Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ............... 288


Reef data aplikace

Znáte tuto aplikaci? http://riftdata.apphb.com ? Taková spíše zajímavost týkající se lokalizace výskytu - jak je přesná, neumím posoudit.

Založil: Mecan doma » více k tématu (počet reakcí 1)

Moje akva po 7 letech

Ahoj lidi dlouho jsem tu nebyl a koukam, že toho dost přibylo. Hodně jste mi pomohli při zakládání akva. Díky vám to ted vypadá takhle.

Založil: vokoun » více k tématu (počet reakcí 13)

Nemoc očí - nebo zranění?

Zdravím. Mám aqva 550l a v tom asi 50ks tlamovců zhruba 6 měsíců starých. mezi nimi Otopharynx lithobates. Před třemi týdny jsem jim měnil spodek - místo kamínků jsem dal propraný říční písek. Ryby se v tom začali hned plácat a dělat si teritoria. Dneska jsem si všiml, že u tohoto druhu který je nejaktivnější - zhruba u poloviny (asi 6ks) se objevilo něco na očích.Je to jakoby zakalená vystouplá čočka na oku. Všechny to mají jen na jednom oku. Dokážete poradit, co s tím. Když jsem objevil první, myslel jsem si že se poranila tím, jak se plácla o písek, zvlášť když to je jen na jednom oku a druhé je čisté,ale teď už je jich víc a u některých je vystouplá čočka (nebo co to je) opravdu extrémně. Chtěl jsem to vyfotit, ale nemám dobrý foťák. Prosím pište jenom vy, co opravdu chcete poradit.

Založil: Blodmen » více k tématu (počet reakcí 4)

vysoké kh a gh.

prosím o radu,mám vysoké hodnoty KH 15-20 a GH 16-19.JAK TO DOSTANU DOLÚ.

Založil: jiskra jan » více k tématu (počet reakcí 2)

tvrdost vody

Zdravím, může mi někdo poradit jakým způsobem zvýšit tvrdost vody?mame obecni vodovod.chovame živor. mladý nerostou a starý slabnou,voda je tu moc měka.za 3 roky v konvici na kafe vubec žadnej kamen!!!dik

Založil: mira 72 » více k tématu (počet reakcí 2)

Sestava velkých dravců

Čest práci! Chci překopat momentální sestavu a oddělit mbuny od haps. Něčeho se chci zbavit a něco jiného nakoupit. Rád bych si nechal Protomelas Spilonotus a k nim něco doplnil. Třeba nějaké Aristochromis, Buccorochromis, Dimidiochromis, Fossorochromis, Nimbochromis, Placidochromis nebo Tyrranochromis. Aulonocary mám vyzkoušené, že se mi s Protomelas spilonotus křízejí a potěr musím nechávat zkrmit, takže ty nee. Akva mám bohužel jen 145=D x 55=Š x 50=V (téměř 400 litrů). Ale Protomelas vypadají, že jim to stačí i když by mi možná řekli něco jiného, kdyby uměli mluvit. A rád bych to osadil rostlinami, hlavně těmi anubiasy o nichž jsem tu psal nedávno, jak se jim u mě nedaří :-) Takže něco, čemu by tohle akva stačilo, co by se nekřížilo, navzájem se to nesežralo, rostliny nezdevastovalo a také se to u nás dalo sehnat :-)

Založil: Burdis (Miloslav Burda) » více k tématu (počet reakcí 13)

prodam akvarium

Akvárium se stojanem o rozměrů 200cm délka šířka jen 25vyska 50cm je nevhodné pro tlamovce tak Sem si koupil nové

Založil: goostrr » více k tématu (počet reakcí 8)

Kvalitni Cyklop

Mate tip na nejaky kvalitni cyklop, prip. kde koupit? Diky

Založil: sancho - neprihlasen » více k tématu (počet reakcí 6)

novy filtr a čistěni

ahoj, mam novy filtr Fluval 306 a momentalne se mi zajíždí se starým filtrem Fluval U4 a chci se zeptat za jak dlouho mužu dát ten starý pryč a vyčistit ten nový? Akva je 240L a ryb tam je 20ks.

