Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ............... 288


filtr do akvária

Zdravím,mám dotaz.....chci si pořídit vnitřní filtr JBL e900.Má s ním někdo zkušenost? Je dobrý nebo radči pořídit jiný. Akvárium má velikost 160litrů. Díky za odpověd.

Založil: Karel Trtek » více k tématu (počet reakcí 8)

bactozym po léčbě

zdravim, prave jsem dolecil akva a prodavac ve zverimexu mi dal 4 tablety bactozymu abych po léčbě dal dvě do filtru a dvě rovnou do akva ze je to prej na obnoveni bakteriji. mate stim bactozymem nekdo nakou skusenost?

Založil: johny34 » více k tématu (počet reakcí 1)

Juwel Trigon 190l

Dobrý den, zakoupil jsem si akvarijní set Juwel trigon 190. Je to rohové akvárium s ochranným rámem a z toho rámu (plastového) jsou vyvedeny tři nožky v každém cípu tojuhelníku na nichž akvárko v postatě stojí na stolku. Chci si založit Malawi akvarium jenže mám strach že když zatížím dno že praskne. Máte stím někdo nějaké zkušenosti? Předem díky za Vaše rady a názory

Založil: Jaromír Ševčík » více k tématu (počet reakcí 11)

Středová výztuha

radši se ještě jednou zeptám lepí se středová výztuha pouze k čelní a zadní stěně a nebo i k podélným výztuhám dekuji

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 4)

pseudotropheus zebra red red

zdravím je možné aby zebra red red mela modrou i oranžovou barvu? nebo se jedná o nakřížené jedince?

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 5)

potřebuji radu

ahoj chci se poradit popraly se mně dvě bemby (tropeus) rvaly se dva dny že už ani nemněly sílu se rvát poddominantní přepral dominantního samce a těd vládne no ale problém je ten že ten co prohrál je už druhy den zalezlí za šutrem a bojí se vylést fizicky mu nic není pro jídlo si jde ale je okamžítě napádán tím druhým co s tím mám poskládat jinak kameny utvořit dvě teritoria nebo jak na ně díky

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 6)

Mechanické nečistoty II

Děkuji vám všem za reakci na můj dotaz. Omlouvám se že jsem svůj problém popsal jen stručně. Tak tedy podrobněji. Aqua jsem zřídil na konci prosince 2011. Aby co nejrychleji započal nitrifikační proces použil jsem pro začátek čistící bakterie JBL Start a od chovatele p.Čuhela jsem použil výtažek ze zaběhnutého filtru (filtrační houba). 18 dní od napuštění byl nitrifikační proces ukončen a voda byla křišťálová. Provedl jsem postupně všechny testy na dusitany, dusičnany, tvrdost a PH. Všechny hodnoty měření byly v pořádku. Postupně následovalo osezaní rybami. Chování ryb je v pohodě. Abych se vrátil k těm mechanickým nečistotám. Aby jste mě správně pochopili. Voda je velmi čistá bez žádného zákalu, ale přesto se tam pohybují malé mechanické částečky. Na dně mám křemičitý písek fr.0,7-1,2mm, jako dekoraci používám sopečné vyvřeliny kombinované z vápencem atd. Jestli je jich tam hodně posuďte sami. Údržbu provádím jednou za deset dní z odkalováním celého dna a čištěním vrchního koše (molitanová pěnovka) v externím filtru. Asi provedu výměnu filtračních médií v externím filtru a uvidím. Dám vědět, jak to dopadlo. Pro názornost zasílám foto.

Založil: Jordan » více k tématu (počet reakcí 74)

filtr do akvária

Chtěl bych se vás zeptat mám 450l akvarko ale ted nevím jaky filt jestli Fluval 405 nebo TetraTec EX 1200 díky za radu omlouvam se že vás tady na foru tím obtěžuji.Chtěl bych do akva tropheus duboisuv asi tak 30ks.

