit na samce. Pak se jim ale v tlamce objevily jikry a teď uplně stratily oranžovou barvu a jsou modře flekaté s jikrama v tlamce. Tak nevím , nešlo o znásilnění ?

Založil: daniell » více k tématu (počet reakcí 13)

Něco trochu jiného

Znáte někdo forum na jezírka a pod.?

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 3)

Akvamalwi mimo provoz

Zdravím, taky vám stránka hází eror? Už od včerejška se na kavamalawi nemůžu připojit, nevíte co se děje??

Založil: PatasRS » více k tématu (počet reakcí 9)

Nové Malawi 480l

Ahoj, tak jsem si splnil takový malý sen a založil nové akva 480l. Přkládám pár fotek ze včerejšího večera... Díky za případné komentáře :o) (foto je z MT)

Založil: rhymess » více k tématu (počet reakcí 18)

polystyren pod kameny

Dobrý den.Co máte pod kameny,můžu použít extrud.polyst.2-3cm?

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 40)

seskupeni ryb

zdravim,muze mi nekdo poradit jak seskupit ryby do akvarii,mam 6x300l a tyto druhy:ps.elongatus chitimba bay;ps.socolofi;ps.acei ngara;ps.elongatus mphanga;ps.demasoni;ps.flavus;ps.elongatus chewere;melanochromis johani gome;cynotilapia afra jalo;cynotilapia sp.hara gallireya;metriaclima gershakei;maylandia estherae;maylandia chilumba katale;maylandia chilumba hane;vzdy 1+2...diky za pomoc

Založil: malawi » více k tématu (počet reakcí 5)

fototapeta modrá

nenahodil by někdo odkaz do obchodu na fototapetu čistě modrou výška 50cm. Délka 160cmm nebo na metry v celku?nemohu nic takového na netu najít a když najdu tak je tam potisk vlnek slunce apd..díky

Založil: tati » více k tématu (počet reakcí 6)

Akutní problém

Ahoj, potřebuji poradit. Jde mi o to, jestli rybu ještě vyléčím a pokud ano, tak ,aby to bylo šetrné i k ostatním. Řeším tech. závadu na Eheimu Prof. II. a do 300 L akva jsem dal provizorně Fluval 205(Eheim jsem do Fluvalu propral), vzduchování běží furt. Možná se přemnožily bakterie a v důsledku toho se mi jeden tlamovec nafoukl, hledá klidné místo, šupiny neodstávají, leží na dně (foto z mobilu, není to nic moc), a mám obavy, aby nezačali i ostaní. Včera jsem vyměnil 2/3 vody, upravil hodnoty. Dnes dávám zpět do provozu původní filtr. Poraďte, jak mám postupovat. Zda-li se to srovná, nebo nasadit chemii(sera bactopur direct, omnipur, entizol)? Moc díky.

Založil: VašekJákl » více k tématu (počet reakcí 6)

osádka + velikost budoucího akva

Dobrý den. Už delší dobu si pohrávám s myšlenkou, že si pořídím větší akva abych v něm mohl chovat mou vysněnou osádku: Pseudotropheus elongatus mpanga, Labeotropheus trewavasae ,Placidochromis electra, Labidochromis caeruleus yellow, Melanochromis auratus, Metriaclima estherae, Metriaclima lombardoi, Pseudotropheus socolofi. Máte k ní nějaké výhrady? Jak velké myslíte, že bych musel mít akva aby jim stačilo? Děkuji za odpovědi

Založil: Halford » více k tématu (počet reakcí 2)

Výběr externího kanistrového filtru do 240l akvária

Koupil jsem přítelkini akvárium 240 litrů,a přemýšlím mezi těmito dvěma filty Fluval 305,nebo JBL Cristal Profi e900-popřípadě model green který má mít oproti těmto dvěma modelum nižší spotřebu el. energie a to 11w oproti 15w,JBL mají průtok 900l za hodinu,a Fluval 1000l za hodinu,cenově jsou na tom přibližně stejně,jde mi o to,který je lepší co se týká hlučnosti,těsnosti a kvalitě filtrované vody,ta samozřejmě zaleží na kvalitě filtračních médií,ale jde mi o to který je lepší po celkové stránce,udržba atd... dík za odpovědi.