Založil: bedny » více k tématu (počet reakcí 3)

osádka do 400l nádrže.

zdravím poradte prosím kolik ryb do nádrže o rozmerech 160/50/50 předem jsem vybral tyto druhy, doufám že se budou snášet a mít stejné potravní nároky.ps.acei black, lab. yeloow,ps. zebra red-red, ps. saulosi coral red. akvárium bude mít 3d pozadí.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 5)

Cryptocoryne aponogetifolia

AHOJTE, PROSÍM SCHÁNÍM PÁR ROSTLINEK Cryptocoryne aponogetifolia DO NOVÉHO MALAWI. NEMÁ NĚKDO PŘEBYTEK K PRODEJI.... DIKY MOC.TEL.604666254

Založil: t.thom » více k tématu (počet reakcí 1)

kdo poradi ohledne filtru

potrebuji poradi mam original akva 450l od juwelu i s original filtrem k tomu jsem dokoupil venkovni filtr znacky JBL a mam problem takovy ze kdyz krmim,granulema,vlockama i mrazenym tak me spousta lita do filtru a pak me to nuti cistit filtr skoro kazdy tyden a je desne spinavej od zradla,mam tam tlamiky a potrebuji poradit jak krmit nebo co delat...napadlo me dat na saci kos venkovniho filtru houbicku,ale chci se zeptat jestli to neni blbost nebo to mam tam dat...mam strach aby ta houbka nezabranovala sani do filtru nejakych dulezitych slozet....tak chci poradit jak to udelat nebo napad z houbickou je dobrej...vsem diky Martin PS:prikladam fotku z jedne strany original filtr a z druhe strany saci kos ,neni tam videt jelikoz fotka je starsi nez byl druhy filtr.diky za rady

Založil: Martin N » více k tématu (počet reakcí 11)

Co je sameček a co samička a jaký druh zebry?

Přikládám několik fotek a prosím o identifikaci každé fotky.Bral jsem je totiž jako Zebry Blue/Red,ale jedna modrá ryba mi nosí,tak jsem z toho paf.Děkuji za každou radu.Omlouvám se za špatnou kvalitu fotek,snad to půjde trošku poznat.

Založil: jiraper » více k tématu (počet reakcí 11)

Jsou to paraziti?

Zdravím. Potřeboval bych poradit. Při výměně vody jsem zpozoroval na skle akvaria takové jakoby hodně pohyblivé 0,5mmm larvy či co.Druhý den lečím ryby ANTI-ICHTINEM poněvač dvě ryby měli na sobě bílé tečky(asi krupička).Akvárium je společenského tipu s rostlinama, tetry a podobně.Krmím sušeným a mraženým teplota vody při léčení 29stupnů.Ted nevím jesli mám pokračovat v léčení krupičky (krupička ustupuje)a zda je to nebezbečný pro osádku.Voda je měněna pravydelně z 80% při léčení každý den dle návodu.Akva má 120l.Zkoušel jsem vyfotit ale nic není vidět jen mini čárka jak je to malé.Díky za pomoc.

Založil: vcelda73 » více k tématu (počet reakcí 2)

Čistokrevnost F1, F2 atd. ???

Tak vás po kratší době zase zdravím, samozřejmě né jen tak. Dnes bych se chtěl dozvědět jaký význam má (s nadsázkou řečeno) čistokrevnost (F1,F2. atd) respektive co to pro mě jako chovatele znamená, výběr ryb už mám hotový, raději ho nebudu zveřejňovat aby nedošlo zase k hádkám či rozvracení přátelství. Děkuji

Založil: frank » více k tématu (počet reakcí 68)

Trofíci v 375 l

Osádka 17 ks Dubois a 21 ks Katoto,9 kg coralit 0 až 4mm po 3 kg,filtr Tetra tec 1200,zatím bez problému rybky jsou mladé,ale nemám těch kamenů hodně?