Založil: miša » více k tématu (počet reakcí 10)

vejde se pozadí do akvária?

zdravím jen skromný dotaz vejde se 3d pozadí do akva v celku konkrétne rozmer akva 160/50/50. rád bych ho udelal v celé délce,ale nevím jestli ho tam dostanu přez výstuhu a bočním sklum na krycí skla poradte máte nekdo takové zkušenosti?

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 16)

Borleyi samice

Mám v akva sedmičlené hejno Borleyi, ale z toho je jen jedna samice. Nevíte někdo o někom z ostravska od koho bych mohl koupit aspoň dvě samičky, které budou na 100% zdravé. Moc díky.

Založil: Kankunen » více k tématu (počet reakcí 1)

nezera a umira

ahojte, mam socolofaky a v posledni dobe mi naky zemreli. vzdycky to zacalo tak ze prestala zrat a tak po 5ti dnech odesla:( nabyli to nejslabsi kusy a na oko vypadali v poradku. akva je 200l 100x50x40 filtr fluval 306 akva funguje tak pul roku, rybky cca 6-7cm puvodne 20ks ted uz 16 u posledni sem si vsimnul ze kadí jen takovou nitku. krmim sera flora a san

Založil: lucky » více k tématu (počet reakcí 15)

Mechanické nečistoty

Dobrý den, mám dotaz týkající se drobných mechanických nečistot pohybujících se v aqua. Mám aqua o rozměru 160x50x55. V něm chovám 30ks Tropheus Ikola a 30ks Trpopheus red Moliro. Jelikož jak je známo jsou to ryby temperamentní se stálým pohybem po celém aqua a nenechaji vodu klidnou. Pro tuto nádrž jsem zvolil venkovní filtr JBL CristalProfi greenline e1501. Filtr má dokonalý tichý chod i výkon, ale ty drobné mechanické nečistoty mě rozčilují. Filtrační média jsou původní z balení. Jeví se mi, že právě tyto původní filtrační média nejsou právě to pravé ořechové ??? Můžete mi prosím poradit nějaké vhodnější filtrační náplně, abych se mohl těchto drobných nečistot zbavit a aby byla voda křišťálově čistá ? Děkuji Vám za odpověď.

Založil: Jordan » více k tématu (počet reakcí 58)

Nové akvárium

Dobrý den, pořídil jsem si akva 200x50x50 + filtr eheim 2217. Ze stávajícího zajetého akva 120x40x50 jsem přečerpal vodu do nového (jen asi 150L) a ze starého filtru (eheim 2224) jsem do něj vyždímal molitany. Nový filtr jsem připojil na staré akva a po třech dnech jsem starý filtr připojil do nového akva. Za jak dlouho mohu vpustit ryby do toho nového? Zatím to takhle běží týden. Děkuji za rady

Založil: Brezo » více k tématu (počet reakcí 5)

akvaristický silikon nebo obyč?

Zdravim, musím na lepení do akvária použím akvaristický silikon,nebo můžu použít obyčejný transparentní silikon. Chci dělat 3D pozadí z kamenů a chci to lepit silikon. Nerad bych rybky nějak ohrozil. Díky za názory

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 3)

Písek a jeho vliv na vodu..

Zdravim, chtěl bych se zeptat zda nevíte jestli může mít (respektive jestli má) křemičitej betonářskej písek, nějakej negativní vliv na vodu(chemie)? jemnost od 0,5 po 2mm, chtěl bych ho dát jak na pozadí tak i po dně. Samozřejmě ho perfektně properu. Děkuji vám

Založil: frank » více k tématu (počet reakcí 2)

Tropheus ikola

tak po predchozi dizkuzi na tema Gibberosa Blue Zaire sem usoudil ze mam fakt na ne male akvarium tak sem podle rady vybral jednoho z tropheusu a to ikolu ! nechci znova udelat zadnou chybu tak se ptam kolik techto rybek do akvaria 160x50x50 atd... a jetli je sezenu nekde v okloli ostravy nebo nejlepe moravskoslezky kraj diky za rady a info .....