Založil: tuna.fish » více k tématu (počet reakcí 20)

Trpické horka a ryby

Dobrý podvečer,blíží se pomalu léto a kdoví jaké budou teploty.Chtěl bych se zeptat na rady zkušených,jak s chlazením.Třeba u mě,nemusím mít topné těleso a i přes zimní období mám v akva okolo 24 stupnů.Loni v létě mi to přesahovalo přes 30,vyměnil jsem vodu,cca půl akva a druhý den tam bylo opět okolo 30.Dávál jsem led v sáčku,petky chlazené,ale marně.Má někdo nějaké řešní jak to uchladit?Bydlím v paneláku,máme tu opravdu dost teplo,ale nerad bych vyhazoval peníze za nějaké chladíci stroje atd.Kolik stupnů jsou trofíci snést?Děkuji za odpovědi

Založil: LG » více k tématu (počet reakcí 2)

Kolik ryb do 500 l

Jaký počet ryb mám pořídit do akva 160x60x55, filtr mám Eheim 2080,chtel bych kombinaci L. yellow,A. fire fisch, C. moori, a nebo skupinku Frontos.

Založil: RT » více k tématu (počet reakcí 3)

Zelena řasa na skle

Zdravím všechny,potřeboval bych poradit,čistim akva jednou tydne,vymenim vzdy 1/4-1/3 vody,ale pak za dva necele dny už z boku vidim na skle že se mi znova usazuje zelena řasa na skle.Z počatku to jde vidět z boku akva směrem ven,ale do čtyřech dnu už to jde čelne vidět zelenou řasu,přijde mi to moc brzo,anebo je to normalní?Mam 250l akva s tlamovci a použivam vnějši filtr TetraTec 1200.Mam o tak pušteny na pulku. A jěště jedna věc že se mi dělá takovy bordel na hladině,tzn. slepá hladina a v tom bíle jako lupy to vypada!Nevím jak to odstranit,něco zmizne při čištěni ale za chvilí je to zpet.....PROSÍM o rady!!

Založil: Radecko » více k tématu (počet reakcí 49)

Hnědá řasa??

Na boku akvária, kam jde denní světlo (ne slunce) jsem si všiml, že se na skle i písku tvoří něco hnědého. Je to takovej povlak. Nikde jinde to není. Co s tím?

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 3)

Odchov mladých

Dobrý den. Prozatím jsem nechával rozmnožování ryb volný průběh (nechal jsem samici vypustit mladé do akva a čekal jestli něco přežije), ale chtěl bych zkusit cíleně mladé odchovat mimo hlavní nádrž. Mám asi 80l akva, kam bych mohl přelovit samici, ovšem nenám s tímto způsobem osobní zkušenost, proto prosím někoho kdo tenhle styl praktikuje o rady a odpovědi: Stalo se vám někdy že samice uhynula ze stresu z přelovení? Kdy (za tmy, u krmení?) je vhodné samici odlovit? Jak dlouho může/má zůstat s mladými po vypuštění z tlamky? Čím je nejlepší krmit mladé? Nereagují na ni po návratu do hlavní nádrže ostatní ryby agresivně? Děkuji za odpovědi.

Založil: Agip » více k tématu (počet reakcí 17)

Přemnožená piskořka

Ahoj, přemnožili se mi tyto potvůrky a potřebuju zakročit, v noci když vylezou jsou všude skla, kameny, pozadí, jsou jich mraky, zkoušel jsem bramboru, ale o tu se poperou ancistrusi a výtěz se na ní válí do rána, nešla by přidat nějaká rybka co se jimi živí? Mám tam yellowki,demasonky a pár calvusů. Díky

Založil: martin1234 » více k tématu (počet reakcí 61)

Takový drobný dotaz :D

Tak mě ještě napadlo, že by bylo nejlepší pořídit vnější filtr. Ale nevím míru jeho hlučnosti. Dalo by se při tom spát? (průtok 1000 l/h)

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 12)