Založil: zbycho » více k tématu (počet reakcí 9)

rozdělení akvarijní rostlinky

ahoj mužu tuto rostlinku šmiknout napul aniž by chcípla

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 22)

Svícení v akva přes den

zdravím všechny. měl bych dotaz.....kolik hodin přes den svítíte v akváriu? Např od kdy dokdy. Děkuji za odpovědi. Franta

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 3)

akva 100 x 40 cm - 180 l

Dobry vecer, pro zacatek jsem se rozhodl poridit si akva 180l - 100x40x45cm (z důvodu stěhování jiné nepřipadá v úvahu). Chtěl jsem se zeptat kolik kg bílého hštěrku mám koupit ? Jakým způsobem se stěrk udržuje, aby zůstal stále bílý ? Chtěl bych postavit nějakou skalku - lávové kameny, ale nedokáži odhadnout kolik kg. Již mám doma filtraci TETRATEC EX 700(max. 250 l). Akva bude pro 8 Labidochromis.

Založil: ZdeněkkkF » více k tématu (počet reakcí 17)

Labeotropheus trewavasae

Poraďte prosím co je to za nemoc?Je to břišní vodnatelnost?Asi před měsícem mi takhle odešel samec a teď samice.Vodu měním pravidelně jednou za týden třetinu.Krmím sera flora,sera san,cyklop,a trochu vločkové spiruliny.PH v pořádku 7,8 teplota 26,3,nevím čím tohle může být.

Založil: Kupeček » více k tématu (počet reakcí 3)

prohnutá čelní stěna akva

ahoj chci se zeptat asi je to normální ale radši se zeptam odborníků mam aqva 400l a 300l vzal jsem dvoumetrovou vodováhu a obě čelní skla jsou mírně vypouklá ven u té čtyřstovky víc nemám tam žádné vístuhy je potřeba je tam dát? nebo to je fakt normální mám fakt strach aby to nejeblo ted to dokonce nechávam pojistit.

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 13)

vylihnou se ancistrusi s tlamovci?

mam ve 240l akvarku 10tlamovcu a 5ancistrusu(2samce a 3samicky) a dnes vidim vajicka po dne akvarku nemel bych je odchytat do jine nadrze aby je nesezrali?

Založil: Zdeněk 007 » více k tématu (počet reakcí 11)

nemocná ryba ?

Dobrý den, jsem záčátečník v chovu tlamovců. Vlastním akvárium 112 l kde jsem měl 4 tlamovce Labidochromis Yellow. Cca před 1,5 měsícem 3 z nich zemřeli (pravděpodobně se jednalo o virovou nákazu). Koupil jsem od chovatele 8 nových (cca 4cm) - rychle rostou, takže za týden dojde akva 250 l :) Před 2 dny se poslední přeživší rybě udělal "lalůček" a připadá mi jako by se snažila něco vyplivnout (napadl mne kámen...), nežere, ale začla se schovávat a pěkně ovládla skalku. Jinak je čilá, ploutvičky jsou v pořádku, barva také. Přidávám foto, není moc kvalitní, nechtěl jsem ji příliš stresovat. Prosím Vás o radu. Díky

Založil: Jakub Fiala » více k tématu (počet reakcí 4)

Uzrana bricho ryby

Ahoj vsem, chtel bych Vas pozadat o radu v dalsim problemu. Objevil jsem u jedne ryby neco co jsem jeste nevidel. Viz foto. Jakoby ji neco uzralo bricho. od ryby to nebude, protoze to mela uz par dni zpet a zvetsujeseto. ryba by asi nesla cilene na stejne misto. Omlouvam se za kvalitu fota je spatne. Ryba mi nechce zapozovat na vhodnych mistech. Mohli by to byt bicikovci?

Založil: Jakub » více k tématu (počet reakcí 8)

umrela uz druha rybka

nazdar vsem, pred dvema mesici jsem si prinesl domu 20 socofolu(cca 4cm) a vcera mi umrel uz druhy. mam to brat jako prirozenou selekci, nebo se nejak znepokojovat? ostatni normalne zerou klidne dychaji a na oko jsou v poradku.

Založil: lucky bastard » více k tématu (počet reakcí 8)