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 9)

Krupička na tlamovcích z Tanganiky

Dobrý večer,mám velký problém,během cca 12 hodin mi vyzdychalo 15 ryb,Ilangi,bemby red a Leleupky,dal jsem do vody,než začali zdychat 100ml TADY TOHO! http://www.akvarista.cz/web/shop/item-tetra-contra-ick-500ml tady toho,akva má 300L.Po aplikaci začaly ryby chcípat,hlavně Ilangi.Můžete mi poradit co jsem udělal špatně?Filtrace je dostačující,nekrmím,jsem z toho špatný,místo aby jim to nějak zabránilo v rozšíření krupičky,tak to má opačný efekt,chcípají.

Založil: LG » více k tématu (počet reakcí 26)

jake pozadi pro tlamiky

Tak v sobotu si jdu pro opravené aqua a chci se zeptat jakou barvu pozadí si tam mám dat nechci 3d pozadí tak. Někdo píše modré někdo černé a pan co lepi aqua mi Rek že pro afriku světle zelené tak se chci zeptat na vas názor a pro inspiraci uploadnete i foto diky

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 9)

schovava se u filtru

Mam deset labidochromis yelow, 2 dospele samce a 8 malych cca 5cm velkych. Jeden z tech dvou se uz treti den schovava mezi dvema vnitrnimi filtry. Proc? Na zradlo si normalne vyjede, nazere a zase se schova k filtrum. Nechapu znamky nemoci nema. Nebo alespon me nemocny neprijde.

Založil: mrk » více k tématu (počet reakcí 4)

Tlamovci a ancistrusi

Je to vhodné,je mít spolu v akva?Nebo je raději nedávat?ancistrusi.

Založil: Alan » více k tématu (počet reakcí 9)

Tlamovec-velikost akvarka

Hezky vecer, jsem absolutni amaterka a chtela bych si poridit akvarko a 2 tlamovce. Rada bych se zeptala, jak velke by melo byt a zda je mozne Koupit mensi a jak povyrostou (jestli povyrostou) tak vetsi. Chci si o nich pujcit Knizku, ale rikala jsem si, ze se prvne zeptam, protoze nechci akvarko vetsi nez 50l- do zacatku.... Diky

Založil: Chocolatelover » více k tématu (počet reakcí 2)

Tlamovec-velikost akvarka

Hezky vecer, jsem absolutni amaterka a chtela bych si poridit akvarko a 2 tlamovce. Rada bych se zeptala, jak velke by melo byt a zda je mozne Koupit mensi a jak povyrostou (jestli povyrostou) tak vetsi. Chci si o nich pujcit Knizku, ale rikala jsem si, ze se prvne zeptam, protoze nechci akvarko vetsi nez 50l- do zacatku.... Diky

Založil: Chocolatelover » více k tématu (počet reakcí 5)

Trochu se mi to zvrhlo :)

Jen k diskuzím o anubiasech - tak to vypadá, když je dost světla :) To opravdu s afrikou klasického pojetí moc společného nemá...trochu to přerostlo. Budu s tím muset něco udělat, ale je mi líto do toho vrtat. Je to staré rok a půl, někde jsem tu dával fotky po založení. Jo tady: http://wds.cz/tlamovci/fotoinzerce.php?obr=forum_40244.jpg. Břidlice přilepená na stěnách zatím drží, NO2=0, NO3 < 25mg. pH= 7,8 - jen jsem se nezbavil toho mastného filmu na hladině, po týdnu se vždy objeví. Ta břidlice přímo z lomu je na pytel.

Založil: Mecan doma » více k tématu (počet reakcí 22)

Snad je to lepší. . .

Zdravím všechny.Díky za rady i slova kritiky k mému akva a opět přikládám foto.Tak do mně!

Založil: zbycho » více k tématu (počet reakcí 22)

napraskle akvarium

Průser při stěhování alba mi naprasklo dole v rozku bojím se Ho napustit dá se to nějak opravit nebo co s tím diky focení mobilem

Založil: goostrr » více k tématu (počet reakcí 28)