Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ............... 288


Jaká osádka do 250 l akva ?

Prosím zkušení poraďte, jak můžu nakobinovat tlamovce do 250 l akva. Tak nějak aby to bylo trošku barevnější. Může být třeba kančík z některými druhy z Malawi či Tanganiky ? Co třeba Cichlida papouščí, nebo jiný podobně zbarvený kančík ?

Založil: Adrasteia » více k tématu (počet reakcí 14)

TetraMedica ContraIck Konzentrat

Má někdo stímhle přípravkem zkušenost?

Založil: LG » více k tématu (počet reakcí 1)

Můžu filtrovat aktivním uhlím??

Zdravím, předem upozorňuji, že mé akva je malé. Mám 160l s 8 tlamovci. V červnu plánuju koupit filtr atman sif-700 a nevím, jestli k němu mám dokupovat nástavec na aktivní uhlí(odjímatelný), nebo je to zbytečná věc. Taky mi jde o to, aby to neublížilo rybám. Součástí filtru budou 2 nástavce-pěna a keramické kroužky. Dík za všechny odpovědi.

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 7)

Tetra tec ex1200- teče

Ahoj všem,chtěl jsem se vás zeptat,zda někdo nemá nějakou vychytávku na tekoucí filtr pod hlavou? Těsnění jsem kupoval nové vloni v létě,v zimě jsem čistil filtr a v pohodě,neteče. Teď o víkendu jsem vyčistil filtr, seskládal a teče,znova rozdělal a sestavil a pořád teče, nevím co s ním.

Založil: Duffman » více k tématu (počet reakcí 6)

Coto je???? !!!

Mám velký problém v Akva.. :( a newim co stim už asi 10 rybiček mi kvuli tomu umřelo vypadato jako kdyby na sobě měli takovy neco jako bedary ! takovy ty bili flicky a newim co stim ryby kdyz to nejaká má tak většinou plavou k hladine a pka poznam ze uz umře :( tak newim co stim poradíte někdo???

Založil: Skrbek.J » více k tématu (počet reakcí 1)

Nemoc tlamovcu,třeba krupička

Kolik soli,když se léčí třeba ta krupička na 300Ljak bylo psáno v jinem vláknu?Jen tak pro případ,když neni nic po ruce.

Založil: LG » více k tématu (počet reakcí 3)

proc nemam mlade?

ryby sem dostal k akvariu 240l a je tam 8ryb mam to tak 3/4roku a nemeli mlady 3druhy.co mam udelat?

Založil: Zdeněk 007 » více k tématu (počet reakcí 10)

ryby do akva 600l

Dobrý den.Poraďte mi jaký ryby do akva 600l,chtěl jsem tlamovce,ale představa 600w topítko do akvaria mě fakt děsí.

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 39)

jakou pu penu na pozadí?

zdravím začal jsem tvořit pozadí do akva z pu peny,ale zdá se mi že moc nenabejvá. máte nejakou osvedčenou,nebo to chce proste jen trpelivost?.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 33)

Tropheus Moorii Katoto vs. Tropheus Moorii Kasakalawe

Dobrý den! Mohl by mě někdo objasnit rozdíl mezi těmito druhy? Případně dát kontakt na chovatele těchto druhů? Oba dva druhy spolu chovat nechci. Vybral bych ten hezčí. :)Je mi jasné možné křížení. Děkuji za odpovědi.

Založil: Sikkki » více k tématu (počet reakcí 159)

Odlov mladých rybek.

Asi po pěti hodinách po odlovení mladých asi 3-5 cm velkých Tr.Dubois maswa a Black bemba ze společné nádrže do menší mi začali postupně umírat.Prosím proč ?Voda byla stejná jako ve společné nádrži.Předtím se mi to nestalo.Je to záležitost asi pět měsíců stará a od té doby ve společné nádrži žádný problém.Teď dorůstají další mladé ryby,takže mám obavy,aby se to neopakovalo.Děkuji za odpovědi.

Založil: Staňa » více k tématu (počet reakcí 12)

Vykupce a reklamace?

Jiste mnozi z Vas nekdy ryby davali take do vykupu. Chci se zeptat, zda je opravne reklamace vykupce, ze rybky uhynuly po nejakych 36 hodinach co rybicky prevzal, ze to zjistil pri vykladce u sveho zakaznika. Predem upozornuji, ze rybky pred transportem a samotnem baleni byly zhruba 36 hod. nekrmeny, byly nabaleny po deseti, velikost rybek byla 4-5cm. Tyto rybky ten samy vykupce bral i pred tydnem a bez problemu.Zbyle rybky tohoto druhu bez jakykoliv znamek jakehoko-i problemu plavaji v nadrzi. Chci se zeptat zda je opravnena reklamace vykupce a nebo pri prevzeti a prekontrolovani rybek prejimajima odpovednost za ne? Predem dekuji za jakekoli odpovedi i nazory, rady.

Založil: aaa » více k tématu (počet reakcí 2)

Osádka 375 l

Zdravim, Lidičky mám akva 150x50x50 chtěl bych tam elegany chawere, ale nevim co knim? co by jste mi doporučili? Furt se nemohu rozhodnout chtěl bych něco co není tak rozšířeno jako jelowky. A nebo kombinaci Labidochromis mbamba a Ps Flavus 15 a 15 ks nebyl by nějaký tip :)

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 8)

Filtr se vzduchováním?

Dobrý večer, nejsem příliš zkušená akvaristka a ráda bych se zeptala, zda je lepší si pořídit vzduchovací filtr a nebo filtr zvlášť a vzduchování zvlášť. Nedělá to příliš hluk, když ten filtr se vzduchováním "plive" bublinky? Děkuji

Založil: Zuzana » více k tématu (počet reakcí 2)

zajizim akvarko

tak akvarium se zajizdi co mam zmenit dodelat prehodit pridat atd...... dekuju za rady

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 71)

Filtr z hadice?

Zdravim, prosim o kritiku napadu v me hlave. Premyslel jsem o levnem, bezproblemovem externim "biofiltru". A napadlo me ciste jen cerpadlo s minimalnim prutokem napojene primo ho hadice, do ktere budou po jednom nahazeny valecky Siporaxu. Nekolik metru hadice bude smotane ve skrince a nasledne zase privedeno primo do akva. Prumer hadice bude dostatecny kvuli manipulaci s valecky a abych je mohl zase nekdy "vysypat". Problem me napada akorat s cistenim (nebude se moc zanaset?).Bude to mit nejaky efekt? Cilem je snizeni NO3. Ma cenu o tom vubec premyslet? Diky

Založil: Chapadlo » více k tématu (počet reakcí 26)

Kancik citronovy

jeste mam jeden dotaz mam 2 kanciky citronove je mi je lito dat pryc muzou k c.frontosa ??? diky

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 3)

podlozka pod akvarium

karimatka nebo polystiren ???? a proc ??

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 14)

Metriaclima lombardoi - divné zbarvení

Ahoj zkušení chovatelé. Stala se mi zajímavá věc, samec Metriaclima lombardoi je jaksi dvoubarevný. Od hlavy po řitní otvor je žlutý, od řitního otvoru po ocas je jakoby modročerný s výraznými pruhy. Čím to může být způsobeno? Je to nedominantní samec, žere normálně. díky za rady

Založil: Jirka Kovář » více k tématu (počet reakcí 6)

tropheus moorii nebo c.frontossa

Zdravim líbí se mi tyto 2 druhý tlamovcu tak chci se zeptat co bude lepší pro moje akvarium 160x50x50 bez 3d pozadí v případě c.frontosa asi 7-8kusu a u moorii nevím tak prosím o radu děkuji

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 8)

Nitrifikacni bakterie morske vs sladkovodni

Ahoj, nevi tu nahodou nekdo znaly, jestli jsou nitrifikacni bakterie v mori stejne jako ve sladke vode? Jednou tu HD castecne neco naznacil, z ceho usuzuju, ze jim slana voda nevadi a tak mne ted napadlo, jestli by se se zabehlou filtracni naplni z akva Tanganyiky dalo zabehnout more. Ivik totiz vyhral v sobotu na akva schuzi nano akvarko, ktere je vyrobeno se vsimvsudy jako morske a do ktereho se veslo presne 42 litru vody (hruza). Od te doby se nadchnul pro more :-)) a prej to chce vyzkouset. Vcera si koupil kybl Seachem Reef Salt, 1 live rock a dal to do akva. Dnes si koupil hydrometer, jeste jeden live rock a k tomu dostal Damselfish. Hydrometrem zmeril vodu, mne rekl, at naaranzuju landscape, otuzil rybu, frknul ji do akvarka a odjizdi na nekolik dni pryc. Ja mam ted za ukol neprekrmit rybu a zajizdet akva :-) . Ale neverim, ze ty dva live rocks na to staci.

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 21)

Tropheus moori katoto

Dobrý den,chováte někdo tenhle druh a jste snima spokojeni?Jsou v pohodě?

Založil: LG » více k tématu (počet reakcí 5)

neublizi ledovy salat ?

Ahoj. rad bych se zeptal na nazor krmeni ledovym, nebo i klasickym salatem.Mam nadrz 700litru a v ni mbuna: Metricima,Labidochromis,Indotropheus,Melanochromis haps: Cyrtocara moorii krmim 2x denne sera flora a k vecernimu krmeni dostanou trochu mrazeneho cyclopu. no a ted ta otazka? zkousel jsem jim dat list salatu ze skleniku a to byl takovej hukot, ze jsem se zacal docela bat, aby jim to neudelalo nejakou neplechu ve strevech. Muzu krmit salatem bez obav, nebo jen obcas, trosku na prilepseni? dik

Založil: Maxim » více k tématu (počet reakcí 4)

dávkování metrozolu

zdravím, chci se zeptat kolik mam dat gramu prasku metrozol na 200L? nedavejte mi prosim odkazy na ruzny vlakna, tedka jsem tam byl a jsem z toho jeste vic blbej. mne to vyslo na 6 gramů.

Založil: luhan » více k tématu (počet reakcí 9)

filtr do akvária

Zdravím,mám dotaz.....chci si pořídit vnitřní filtr JBL e900.Má s ním někdo zkušenost? Je dobrý nebo radči pořídit jiný. Akvárium má velikost 160litrů. Díky za odpověd.

Založil: Karel Trtek » více k tématu (počet reakcí 8)